Serie A 12/13 (32): Lazio 0-2 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 11:00

Hoffman pisze:Warty odnotowania jest fakt radosnego strzału Q z 300 metrów, zaczyna być już to nieodłącznym elementem każdego meczu ;d
Żałosny to element. Raz na dwadzieścia mu taki strzał wyjdzie i zakończy się golem, ale wydaje mi się, że Quagliarella ma aż za duże parcie na zdobywanie bramek (brzmi to absurdalnie, wiem) i nie zawsze poda do lepiej ustawionego rywala w dogodnej sytuacji.


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 11:02

Samo ustawienie 3-5-1-1 nie jest złe, ale Marchisio chyba jednak tam sobie nie poradzi. Pogba powinien odciążać MVP a nie upychać ich wszystkich naraz.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 11:03

Vimes pisze:Chyba możemy oczekiwać kontynuacji eksperymentu z 3511, bo Conte jest z niego zadowolony. W poprzednim sezonie przeszliśmy z 442 na 433 ze względu na Vidala. Kolejną zmianę zawdzięczamy Pogbie, bo jak powiedział nasz trener: "I think that a Coach has to find a way, to invent something, in order for all of his best players to play. The solution I opted for against Lazio allowed me to use a player who it would be criminal to leave out at this moment in time and that is Pogba". Mamy 11, a faktycznie 12 punktów przewagi nad Napoli ze względu na korzystny bilans spotkań. Zatem teraz Conte może sobie w miarę bezpiecznie poeksperymentować.
A mnie zastanawia czy to przejście nie jest szukaniem rozwiązania na wypadek braku zastepcy Pirlo.
No bo tak - obecnie mamy bankowo LLorente, a Pirlo jak gra tak gra. Nie wiadomo czy uda się pozyskac kogos do 4-3-3, w 3 -5-2 jesteśmy już coraz bardziej przewidywalni, wiec moze to będzie system, który przyszły sezon zdominuje.
Obecnie posiadajac taki sklad - można grać Pogba - Vidal - Markiz z przodu Pirlo i Miras. Ale w przypadku slabszej formy Pirlo, wydaje mi się, że można tam grać i Miras i Gio a przed nimi LLorente, w przypadku pozyskania Poliego - pewnie i Andrea zagra na tej pozycji kilka razy, pozyskujemy Henrasesa i tam Brazylijczyk może grac i wtedy mamy naprawdę mnóstwo opcji ofenswynych na wypadek słabszej dyspozycji Pirlo.
Wiadomo boki jakie są obecnie takie są
Ale pozyskanie Poliego czy Hernasesa umożliwia nam takie rotacje ofensywne, że praktycznie z kazdym klubem możemy grać innym zawodnkiem za klasycznym napastnikiem.
Bo obecnie mamy do wyboru Pirlo i Gio, który pewnie też będzie przetestowany, zastanawia mnie czy i Conte Mirka tam nie wsadzi, żeby sprawdzic jak to jest.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 11:10

Ouh_yeah pisze: Chociaż Peluso chciał zagiąć czasoprzestrzeń swoimi przegrywanymi główkami, podaniami prosto do rywala i wślizgami na faul.
Mam nieodparte wrażenie, że chyba umknęły Ci zupełnie nieprzypadkowo co najmniej dwie istotne interwencje, bez których Buffon raczej by sobie nie poradził.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 11:13

Robaku źle rozumiem czy Ty widzisz Pirlo w roli "10"?


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 11:15

bajbek17 pisze:Robaku źle rozumiem czy Ty widzisz Pirlo w roli "10"?
Ja nie wiem czy w 3-5-1-1 jest ktoś kogo można nazwac 10. Ale myślę, że ta taktyka ma za zadanie przejsc Juve z systemu w którym dominuje Pirlo na system, w którym zastepujemy Pirlo albo jakims pomocnikiem, albo nieklasycznym napastnikiem.


