Serie A 14/15 (14): Fiorentina 0-0 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2014, 16:08

Czy ja wiem, drugą połowę ubiegłego sezonu miał niezłą. Trzeba tylko przymknąć oko na jego koślawy styl, bo on nieraz przysłania faktyczny obraz jego gry. Barzagli nie był już tym samym zawodnikiem przed kontuzją. Nie oczekuję od niego, że po jej wyleczeniu wróci do poziomu prezentowanego w sezonie 2012/2013. Jakoś nie wyobrażam sobie zostać z Bonuccim, Ogbonną i Caceresem, który standardowo przez 1/3 czasu trwania rozgrywek leczy urazy.

Swoją drogą opaska vice-kapitana należy się Marchisio jak psu buda.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2014, 16:59

Tarnos15@
Jakby ta zniżka formy była chwilowa to bym się zgodził, ale na dobrą sprawę ta słabsza forma z krótkimi wyjątkami trwa już dość długo. Dodając do tego to jego pajacowanie i czasami głupie faule niezbyt mi się podoba fakt, że Chiellini dalej ma tak pewne miejsce na boisku.Pewnie jakby Barzagli wrócił w formie to Bonu by usiadł na ławce a nie Chiellini.


Tarnos15

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2003
Posty: 342
Rejestracja: 29 września 2003

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2014, 18:48

AdiJuve pisze:Tarnos15@
Jakby ta zniżka formy była chwilowa to bym się zgodził, ale na dobrą sprawę ta słabsza forma z krótkimi wyjątkami trwa już dość długo. Dodając do tego to jego pajacowanie i czasami głupie faule niezbyt mi się podoba fakt, że Chiellini dalej ma tak pewne miejsce na boisku.Pewnie jakby Barzagli wrócił w formie to Bonu by usiadł na ławce a nie Chiellini.
Zgadzam się z Tobą, ale chodzi mi po prostu o to żebyśmy nie popadali w skrajności. Słaba forma Del Piero trwała 3 lata (2003-2004,2004-2005,2005-2006). Wiele się mówiło wtedy o tym co powinno się zrobić. Sprzedać ? Nakłonić do zakończenia kariery ? Różne były pomysły, jednak rzeczywistość zweryfikowała je wszystkie. Moim zdaniem ławka na pare meczów kiedy Barzagli będzie zdrowy jak najbardziej jest ok, ale sprzedaż jednego z najlepszych obrońców w historii włoskiej piłki, żeby "trochę kaski wpadło, a ze sportowego punku widzenia nic nie stracić" to lekka przesada. Uczmy się na błędach swoich lub czyichś ale się uczmy. Moim zdaniem pozbycie się Chielliniego byłoby po prostu kolejnym błędem w historii Juve. Daj mu szansę Adi, ten gość na pewno sprawi Ci jeszcze dużo frajdy i radości :)


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2014, 18:54

Pisałem już, że nie dogodzi. Ale o ile jestem jeszcze skłonny ogarnąć te wszystkie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> lamenty, tak nie wiem jak można wymyślić coś tak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> jak sprzedaż Giorgio. KOSMOS.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2014, 18:57

Wady i zalety Chielliniego są znane ale najbardziej denerwuje że zapatrzył się na Materazziego a nie Maldniego ,Neste czy Cannavaro. Boiskowy błazen to może grać w Interze a nie Juve.Czekam kiedy się ogarnie bo to nie godne koszulki Juve

Wczoraj powrót do 3-5-2 i od razu nie dało się na to patrzeć.Chcieli przede wszystkim nie przegrać i udało się.Czekamy na rekompensatę we wtorek.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2014, 19:44

szczypek pisze:Pisałem już, że nie dogodzi. Ale o ile jestem jeszcze skłonny ogarnąć te wszystkie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> lamenty, tak nie wiem jak można wymyślić coś tak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> jak sprzedaż Giorgio. KOSMOS.
Jeżeli odpowiada Ci takie błazen ala Materac czy Totti w Juve to proszę bardzo, ale nie każdy musi mieć takie zdanie.Chiellini gra słabo,wiadomo zdarza się,ale jego zachowanie jest często bardzo chamskie i z piłką nożną za dużo wspólnego nie ma.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2014, 20:19

