Serie A 13/14 (12): JUVENTUS 3-0 Napoli

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Hubert_bn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2012
Posty: 80
Rejestracja: 21 marca 2012

Nieprzeczytany post 11 listopada 2013, 00:54

Najlepszy mecz w tym sezonie. Dawno się tak nie cieszyłem. <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> gole, wysoki wynik i bliżej do lidera!
W Domenica Sportiva podali że czterech kibiców Juve wylądowało w szpitalu przez kiboli z południa, zdemolowane także zostało WC na Juventus Stadium.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 11 listopada 2013, 01:18

Kryzys 2-miesięczny spowodowany harówką w okresie przygotowacyjnym uważam za zażegnany. Chlopy mialy ciezkie nogi jeszcze we wrzesniu i pazdzierniku, w listopadzie już powoli przychodzi ta świeżość w nogach a razem z nią prawdziwy Juventus! Cool

de Laurentiis i cala zgraja tych plebejuszów z połodnia Italii pewnie miała nie tęgą mine po końcowym gwizdku :lol:

edit:
zapomniałem dodać - Pirlo. Nie boję się tego powiedzieć - gość jest obecnie najlepszym piłkarzem egzekwującym bezpośrednie uderzenia z rzutów wolnych. Te przereklamowane tomahawki CR'a, które od jakiegoś czasu nigdy nie znajdują drogi do bramki mogą sie schować.

Oprócz cudownych uderzeń z wolnych widać ze nasz maestro powoli wraca do formy, widać u niego juz te świeżość w prowadzeniu piłki i ogólnym poruszaniu sie po boisku nie wspominając o swietnym rozrzucaniu piłek. Jeśli ma tak grać, to nie mam nic przeciwko by nasi podpisali z nim nową umowę.


Dydux666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2013
Posty: 136
Rejestracja: 27 czerwca 2013

Nieprzeczytany post 11 listopada 2013, 01:21

Zauważyłem że już niektórzy hejtują hejterów 3-5-2. Tak się właśnie zastanawiałem podczas meczu - "kurde, to 3-5-2 jest super, dałoby by się tak grać z potęgami?" Ciekawi mnie, czy mimo wszystko (np. porażek z Bayernem) da się grać w tej formacji z drużynami z mocnymi skrzydłami? Bo nie będę udawał, że mam większą wiedzę w temacie taktyki niż profesjonalni trenerzy, albo taki zahor :D


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 11 listopada 2013, 01:24

Obrazek
Tak odnośnie tego spalonego.

Naprawdę dobry mecz dzisiaj, ciężko się chyba do czegoś przyczepić. Benitez - uczciwy człowiek, obiecał że nie da Pirlo plastra i Andrea (szczególnie w pierwszej połowie) grał jak z nut. Buffon dzisiaj ślicznie, szczególnie mi się podobało, jak jedną ręką wyciągnął strzał (bodajże) Insigne. Dobra tradycja gniecenia u siebie Napoli do zera utrzymana :ok:


Obrazek
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 listopada 2013, 02:19

Dydux666 pisze: Ciekawi mnie, czy mimo wszystko (np. porażek z Bayernem) da się grać w tej formacji z drużynami z mocnymi skrzydłami?
Oczywiście, że tak. Choćby zeszłoroczna Chelsea w momencie pierwszego meczu była w gazie i miała mocarne skrzydła.
Po prostu będzie to bardzo defensywne 3-5-2, bo obaj b2b, jak i dwaj boczni środkowi obrońcy muszą wspierać wingbacków co ogranicza możliwości ofensywne szczególnie tych pierwszych.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 11 listopada 2013, 03:08

Fenomenalne Juve dziś! <3 Napoli niewiele miało do powiedzenia oprócz tych strzałów Insigne. Pierwsza połowa kapitalnie się rozpoczęła, gol Llorente, ze spalonego czy nie? Na pierwszy rzut oka tak, ale jeśli zobaczymy to z bliska (fota kolegi wyżej) to spalony nie jest już taki oczywisty. A bramki Pirlo i Pogby to :bravo: :dance: Po golu tego drugiego najpierw chwyciłem sie za głowe;) :D

