Serie A 13/14 (18): JUVENTUS 3-0 Roma

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 13:24

Obrazek

Niczego innego nie oczekuje w tym meczu


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 13:58

Sila Spokoju pisze:Poczytałem sobie komentarze tych kibiców Romy i mam nadzieję, że Lichy zamiast 4 palców pokażę im jutro całą dłoń.
Przypominają mi się nieco pojedynki z Napoli. Pewni siebie kibice drużyny przeciwnej, zawodnicy i trener stawiający sprawę jasno - jadą do Turynu po zwycięstwo. Mam nadzieję, że sprowadzimy ich na ziemię i w końcu pęknie ten dmuchany od początku sezonu balon. Nasi nie prowokują, wspominają jedynie o chęci rozegrania świetnego spotkania i to wszystko. Bardzo dobrze, bo koncentrują się na sobie. Tamci żyją wciąż sezonem bez porażki, zapominając chyba tak naprawdę, kto jest liderem i wciąż gadają tylko o mistrzostwie.

Conte odpowiedział Tottiemu w jedyny właściwy sposób - "damy odpowiedź na boisku". Tak to właśnie powinno oglądać.

Boniek stwierdził, że Benatia to najlepszy obrońca w Europie. :rotfl: On nawet nie jest najlepszy we Włoszech (-> Barzagli). Jest rudy i jego zdanie się nie liczy.

Nieważne w jakim stylu - liczą się tylko 3 punkty. Byłbym w stanie zaakceptować ewentualny remis, ale mam nadzieję ( :pray: ), że ich ogramy, wybijając na dobre myśli o Scudetto. Koncentracja, pokora i jedziemy!


kuba2424

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 1024
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 14:56

No tak, w porównaniu do zeszłego sezonu - 12 porażek,6. miejsce - to obecny sezon jest dla nich jak dzień dziecka. Chyba co niektórzy kibice Romy widzą już w swoim klubie Juve sprzed dwóch lat. No tak, pewnie i pykną na luzie pięćdziesiątkę, a nawet i więcej, nie to co my ;) I niech się cieszą póki jeszcze mogą, co nam zależy. Im bardziej się nakręcają, tym większy kac po jutrzejszym meczu, który odbije się na całym sezonie. Później obudzą się z ręką w nocniku i okaże się, że ledwie łapią się na LE. :bravo:


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2471
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 15:21

kuba2424 pisze:No tak, w porównaniu do zeszłego sezonu - 12 porażek,6. miejsce - to obecny sezon jest dla nich jak dzień dziecka. Chyba co niektórzy kibice Romy widzą już w swoim klubie Juve sprzed dwóch lat. No tak, pewnie i pykną na luzie pięćdziesiątkę, a nawet i więcej, nie to co my ;) I niech się cieszą póki jeszcze mogą, co nam zależy. Im bardziej się nakręcają, tym większy kac po jutrzejszym meczu, który odbije się na całym sezonie. Później obudzą się z ręką w nocniku i okaże się, że ledwie łapią się na LE. :bravo:
E tam, myślę, że ledwo unikną spadku. Sassuolo ma od nich lepszy skład, do tej pory jadą cały sezon na farcie.


kuba2424

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 1024
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 15:32

Marat87 pisze:
kuba2424 pisze:No tak, w porównaniu do zeszłego sezonu - 12 porażek,6. miejsce - to obecny sezon jest dla nich jak dzień dziecka. Chyba co niektórzy kibice Romy widzą już w swoim klubie Juve sprzed dwóch lat. No tak, pewnie i pykną na luzie pięćdziesiątkę, a nawet i więcej, nie to co my ;) I niech się cieszą póki jeszcze mogą, co nam zależy. Im bardziej się nakręcają, tym większy kac po jutrzejszym meczu, który odbije się na całym sezonie. Później obudzą się z ręką w nocniku i okaże się, że ledwie łapią się na LE. :bravo:
E tam, myślę, że ledwo unikną spadku. Sassuolo ma od nich lepszy skład, do tej pory jadą cały sezon na farcie.
Czas okaże który z nas był bliżej prawdy. Czyżby cicha sympatia do stolicy?