Pisałem już, że nie dogodzi. Ale o ile jestem jeszcze skłonny ogarnąć te wszystkie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> lamenty, tak nie wiem jak można wymyślić coś tak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> jak sprzedaż Giorgio. KOSMOS.
Gdyby Chiellini nazywał się Giorgio Motta to byś domagał się jego ukamienowania, więc oszczędź tych bzdur, bo GC jest paralitykiem. Gra piach od bardzo długiego czasu. Z pocałowaniem ręki bym się go pozbył za 5-8 mln. Właśnie przez takich jak on co roku drużyna nie może przeskoczyć pewnego poziomu.
Większość jednak żyje nadal sentymentem do Giorgio, bo kiedyś zapowiadał się na genialnego obrońcę, a został niestety tylko dobry i to przez dość krótki czas.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2014, 21:08

AdiJuve pisze:Chiellini gra słabo,wiadomo zdarza się,ale jego zachowanie jest często bardzo chamskie i z piłką nożną za dużo wspólnego nie ma.
Kiedy jego zachowanie jest chamskie? Rwa, wczoraj zacząłeś piłkę oglądać? Grał u nas Melo, uwielbiałem typa, bo on dałby się pokroić na boisku za swój zespół, na każdy mecz wychodził tak nakręcony, że nigdy nie było wiadomo czy wytrwa do końca, ale dla niego liczyło się tylko to, aby powstrzymać rywala. Piłka nożna to nie jest gra dla dziewczynek, tu trzeba czasami zagrać cwaniaka, pokazać rywalowi, że nie będzie miał łatwo. Gdyby tak zapytać Cavaniego, Suareza, Ibrahimovicia czy Mandzukicia o to, czy woleliby stanąć naprzeciwko Bonucciego i Ogbonny czy Chielliniego, myślę, że wskazaliby pierwszą dwójkę bez wahania. Słabsze mecze zdarzają się każdemu, Giorgio też czasami przesadza z reakcjami czy interwencjami, ale no litości, to jeden z najlepszych obrońców na świecie.
Gotti pisze:Z pocałowaniem ręki bym się go pozbył za 5-8 mln. Właśnie przez takich jak on co roku drużyna nie może przeskoczyć pewnego poziomu.
Czekaj czekaj, to nie Ty mówiłeś, że obecnego składu zostawiłbyś, zaraz...
Gotti 22.10.2014 pisze:Ogbonna, Morata, Bonucci i Pogba to są piłkarze na których powinna być budowana NOWA drużyna, bo z obecnym składem w LM nic nie wygramy.
Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam, ale dyskutował nie będę, bo... też tak uważam.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2014, 22:15

Czekaj czekaj, to nie Ty mówiłeś, że obecnego składu zostawiłbyś, zaraz...
Masz wyraźne braki w czytaniu ze zrozumieniem. Tego uczą w gimnazjum, może czas te braki nadrobić?
Powiedz mi gdzie ja w tamtym zdaniu napisałem, że bym zostawił tylko tych co wymieniłem?

A to nie ty byłeś jednym z tych co klaskali po transferze Evry?
Jak chciałeś mnie nazwać głupkiem to nie musisz się tak wysilać jakimiś bzdetami z YT, po prostu napisz, chyba, że jesteś tchórzem i się boisz kartki?

Chiellini jest słaby i to jest fakt. Możesz sobie wmawiać, że jest dobry, ale to nic nie zmieni.


Morgesztern

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2014
Posty: 452
Rejestracja: 15 lipca 2014

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2014, 22:28

Powiedzcie w czym taki Bonucci jest gorszy od Chielliniego? W symulowaniu? W łapaniu głupich kartek? Mówcie co chcecie, ale Kielon to nie jest jednym z najlepszych defensorów na świecie, nawet w Serie A nie jest najlepszy...
Zgadzam się po części z Gottim. Nie zmienia to faktu, że dobrze mieć takiego grajka, bo umie grać w piłkę. Nie jest po prostu najlepszy z naszych obrońców.


