Serie A 12/13 (19): JUVENTUS 1-2 Sampdoria

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2013, 13:40

Obrazek Obrazek Obrazek

Mecz 19 kolejki SerieA 12/13: JUVENTUS - Sampdoria

Czas:

06.01.2013 (niedziela), godzina 15:00

Miejsce:

Turyn - Juventus Stadium (41 254)

O przeciwniku:

Rok założenia: 1946
Barwy: Niebiesko-biało-czerwono-czarne
Przydomek: Blucerchiati, Doria
Prezes: Riccardo Garrone
Menedżer: Delio Rossi
Oficjalna strona UC Sampdoria Genoa

Ligowa forma na wyjeździe:
Zwycięstw: 2
Remisów: 2
Przegranych: 5


Ligowa forma u siebie:
Zwycięstw: 3
Remisów: 1
Przegranych: 5



Ostatnie mecze:
(22.12.2012) – Sampdoria 0:1 Lazio(SerieA)
(16.12.2012) – Catania 3:1 Sampdoria (SerieA)
(10.12.2012) – Sampdoria 0:2 Udinese (SerieA)
(02.12.2012) – Fiorentina 2:2 Sampdoria (SerieA)
(25.11.2012) – Sampdoria 1:0 Bologna (SerieA)


Najlepszy strzelec:
Maxi Lopez, Enzo Maresca (3 gole w SerieA)
Obrazek Obrazek

Najlepszy asystent:
Eder
Obrazek


Aktualna sytuacja w tabeli SerieA:

Obrazek


JUVENTUS:

Ligowa forma u siebie:
Zwycięstw: 7
Remisów: 1
Przegranych: 1


Ligowa forma na wyjeździe:
Zwycięstw: 7
Remisów: 1
Przegranych: 1



Ostatnie mecze:
(21.12.2012) – Cagliari 1:3 JUVENTUS (SerieA)
(16.12.2012) – JUVENTUS 3:0 Atalanta (SerieA)
(12.12.2012) – JUVENTUS 1:0 Cagliari (Coppa Italia)
(09.12.2012) – Palermo 0:1 JUVENTUS (SerieA)
(05.12.2012) – Shakhtar 0:1 JUVENTUS (Champions League)


Najlepszy strzelec:
Fabio Quagliarella (6 goli w SerieA, 3 gole w Champions League), Arturo Vidal (5 goli w SerieA, 3 gole w Champions League), Sebastian Giovinco (5 goli w SerieA, 2 gole w Champions League)
Obrazek Obrazek Obrazek

Najlepszy asystent:
Kwadwo Asamoah, Andrea Pirlo, Mirko Vucinic, Sebastian Giovinco
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



HISTORIA SPOTKAŃ Z SAMPDORIĄ



Przewidywane składy

Wg LGDS:

:ball: JUVENTUS

:ball: Sampdoria

Wg Tuttosport:

Obrazek



mecz na żywo w TV:

Obrazek

Al Jazeera Sport +1
Al Jazeera Sport HD1
Arena Sport 4 (serbia)
C+ Fútbol (esp) / HD
C+ Sport (france) / HD
NTV Plus Futbol / HD
Sky Calcio 1 / HD
Sport 1 Select HD (ned)
Sport TV1 / HD
SportDigital.tv
SuperSport 1 (alb) / HD
SuperSport 7
SuperSport HD3


mecz w Internecie:

Kilknij, żeby dowiedzieć się więcej o transmisjach przez internet! (szczegóły, linki do spotkań, porady)



źródła: www.juvepoland.com , www.juventus.com, www.seriea.pl , www.liveonsat.com , www.wikipedia.pl , www.gazzetta.it , www.stadiony.net

Kibice w wielu miastach Polski spotykają się by razem oglądać ten mecz.
Dlatego zrób to i Ty, kliknij aby zajrzeć na forum, do pokoju KIBICE


Wszelkie błędy proszę kierować na PW - na pewno wprowadzę poprawki.
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2013, 13:40 przez pumex, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2013, 13:44

Gazzetta podaje coś takiego:
Obrazek

A ja się zastanawiam, czy nie lepiej Padoina zamiast Isli :think:


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2013, 13:47

alina pisze:A ja się zastanawiam, czy nie lepiej Padoina zamiast Isli :think:
Biorąc pod lupę ten temat bez żadnych sentymentów, pewnie lepszy byłby Padoin. Jednak posadzenie na ławce Isli w domowym meczu z Sampą, podczas nieobecności Lichtsteinera chyba oznaczałoby przekreślenie jego szans w Juve, a tego bym nie chciał.