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 15:41

mrozzi pisze:Boniek stwierdził, że Benatia to najlepszy obrońca w Europie. :rotfl: On nawet nie jest najlepszy we Włoszech (-> Barzagli). Jest rudy i jego zdanie się nie liczy. (...) pokora
Myślę, że teza "Benatia był w rundzie jesiennej najlepszym obrońcą na świecie" jest jak najbardziej do obronienia. Notami deklasuje Bonuca i Chielliniego. Barza jest bliżej, ale też za Markokańczykiem.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 15:49

alina pisze:
mrozzi pisze:Boniek stwierdził, że Benatia to najlepszy obrońca w Europie. :rotfl: On nawet nie jest najlepszy we Włoszech (-> Barzagli). Jest rudy i jego zdanie się nie liczy. (...) pokora
Myślę, że teza "Benatia był w rundzie jesiennej najlepszym obrońcą na świecie" jest jak najbardziej do obronienia. Notami deklasuje Bonuca i Chielliniego. Barza jest bliżej, ale też za Markokańczykiem.
Jeśli Twoim zdaniem półroczną bardzo dobrą grą można zasłużyć na tytuł najlepszego defensora świata... Niech najpierw pokaże, że potrafi grać równo przez dłuższy okres czasu. Póki co to Barzagli jest najlepszym defensorem we Włoszech. Nie było tu mowy o rundzie jesiennej, Boniek miał na myśli całokształt.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 16:11

mrozzi pisze:
alina pisze:
mrozzi pisze:Boniek stwierdził, że Benatia to najlepszy obrońca w Europie. :rotfl: On nawet nie jest najlepszy we Włoszech (-> Barzagli). Jest rudy i jego zdanie się nie liczy. (...) pokora
Myślę, że teza "Benatia był w rundzie jesiennej najlepszym obrońcą na świecie" jest jak najbardziej do obronienia. Notami deklasuje Bonuca i Chielliniego. Barza jest bliżej, ale też za Markokańczykiem.
Jeśli Twoim zdaniem półroczną bardzo dobrą grą można zasłużyć na tytuł najlepszego defensora świata... Niech najpierw pokaże, że potrafi grać równo przez dłuższy okres czasu. Póki co to Barzagli jest najlepszym defensorem we Włoszech. Nie było tu mowy o rundzie jesiennej, Boniek miał na myśli całokształt.
Piszesz o pokorze, a jedziesz Bońkowi od rudzielców i wyśmiewasz jego opinię, która jest na prawdę sensowna. Boniek nie napina klaty przed meczem, Benatia na prawdę gra <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. A propos "półrocznej dobrej gry" - Marokańczyk wiosnę też miał bardzo dobrą.

Boniek powiedział "Benatia jest dla mnie obecnie najlepszym stoperem Europy", więc przestań się zachowywać jak 13-latek.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2471
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 16:21

kuba2424 pisze:
Marat87 pisze:
kuba2424 pisze:No tak, w porównaniu do zeszłego sezonu - 12 porażek,6. miejsce - to obecny sezon jest dla nich jak dzień dziecka. Chyba co niektórzy kibice Romy widzą już w swoim klubie Juve sprzed dwóch lat. No tak, pewnie i pykną na luzie pięćdziesiątkę, a nawet i więcej, nie to co my ;) I niech się cieszą póki jeszcze mogą, co nam zależy. Im bardziej się nakręcają, tym większy kac po jutrzejszym meczu, który odbije się na całym sezonie. Później obudzą się z ręką w nocniku i okaże się, że ledwie łapią się na LE. :bravo:
E tam, myślę, że ledwo unikną spadku. Sassuolo ma od nich lepszy skład, do tej pory jadą cały sezon na farcie.
Czas okaże który z nas był bliżej prawdy. Czyżby cicha sympatia do stolicy?
Patrz, rozgryzłeś mnie w mig :ok:


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 16:46

Same buce w tej Romie, poza trenerem. Wszystkie ,,duze'' kluby poza Milanem sa strasznie zasciankowe.

