Pre-season 2014/2015 - temat ogólny

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 25 lipca 2014, 09:06

Obrazek

Niby część przedsezonowych przygotowań już za piłkarzami, ale pomyśleliśmy, że jednak warto założyć temat ogólny dotyczący PRE-SEASONU 2014/2015. Niech on posłuży do dyskusji na temat ogólnych przygotowań drużyny, wydarzeń w ośrodku treningowym, powrotów kadrowiczów (część z nich miała już zawitać do Vinovo, ale ani widu, ani słychu :think: ), pomniejszych sparingów z pół-amatorami, ćwiczonej taktyki, ciekawych zdjęć z Vinovo etc.

Zobacz także: INFORMACJE O PRE-SEASONIE 2014/2015


...


No właśnie, na dziś (godz. 16:00) zaplanowany jest sparing z Lucento, jednak odbędzie się on za zamkniętymi drzwiami, bez transmisji, bez obecności prasy. Media prognozują skład i ustawienie Juventusu:

(4-3-2-1): Storari - Motta, Marrone, Sorensen, Ogbonna - Pepe, Padoin, Coman - Tevez, Giovinco - Llorente


Zastanawiam się również nad naszymi dalszymi meczami towarzyskimi. Dziwna sprawa :think: Podczas, gdy inne silne zespoły mierzą się między sobą w różnego typu turniejach (Guiness ICC, Emirates Cup etc), my mamy zaplanowane potyczki z jakimiś Singapurczykami, Indonezyjczykami i Bóg wie z kim jeszcze. Te mecze mają przygotować naszych do rywalizacji w Champions League? :| Tak ubogiego przedsezonowego terminarza chyba jeszcze nie widziałem.


Obrazek
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 25 lipca 2014, 09:30

Nie ma co narzekać na jakość zespołów sparingowych. Rok temu też graliśmy w jakimś turnieju i były dobre zespoły, z którymi daliśmy tyłka i podniosła się histeria, że będzie masakra. Skończyło się na rozwaleniu Lazio w superpucharze 4:0. Od samego wyniku tych spotkań, który chyba każda z drużyn ma w poważaniu wole, aby nasi Juventini mocno i dobrze zmęczyli się na treningach, żeby dało to efekt w sezonie.
Z resztą taka Roma grała z L'poolem, wiec niby dobrze, ale szału nie było.


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 25 lipca 2014, 12:39

Dizisaj sparing i podobno zagramy:
Storari
Motta-Sorensen-Marrone-Ogbonna
Coman-Padoin-Pepe
Tevez-Giovinco
Llorente

Już by wolał 4-2-3-1 z trójką Coman-Tevez-Seba.


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 25 lipca 2014, 13:26

Sparing służyć powinien wypracowaniu schematów taktycznych i sprawdzeniu jak poszczególni piłkarze się w nich odnajdują. A prościej to zrobić kiedy gra sie przeciw ogórkowi niż np. Bayernowi. No chyba, że zależy nam na przećwiczeniu schematów obronnych. ;)
Oczywiście zgadzam się z tym, że ograniczenie sparingów do potyczek z samymi amatorami to też błąd. Ale turniej podobny do tego ze stanów, to marketing w czystej postaci. A my nie dość, że sobie solidnie poćwiczymy,
to i zwiększymy naszą rozpoznawalność na rynkach azjatyckich.
Czy mecz z np. City by nas lepiej przygotował do LM? Nie wydaje mi się.


Obrazek
Kicek7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2006
Posty: 357
Rejestracja: 09 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2014, 13:27

Prawdę powiedziawszy w okresie przedsezonowym nie gramy sparingu z żadną poważną drużyną. Cesena, Azjaci, Milan i Sassuolo. Chętnie obejrzałbym naszych w starciu z jakąś silniejszą drużyną np. z Premier League.


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1035
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 25 lipca 2014, 13:58

A ja uważam, że to błąd, że nie mamy gdnego siebie raywala.
Co nam da ogranie 5:0 jakiś kelnerów?
Równie dobrze można byłoby zagrać bez taktyki i wynik byłby podobny.
A co ze szlifowaniem gry pod wysokim pressingiem, gry w destrukcji?