Obrazek
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2013, 13:51

Ja tam dalej mocno wierzę w Islę. Mauricio jeszcze w Udine grał naprawdę kapitalnie, podobał mi się chyba najbardziej z całej drużynu. Teraz brakuje mu odwagi, ma kłopoty z dynamiką, znacznie gorszy drybling, okrutnie niższą błyskotliwość i przegląd pola. Chociaż czasami zdarzają się przebłyski pozwalające myśleć, że wróci jakoś do dawnej dyspozycji. Nie w tym sezonie, to w następnym.

Tak czy inaczej, I believe in Mauricio Isla.


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2013, 13:53

mecz na nSport, a co do wyniku to biore nawet wymeczone 1;0 w ciemno;)


Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2013, 14:11

Alfa i Omega pisze:Ja tam dalej mocno wierzę w Islę. Mauricio jeszcze w Udine grał naprawdę kapitalnie
Racja, ale w jesienią 11/12 grał jednak jako B2B nie skrzydłowy.
pumex pisze:Biorąc pod lupę ten temat bez żadnych sentymentów, pewnie lepszy byłby Padoin. Jednak posadzenie na ławce Isli w domowym meczu z Sampą, podczas nieobecności Lichtsteinera chyba oznaczałoby przekreślenie jego szans w Juve, a tego bym nie chciał.
Spokojnie, Isla raczej tak szybko nie zostanie przekreślony. Weszliśmy w zabawy współwłasnościami, do tego wyłożyliśmy w piczke kasy za niego, nikt w Turynie sobie nie strzeli w kolano i nie skresli go po połowie sezonu bo się poprostu nie opłaca. Ale to nie zmienia faktu, że jest to żaden powód, żeby grał w pierwszej jedenastki bo obecnie jest 3-cim w kolejce do gry. Za Padoinem.

Co do samego meczu- licze na lekką wygraną. Mieli sporo odpoczynku, dobrze zakończyli poprzednią runde, więc licze, że Juventini wyjdą wyluzowani a jednocześnie żądni zwycięstwa. Chciałbym, żeby szanse dostał Matri. Nie żebym uważał, że z niego jeszcze coś będzie, ale zasłużył sobie więc nie widze w tym nic złego. A nóż strzeli bramke albo dwie i łatwiej będzie go puścić na pół roku gdzieś dalej na wypożyczenie.


ktoś tam pisze:"(...)oni sa chorzy na zwyciestwa"
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2013, 14:16

Dante93 pisze:
Alfa i Omega pisze:Ja tam dalej mocno wierzę w Islę. Mauricio jeszcze w Udine grał naprawdę kapitalnie
Racja, ale w jesienią 11/12 grał jednak jako B2B nie skrzydłowy.
No wiadomo, bo Basta wystrzelił. Tak czy inaczej, wypisałem rzeczy, które w pierwszej chwili przyszły mi na myśl w kategorii "co u Isli najbardziej się schrzaniło?" ;) Właściwie wszystkie te kategorie są potrzebne na obu pozycjach.

Czasem zdarzy mu się przebłysk i zagra bardzo fajną, ciekawą piłkę.


Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2013, 14:23

Ja bym wstawił Padoina zamiast De Ceglie. Też wierzę w Islę. :P
Poza tym, Giaccherini strasznie mało gra w tym sezonie, a jak już gra, to niezbyt dobrze. Szkoda, bo swego czasu go polubiłem.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2013, 14:23