Roma jest calkiem dobra ale to za malo na Juventus. Ludzie z kim grali w tym sezonie mocnym ? Napoli Inter ? Milan ?? prosze was... jutro beda musieli sie przestawic na minimium poziom wyzej, a nie wierze w to ze potrafia. Boki obronu Romy sa tragiczne!! i zadne tam statystyki nie zaslonia mi tego. Lichy bedzie wchodzil jak w maslo. Totti ma 37 lat, wystarczy troszke go sprowokowac mocniej przycisnac. Atak ? Deastro ? przeciez on to jest rowna pochyla w dol od kad przeszedl do ROmy.

Dla mnie tylko Rossi i Strootman sa zagrozeniem, bo murzynek z czolem moze i krecil druzynami pokroju Torino czy Genoi ale nie jutro. DLaczego sobie nie poradzil w Arsenalu ? bo przy lepszych obroncach gral straszna kupe.

Juve - ROma 4 : 1 , mark my words.


edit : mój kolega kibic rzymian sra w gacie przed spotkaniem z Juve. Tak samo pilkarze ROmy no moze poza Tottim maja pelne gacie, jestem tego pewien, jak wejda na stadion i po 3 minutach zdadza sobie sprawe ze graja o scudetto w tym meczu z 30-krotnym mistrzem i najsilniejsza druzyną Serie A bezwzglednie. Roma to zasciankowy klubik.
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2014, 17:08 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 16:55

Żeby za bardzo nie wybijać się z tłumu, napiszę że dzisiaj powinno być 15:0 dla Juventusu bo żaden z romanistów nie miałby szans załapać się na treningi z pierwszą drużyną Starej Damy. Są słabi, skończą Serie A na 20. miejscu a my za rok wygramy Ligę Mistrzów, więc niech już dzisiaj Roma (i każdy inny zespół we Włoszech) zaczyna ćwiczyć bicie pokłonów przed królem. Tyle ode mnie. Aha, warto dodać że mimo że wicelider ligi włoskiej, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał, jest tak przeraźliwie słaby (prawie tak słaby, jak wszystkie te Intery, Milany czy inne Napoli, które nie zdołały go pokonać), każdy piłkarz w ich składzie to leszcz itp. to Serie A jako taka jest piekielnie silna, mocniejsza niż bundeskopanka czy PD, stąd też zdobycie trzeciego scudetto z rzędu umieści nas w pierwszej piątce najlepszych zespołów wszech czasów. Albo co mi tam, napiszę że w pierwszej trójce.
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2014, 16:59 przez zahor, łącznie zmieniany 2 razy.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 16:56

A czy to jego wina, że ma taki kolor włosów :?: Ma się przemalowywać na stare lata :?: Opinia o Benatii, to tylko jego osobiste, subiektywne zdanie.
Koleś kieruje obroną zespołu, który póki co, stracił najmniej goli w Serie A, więc coś w tym musi być. Moim skromnym zdaniem dziś w futbolu jest znacznie mniej środkowych obrońców, których można uznać za graczy wybitnych - niż np. jeszcze na początku obecnego wieku.
Mieliśmy w samej Italii - Maldiniego, Neste, Cannavaro, we Francji byli: Blanc, Dessailly, Thuram, w Hiszpanii chociażby Hierro, w Holandii twardy jak skała - Jaap Stam i nawet często schodzący na bok defensywy Frank de Boer, u progu końca kariery był Niemiec Jurgen Kohler, natomiast nieco wcześniej bo w 98 roku - buty na kołku zawiesił Sammer. Można również zaliczyć do tego Lucio, chociażby z okresu MŚ 2002. Przymykając przez chwilę oko na wypowiedzi Sola Campbella o Polsce, również jego warto byłoby w niniejszym miejscu wspomnieć. Tyle nazwisk można przytoczyć za jednym zamachem. Ilu dzisiejszych środkowych defensorów można porównać do ówczesnych znakomitych stoperów :?: Nie jest to pytanie proste, więc również mogą padać różnego rodzaju odpowiedzi...

