Sparing (07.08.2013) - Guinness Cup: JUVENTUS 1-1 Inter

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2013, 01:27

A ja jestem zadowolony z występu Martina i Asy. Pierwszy miał kilka niezłych interwencji, drugi miażdży na swojej flance.


Lato1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2004
Posty: 243
Rejestracja: 25 maja 2004

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2013, 01:27

Nasza gra w ataku jest tak przewidywalna, że aż się człowiek zastanawia, czy my w zeszłym sezonie tak grając ugraliśmy mistrza. Piętka, przepuszczenie, strata. Nie neguje, że w następnym sezonie może to być ponownie skuteczne, może potrzeba trochę świeżości po okresie przygotowawczym, żeby nabrali rezonu. Ale słowami, że niby 3-5-2 jest ofensywniejsze niż 4-3-3 trochę Conte się chyba pomylił, bo od razu widać, ze chodzi u nas przede wszystkim zabezpieczenie bramki ( co nie jest złe w gruncie rzeczy) a ustawienie to raczej 5-3-2 niż 3-5-2. Myślę, ze tak grając w Europie nic więcej niż ćwierćfinał nie ugramy, ale obym się mylił. No i przede wszystkim to okres przygotowawczy, więc nie chcę wyciągać dalekich wniosków,bo zaraz ktoś może mnie zbesztać ale tak to na chwilę obecną wygląda.


Obrazek
Pawełek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 listopada 2004
Posty: 785
Rejestracja: 23 listopada 2004

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2013, 01:28

Widzieliście kto po golu jako pierwszy z radości wstał z naszej ławki? Tak, Marco Motta. :prochno:

Tevez niewidoczny, ale nie ma się co dziwić. Prawie w ogóle nie dostaje piłek. Miras się stara, ale mu nie wychodzi. Na plus Vidal, na minus Pirlo z powodu kolejnych niedokładności.


FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2013, 01:29

Podsumowanie połowy:

Trochę żenada


Obrazek
neXt___

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 sierpnia 2012
Posty: 2
Rejestracja: 12 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2013, 01:29

Inter bardzo odważnie w ataku i agresywnie w obronie - to trochę przeraża, ale w lidze napytają sobie karnych takimi <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> zagraniami.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2013, 01:30

Słaba gra i bramka po wątpliwym karnym :bravo:
Ja rozumiem, że piłkarze mają prawo być przemęczeni, ale bez jaj! Żeby nie zagrać chociaż jednego dobrego meczu na całym turnieju?! :angry:
W pierwszej połowie tylko raz rozegraliśmy porządną akcję(akurat sytuacja z karnym)
Kilka miesięcy temu sądziłem, że Vucinić bawi się w gwiazdę po przez pięteczki i inne przepuszczanie piłki między nogami, ale teraz widzę, że Conte mieszał w tym palce. Nie ważne jaki napastnik - schemat ten sam.
PS. Caceres mi się podoba. Pół-prawy to jego pozycja. Nie pół-lewy, nie RWB, ani tym bardziej LWB.
Ostatnio zmieniony 07 sierpnia 2013, 01:32 przez pablo1503, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2013, 01:31

Kielon gra tragicznie dzisiaj. Juve ospale i schematycznie ale powinniśmy mieć dwa karne (faul na Vidalu) co to w ogóle za zawodnik z interu nas tak kosi w ich polu karnym? Macha tymi nogami jak cepem.
Ostatnio zmieniony 07 sierpnia 2013, 01:32 przez Smok-u, łącznie zmieniany 1 raz.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2013, 01:31

Można tłuc godzinami, że tylko sparing, a i tak wiecie lepiej co osiągniemy w przyszłym sezonie a czego nie, i tak wiecie, że gramy schematycznie, rok w rok to samo i nikogo niczym już nie zaskoczymy. Po co w ogóle oglądacie mecze skoro wszystko wiecie?


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2013, 01:33

Jak to Tevez nie dostaje pilek? dostaje je ale gra na poziomie Giovinco dzisiaj, albo odskakuje pilka, albo sie przewroci albo za mocno poda..
Chiellini tragedia, Lichtsteiner i jego dośrodkowania <3.

Jedyne kogo moge pochwalic po tych 45 minutach to Vucinic.