Dante93 pisze:Ale to nie zmienia faktu, że jest to żaden powód, żeby grał w pierwszej jedenastki bo obecnie jest 3-cim w kolejce do gry. Za Padoinem
Popatrz na to w ten sposób - wszystko wskazuje na to, że problem Isli siedzi gdzieś w głowie, a nie w nogach, wynika z braku ogrania, pewności siebie, z długiej przerwy w grze itp. a nie z braku umiejętności jako takich - bo że umie grać w piłkę, to wiemy. Jeżeli ma się odbudować, to kiedy jeżeli nie w takim meczu? Przyjeżdża jeden ze słabszych zespołów w lidze, nawet jeżeli Chilijczyk zagra taki piach jak z Milanem, to powinno się to obejść bez większych konsekwencji dla zespołu. Co nam da wystawienie Padoina w takim meczu?
Dante93 pisze:A nóż strzeli bramke albo dwie i łatwiej będzie go puścić na pół roku gdzieś dalej na wypożyczenie.
No wiesz, to taka trochę pokerowa zagrywka. Matri ostatnio strzelił dwa gole, jeżeli dołożyłby coś z Sampdorią, to może faktycznie udałoby się znaleźć jakiegoś frajera który by uwierzył w jego odrodzenie. Ale znacznie większe jest chyba ryzyko że Matri znowu zagra totalną padakę, zmarnuje ze cztery setki i jeżeli ktoś rozważał sprowadzenie go zimą, to po tym meczu pójdzie po rozum do głowy i od naszego snajpera postanowi się trzymać jak najdalej.
Kogut W. pisze:Ja bym wstawił Padoina zamiast De Ceglie. Też wierzę w Islę. :P
A mi się wydaje że jeżeli De Ceglie ma być zmiennikiem Asamoah podczas jego nieobecności, to warto sprawdzić jego formę tu i teraz. Gdyby okazało się że jest ona tragiczna, to można spróbować na szybko załatwić kogoś na wypożyczenie. Bo zakładam że Peluso na tamtą pozycję nie jest szykowany.


Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2013, 14:35

zahor pisze:Popatrz na to w ten sposób - wszystko wskazuje na to, że problem Isli siedzi gdzieś w głowie, a nie w nogach, wynika z braku ogrania, pewności siebie, z długiej przerwy w grze itp. a nie z braku umiejętności jako takich - bo że umie grać w piłkę, to wiemy. Jeżeli ma się odbudować, to kiedy jeżeli nie w takim meczu? Przyjeżdża jeden ze słabszych zespołów w lidze, nawet jeżeli Chilijczyk zagra taki piach jak z Milanem, to powinno się to obejść bez większych konsekwencji dla zespołu. Co nam da wystawienie Padoina w takim meczu?
No dobra, zgodze się z twoim punktem widzenia. Ale nie zmienia to dla mnie faktu, że grać powinni Ci którzy na to najbardziej zasługują. Pomijając już sprawy takie jak odpoczynek podstawowych zawodników. Skoro Padoin ostatnio prezentuje się naprawde fajnie, to czemu by go nie wyróżnić i nie dać mu zagrać z Sampą skoro wszystko przemawia za tym, że może nam pomóc wygrać? Ale dobra, masz racje, niech gra Isla.
zahor pisze:No wiesz, to taka trochę pokerowa zagrywka. Matri ostatnio strzelił dwa gole, jeżeli dołożyłby coś z Sampdorią, to może faktycznie udałoby się znaleźć jakiegoś frajera który by uwierzył w jego odrodzenie. Ale znacznie większe jest chyba ryzyko że Matri znowu zagra totalną padakę, zmarnuje ze cztery setki i jeżeli ktoś rozważał sprowadzenie go zimą, to po tym meczu pójdzie po rozum do głowy i od naszego snajpera postanowi się trzymać jak najdalej.
A może się przełamie na dobre? :smile: Przecież Alesa potrafi bramki strzelać, tylko problem siedzi 'w głowie' (nosz sytuacja prawie jak z Islą).


ktoś tam pisze:"(...)oni sa chorzy na zwyciestwa"
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2013, 14:38

Alfa i Omega pisze:
Tak czy inaczej, I believe in Mauricio Isla.
:ok:


Co roku mamy nadzieję, że te pierwsze styczniowe mecze dadzą do myślenia Marotcie i sprowadzi odpowiednich zawodników wypełniając luki (w tym roku jest to lewy wing-back i napastnik). Jednak i tym roku nic wielkiego się nie stanie.
Jeśli będziemy kontrolować grę i prowadzić jakieś 2:0, to Matri powinien dostać szansę jak najszybciej. Jak już odbudowywać jego formę, to w takich meczach.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
MVP

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 listopada 2012
Posty: 237
Rejestracja: 18 listopada 2012

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2013, 15:59

Giaccherini w takich momentach by się przydał. W zeszłym sezonie był troszke jak Padoin, tyle że z lewej. Dlaczego tyle siedzi na ławie? Nikt chyba nie wie.