Była całkiem niedawno taka wypowiedź Maldiniego, który jednak wyraźnie narzekał na obecny poziom gry - środkowych obrońców...Jest w tym dużo prawdy. Moim skromnym zdaniem taki Benatia, to obrońca dobry lub nawet bardzo dobry. Lecz, aby zaliczać go do wielkich defensorów, musi on utrzymać swoją obecną dyspozycję przez wiele sezonów. Potencjał na taki obrót spraw, bez wątpienia ten piłkarz posiada.

@Castiel
Niczego nie należy przesądzać. Już jakiś czas temu wspominałem,że Barzagli jest już grubo po 30-tce. Nie wiadomo, przez ile sezonów będzie gwarantował wysoki poziom. Bonucci też przez pewien czas, wydawał się niewypałem podczas gry w naszych barwach. Póki co Angelo nie dostaje zbyt wielu szans, bo jest żelazna trójka, grająca ze zmiennym szczęściem (w sensie przytrafianych błędów), lecz nieschodząca poniżej chociażby przyzwoitego poziomu.
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2014, 17:24 przez Lucas87, łącznie zmieniany 1 raz.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 17:06

Lucas87 pisze: Była całkiem niedawno taka wypowiedź Maldiniego, który jednak wyraźnie narzekał na obecny poziom gry - środkowych obrońców...Jest w tym dużo prawdy. Moim skromnym zdaniem taki Benatia, to obrońca dobry lub nawet bardzo dobry. Lecz, aby zaliczać go do wielkich defensorów, musi on utrzymać swoją obecną dyspozycję przez wiele sezonów. Potencjał na taki obrót spraw, bez wątpienia ten piłkarz posiada.
Nie ma teraz takich super defensorów. Możemy się jarać, że uda nam się wyciągnąć wciąż dobrego Vidicia z Man Utd. Dobrze zapowiada się Varane z Realu.
Trochę mi szkoda i powtórzę to kolejny raz - 13 mln to kwota jaką Roma dała za Benatie. Tyle co my za Ogbonne albo my chyba więcej jak się jakieś tam bonusy policzy. Wolałbym Benatie, ale jak tak widzę że Ogbonna grzeje ławę...hmmm. Boniek jednak ma racje w tym co mówi. Obrońca Romy gra po prostu świetnie i zapewne będzie ich lekarstwem na dziurawą obronę, którą mieli przez ostatnie kilka lat.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 17:07

Cabrini_idol pisze:Same buce w tej Romie, poza trenerem. Wszystkie ,,duze'' kluby poza Milanem sa strasznie zasciankowe.
Ty też byłeś któregoś tam wieczora Milanistą? :C
Nie rozumiem tego lizania dupy Milanowi. Buce z Mediolanu pluli nam swego czasu w twarz, a wy udawaliście, że pada deszcz. Wszyscy są bucami tylko nie Milan :doh: oszczędź sobie takie teksty na forum Juventusu.


FORZA JUVE!!!
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 17:09

dawid91 pisze:
Cabrini_idol pisze:Same buce w tej Romie, poza trenerem. Wszystkie ,,duze'' kluby poza Milanem sa strasznie zasciankowe.
Ty też byłeś któregoś tam wieczora Milanistą? :C
Nie rozumiem tego lizania ### Milanowi. Buce z Mediolanu pluli nam swego czasu w twarz, a wy udawaliście, że pada deszcz. Wszyscy są bucami tylko nie Milan :doh: oszczędź sobie takie teksty na forum Juventusu.

Bardziej mi chodzilo o ta range klubu, ktora we wloszech tylko Milan posiada kolo nas, reszta to napinacze krzykacze itd, a półki z trofeami wieją kupą.

I czytaj ze zrozumiem. Tam byla kropka (.). A pozniej zdanie ze wszystkie ,,duze'' kluby poza Milanem sa strasznie zasciankowe ? Czaisz bazę, jak nie to nie chce mi sie tlumaczyć sensu zdania.


Obrazek
Zablokowany