Pre-season 2014/2015 - temat ogólny

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2014, 20:31

ozi(Forza_Juve) pisze:no nie wiem, wydaje mi sie ze Sorensen powinien byc solidnym zmiennikiem... moze chlopak nie ma nazwiska wyrobionego, ale na Ramosa czy Varana niestety nas nie stac
Ty jak i inni bazują na nie wiem skąd wziętej opinii o Duńczyku. Chłopak jest słaby i tyle, nawet nie jest solidny, bo gdyby był to by nie było mowy o sprowadzaniu kogoś.


ozi(Forza_Juve)

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2008
Posty: 312
Rejestracja: 28 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2014, 23:02

wloski pisze:
ozi(Forza_Juve) pisze:no nie wiem, wydaje mi sie ze Sorensen powinien byc solidnym zmiennikiem... moze chlopak nie ma nazwiska wyrobionego, ale na Ramosa czy Varana niestety nas nie stac
Ty jak i inni bazują na nie wiem skąd wziętej opinii o Duńczyku. Chłopak jest słaby i tyle, nawet nie jest solidny, bo gdyby był to by nie było mowy o sprowadzaniu kogoś.
noo ok, a na czym bazujesz ze jest słaby? dostał prawdziwą szansę w Juve? nie dostał, grał tylko troche jak do nas zawital i pamietam ze prezentował sie całkiem spoko...


Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają!
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2014, 23:06

Gdyby każdy miał dostawać szansę to mielibyśmy 2 razy taką kadrę i brak wyników, bo każdego trzeba sprawdzić. Chłopak źle grał w swoim poprzednim klubie, można powiedzieć, żę przeciętnie, więc po tym mogę wnioskować.

Nie chcesz (i ja też nie chcę), żeby tacy gracze byli sprowadzani do Juventusu jak Padoin czy Peluso, a chcesz Sorensena, który jest na takim samym poziomie albo nawet gorszym? Hmm


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2014, 23:14

ozi(Forza_Juve) pisze: noo ok, a na czym bazujesz ze jest słaby? dostał prawdziwą szansę w Juve? nie dostał, grał tylko troche jak do nas zawital i pamietam ze prezentował sie całkiem spoko...
Ziegler prawdziwej szansy w Juve też nie otrzymał, a gdyby napisano o nim że jest słaby, to byś raczej nie protestował.

Zasadniczo dziwię się że piszesz kolejny już post, broniąc przegranej sprawy i będąc uzbrojonym w jedną czwartą argumentu, niezbyt zresztą mocnego. Gdyby gość prezentował poziom taki, że można by było o nim powiedzieć "solidny zmiennik" w kontekście drużyny Mistrza Włoch, to musiałby wcześniej w tej przesłabej Bolonii mieć status czołowego zawodnika, a w chwili obecnej znajdować się w orbicie zainteresowań klubów przynajmniej ze środka tabeli. Nic takiego nie ma miejsca, to raz. Po drugie - potrafisz wskazać jakiś konkretny element piłkarskiego rzemiosła, który Twoim zdaniem stoi u Duńczyka na odpowiednim jak na Juventus poziomie? Jakieś konkretne umiejętności, które to u niego zaobserwowałeś i które Twoim zdaniem sprawiają, że warto mieć go w składzie? Wątpię, bo gdyby coś takiego było na rzeczy, to pewnie dawno byś się tymi spostrzeżeniami z nami podzielił. Zamiast tego wolisz na bazie swoich mglistych wspomnień (ja akurat mam w pamięci parę bramek na jego konto) z czasów pobytu Duńczyka w Juve oraz faktu, że nie było Ci dane zobaczyć ostatnimi czasy jak gość sadzi babole przekonać wszystkich dookoła, że facet prezentuje się obiecująco i gwarantuje niezły poziom wchodząc z ławki.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2014, 23:25