Dziś widzieliśmy starego dobrego Buffona! Kapitalne interwencje po strzałach Insigne, no i jednak umie wykazać się refleksem ;) Ogbonna czasem robi w gacie, szczególnie gdy widzi że jest ostatnim obrońcą i wie że nie może zawalić. Bonu i Barza jak zwykle, czyli :bravo: Isla dziś mnie zaskoczył ;) Nawet mi się podobała jego gra mimo kilku irytujących zagrań. Vidalll! Jak można tak spieprzyć taka sete? :o No i ten bezsensowny wślizg po którym dostał żółtko, nie dziwić się że Conte był wściekły. Pirlo ma nowy styl strzelania wolnych, cos ala CR? Może tylko ja miałem takie wrażenie ale czemu Pirlo przed strzałem był PEWNY że strzeli gola? :D przynajmniej tak wyglądał. Pogbaaaam, ten to ma patent na Napoli :bravo: To że ta skozłowana piłka to przypadek to już wiemy, ale strzał kapitalny. Llorente ładnie prawcował dziś + bramka oczywiście, El Apache asysta + wywalczył wolnego po którym padła bramka na 2:0.

Świetny dzień dla naszego Juve. Remis Romy + oczywiście nasza wygrana co ważniejsze.

FINO ALLA FINE FORZA JUVENTUS!!


Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 listopada 2013, 06:41

Llorente żeby tylko grał regularnie w pierwszym składzie to będzie nasz wymarzony snajper. Carlos jak zawsze nie do obalenia i walczak jakich mało. Wszyscy chyba pozytywnie. Nawet Isla nieźle. Jedynie ta czerwień, ale w sumie bez ryzyka bo drużyna ze śmieciowego miasta leżała pod ciężarem 3 goli.
Największy pozytyw: Gigi, Andrea Pirlo, POGBA!


:allegri: na śmietnik
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 11 listopada 2013, 09:35

I proszę bardzo jaką diametralną zmianę nastrojów- można zaobserwować na JP. Przecież całkiem niedawno (konkretnie po spotkaniu z Fiorentiną)- jakieś 90% z Was chciało powiesić Conte na najwyższej latarni w Turynie :doh: Łaska kibica na pstrym koniu jeździ.

Odnośnie przebiegu spotkania, co tu dużo gadać. Mecz idealny, zaczął się idealnie, a następnie doskonale się dla nas ułożył. Ale jeszcze mała uwaga do wiernych kibiców zycięskich drużyn: Nie da się grać w ten sposób w każdym spotkaniu przez cały sezon, z poświęceniem i mobilizacją na 1000%, wystawiając jeden skład. Dlatego tak ważna jest umiejętnie stosowana rotacja, jak również elastyczność w ustalaniu taktyki.

Wszyscy zagrali niemal idealnie. Więc indywidualne pochwały nie mają sensu. Zdenerwowało mnie jedynie zachowanie Ogbonny (pierwsza żółta kartka, kto oglądał mecz- to wie), która zaważyła na tym, że pod koniec meczu wyleciał z boiska. Buffon po raz tysięczny udowodnił (podobnie jak w spotkaniu z Bułgarami), że mówienie o jego końcu- to objaw totalnego dyletantyzmu nie tylko w kwestii futbolu.

Teraz pozostaje oczekiwać tego samego w dówch ostatnich meczach grupowych w Champions League, a także liczyć, że szczęscie uśmiechnie się tam do Teveza. Żebyśmy nie musieli więcej słuchać jak komentator Orange Sport czy N+ wyśmiewa :rotfl: czas niestrzelenia przez Carlosa bramki w tych rozgrywkach (wczoraj przypomniało im się nawet, że nie wygrali nawet z Lechem kiedyś tam- pomimo, że to zupełnie inne rozgrywki, ale w "błyskotliwy" sposób udało się chłopinie zabłysnąć. :rotfl: :think: )


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 11 listopada 2013, 09:50

Bardzo miły mecz dla oka. Cieszy mnie bramka Lolo który udowadnia, że sprowadzenie go do Turynu nie jest pomyłką. Facet ma niesamowity instynkt strzelecki którego tak w Turynie brakowało od paru lat. Współpraca z Apaczem jest coraz lepsza, oby tak dalej! Mam nadzieję, że Mirko po powrocie do zdrowia nie wskoczy do składu za to bo jest ulubieńcem Conte tylko za ciężką pracę na treningach.