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 25 lipca 2014, 16:13

Pumex dlaczego nie zrobiłes tematu meczowego!? :twisted:

Starting XI: Storari, Motta, Sorensen, Ogbonna, Barlocco, Padoin, Marrone, Pepe, Giovinco, Llorente, Tevez.

Kimże jest Barlocco? I Gdzie jest Coman?
0:1 Lucento wychodzi na prowadzenie po golu glowka, dośrodokowanie z rzutu roznego.

o 1:1

juz 2:1 oba gole llorente
Ostatnio zmieniony 25 lipca 2014, 16:41 przez Robaku, łącznie zmieniany 2 razy.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 25 lipca 2014, 16:19

Robaku pisze:Pumex dlaczego nie zrobiłes tematu meczowego!? :twisted:
Właśnie ten temat ma posłużyć do dyskusji o takich meczach jak dzisiejszy. Nie było potrzeby tworzyć osobnego z okazji potyczki, której nawet nigdzie obejrzeć nie można. Oczywiście na kolejne mecze (te z poważniejszymi przeciwnikami) będą osobne tematy :wink:
Robaku pisze:Kimże jest Barlocco? I Gdzie jest Coman?
Faktycznie Juventusowy Twitter podaje, że nie ma Comana w pierwszym składzie. Nie mam pojęcia dlaczego, choć w głownie rodzi się tego przyczyna, o której jednak nie chcę nawet dłużej myśleć... :doh:


Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 25 lipca 2014, 16:41

pumex pisze: Nie mam pojęcia dlaczego, choć w głownie rodzi się tego przyczyna, o której jednak nie chcę nawet dłużej myśleć... :doh:
Spisek Marotty, żydów i Putina, żeby młodzi nie dostawali szans, czy kontuzja?


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 25 lipca 2014, 18:07

Wiadomo że zmiana taktyki, skład poza napadem rezerwowy ale takie mecze to oni na lajcie powinni wygrywać.
Co tak straszycie z tym Comanem? kontuzje ma czy co?


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 25 lipca 2014, 18:09

sebatiaen pisze:Wiadomo że zmiana taktyki, skład poza napadem rezerwowy ale takie mecze to oni na lajcie powinni wygrywać.
Co tak straszycie z tym Comanem? kontuzje ma czy co?
Ja już tylko czekam na atak paniki, że wtopiliśmy z jakimś no-name mając skład śmieszno - straszny...


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2014, 18:16

sebatiaen pisze:Wiadomo że zmiana taktyki, skład poza napadem rezerwowy ale takie mecze to oni na lajcie powinni wygrywać.
Co tak straszycie z tym Comanem? kontuzje ma czy co?
Wszedł w drugiej i nawet nowy Roberto zagrał. Od razu widać, że to nie ręka i myślenie Conte. Każdy mecz trzeba wygrać, a takie coś to tym bardziej..


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 25 lipca 2014, 18:19

Ouh_yeah pisze:
pumex pisze: Nie mam pojęcia dlaczego, choć w głownie rodzi się tego przyczyna, o której jednak nie chcę nawet dłużej myśleć... :doh:
Spisek Marotty, żydów i Putina, żeby młodzi nie dostawali szans, czy kontuzja?
Coś pośrodku ;P

Mówiąc serio, Coman wszedł w drugiej połowie.

Na okoliczność wyniku mógłbym znaleźć jakieś sympatyczne zdjęcie Maksia, ale to chyba nie byłby najlepszy pomysł :wink: Oczywiście rezultat takiego ogórkowego meczu w żaden sposób nie może posłużyć do wyciągania jakichkolwiek wniosków, no ale przerżnąć z amatorami..?


Obrazek
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 25 lipca 2014, 18:25

To naprawdę nie jest zabawne i ciężko znaleźć jakieś sensowne wytłumaczenie.


Obrazek
PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2014, 18:29

Dragon pisze:To naprawdę nie jest zabawne i ciężko znaleźć jakieś sensowne wytłumaczenie.
Dokładnie. Pierwszy mecz, nic nie znaczący, ale Allegri powinien pokazać kibicom, że poważnie traktuje swoją prace i wygrać to tym co miał..
Nie wiem czy w ogóle w ciągu 3 lat ktoś wbił Nam trzy bramki :shock:
A tym bardziej z takim przeciwnikiem. Wiem, to tylko sparing no ale panowie..


Zablokowany