PS. Niby to tylko sparing, niby ciezkie treningi Conte, ale pilkarze Interu tez lekko z Mazzarim nie maja, maja 2x gorszy team na papierze a graja jak rowny z rownym..


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2013, 01:33

Kolejny sparing i kolejne kartoflisko... Co raz bardziej to 3-5-2 mi się nie podoba. Podczas pierwszego sezonu Conte było posiadanie piłki koło 60%, milion podań ala Barcelonka i po 20 strzałów na mecz. W drugim sezonie posiadanie piłki spadło, Juventusowska tiki-taka także zanikła, tylko strzały pozostały. Teraz, podczas tych sparingów to już w ogóle nie ma nic co mnie urzekło w 3-5-2 Antka... Niby sparingi, ale gra kompletnie się nie klei. Czy to jest rezerwa, czy pierwszy skład jak dziś...
Ogólnie Tevez słabo się spisuje. Coś czuje, że może być tak często, a wydaje mi sie, że to jest spowodowane właśnie taktyką i jego zadaniami na boisku.

Chiellini? Tragedia kompletna. Nie ogarniam czemu cały czas Kielon bierze się za podania i rozgrywanie. Czy Conte tego nie widzi, że jak Giorgio chce podać na dalej niż 20m to piłka albo wyleci na aut, albo przejmie ją przeciwnik i wyciula naszą obronę?! Chiellini powinien dostać szlaban na takie akcje.
W obronie to samo... dziadostwo na maksa.

W sumie fajnie by było jakby Angelo go wygryzł... No sorry, ale podania i ogólnie gra z piłką w wykonaniu Ogbonny to majstersztyk w porównaniu do tego co wyprawa Chiellini. W obronie chyba to obecnie ten sam poziom (nie liczę tego meczu).


me7a7ron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2008
Posty: 219
Rejestracja: 27 października 2008

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2013, 01:33

Strzał Kielona bez komentarza. Czy nikt jeszcze mu nie powiedział że jego krzywe nogi pozwalają jedynie na krótkie podania , jego dośrodkowania i dłuższe podania wołają o pomste do nieba. Dla mnie Miras dzisiaj fajnie stara się , biega coś tam zagrywa. Bramkę chyba zawinił Kielon z tego co udało mi się zobaczyć. Był strzał a wyglądało jakby pomyślał jakoś to będzie i przeszedł się a Alvarez mu się urwał i dokończył dzieła. Giorgio chyba jeszcze jest w Brazylii.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2013, 01:36

Wara od szwagra. Jest dziś aktywny, wywalczył karnego, walczy o piłki. Ładnie w jednej sytuacji zmylił zwodem kilku rywali.

Jestem cholernie podirytowany. Gram rzadką kupę, z przodu nie mamy kompletnie żadnego pomysłu plus te niedokładne podania. Niedobrze się robi. Zarwałem 2 nocki, by oglądać ukochany klub, a oni mnie zawiedli. Bywa. Dzisiaj spodziewałem się odpowiedniej reakcji, której w dalszym ciągu brakuje. Naszym się nie chce, truchtają, o rzeczonym braku pomysłu na rozwiązanie sytuacji nawet nie wspominając.

Dzisiejszy Chiellini to poziom okręgówki. Traci praktycznie każdą piłkę, fatalnie podaje, nawet gdy nie jest atakowany... Do tego ten strzał z daleka... Co on sobie myślał? Nigdy nie dysponował piłkarską techniką i nagle chce błysnąć?

Tevez w kilku sytuacjach ładnie się zachował (podania, zwody), ale pretensje miałbym głównie do pomocy, która nie konstruuje napadowi kompletnie żadnych akcji. Podchodzimy pod pole karne i dalej nie dzieje się kompletnie nic. Chcę się łudzić, że to rzeczywiście jest związane z tym zmęczeniem, ale nie zmienia to faktu, że dostaliśmy bramkę od super-słabego interu (brawo Buffon za wyplucie tej piłki), który dłuższymi fragmentami przeważa. O zgrozo.

