Superpuchar Włoch: JUVENTUS 4-0 Lazio

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Orkos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Posty: 464
Rejestracja: 15 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 11:05

Po tym meczu chyba znajdzie się dodatkowa motywacja i kasa do przedłużenia umowy Stefanowi.
Świetny mecz Juve. Miaga z Lazio.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 11:58

pumex pisze:
Arbuzini pisze:Kto to jest ten Cavanda? Chyba pierwszy raz na oczy gościa widzę, ale dzisiaj robi naprawdę świetne wrażenie. Dobrze radzi sobie w obronie i jest bardzo aktywny w ataku. Przy tym ma niemałe umiejętności indywidualne.
Arbuz, przecież Cavanda już bodaj w 2 dwóch meczach brał Peluso w swoje tryby i robił z nim co chciał. Niepierwszy raz gra nieźle przeciwko Juve, ma dopiero 22 lata, może być coraz ciekawszym zawodnikiem.

MAMY SUPERPUCHAR! GRAZIE RAGAZZI!
Cavanda Ci się z Onazim pomylili chyba;)


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 12:00

Ja też meczu nie widziałem. Wróciłem po północy z roboty. Wynik znałem. Na szczęście nastawiłem sobie budzik na 9:00 i obejrzałem dziś powtórkę spotkania na Orange Sport. Zagraliśmy świetnie. I historia się powtarza : marny pre-season, a już na Supercoppę zagraliśmy całkiem przyzwoicie. Conte jest dla mnie niedościgniony. Po mistrzowsku podszedł do tego spotkania. Pełna pokora i nikt nie cwaniakował od nas przed meczem. Zagraliśmy swoje. Pogba po prostu mistrzostwo świata. W 5 minut nastąpiła istna rzeź na Lazio. Do tego nasza obrona była spójna i szczelna, Gigi również kilkukrotnie się wykazał. Wielkie propsy za wyjście sam na sam przy wyniku 4:0 :bravo: . Koncentracja i profesjonalka do samego końca. Jeszcze trochę i Mirko z Apaczem będą fajnie współpracować. Liczę też na przyszłość, że Llorente zatrybi. Lichtsteiner bohater meczu i boiskowy oraz mentalny. Pięknie się odegrał za gwizdy od Lacjuszków. Teraz wyczekujmy 1 kolejki Serie A oraz informacji na temat naszego Marchisio. Kolejne trofeum do gabloty i znowu piszemy historię. Jestem dumny FORZA JUVE!! :dance:


psychol_sympatyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 87
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 12:47

Przyuważcie sobie Bonucciego, jak Klose wyszedł sam na sam. Gość zagrał jak totalny amator, jak mógł stanąć przodem do niego? Przecież to było żałosne. Dlaczego o tym mówię? Bo gość robi to bardzo często, on serio słabo ogarnia grę obronną 1 na 1. Może jest dobry technicznie, ładnie piłki rozprowadza, ale moim zdaniem w tym sezonie będzie siedział na ławie. Ogbonna go wygryzie.


Obrazek
Orkos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Posty: 464
Rejestracja: 15 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 12:49

psychol_sympatyk pisze:Przyuważcie sobie Bonucciego, jak Klose wyszedł sam na sam. Gość zagrał jak totalny amator, jak mógł stanąć przodem do niego? Przecież to było żałosne. Dlaczego o tym mówię? Bo gość robi to bardzo często, on serio słabo ogarnia grę obronną 1 na 1. Może jest dobry technicznie, ładnie piłki rozprowadza, ale moim zdaniem w tym sezonie będzie siedział na ławie. Ogbonna go wygryzie.
Z Klose mu się nie udało, ale udało się bodajże z Candrevą. Wóz albo przewóz.


frequenweiche

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 lipca 2013
Posty: 32
Rejestracja: 27 lipca 2013

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 12:55

ale Bonucci nie jest jeszcze w optymalnej formie. Zagrał bodaj trzy prostopadłe piłki za mocno i do nikogo, co wcześniej mu się nie zdarzało. Ale myślę, ze powoli powoli wróci do swojej formy :)


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 13:08

psychol_sympatyk pisze:Przyuważcie sobie Bonucciego, jak Klose wyszedł sam na sam. Gość zagrał jak totalny amator
Było to już przy stanie 4-0. Nie tylko zmęczenie, ale już brak koncentracji- czujność uśpiona poprzez wysokie prowadzenie. Przez 3/4 spotkania- nasza defensywa grała praktycznie bezbłędnie...Ale przecież jasne, że w kadrze 4-krotnych Mistrzów Świata gra amator, bo ich trenerem jest jakiś kompletny dyletant, któremu albo na oczy albo na umysł padło :doh:


fala33

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2012
Posty: 59
Rejestracja: 25 lutego 2012