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 11:24

Pirlo z pozycji defensywnego pomocnika raczej nigdzie się nie ruszy. Raz w końcówce jednego meczu grał za napastnikami, ale to chyba nie wdrażanie nowego ustawienia. Motoryka nie puszcza go w tę pozycję.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 11:28

Do ustawienia o którym rozmawiacie potrzebny nam jest ktoś pokroju Hernanesa (swoją drogą, pewnie do wyciągnięcia z Lazio).
Buffon
Barzagli - Bonucci - Chiellini
Lichtsteiner - Vidal - Pirlo - Marchisio - Asamoah
Hernanes
Llorente

Mając na ławce między innymi Pogbę, Vucinica nie wygląda to źle.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 11:39

mateo369 pisze:umknęły Ci zupełnie nieprzypadkowo
Jeśli mi umknęły, to na pewno przypadkowo :D Przyznaję się bez bicia, że od 60 minuty miałem przerwy w transmisji spowodowane snem. Ogólnie Peluso ostatnio grał nieźle, tylko go ten Robben przeorał, ale nie jego wina. Wczoraj zadziwiła mnie ilość kiepskich zagrań z jego strony.

Szczypku, pod warunkiem, że Asa będzie napierniczał jak jesienią. Z obu boków muszą iść rakiety na Llorente.


jareckik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2009
Posty: 1163
Rejestracja: 20 marca 2009

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 12:00

Peluso mój bohater...


Obrazek

http://zmieleni.pl/ - postaw na jednomandatowe okręgi wyborcze!
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 12:08

bajbek17 pisze:Pirlo z pozycji defensywnego pomocnika raczej nigdzie się nie ruszy. Raz w końcówce jednego meczu grał za napastnikami, ale to chyba nie wdrażanie nowego ustawienia. Motoryka nie puszcza go w tę pozycję.
Bejbek ale ja własnie mowie o czasach po-Pirlowych, że Conte widzi co sie dzieje i probuje zapobiec tej ew. wielkiej luce, która pojawi się gdy Pirlo powie, że dzisiaj nie dam rady zagrac, to też wg mnie oznacza, że nie mamy szans na Verratiego w to okienko. Bo tylko on może w pokładanych\ nadziejach na nastepce Pirlo sprostać.


Orkos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Posty: 464
Rejestracja: 15 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 12:09

Ciągle dziwi mnie fakt pomijania Caceresa. Ciężko mi uwierzyć, że Peluso spisuje się od niego lepiej.


Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 12:09

Caceres pewnie nie doszedł jeszcze do pełni formy po wypadku


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
juventussek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 października 2005
Posty: 388
Rejestracja: 22 października 2005

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 12:19

Świetny mecz, błyskawiczne akcje, solidna defensywa, 2-0 na trudnym terenie, tiki taka na w trudnych momentach, miszczostwo jest nasze.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 12:49

Ja będę bronić Peluso i Marchisio - pierwszy bardzo dobrze grał na wyprzedzenie, nie dawał się przepchnąć i przeciwieństwie do Barzagliego wygrywał pojedynki główkowe. Miał kilka niedokładnych podań, dwa idiotyczne na samym początku, ale generalnie mi tam się jego gra podobała, a statystyka tylko to potwierdza (wg. whoscored najlepszy z trójki obrońców i z najwyższą oceną po Vidalu w ogóle). Claudio z kolei może i nie jest w swojej najwyższej formie, ale nie grał do końca na swojej pozycji, a i tak zagrał kilka ciekawych piłek, podawał celnie, dryblował, naciskał od razu po stracie i na połowie przeciwnika. Do tego świetnie współpracował z Vuciniciem - lepiej niż wszyscy napastnicy. Gdy przepuszczał piłkę, ta dochodziła do Mirka (Q czy Matriemu takie coś chyba przez cały sezon nie wyszło), bardzo dobrze grali z klepy. To po podaniu Claudio Mirko wjechał w pole karne i został sfaulowany. Jedyny, ale dość spory minus za przestrzelenie dobitki. Nie zagrał tragicznie - niemniej jednak chyba charakterystyka Claudio lepiej się sprawdza gdy ten gra jako b2b. Chętnie zobaczyłbym znowu takie ustawienie, ale tym razem z Pogbą z przodu.


Zablokowany