Serie A 14/15 (1): Chievo 0-1 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 20:35

Ein pisze:Dawno takiej impotencji w strzelaniu nie widziałem :?
Nordsjaelland i Kopenhaga.

Mieliśmy barcelońskie posiadanie piłki i skuteczność Korony Kielce.


Obrazek
Tom_my

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 21 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 20:52

mi też Coman podobał się bardzo, trzeba jednak uczciwie przyznać, że wszedł Llorente i gra pod polem karnym przeciwnika od razu przyspieszyła. Liczę na trójząb Tevez - Llorente - Coman ;)


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 20:54

Mrozzi, jak zwykle przesadzasz ze swoim optymizmem. Vidal przez dwa miesiące nie powiedział ani razu, że na pewno zostanie w Juve, mówił ciągle że to zależy, że skupia się na reprze, potem na treningach... zagrał jeden mecz i nagle stwierdzasz, że nigdy nie chciał odejść, no bo się nabiegał i namachał do kibiców schodząc :prochno:


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 20:59

Ouh_yeah pisze:Mrozzi, jak zwykle przesadzasz ze swoim optymizmem. Vidal przez dwa miesiące nie powiedział ani razu, że na pewno zostanie w Juve, mówił ciągle że to zależy, że skupia się na reprze, potem na treningach... zagrał jeden mecz i nagle stwierdzasz, że nigdy nie chciał odejść, no bo się nabiegał i namachał do kibiców schodząc :prochno:
W sumie... :think: Emocje. :prochno:

Ma ktoś zestawienie debiutów Maxa?


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 21:03

yanquez pisze:Ja tam się aż tak Comanem nie zachwycam, chociaż trzeba przyznać, że dał radę.
A ja się jaram niesamowicie. Napiszę Ci dlaczego.

Del Piero Zone. Pierwsza akcja z lewej strony boiska i... przypomniał mi się Del Piero z sezonu 1995/1996 :oops: Mimo, że był tam po strzale Comana rykoszet.

Druga akcja. Tevez podaje do Comana i gdy wszyscy myśleli, że ten posłusznie odda piłkę Argentyńczykowi markuje podanie, bierze obrońcę na plecy, robi obrót i <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> z lewej nogi :prochno: Bramkarz broni z trudem.

Reasumując Coman w pierwszej połowie imponował wychodzeniem na pozycje i pomysłem na grę. Wynajdywał świetne rozwiązania. W jednej z akcji podręcznikowo uruchomił Lichtsteinera tylko ten niestety źle dośrodkował.

Początek drugiej połowy i kolejne mocne wejście Comana. Niesamowicie groźny strzał z dystansu, który minimalnie mija górny róg bramki. Tym razem uderzał już prawą nogą.

W międzyczasie magic touch Comana po którym mieliśmy rzut rożny i... dwóch kontuzjowanych piłkarzy Chievo :smile:

Potem groźny strzał głową - minimalnie nad poprzeczką. Nie przyglądałem się dokładnie tej sytuacji, ale chyba nie była to zbyt łatwa piłka :think:

Podsumowując:

18 lat (rocznik 1996)

Prawa noga
Lewa noga
Głowa
Szybkość
Drybling
Inteligencja
Mobilność
Dojrzałość piłkarska
Umiejętność gry na różnych pozycjach w ataku (tak zakładam)

Piłkarz kompletny^^^ ;)

//

Jak tak patrzyłem dziś na naszą grę to jestem sobie w stanie wyobrazić 4:3:2:1 z wysuniętym Llorente i robiącymi robotę za jego plecami Tevezem i Comanem :* + MVP + Evra - Chiellini - Caceres - Lichtsteiner. WOW... i jeszcze większy WOW gdy spojrzy się w tej sytuacji na ławkę rezerwowych :dance:


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 21:08

Pumex już wieszał psy na klubie, że marnują Comana, bo nie gra w sparingach, a tu Max daje mu pograć prawie 70 minut w pierwszym ligowym spotkaniu :). Biorąc pod uwagę, że ten zawodnik ma dopiero 18 lat i nie grał na swojej pozycji to zaprezentował się naprawdę nieźle. Świetne wejście zaliczył Llorente, któremu autobusy niestraszne. Darmowe transfery Marotty FTW! ;)