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 13:10

Jeszcze w kwestii Asy, by wytłumaczyć, o co mi biega. Jesli chodzi o obronę, to tu większych zastrzeżeń nie ma - dobry odbiór i ustawianie się. Ale atak bardzo słaby. Brak prawej nogi, ergo umiejętności złamania akcji do środka, drybling słabiutki, szybkośc przeciętna. Wystarczy spojrzeć na wczorajszy mecz - praktycznie żadnego ataku z lewej strony, Asa wszystkie piłki grał do tyłu. A z prawej strony aż furczało...
Patrząc z perspektywy całego sezonu, a zwłaszcza gry w LM - Lichy nie da rady grać z taką intensywnością przez cały sezon, zresztą co mądrzejsze taktycznie drużyny tak sie ustawią, że odpowiednio zblokują prawą stronę. W tym sensie brak jest zbilansowanego ataku, możliwości rozwinięcia ataku lewą stroną. Wiadomo, że żadnego Ribery'ego w najbliższym czasie nie ściągniemy, ale po tej lewej stronie jest naprawdę duży, niewykorzystany potencjał.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 13:18

psychol_sympatyk pisze:Przyuważcie sobie Bonucciego, jak Klose wyszedł sam na sam. Gość zagrał jak totalny amator, jak mógł stanąć przodem do niego? Przecież to było żałosne. Dlaczego o tym mówię? Bo gość robi to bardzo często, on serio słabo ogarnia grę obronną 1 na 1. Może jest dobry technicznie, ładnie piłki rozprowadza, ale moim zdaniem w tym sezonie będzie siedział na ławie. Ogbonna go wygryzie.
Jeny, ale szukasz problemu :doh: . Wyszedł Buffon i się zachował jak profesjonalista. Wychodzi na to, że Gigi ma się wieszać jak małpa na poprzeczce, a obrona ma nikogo nie przepuścić. Typowy Polak, który szuka dziury w całym.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 13:21

Ten pokazał nam też na czym w tej chwili stoimy. W tej chwili (NA DZIŚ) nasz najsilniejszy skład będzie pewnie wyglądał:

Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Pogba, Asamoah - Tevez, Vucinić

Caceres, Ogbonna, Padoin i Marchisio będą żelaznymi rezerwowymi. Rezerwowi bramkarze to wiadomo. Ciężko powiedzieć co stanie się z Islą, Pepe, Llorente i resztą naszych napastników (w tym Boakye). Cała reszta, czyli: De Ceglie, Peluso, Motta, Marrone i Rossi będą takim zabezpieczeniem w razie kontuzji lub zawieszeń. Nie nastawiam się też, że przyjdzie ktokolwiek, nawet w przypadku sprzedaży Matriego/Quagliarelli.


Mate.G

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 1252
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 13:23

Asa to bardzo dobry piłkarz wczoraj zagrał fajne zawody. Lecz to nie jest jego pozycja. Moim zdaniem i tak by się ktoś przydał na lewą stronę... Bo w zastępstwie mamy tam Peluso. Osobiście bym widział u Nas Coentrao lecz ten sporo kosztuje...


Wczoraj skrzydła sprawowały się świetnie i nasza gra wyglądała momentami przyjemnie. Jeśli mielibyśmy nowego Lichtsteinera na lewą, w Europie mielibyśmy dużo więcej do powiedzenia. Nie oszukujmy się, czasem w naszej grze brakuje polotu.

W naszym Ghańczyku nie pasuje mi to, że jego gra jeden na jeden jest zawsze taka sama, monotoniczna brakuje zaskoczenia, ciągle ten zwód na lewo... Jest solidny ale kurde to nie jest zawodnik na skrzydło.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 14:02

Kucharius1 pisze:Cavanda Ci się z Onazim pomylili chyba;)
Nic mi się nie pomyliło. Cavanda w poprzednim sezonie w Coppa Italia upodobnił Peluso do kołka rozporowego wkręcając go w ziemię.


Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 15:40

Bardzo imponujący początek sezonu, a zdobycie pucharu na stadionie rywala przydaje triumfowi dodatkowego smaczku. Malkontenci narzekający na sparingi chwilowo mogą sobie odpuścić. Liczę na równie udaną inaugurację Serie A. Trzeba w końcu ograć tę Sampdorię. W ekipie blucerchiatich może zadebiutować Wszołek, a jego szanse zwiększa zawieszenie bezpośredniego rywala o miejsce w pierwszym składzie. Zatem zobaczymy jak wypadnie w pojedynku z Lichtsteinerem.


Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 15:43

Cavanda spoko, oni tam w Lazio hurtem robią bardzo fajnych graczy. Ludzie narzekają na Lulicia a to jest taki drugi Rysiek, tylko trochę wolniejszy kosztem lepszej techniki i bombowego uderzenia.

Mi się Marchisio podobał przez tych 20 minut. Szkoda go, bo te seryjne rulety wskazywały, że czuł się bardzo pewnie na boisku. To mógł być jego wieczór.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 15:43

Zdecydowanie ładny mecz dla nas, choć i Buffi musial pokazać, że w lato nie proźnował.
Ojj, wydaje mi się, że Markiz podzieli się sezonem z Pogbą i to nie tylko ze względu na kontuzję ( włąsnie czy ktoś wie co z nim?).
Najważniejsze, że jak zwykle obrona wygląda bardzo dobrze, w ataku widać, że zaczynaja się rozumieć i jednak trzeba mieć na uwadze to, że Miras jak przez 1,5 roku sie opieprzał to minie chwile zanim wskoczy na wyższy bieg, wiec musi być tylko lepiej.

Pumi weź no zrób szybciej temat o Sampie, bo myślę, że po wczorajszym meczu już jest wielu chętnych, którzy pogadaliby o początku rozgrywek.


Zablokowany