Tu nie chodzi o umiejętności Sorensena bo jako ten 5 obrońca byłby na pewno do przełknięcia, bo czy znajdzie się za małą kasę kogoś lepszego? A wydawać dużą kasę mając już całkiem niezłych graczy to głupota. Po prostu Marotta chce jeszcze trochę zarobić w to mercato i liczy,że uda się wypożyczyć Nastasicia albo Manolasa, ot cała filozofia. Podobno Leeds złożyło ofertę, więc zobaczymy. Istnieje też szansa,ze jeszcze chcą ograć Sorensena rok, ale to iluzoryczne i najbardziej prawdopodobne jest to,że Beppe chce na nim zarobić.
Co do samej gry Sorensena, ciężko ocenić bo wiadomo,że łatwiej się gra z zawodnikami pokroju Chielliniego czy Barzagliego niż dużo słabszymi stoperami Bologny:) Są różne typy graczy jeden potrafi grać tylko w średnich zespołach i być tam liderem, drugi nigdy nigdzie liderem nie będzie, ale potrafi być świetnym uzupełnieniem lepszej drużyny, gdy ten lider średniej drużyny w lepszej się nie odnajdzie, ale najlepsi radzą sobie wszędzie:)
wloski@
Od Peluso to na pewno słabszy nie jest:) Różnica jest zasadnicza wiek, Sorensen jakieś tam szanse na rozwój ma, Padoin i Peluso nie, a poziom na te chwilę podobny i właśnie powinniśmy mieć na ławce graczy pokroju Padoina tyle,że młodszych, dosyć już ciągłego wypożyczania takiego Marrone, słabszy od Padoina nie jest, najmłodszy też nie jest, zarobić się na nim za bardzo nie zarobi, a taki gracz na ławce to zawsze szansa,że pokaże coś ponad Padoinowe podawanie wszystkiego do najbliższego:)


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2014, 23:42

AdiJuve pisze: Od Peluso to na pewno słabszy nie jest:) Różnica jest zasadnicza wiek, Sorensen jakieś tam szanse na rozwój ma, Padoin i Peluso nie, a poziom na te chwilę podobny i właśnie powinniśmy mieć na ławce graczy pokroju Padoina tyle,że młodszych, dosyć już ciągłego wypożyczania takiego Marrone, słabszy od Padoina nie jest, najmłodszy też nie jest, zarobić się na nim za bardzo nie zarobi, a taki gracz na ławce to zawsze szansa,że pokaże coś ponad Padoinowe podawanie wszystkiego do najbliższego:)
Padłeś ofiarą bardzo popularnego na JuvePoland mitu, brzmiącego "nieważne jak słaby jest nasz junior z primavery/piłkarz na wypożyczeniu/młodziak, którego połówka jest nasza, od Padoina/Peluso/De Ceglie/... na pewno gorszy nie będzie". Warto zdać sobie sprawę, że jakieś 99,9% zawodowych piłkarzy na świecie poziomu tych panów nigdy nie osiągnie, w tym wielu (jeżeli nie wszyscy) przedstawicieli naszej utalentowanej młodzieży.

Żeby wykazać że Marrone, rezerwowy ze słabego Sassuolo nie jest gorszy od Padoina, który w Juventusie rozegrał w zeszłym sezonie niewiele mniej minut niż tenże Luca (960 do 1'137, za transfermarkt) będziesz się musiał nieźle nagimnastykować.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2014, 00:03

zahor pisze:
AdiJuve pisze: Od Peluso to na pewno słabszy nie jest:) Różnica jest zasadnicza wiek, Sorensen jakieś tam szanse na rozwój ma, Padoin i Peluso nie, a poziom na te chwilę podobny i właśnie powinniśmy mieć na ławce graczy pokroju Padoina tyle,że młodszych, dosyć już ciągłego wypożyczania takiego Marrone, słabszy od Padoina nie jest, najmłodszy też nie jest, zarobić się na nim za bardzo nie zarobi, a taki gracz na ławce to zawsze szansa,że pokaże coś ponad Padoinowe podawanie wszystkiego do najbliższego:)
Padłeś ofiarą bardzo popularnego na JuvePoland mitu, brzmiącego "nieważne jak słaby jest nasz junior z primavery/piłkarz na wypożyczeniu/młodziak, którego połówka jest nasza, od Padoina/Peluso/De Ceglie/... na pewno gorszy nie będzie". Warto zdać sobie sprawę, że jakieś 99,9% zawodowych piłkarzy na świecie poziomu tych panów nigdy nie osiągnie, w tym wielu (jeżeli nie wszyscy) przedstawicieli naszej utalentowanej młodzieży.

