Serie A 14/15 (1): Chievo 0-1 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 18:54

A Allegri niewidzoczny ? Ruscy dawali ujęcie na niego i machał jak Conte w stanie lekkiego wkr[kartka]ienia :D


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 18:54

Podoba mi się nastawienie. W pierwszych 5 min. przejechaliśmy się po nich jak czołg. Poza tym kontrolujemy sytuacje i stwarzamy spore zagrożenie (słupek, poprzeczki :/). Wystarczy, że ruszymy mocniej do pressingu i gracze Chievo automatycznie mają kilo kupy w gaciach. Moglibyśmy pograć trochę więcej przez Pogbę, brakuje mi jego wkładu w grę ofensywną.

Największy pozytyw - Coman. Uwielbiam oglądać takich techników-magików nie obarczonych ścisłymi poleceniami taktycznymi, oraz nie przesiąkniętych jeszcze rutyną zawodowca. Przyjęcie na centymetry, prowadzenie piłki, przyspieszenie, do tego nie obija się w defensywie. Opinia zapewne mocno przesadzona (miał kilka strat), ale co tam - wolno mi :)

Największy i chyba jedyny na wyraźny minus - Bonucci. Jedyne dobre jego zagranie, to złe zagranie vel. zamach / urwanie nogi, po którym udało nam się wyprowadzić groźną kontrę.

Podwyższyć na dwa, dać zaprezentować się rezerwowym (zmienić naspeedowanego Vidala) i cieszyć się z 3pkt. na start :ok:

PS: Paul tym 'podaniem' do Asy wymyślił chyba nowy zwód w FIFA15 :prochno:
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2014, 18:57 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 18:55

Naprawdę nieźle to wygląda. :ok: Powinniśmy co prawda wygrywać z 3-0, ale mieliśmy pecha (2 poprzeczki + słupek)... Mam jednak wrażenie, że kontrolujemy sytuację na boisku. Na plus świetny pressing, Allegri ich zmotywował.

Cały czas musimy być jednak skoncentrowani, bo ktoś taki jak Bonucci w składzie... :doh: Już dzisiaj zdążył nas oczarować swoimi babolami.

Coman to kocur. Gra pierwszy oficjalny mecz u nas, a radzi sobie znakomicie, blisko był nawet zdobycia bramki. :bravo: Zakochamy się w jego grze momentalnie - potwierdzone info.

Strzelić kolejną i kontrolować sytuację. :pray:
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2014, 18:57 przez mrozzi, łącznie zmieniany 1 raz.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 18:55

Z pewnością oglądamy mniej schematyczne 3-5-2 niż za czasów Conte. Ale czy lepsze? Ciężko powiedzieć, bo to dopiero 45min. Mi się osobiście gra podoba, chłopakom się chce(Vidal! Już zapomniałem, jak bardzo lubię tego gościa), stosują pressing i jak na ich nieszczęście prowadzą tylko jedną bramką. Bardi ma dziś ogromnego farta. Coman bez piłki tak sobie, ale jest to spowodowane nieograniem na tej pozycji. Średnio się ustawia nie mając piłki przy nodze, ale gdy już ją posiada... Fajnie, fajnie. Bardzo liczę na tego chłopaka. :wink:
PS. Sędzia ma <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> PeKaeSy. :ok:


Obrazek
rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 18:56

Jadą na oparach z Conte, ale to powinno wystarczyć. Zobaczymy jak długo w ciągu całego sezonu.. Coman daje radę, ale jakiś taki wystraszony jest. Jeszcze jedna, dwie powinny wpaść.


grande amore

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 października 2012
Posty: 615
Rejestracja: 05 października 2012

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 18:56

Ouh_yeah pisze:Ogbonna w nowym sezonie +10 do pewności siebie. Tak się wcielił w Chielliniego, że nawet poszarpał z przeciwnikiem i padł przy linii zupełnie jak Giorgio :prochno:
Dobrze, ze jeszcze nikt go nie pogryzl, no ale Suarez nie lata w koszulce Chievo :prochno: Poki co :prochno:


Juve, storia di un grande amore :)
------
Jaka jest roznica miedzy zwyciezca a przegranym? Upasc moze kazdy, zwyciezca wstaje i idzie dalej.
------
Mowcie mi Magda
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 18:57

Coman radzi sobie nieźle, ale jego potencjał jest marnowany w tym 3-5-2 - głównie stoi tyłem do bramki i cała jego dynamika traci na wartości. Dominujemy, ale gra to taka klepanka całkowicie na stojąco, zero przyśpieszenia, niewiele ruchu z przodu.

Nie podoba mi się dziś Pogba. Najważniejsze zwycięstwo, oby się udało!


Obrazek
Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 18:57

Jest dobrze, ale mogło być jeszcze lepiej i to dużo lepiej (dwie świetne okazje Vidala, dwie poprzeczki - Tevez i nie dostrzegłem, kto strzelał w tej drugiej sytuacji?). Nalezy jeszcze do tego dodać dobrą grę Comana no i oczywiście wykorzystany stały fragment gry, po którym gola zdobył Caceres.

W drugiej połowie podwyższyć prowadzenie i 3 punkty pojadą do Turynu :D


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 18:57

juventussek pisze:Chievo broni się całą drużyną, ciężko się przecisnąć. Trochę od Marchisio wymagałbym więcej ale jego pozycja... Pogba mógłby tam zagrac a Markiz do biegania. Jak zawsze 3-5-2 ciężkie przy kontrze, jakby to była Barca, to nie wiem ile tych pojedynków 1-1 skończyło by się na korzyść przeciwnika.
Początek bardzo dobry, myślę że jeszcze nam coś wpadnie.
Luzik to początek sezonu, widać że chłopaki pod formą jeszcze.

Markiz w zeszłym sezonie na regiscie grał znakomicie (opinie ekspertów i staty), dziś słabo. Pogba na regiscie dużo traci.

Coman ma wszystko by zostać bardzo dobrym grajkiem, ale o sukcesie nie decyduje tylko talent.


Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 18:58

Beka, że nie możemy wyjść spod pressingu Chievo :lol:
Coman na razie fajnie :ok:


karosznurek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2009
Posty: 371
Rejestracja: 19 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 19:02

Coman całkiem dobrze się spisuje jak na pierwszy oficjalny mecz u nas. Najważniejsze teraz by nie stracić bramki


"Vincere non importante l'unica cosa che conta."
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 19:02

Dobry mecz, trochę podobny do tych za czasów Conte, ale czego się spodziewaliście? Zawodnicy praktycznie ci sami i ustawienie tak samo. Jednak gra może się podobać. Siedzimy na rywalu, dość rzadko tracimy piłkę, stosujemy wysoki pressing. Chievo postawiło w bramce autobus, a mimo to ciągle jesteśmy w grze i napieramy na nich. Nie widzę powodów do narzekań.

Mam nadzieję, że Roma jednak nie weźmie Rabiota. Wycyckanie PSG na Comana i Adriena będzie pięknym wzięciem odwetu za to, jak wmieszali się w sytuację z Verrattim.

PS. Ma ktoś dobry link? Niestety stream z livefootball.ws strasznie mi zaczął ciąć koło 35 minuty i nie dało się oglądać. Już jest ok, ale dobrze byłoby mieć coś w zapasie.


Bolek_1987

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 19
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 19:05



JUVE JUVE JUVE
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 19:08

Jak tam, Pumi? Przecież Coman miał być stracony? ://////


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 19:08

Coman obiecująco...czyżby następny talencik nam się szlifował ? :)


Obrazek
Zablokowany