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2014, 22:35

Już żałuję, ale...
Gotti pisze:Powiedz mi gdzie ja w tamtym zdaniu napisałem, że bym zostawił tylko tych co wymieniłem?
Napisałeś, że na tych zawodnikach zbudowałbyś NOWĄ drużynę, więc nie wiem, zostawiłbyś wszystkich obecnych zawodników i budował NOWĄ drużynę? Poza tym, narzekasz na Buffona, w tamtym poście napisałeś o sprzedaży Vidala (naszego najlepszego zawodnika(!), obecnie będącego bez formy), także uważam iż są solidne podstawy, aby tak napisać tak, jak napisałem. Chyba, że mam każdy Twój post traktować bardzo dosłownie, uwierz - nie chcesz. Wszystko co chciałem Ci powiedzieć, już powiedziałem - TUTAJ.
Gotti pisze:A to nie ty byłeś jednym z tych co klaskali po transferze Evry?
Nie. O Evrze w mercato napisałem tylko, że razem z innymi transferami, to okienko wygląda nieźle, to wszystko. Ale nawet gdybym wychwalał ten transfer pod niebiosa, teraz nie czułbym się z tym źle, bo z założenia ten transfer mógł się podobać.
Gotti pisze:Chiellini jest słaby i to jest fakt. Możesz sobie wmawiać, że jest dobry, ale to nic nie zmieni.
Podstawowy obrońca reprezentacji Włoch i mistrza Włoch jest słaby. Chyba żyję w jakimś innym świecie.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2014, 22:36

Morgesztern pisze:Nie zmienia to faktu, że dobrze mieć takiego grajka, bo umie grać w piłkę. Nie jest po prostu najlepszy z naszych obrońców.
Cóż, moim zdaniem w drugiej połowie ubiegłego sezonu był, mimo że nie prezentował jakiegoś kosmicznego poziomu. I przypomnę, że wtedy Bonucci na jesień też był lepszy.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2014, 22:48

Napisałeś, że na tych zawodnikach zbudowałbyś NOWĄ drużynę
Ci piłkarze powinni stanowić trzon, a czy zostanie jeszcze Asamoah, Romulo czy Pereyra na rotacje nie wykluczałem.

Poza tym, narzekasz na Buffona, w tamtym poście napisałeś o sprzedaży Vidala (naszego najlepszego zawodnika(!), obecnie będącego bez formy)
Dla mnie Buffon powinien zawiesić już buty na kołku o czym pisałem i to jest moje zdanie i się go trzymam. Rozumiem sentyment każdego kibica Juve do Gigiego.

Nie wiem czym się kierujesz nazywając Vidala najlepszym zawodnikiem, bo Tevez to jeszcze na chwilę obecną troszkę wyższy poziom co udowadnia tym, że nie ma tak fatalnych spadków formy jak Vidal.
Vidala bym sprzedał z kilku powodów. Brak formy i prawdopodobnie motywacji do gry w Juve(LM tu nie wygra, a Serie A to dno). Drugi powód jest taki, że można za niego dostać sporo kasy i ją świetnie zainwestować. Ty możesz patrzeć na jego potencjalną sprzedaż tak samo jak 13 lat temu inni patrzyli na sprzedaż Zidana. Bardzo lubię Vidala, ale dla mnie liczy się dobro klubu i jeśli kasa z jego transferu podniosła by ogólny poziom pierwszej jedenastki to jestem za jego sprzedażą.
Giorgio też czasami przesadza z reakcjami czy interwencjami, ale no litości, to jeden z najlepszych obrońców na świecie.
Tu to chyba żarty sobie robisz. Chiellini jednym z najlepszych? Porównaj go do Tiago Silvy albo Benatti i jeszcze raz to przemyśl.
bo z założenia ten transfer mógł się podobać.
Nie oglądasz Premier League i nie byłeś świadomy jak Evra gra, dlatego mógł się podobać. Ja go znałem z meczów United i prezentował to samo dno co u nas, dlatego też od razu go skreślałem i oczywiście się nie myliłem.
Podstawowy obrońca reprezentacji Włoch i mistrza Włoch jest słaby. Chyba żyję w jakimś innym świecie.
Tej repr. Włoch, która na Mundialu przegrała z Kostaryką i Urugwajem?
Tej Serie A z której mistrz Włoch w LM dostaje baty od Galatasaray, Olympiacosu czy czego tam jeszcze? Gdzie Wicemistrz daje sobie wbić 7 bramek przez Bayern?