Żeby wykazać że Marrone, rezerwowy ze słabego Sassuolo nie jest gorszy od Padoina, który w Juventusie rozegrał w zeszłym sezonie niewiele mniej minut niż tenże Luca (960 do 1'137, za transfermarkt) będziesz się musiał nieźle nagimnastykować
Ja nie jestem zwolennikiem teori,ze każdy junior jet lepszy od jakiegoś słabiaka z Juve, ale w przypadku Marrone-Padoin,ze pomiędzy nimi dużej różnicy nie ma.
Strzelasz kulą w płot:)
Po pierwsze kiedy Marrone był zdrowy to zazwyczaj wychodził w pierwszej 11 jak już sprawdzałeś transfermarkt to tam jest wyraźnie zaznaczone:)
Po drugie widziałem jak Marrone grał za Conte w Juve i wiem,ze w ofensywie grając w środku pomocy potrafił czasem zagrać kreatywnie czego Padoin zupełnie nie potrafi, dlatego Padoin jest tylko graczem na utrzymanie wyniku.W obronie też Marrone grał poprawnie ale widać było braki i fakt,że nie jest nominalnym obrońcą. Niewątpliwie Marrone ma jakiś talent, na pewno większy niż swego czasu Padoin i istnieje cień szansy,że coś pokarze w Turynie, zaś Padoin nie przeskoczy swojego poziomu nigdy a Marrone takie szanse ma, w tej chwili nie widzę zbyt dużej różnicy miedzy nimi z tym,ze Marrone jednak potrafi coś tam wykreować a Padoin nie:)


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2014, 00:09

AdiJuve pisze: w ofensywie grając w środku pomocy potrafił czasem zagrać kreatywnie czego Padoin zupełnie nie potrafi
Mówimy o tym Marrone, którego jak się widziało na boisku to denerwował swoim brakiem umiejętności, 100 %dokładnością podań wynikającą z tego, że oddawał piłkę do najbliższego partnera? Luca jest kiepski i powinniśmy go przy pierwszej lepszej ofercie sprzedać, bo szkoda opłacać jego kontrakt. Luca jak narazie nie zbliżył się nawet poziomem do Padoina. Marrone wypadał tylko dobrze na tle swoich rówieśników jak wszedł w dorosłą piłkę to nie pokazał niczego.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2014, 00:15

wloski pisze:
AdiJuve pisze: w ofensywie grając w środku pomocy potrafił czasem zagrać kreatywnie czego Padoin zupełnie nie potrafi
Mówimy o tym Marrone, którego jak się widziało na boisku to denerwował swoim brakiem umiejętności, 100 %dokładnością podań wynikającą z tego, że oddawał piłkę do najbliższego partnera? Luca jest kiepski i powinniśmy go przy pierwszej lepszej ofercie sprzedać, bo szkoda opłacać jego kontrakt. Luca jak narazie nie zbliżył się nawet poziomem do Padoina. Marrone wypadał tylko dobrze na tle swoich rówieśników jak wszedł w dorosłą piłkę to nie pokazał niczego.
A mówimy o tym Padoinie, którego każde podanie jest do najbliższego gracza?Popadliście w stereotyp,że junior nie może być lepszy od zwykłego przeciętniaka. Marrone jak już zaznaczyłem jakiś potencjał ma a Padoin swojej gry nagle nie poprawi, może tylko poprawić skuteczność podań do najbliższego:DMarrone zaś czasem potrafił zagrać coś do przodu czy to w Juve czy nawet w Sassuolo, pamiętam jego asystę z Atalantą go Gacka nieprzeciętnej urody.Padoina nigdy nie było stać na takie zagrania.
Ogólnie obaj grają na podobnym poziomie z tym,że jeden uznawany za spory talent jeszcze coś może pokazać a drugi a drugi przed zakończeniem kariery może jeszcze trochę po podawać do najbliższego:)


AVE JUVE!!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2009
Posty: 221
Rejestracja: 17 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2014, 05:40

Sorensen jest tak dobry ze bija sie o niego Leeds i Hellas a wyceniany jest na 3,5 miliona. Tez bylem chlopakiem oczarowany jak za Del Neriego prezentowal sie przyzwoicie na tle tej jednej wielkiej katastrofy , ale czas leci a o chlopaku ciezko teraz cos dobrego napisac