Sparing sparingiem, ale oczekuję zrywu, reakcji i charakteru. Dziś pod tym względem interek nas zjada. Gra zbyt brutalnie (oby zakończyło się bez urazu), ale im się chociaż chce. Z taką grą nie mamy czego szukać w meczu o SW.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2013, 01:38

Nasza gra w ataku jest przewidywalna, ale to wynika z tego (miedzy innymi), ze akurat ani Tevez, ani Vucinic nie maja ZADNEGO wsparcia z linii pomocy. Jesli mialbym okreslic, ktora z naszych formacji gra dzisiaj najlepiej (co nie znaczy, ze wcale jakos dobrze) to postawilbym wlasnie na atak. Obrona popelnia mase glupich bledow (Chiellini), a nasza dzisiejsza gra w pomocy to kompletne nieporozumienie. Marchisio widzialam dwa razy, Vidala tak samo, a Pirlo przy wolnym. Juz abstrahuje od niedokladnosci i gigantycznej liczby niecelnych podan prosto pod nogi przeciwnika.

Tevez gra dobrze. Naprawde. Swietnych kilka pilek (w tym ta do Lichego), niezla wspolpraca momentami z Vuciniciem. Nie wygada to miedzy nimi najgorzej, widac, ze skoczylismy od razu jeden poziom w ataku po przybyciu Argentynczyka, ale... nasze schematy rozegrania ataku sa do bolu przewidywalne i przede wszystkim zbyt wolne. Ta pilka z pominiciem Pirlo od obroncy/wingbacka do ktoregos z napastnikow, ktory to z kolei przepuszcza futbolowke pod nagami to jest chyba nasz znak firmowy. Najgorsze jest jednak to, ze 90% z tych zagran konczy sie strata i grozna kontra.

Rozumiem, ze Conte dal wszystkim w kosc na treningach, ale takiej padaki to dawno nie gralismy. Mam nadzieje, ze szybko to sie zmieni. Brakuje swiezosci, dokladnosci, pomyslu na gre. Typowe w okresie przygotowawczym, ale naprawde, takiego wystepu sie nie spodziewalem. Zwlaszcza, ze Inter wyglada od nas lepiej, a to przeciez nie oni zdobyli Scudetto w zeszlym roku.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Molek big fun juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2003
Posty: 584
Rejestracja: 30 maja 2003

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2013, 01:39

Heh nagle więcej zwolenników się znalazło moich teorii , że ta taktyka to już prehistoria. Dopiero początek przygotowań , dopiero któryś sparing , ale jak na razie , sprawdza się , że Tevezy i inne nam nie pomogą, bo ta taktyka nie sprzyja napastnikom.
Drażni strasznie , że jak leci Asa lewą w pole karne , to Lichy w tym czasie nie wbiegnie na środek, zbyt duże luki między formacjami, a także ściągnęliśmy króla główek , a nie ma kto mu dorzucać. Vidal ani -, ani + , nie kojarzę , żeby miał w ogóle jakiś odbiór piłki. Conte mówił, że pora się obudzić, zaczynając od siebie? To chyba dalej tkwi w tym samym śnie, nie uczymy się na swoich błędach i gramy to samo co graliśmy. Gdzie ta gra , gdzie nie schodziliśmy <60% posiadania i średnia strzałów 15 na mecz?


Czy wygrywasz czy nie i tak kocham Cię , Juve w mym sercu na dobre i złe
Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2013, 01:40

No nie, tyle pszegrać, sezon stracony, 3-5-2 beznajdzieja Tewez do chrzanu Chielini na ławeeeee!!!!111unounouno

Jeżeli popatrzeć na pomysł na grę, to Juventus w tym meczu prezentuje się sto razy lepiej od Interu, który oprócz lagi przez pół boiska niewiele ma do zaprezentowania. Juventini próbują grać kombinacyjnie, rozciągają grę, próbują raz skrzydłami, raz środkiem, problem w tym że w każdej akcji brakuje kropki nad i. A to ktoś niecelnie poda, a to komuś piłka odskoczy, a to jeszcze coś, ale to są detale, które jeszcze można dopracować. Jedyne czego się przyczepię to zachowanie obrońców przy golu - Bonucci zamiast machać łapami i reklamować spalonego, którego nie było, powinien sobie wyrobić nawyk gonienia do piłki. W bardzo podobnych okolicznościach straciliśmy gola z Bayernem.


Zablokowany