Gdyby Chiellini grał w czasach świetności Nesty, Cannavaro, Malidniego i innych to prawdopodobnie nie łapał by się do kadry. Obecnie w niej gra, bo cała włoska piłka jest słaba i nie ma po prostu lepszych.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2014, 22:59

Dodam jeszcze waleczność,twarda gra ok ale nie przeszkadza to w zachowaniu piłkarskiej klasy a tej Chielliniemu brakuje.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2014, 23:27

szczypek pisze:Giorgio też czasami przesadza z reakcjami czy interwencjami, ale no litości, to jeden z najlepszych obrońców na świecie.
szczypek pisze: Podstawowy obrońca reprezentacji Włoch i mistrza Włoch jest słaby. Chyba żyję w jakimś innym świecie.
Jakby połączyć te 2 posty to by się zgadzało:)
Chiellini może i był jednym z szeroko pojętego grona najlepszych obrońców świata, a dokładniej na takiego się zapowiadał, ale teraz to dużo bliżej mu do Materaca niż Nesty,Maldiniego czy Canny. Bonu zrobił w ostatnie 4 lata niesamowity progres, w tym czasie Chiellini powoli zjeżdżał w dół, ma czasem lepszy okres,ale trwa krótka i dalej gra słabo.
szczypek pisze: Kiedy jego zachowanie jest chamskie?
Chociażby łapanie za włosy Cavaniego, uderzanie Ibarbo gdy ten blokował piłkę, czy chamska gra łokciami a mniejszych złośliwościach nie wspominając, gorsi od Chielliniego to są chyba teraz tylko Totti i Pepe.

Gotti pisze: Dla mnie Buffon powinien zawiesić już buty na kołku o czym pisałem i to jest moje zdanie i się go trzymam. Rozumiem sentyment każdego kibica Juve do Gigiego.
Ale masz jakieś argumenty żeby twierdzić,ze Buffon powinien zawiesić buty na kółku?Czy twierdzisz"bo tak"? Czy jedynie to Twoje przeczucie,ze Gigi nagle zapomni jak się broni?
Buffonowi od dawna ciężko coś zarzucić, ma pojedyncze wpadki ale te zdarzają się każdemu. W zeszłym sezonie miał najwięcej czystych kont z bramkarzy czołowych lig europejskich, w tym sezonie wpuścił raptem 4 gole w lidze, przy żadnym nie miał szans.W Lm owszem też wpuścił 4 w 5 meczach, ale także nie miał za dużo do powiedzenia przy tych bramkach, a nieraz skórę kolegom ratował, m.in. karny z Atalantą. Osobiście nie widzę żadnych powodów by z Gigiego rezygnować.

Gotti pisze: Nie wiem czym się kierujesz nazywając Vidala najlepszym zawodnikiem, bo Tevez to jeszcze na chwilę obecną troszkę wyższy poziom co udowadnia tym, że nie ma tak fatalnych spadków formy jak Vidal.
Vidala bym sprzedał z kilku powodów. Brak formy i prawdopodobnie motywacji do gry w Juve(LM tu nie wygra, a Serie A to dno). Drugi powód jest taki, że można za niego dostać sporo kasy i ją świetnie zainwestować. Ty możesz patrzeć na jego potencjalną sprzedaż tak samo jak 13 lat temu inni patrzyli na sprzedaż Zidana. Bardzo lubię Vidala, ale dla mnie liczy się dobro klubu i jeśli kasa z jego transferu podniosła by ogólny poziom pierwszej jedenastki to jestem za jego sprzedażą.
Co do Vidala, w formie jest mega graczem, ciężko znaleźć kogoś takiego,który połączy 6,8 i 10 z takim skutkiem. Z jednej strony kasa z drugiej super piłkarz. Zarząd obrał strategię budowania klubu bez sprzedaży i trzeba im zaufać. Poza tym ie ma żadnej gwarancji,że kasa z Vidala zostałaby dobrze spożytkowana. Marotta dużo lepsze zakupy robi za grosze niż za pokaźną gotówkę.
Ostatnio zmieniony 06 grudnia 2014, 23:30 przez AdiJuve, łącznie zmieniany 2 razy.


Zablokowany