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2014, 07:23

AdiJuve pisze: Strzelasz kulą w płot:)
Wręcz przeciwnie. Ja jestem w stanie u Padoina wskazać konkretne umiejętności, które sprawiają że rozegrał całkiem przyzwoitą ilość minut w drużynie mistrza Włoch. Nie są to co prawda zdolności związane z dryblingiem, wykonywaniem kreatywnych podań czy ogólnie z odwracaniem losów meczu medżik taczem, ale też nie tego oczekuje się od Padoina. Ty natomiast cały czas powołujesz się na jakiś talent-widmo Marrone, który odmieniasz tutaj w co drugim zdaniu przez wszystkie przypadki. Nie wiadomo dokładnie co to za talent, czym on się przejawia, ale na pewno jakiś jest. Ba, wiadomo że większy niż u Padoina! Nie jesteś też w stanie wyjaśnić dlaczego tego gościa nie chce u siebie, nawet w roli rezerwowego, żaden poważniejszy zespół, ale skoro facet w wieku 22 lat był w kadrze Juventusu, to znaczy że był młodym talentem - czyli w tym momencie dalej jest graczem utalentowanym, chociaż już nie młodym. Rzecz w tym, że on w tym Juve był wtedy właśnie kimś na kształt gorszej wersji Padoina - taniej zapchajdziury, która siedzi na ławce i w razie potrzeby można ją rzucić na taką czy inną pozycję.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2014, 10:16

Widzę,ze dalej sobie wybiorczo wybierasz argumenty napisałem dlaczego Marrone grał tak mało w Sassuolo, ale oczywiście fakt jego kontuzji przemilczałeś, bo jest niewygodny i dalej ciągniesz to,ze tam mu nie dawali grac, a jak był zdrowy to większość meczy zagrał od 1min.Nie wiem czemu ma niby udowadniać czy ktoś go chce czy nie chce? Co to w ogóle ma do rzeczy? Ale swego czasu chciała go Fiorentina w kontekście transferu Joveticia, ale Juventus nie chciał się go pozbyć definitywnie, co świadczy,że jednak coś w nim widzą. Napisałem,że to podobny poziom z tym,że jeden nie podniesie już swoich umiejętności a drugi jakieś szanse na to ma, no i jak zaznaczyłem potrafi zagrać coś kreatywnego. Padoin to tylko grajek ulubiony przez Conte na to żeby nic nie popsuł z którego i tak korzystał tylko w sytuacjach mocno awaryjnych.
A czy ja napisałem,że Marrone były kimś więcej niż Padoin? Też byłby zapchajdziurą, tyle,że z jakimiś nadziejami na skok jakościowy.
Gdzie widzę talent Marrone, ano już zaznaczyłem,ze chodzi o grę kreatywną, podania na wolne pole, drybling czy gra z pierwszej piłki, utrzymanie się z nią pod pressingeim ,czego u Padoina praktycznie nie ma. Padoin na pewno ma przewagę w tym,ze jest bardziej waleczny, wybiegany, solidny w defensywie i to by było na tyle.
Sam piszesz,ze ja niby nie podaję za co cenię Marrone a sam potem piszesz o Padoinie:
"Ja jestem w stanie u Padoina wskazać konkretne umiejętności, które sprawiają że rozegrał całkiem przyzwoitą ilość minut w drużynie mistrza Włoch. Nie są to co prawda zdolności związane z dryblingiem, wykonywaniem kreatywnych podań czy ogólnie z odwracaniem losów meczu medżik taczem, ale też nie tego oczekuje się od Padoina"
To ja już wskazałem te cechy Padoina:)