Pereyra trochę średnio, na początku sporo niedokładności i strat, ale z czasem zaczął się trochę rozkręcać. Jako ofensywnego pomocnika średnio go widzę. Musi popracować nad odbiorem i posiadaniem piłki to będziemy mieli z niego bardzo dużo pożytku w środku pola. Jestem spokojny o tę formację i kontuzja Pirlo w ogóle mnie nie martwi. Mam nadzieję, że Max nie będzie katował maestro tak jak Conte. Jak widać nie ma zupełnie takiej potrzeby, a Marchisio nie pokazał chyba nawet połowy tego co potrafi grać na tej pozycji.

Szkoda, że wynik nie jest trochę bardziej okazały, bo rywal dzisiaj po prostu nie istniał i stworzyliśmy sobie naprawdę wiele dogodnych sytuacji, a w raporcie meczowym widnieje tylko gol samobójczy, co zupełnie zamazuje rzeczywisty obraz spotkania.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 21:16

Ja tam cały czas czekam na dementi. To jak, pumuś? :D

Myślę, że z naszego nowego nabytku będziemy zadowoleni. A mecz? Trzy punkty są i to się liczy. Amen. Następny.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 21:31

Jestem wywołany do tablicy :D Dementuję, jakobym wieszał psy na klubie za brak Comana w sparingach. Po prostu przy braku jakiejś notki klubowej o jego domniemanej kontuzji zacząłem się zastanawiać, co z nim było - faktycznie jakiś uraz, czy jednak jakieś problemy z aklimatyzacją/trenerem. Okazało się, że nie ma takiego tematu i chwała Bogu. Poza tym nawoływałem, że jeśli mamy wydawać kasę na 29-letniego Lavezziego, to zdecydowanie lepiej postawić na 18-letniego Francuza. Potwierdzam, że Coman zagrał dobry mecz (mówię przede wszystkim o pierwszej połowie, ponieważ drugą oglądałem jednym okiem, z doskoku), aczkolwiek serio uważam, że 3-5-2 go hamuje. Koleś z takim błyskiem, z taką dynamiką i z takim dryblingiem nie powinien być ograniczany czekaniem na piłkę tyłkiem do wrogiego bramkarza.

Ogólnie super, że wygraliśmy - to najważniejsze. Sytuacje podbramkowe były, posiadanie futbolówki było, ale mnie nasza gra nie porwała. To było takie kopanie na stojąco. Owszem, mądre kopanie, ale w wolnym, jednostajnym tempie. Myślę, że w kontekście Europy przejście na inny system nas nie minie, jeśli myślimy o grze innej niż męczenie buły.


Obrazek
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 21:49

Srsly: chłopak zagrał fajne spotkanie i cieszę się, że w debiucie poczynał sobie tak dobrze. Nie podpalam się ale mam nadzieję, że będą z niego ludzie. Podobnie jak w przypadku Pogby (posty są do odkopania!) mam jakieś dobre przeczucia co do naszego nowego Murzynka.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 21:55

pumex pisze:serio uważam, że 3-5-2 go hamuje. Koleś z takim błyskiem, z taką dynamiką i z takim dryblingiem nie powinien być ograniczany czekaniem na piłkę tyłkiem do wrogiego bramkarza
To nie 3-5-2 go hamuje, a atak pozycyjny. Przecież Chievo oddawało prawie każdą piłkę, oprócz tej przypadkowej akcji gdzie popisał się Buffon i kilku uroczych kiksów Schelotto.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 22:02

deszczowy pisze:Podobnie jak w przypadku Pogby (posty są do odkopania!) mam jakieś dobre przeczucia co do naszego nowego Murzynka.
Niezawodny świąd? :D
Ouh_yeah pisze:
pumex pisze:serio uważam, że 3-5-2 go hamuje. Koleś z takim błyskiem, z taką dynamiką i z takim dryblingiem nie powinien być ograniczany czekaniem na piłkę tyłkiem do wrogiego bramkarza
To nie 3-5-2 go hamuje, a atak pozycyjny. Przecież Chievo oddawało prawie każdą piłkę, oprócz tej przypadkowej akcji gdzie popisał się Buffon i kilku uroczych kiksów Schelotto.
Nie, nie, ja myślę, że nie tyle atak pozycyjny, co te cholerne zadania boiskowe przypisane napastnikom w 3-5-2 jeszcze przez Conte. Przypomnij sobie ataki pozycyjne w 4-3-3 z sezonu 11/12 - tam tercet ofensywny dużo częściej operował przodem do bramki rywala. Zresztą, w 3-5-2 również można kontrować i nawet mieliśmy dziś ku temu kilka okazji, ale raz Pogba spowolnił akcję wypisz, wymaluj w stylu Pirlo, raz to samo uczynił Marchisio. Nie kumam, dlaczego sami sobie odbieramy tak ważny atut jakim są kontrataki :doh:


Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 22:08

No ale jak Coman ma być zniewolony przez zadania Conte, jak on pracował z Conte chyba jeden dzień przed rezygnacją...


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 22:14

Ouh_yeah pisze:No ale jak Coman ma być zniewolony przez zadania Conte, jak on pracował z Conte chyba jeden dzień przed rezygnacją...
...tak, że Francuz gra w drużynie bazującej na razie na tym, co wpoił jej Conte. Allegri mówił, że postara się wprowadzić jakieś ulepszenia do 3-5-2, ale jakichś większych zmian nie zauważyłem. Ciągle para napastników rzadko ma możliwość wyjścia na pozycję lub rozpoczęcia dynamicznej akcji wraz z momentem przyjęcia piłki, bo muszą robić za ścianę.


Obrazek
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 23:17

Cieszy wynik, oby tak dalej. Roma znów mocny początek, więc trzeba będzie spiąć pośladki.

Obrazek

:lol:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 23:29

Llorente <3 <3 <3 Nie wiem kim i po co niektórzy chcieliby go zastąpić. Przyjęcie, zastawienie, odegranie, gra głową, wszystko na poziomie world class. Z Tevezem rozumieją się doskonale, co kolejny raz udowodnili paroma klepkami. Oglądałem dziś United i duet Van Persie-Rooney może im buty czyścić.
pumex pisze:Coman radzi sobie nieźle, ale jego potencjał jest marnowany w tym 3-5-2 - głównie stoi tyłem do bramki i cała jego dynamika traci na wartości.
Popieram. Chciałbym go zobaczyć bardziej cofniętego, gdzie miałby trochę więcej miejsca, aby mógł wykorzystać swoje atuty. Gra na szpicy, to zdecydowanie marnowanie jego potencjału.

Liczyłem, że w drugiej połowie Pogba będzie częściej wykorzystywany i nie zawiodłem się. Chłopak 3 razy szarpnął tak, że głowa mała.

Co mi się nie podobało, to ta dziwna gra po obwodzie - do oporu. Robimy akcje lewą stroną, klepka, zagranie do środka, no i zamiast strzału lub ostatniego prostopadłego podania nasi zawsze szukali Lichtsteinera. Rozumiem, że teoretycznie był lepiej ustawiony, ale oczekiwać od niego (w takiej sytuacji) czego innego niż dośrodkowania, to jak liczyć, że Motta przejdzie do Realu. Trochę szkoda tych świetnie zapowiadających się okazji.
Gandalf8 pisze:Allegri nie krzyczy tyle co Conte, ale było widać, że cały czas przekazuje swoim zawodnikom jakieś uwagi, więc ni można mu zarzucić, że tylko stoi przy linii i się przygląda.
Niestety temat był zamknięty, a chciało się napisać (szczególnie po jednym ujęciu), że Maks wrzeszczał tak, że aż musiał przepić mineralną :prochno:
mrozzi pisze:pochwalić należy [...] Lichtsteinera.
Tutaj mam wątpliwości. Ze wszystkich zawodników z przodu, to Stefan najbardziej nie ufał Comanowi. Mógł posłać do niego dwa prostopadłe podania, na czystą pozycję, ale w pierwszym przypadku wolał dośrodkować, a za drugim razem odegrał piłkę do tyłu. Ogólnie pierwsza połowa, w wykonaniu Szwajcara, zupełnie nie przypadła mi do gustu.

Powinno być 6-0, mogło być 1-1, najważniejsze, że wywozimy komplet punktów.

Grazie Gigi! :)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Zablokowany