Serie A 14/15 (12): Lazio 0-3 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Morgesztern

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2014
Posty: 452
Rejestracja: 15 lipca 2014

Nieprzeczytany post 23 listopada 2014, 11:53

Co do Padoina to jak ktoś nie oglądał meczu tylko patrzył na livescore to mógł stwierdzić, że zagrał słabo :smile: Zagrał baaardzo solidnie. Aż się martwię kogo Max da w następnym meczu ligowym. :(


Obrazek
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 23 listopada 2014, 12:14

Morgesztern pisze:Co do Padoina to jak ktoś nie oglądał meczu tylko patrzył na livescore to mógł stwierdzić, że zagrał słabo :smile: Zagrał baaardzo solidnie. Aż się martwię kogo Max da w następnym meczu ligowym. :(
Nawet ja doceniam rolę jaką Padoin odgrywa w obecnym sezonie, ale na lewej stronie przydałby się ktoś bardziej ruchliwy i myślę tu o Kwadwo


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 23 listopada 2014, 12:25

Meczu z Parmą nie oglądałem i żałuje, dlatego wczoraj z wielką chęcią zasiadłem przed streamem prosto z Arabii :D Gdzieś z tyłu głowy ciągle była myśl - 7:0 to był wypadadek przy pracy :D - i przez 20 pierwszych minut się w tym utwierdzałem. Ale od momentu strzelenia bramki i przez ok 5 kolejnych minut, zauważyłem coś, co ostatnio widziałem w Juve za czasów Carrery. Pasja, presja, chęć grania do przodu i dobicia przeciwnika. Już wtedy nie żałowałęm, że oglądam mecz. Później poo mimu paru niedociągnięć było tylko lepiej, takie Juve chce się oglądać.
Nie wiem czy to tylko zmiana ustawienia, czy Max im wreszcie namieszał w głowach i kazał w końcu atakować i nie grać na 1-0.

Na + po meczu zdecydowanie Padoin - gość za Conte wchodził od święta i to co pamiętam, że podania do niego były ostatecznościa, praktycznie nie brał udziału w grze, a jak już piłkę dostał to zwykle nic z tego nie wynikało.
Dzisiaj na lewej stronie solidny, brał udział w grze a i z przodu coś tam próbował. Da się?
Tevez - brawo, to co gość trzyma się na nogach, jest niesamowite. Przepchnąć go, czysto odebrać piłkę, graniczy z cudem. Do tego biega, walczy jak młodzian. No i w tych czarnych korkach i getrach wyglądał jak piłkarski oldskulowy płatny zabójca, a nie jak metroseksualny laluś.

Pogba - oby grał u nas jak najdłużej, przyjemnie się go ogląda nawet pomimo jego zbytniej nonszalancji zasami.

Pirlo - mimo wszystko, zagrał dużo lepiej niż to bywało ostatnio, przede wszystkim był dokładny, ładnie rozdzielał piłki.

Generalnie cała ekipa na + jednak ciągle bym się zbytnio nie ekscytował.
Czekam na poparcie wyników z Seria A na podwórku europejskim.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 23 listopada 2014, 12:35

pumex pisze:Martwi ciągła nie najlepsza dyspozycja Vidala i Buffon piąstkujący co drugi strzał.
Już bez przesady z tym Gigim już lepiej, żeby piąstkował niż piłka przełamała mu ręce i wpadł gol wtedy byś go tyrał ostro. Te wczorajsze strzały Candrevy były bardzo kąśliwe i podchwytliwe, a poza tym Gigi sobie też na to może pozwolić, bo w większości przypadków ktoś z obrony pospieszy mu z asekuracją.

Dodam jeszcze od siebie: wreszcie Chiellini zagrał na poziomie filaru Juve :!:


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 23 listopada 2014, 12:38

Zmiana ustawienia Juve to był strzał w dziesiątkę, prawdopodobnie na miarę obrony tytułu mistrzowskiego. Gruby beton wszystkich tych taktycznych zobowiązań i niuansów ustawiania 3-5-2 pękł i w końcu nie ma mowy o cierpieniu - piłkarzy i kibiców - podczas grania i oglądania tego. Oby to również poskutkowało w LM.

Pirlo ma chyba więcej możliwości zagrania prostopadłych piłek, jest też większy ruch w przodzie, co mu ułatwia sprawę. Pereyra fajny mecz zagrał. O Pogbie wszyscy wiedzą.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 23 listopada 2014, 12:56

Pomijając oczywiście kapitalnego Pogbe czy Teveza, chciałbym zwrócić uwagę jeszcze na jedną postać wczorajszego widowiska - Roberto Pereyra. Był wszędzie, odbiory, dryblingi i dorzucił piękną asystę. Chciałbym żeby wreszcie coś ustrzelił, bo zasługuj na to jak mało kto.