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2014, 17:50

AdiJuve pisze:Widzę,ze dalej sobie wybiorczo wybierasz argumenty napisałem dlaczego Marrone grał tak mało w Sassuolo, ale oczywiście fakt jego kontuzji przemilczałeś, bo jest niewygodny i dalej ciągniesz to,ze tam mu nie dawali grac, a jak był zdrowy to większość meczy zagrał od 1min.
Według transfermarkt, z powodu kontuzji opuścił w sumie 12 spotkań, zagrał natomiast w 15. Do 38 trochę brakuje.
AdiJuve pisze:Padoin to tylko grajek ulubiony przez Conte na to żeby nic nie popsuł z którego i tak korzystał tylko w sytuacjach mocno awaryjnych.
Sporo było tych mocno awaryjnych sytuacji, skoro facet w poprzednim sezonie prawie dobił do tysiąca minut.
AdiJuve pisze: Gdzie widzę talent Marrone, ano już zaznaczyłem,ze chodzi o grę kreatywną, podania na wolne pole, drybling czy gra z pierwszej piłki, utrzymanie się z nią pod pressingeim ,czego u Padoina praktycznie nie ma.
:shock:
Tutaj ciężko będzie nam osiągnąć porozumienie, bo w tej chwili nie wiem co odpisać. Podobny problem miałbym, gdybyś napisał że Giovinco gra głową lepiej niż Llorente albo że Poulsen miał lepszy przegląd pola niż Pirlo.

Całe to przesuwanie Marrone do tyłu i robienie z niego swego czasu zmiennika bardziej dla Bonucciego, niż dla Maestro wzięło się właśnie z tego, że gość nijak nie potrafił sobie poradzić z pressingiem. O ile zgodzę się, że potrafi raz na jakiś czas rzucić ciekawą piłkę, o tyle od samego początku jego głównym problemem było to, że potrzebował do tego pięćdziesięciu metrów wolnej przestrzeni dookoła, której to grając w pomocy nie miał, mimo że w Serie A przeciwko Juventusowi wysoki pressing zakłada się bardzo rzadko. Padoin dla odmiany raczej z ciekawymi podaniami mi się nie kojarzy, natomiast do najbliższego (prawie) zawsze jakoś jest w stanie odegrać, nawet naciskany przez rywali.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2014, 19:10

AdiJuve pisze: Gdzie widzę talent Marrone, ano już zaznaczyłem,ze chodzi o grę kreatywną, podania na wolne pole, drybling czy gra z pierwszej piłki, utrzymanie się z nią pod pressingeim ,czego u Padoina praktycznie nie ma.
zahor pisze: Tutaj ciężko będzie nam osiągnąć porozumienie, bo w tej chwili nie wiem co odpisać. Podobny problem miałbym, gdybyś napisał że Giovinco gra głową lepiej niż Llorente albo że Poulsen miał lepszy przegląd pola niż Pirlo.
:shock: :shock: :shock:
Naprawdę porównujesz umiejętności wyjścia spod pressingu Marrone-Padoin do gry głową Gio-Llorente czy przeglądu pola Pirlo-Pulsen? To wychodzi na to,ze Padoin to jakiś cyborg, połączenie Pirlo,Messiego i Davidsa potrafiący wyjść z pod niemal każdego pressingu:)
Co do jego gry, to grał głównie jak Lichy był kontuzjowany z prostego powodu, bo Isla był daremny, gdzie zresztą Padoin lepszy nie był bo Conte sam nie wiedział,który słabszy, 2 mecze przy zapewnionym scudetto i 1 w PW cały dorobek Padoina, co pokazuje,ze Conte nawet za solidnego rezerwowego go nie uznawał, bo wolał zajeżdżać 3 w pomocy niż raz na 5 spotkań dać szanse Padoinowi, zrobił to tylko wtedy gdy nie miał wyboru, bo było 2 środkowych pomocników miało kontuzje, także mit o tym jak to Padoin był potrzebny właśnie padł, bo to nie był rezerwowy, który czasem odciąży gracza pierwszej 11, tylko ktoś kto zagra w bardzo awaryjnej sytuacji, albo wtedy gdy już sukces jest pewny:) Marrone grywał w podobnych przypadkach.
Chyba mamy zupełnie inne spojrzenie na pojęcie gra pod pressingiem, bo dla mnie podania praktycznie tylko do tyłu bądź najbliższego gdy podbiegu rywal to na pewno nie gra pod pressingiem :)


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2014, 19:58

Obrazek

Poniósł ich melanż :smile:

Tevez i Evra wymiatają :smile: I te świecące oczka innych. A za Asą jeszcze Moggi się załapał na podróż :wink:
Ostatnio zmieniony 04 sierpnia 2014, 20:05 przez PlanetJuve, łącznie zmieniany 2 razy.


Zablokowany