Ja bym wystawił i Isle i Pado - Isla prawa, Pado lewa. Jeżeli mam zaś wybierać jednego z nich to dałbym szanse Isli.
Wszyscy widzimy go przez pryzmat nieudanych akcji ofensywnych, a trzeba zauważyć że z tyłu nie daje pupy. Czasem zdarza mu się jakiś babol, jednak to chyba kwestia ogrania się i nabrania pewności siebie. Nie można go skreślać, udowodnił nie raz, że grać potrafi. Jeżeli byłby w takiej formie jak w Udine to mielibyśmy 2. super prawych wingów.

Conte to szczwany lis i myślę, że w tym meczu mało będziemy grali bokami. Czuje, że będzie to mecz do jednej bramki, a Sampa trochę przymuruje. Oby nasze MVP było w dobrej formie po sylwku ;) Szczególnie mam nadzieje że Pirlo w końcu odzyska formę, bo ostatnio było przeciętnie. Tacy jak on nie schodzą poniżej pewnego poziomu, ale wiemy też na co Pirlo stać, a miedzy ostatnią formą, a formą z np ME 2012 jest przepaść.

Milan juz niedługo. Oby mecz z Sampą obył sie bez urazów.


21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 grudnia 2012
Posty: 20
Rejestracja: 04 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2013, 16:58

zahor pisze:Bo zakładam że Peluso na tamtą pozycję nie jest szykowany.
A że Asamoah będzie na niej hasał zakładałeś?


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2013, 17:12

21 pisze: A że Asamoah będzie na niej hasał zakładałeś?
Ło matko, najpierw pojedynczy przypadek Barzagliego spowodował, że każdego średniaka przychodzącego do nas za grosze traktuje się jako potencjalnego czołowego piłkarza ligi na swojej pozycji. Teraz z kolei widzę że jeden przypadek Asamoaha sprawił, że każdy nowy nabytek będzie przymierzany do każdej możliwej pozycji.

Owszem, jest taka opcja że Conte tego Peluso zacznie wystawiać na skrzydle. Ale zdecydowanie bardziej prawdopodobna wydaje się opcja, że podstawowym celem jego obecności w Juve będzie zastąpienie kontuzjowanego Chielliniego.
Dante93 pisze:Skoro Padoin ostatnio prezentuje się naprawde fajnie, to czemu by go nie wyróżnić i nie dać mu zagrać z Sampą skoro wszystko przemawia za tym, że może nam pomóc wygrać?
Widzisz, tutaj chyba nasze niezrozumienie wynika z tego, że wychodzimy z różnych założeń. Ty bowiem zdajesz się zakładać, że ta różnica poziomów prezentowanych obecnie przez Islę i Padoina może się okazać kluczowa dla losów tego spotkania. Ja tymczasem sądzę że na 90% Juventus to spotkanie wygra choćby i po prawej stronie hasał wesoło Marco Motta. W tym sezonie dotychczasowe wyniki zespołów pokroju Sampdorii nie mogą nastrajać optymistycznie - zremisować z Juventusem udało się jedynie 2. i 3. drużynie w tabeli, wygrać tylko drużynom, które mają po kilka Pucharów Mistrzów w klubowej gablocie, a wszystko to jeszcze zanim Conte wrócił na ławkę.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2013, 18:10

Wydaje mi się, że po to Conte nacisnął Marottę aby skołował Peluso, żeby zagrał w meczu przeciwko Sampie. Asa już w piątek wylatuje na PNA i pożegnamy go na kilka tygodni. Chiellini kontuzja, więc powinno to wyglądać Barzagli-Bonucci-Peluso. A na prawym wingbacku nie zdziwię się jak zagra Caceres, bo Conte wie w jakiej formie albo nie jest Isla, a Padoin grał tam po prostu z czystej konieczności.


Zablokowany