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 23 listopada 2014, 13:12

Trzeba pochwalić Allegriego. Dobrze zareagował ze zmianą ustawienia, choć może trochę za późno. Nowe ustawienie dużo bardziej wykorzystuje indywidualne umiejętności zawodników i chyba właśnie tego brakowało.
Max obroni pierwszą część sezonu wygrywając pozostałe mecze fazy grupowej LM i utrzymując lidera do świąt.


Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 23 listopada 2014, 14:19

Ajjjj gdyby Mattiello to wsadził.

Latem płakaliśmy, że Conte odszedł, a zastąpił go Allegri, teraz chyba możemy dziękować Bogu, że stało się tak a nie inaczej ;) Z każdy kolejnym meczem w ustawieniu 4-3-1-2 widać jak byliśmy ograniczeni w 3-5-2.

Jest świetnie, w trzech meczach strzelamy 13 bramek co nie jest typowe dla włoskiej drużyny, ekipa jest budowana z myślą o przyszłości, Allegri nie boi się wprowadzać młodych grajków co bardzo mnie cieszy.

Wrócił stary dobry Pirlo, świetne passy. Pereyra też znakomity mecz, a Pogba i Tevez to już klasa sama w sobie ;)

Juve na mistrza!

FORZA JUVE!!


JuveGrzesiu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2014
Posty: 226
Rejestracja: 28 sierpnia 2014

Nieprzeczytany post 23 listopada 2014, 21:28

Ma ktoś może link do powtórki meczu? Wczoraj nie dane mi było obejrzeć i chcę zobaczyć całość, bo na co komu same powtórki? :P
No ale jak już znajduję coś online to problemy z załadowaniem są. Będę wdzięczny za coś co będize działało, albo coś żeby ściągnąć spokojnie i obejrzeć na kompie :)

!!!!!
Nie wiem jak to usunąć xD
3 sekundy po wysłaniu tego komentarza zbufforowało się :D
Tak więc już nie trzeba, a jakby sam ktoś szukał to:
http://livefootballvideo.com/fullmatch/ ... juventus-3


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 23 listopada 2014, 23:24

Wojtek pisze:Z każdym kolejnym meczem w ustawieniu 4-3-1-2 widać jak byliśmy ograniczeni w 3-5-2.
To nie do końca tak. Po prostu 3-5-2 Conte zostało przez wszystkich zważone, zmierzone i policzone, a Juve w takim ustawieniu to pewna niespodzianka.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
bramek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2004
Posty: 645
Rejestracja: 20 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 23 listopada 2014, 23:32

Dla mnie największą wadą 3-5-2 był de facto Pirlo lub każdy inny defensywny pomocnik na jego miejscu.

Grając trójką z tyłu, po piłkę cofał się def pomocnik i było 4 zawodnik z tyłu w każdej naszej ofensywnej akcji.

Przy 4-coś tam. Cofający się po piłkę Pirlo lub Markiz w najgorszym wypadku jest trzecim środkowym obrońcą.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 24 listopada 2014, 08:57

Różnica pomiędzy 3-5-2 a 4-3-1-2 jest taka,że zamiast środowego obrońcy jest ofensywny pomocnik co musi się przekładać na większe pole do popisu w ataku:) Tak 3 obrońców nie do gry w ataku, sam Lichy na prawej coś jeszcze pogrywał, ale już na lewej Asa dużo gorzej, póki środkowi byli w mega formie najpierw Markiz potem Vidal to ich wejścia za linię obrony siały spustoszenie w szeregach rywali, ale z biegiem czasu było tego mniej i w końcu zanikło a gra ofensywna opierała się głównie na 2 napastników, Pirlo i biegającym Lichym. Teraz w grze ofensywnej czynny udział bierze 6-7 graczy co za Conte było nie do pomyślenia.


_Piotrek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lutego 2008
Posty: 179
Rejestracja: 16 lutego 2008

Nieprzeczytany post 27 listopada 2014, 14:03

Podróż z południowych dzielnic Rzymu na położone na północy miasta Stadio Olimpico rozpocząłem w okolicach godziny 18. Początkowo widziałem tylko fanów Romy, którzy masowo gromadzili się w barach, by obejrzeć wyjazdowy pojedynek ich ulubieńców z Atalantą Bergamo. Tifosich Lazio praktycznie nie dostrzegłem, a jedynym śladem meczu był samotny plakat naklejony na jednym ze słupów przy stacji metra Numidio Quadrato.

Im jednak bliżej stadionu tym na ulice zaczęły wylewać się tysiące fanów biancocelesti, którzy z każdego zakątku Wiecznego Miasta przybyli zobaczyć swoich ulubieńców. – Battiamo la Juve – tak przed meczem przewidywał prezes Lazio Claudio Lotito. Jego słowa się nie sprawdziły, zespół przegrał gładko 0:3, a ja widziałem to wszystko z trybuny wypełnionej kibicami gospodarzy.

Więcej tutaj, zapraszam :)
http://tylkopilka.pl/bianconero-wsrod-biancocelesti/


Zablokowany