BTW. Komentarze na forach kibiców Napoli dawno mnie tak nie rozbawiały. Czuję się jak za czasów "dominowania" interu. Tyle jadu, tyle płaczu. Coś cudownego :dance:


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 11 listopada 2013, 10:14

Ja napiszę tylko, że gdyby Buffon nie bronił tak, jak powinien bronić bramkarz o jego statusie, to pewnie byśmy ten mecz zremisowali 8) Wielki Gigi.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 listopada 2013, 10:21

Tak Buffon wczoraj dał popis umiejętności. Naprawdę niezły mecz miał także Reina, gdyby nie ten chłopak to już na przerwę powinniśmy schodzić z dwoma lub trzema bramkami zapasu. Spotkania takie jak wczoraj można oglądać zawsze. Wszędzie graliśmy naprawdę perfekcyjnie. Pirlo - chyba najlepszy mecz w sezonie.


Obrazek
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 11 listopada 2013, 10:34

http://www.dailymotion.com/video/x171gf ... mbediframe


18 minut skrótu, chyba będzie tutaj wszystko, Jarmel powinien być zadowolony. :P


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 11 listopada 2013, 11:01

No właśnie, wszystko fajnie, ładnie lekko i przyjemnie, nawet Buffon miał swoje 5 minut.

Nie wiem jak gra Napoli w tym sezonie, ale wczoraj szału nie zrobili, nie pamiętam kiedy ostatnio jakiś zespół dał nam tyle miejsca. Benitez zapowiadał, ze nie będzie indywidualnego krycia Pirlo i faktycznie. Gołym okiem było widać, że Andrea miał dużo więcej swobody niż z Violą czy Realem. Może nastawili się na kontry a szybki gol spieprzył ich plan, pewnie też czuli w nogach LM, ale słabo grali wczoraj. Długie wyprowadzania piłki przez obrońców, także zero pressingu, no ale to ich problem.

Pogba kilka świetnych zagrań, jak to on. Vidal dalej jakiś nieswój, ja tam oczywiście nie oczekuję że nadal będzie naszym najlepszym strzelcem, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to nie ten Vidal co w zeszłym sezonie, na którego zawsze można było liczyć. Lipy nie było oczywiście, ale czegoś mu brakuje, bo od niego też się więcej wymaga.
Świetny wolny Pirlo, kilka kapitalnych długich piłek, jak to on.

Ogólnie miło, że z lekkością motyla ograliśmy zespół, który przecież jest blisko awansu w LM z niełatwej grupy z Arsenalem i Borussią.
Ciekawe kiedy wróci Chiellini, Ogbonna będzie zawieszony, więc pewnie jakby co zobaczymy Peluso. Swoją drogą dawno nie grał.


risto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2005
Posty: 264
Rejestracja: 19 marca 2005

Nieprzeczytany post 11 listopada 2013, 11:12

Tak jak przeczuwalem, tak sie tez stalo :) zwycięstwo! Hamsik moze w koncu zamknie ajrokezowa mordke.

Te skróty bramek powinny byc na stronie glownej w temacie po meczowym ;)

A co do bramek to na spokojnie wlaczam mecz o 20.47 a tu pyk, komentator szaleje a w rogu ekranu 1-0 dla Juve. Dawno nie strzelilismy tak szybko co sprawilo ze nie musialem sie stresowac caly mecz :P


Mate.G

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 1252
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 11 listopada 2013, 11:36

Ostatnio to chyba z interem :P też ze spalonego zresztą :P


Zablokowany