Serie A 12/13 (17): JUVENTUS 3-0 Atalanta

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 17:56

Tak powinny wyglądać nasze mecze z tymi teoretycznie słabszymi rywalami. Nie męki do 60 minuty, tylko trzy szybkie i dawać następnych do ogolenia. Można mieć wprawdzie pretensje, że tylko na trójce się skończyło, ale to byłaby już lekka przesada by psioczyć na chłopaków po gładkiej wygranej.

Fajnie dzisiaj wszystko funkcjonowało (oprócz skuteczności w drugiej połowie, bo sytuacje by podwyższyć wynik były), bardzo podobał mi się Pirlo, miał teraz tydzień luzu, bo z Cagliari nie grał i widać było, że jest świeższy. Fajnie wyglądała współpraca Seby z Mirko.

Teraz wszystkie siły trzeba rzucić na piątkowy mecz w Cagliari i mają dwa tygodnie odpoczynku, więc miejmy nadzieję, że Antek ich odpowiednio nastroi.

A ten Camoranesi z Atalanty jest strasznie przeciętny ;) Swego czasu sam Moggi go polecał do Juventusu (jak jeszcze grał w Cesenie), ale od tego momentu chłopak drastycznie zjechał w dół.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 18:08

Vincitore pisze: A ten Camoranesi z Atalanty jest strasznie przeciętny ;) Swego czasu sam Moggi go polecał do Juventusu (jak jeszcze grał w Cesenie), ale od tego momentu chłopak drastycznie zjechał w dół.

Bardziej niz na Cagliari czekam na 20 Grudnia i Losowanie 1/16 LM : )

Odnosnie Schelotto. Nie zgadzam sie aż tak. Chłopak zaliczyl najslabsze spotkanie w sezonie. W innych meczach jest jednym z wazniejszych ogniw Atalanty.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 18:11

iltalismano pisze:
Vincitore pisze: A ten Camoranesi z Atalanty jest strasznie przeciętny ;) Swego czasu sam Moggi go polecał do Juventusu (jak jeszcze grał w Cesenie), ale od tego momentu chłopak drastycznie zjechał w dół.

Bardziej niz na Cagliari czekam na 20 Grudnia i Losowanie 1/16 LM : )

Odnosnie Schelotto. Nie zgadzam sie aż tak. Chłopak zaliczyl najslabsze spotkanie w sezonie. W innych meczach jest jednym z wazniejszych ogniw Atalanty.
1/8 LM* ;)

Schelotto na Atalante jest całkiem spoko, ale jednego takiego Schelotto już całkiem niedawno mieliśmy i to za 12 milionów ;)



Tharp

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 18:27

hmm. Luca Marrone wyglada troszke z buzi jak Shane Walsh.

gol Pirlo: nostalgia di Del Piero


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 18:31

Dante93 pisze:
yanquez pisze:Dantemu
Dante :twisted:
Dantemu.

Cieszy bramka Mirka, cieszy bramka Pirlo.


baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 18:38

Dobry meczyk dzisiaj czyżby w końcu nasz Pan z Wąsem się przebudzał z jesiennego snu ;)


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 18:42

O meczu nie ma się za bardzo co rozpisywać. Po pierwszych 2 kwadransach liczyłem po cichu na więcej bramek, ale wygranych się nie sądzi.

Z trochę innej beczki:
zahor pisze:Tego Camoranesiego kupiłem w FIFIE 13 i bardzo, bardzo daje radę w trzecim sezonie :)
Wrócił do Ciebie z wypożyczenia w tejże Fifie Gabbiadini? Nie miałem okazji oglądać go zbyt wiele na żywo, ale on serio jest taki szybki i ma taki młotek w lewej nodze, czy twórców poniosła fantazja? :)


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 18:48

Gładka wygrana - słowem piknik. Mecz bez historii. Mogliśmy strzelić zdecydowanie więcej goli, ale nie ma co narzekać, bo wyraźnie nasi w drugiej połowie nie forsowali już tempa, nie angażując w grę zbyt wielu sił. Świadczył o tym także fakt, że w drugiej połówce boisko opuścili Vucinić, Marchisio i Barzagli. Ten ostatni zasłużył na odpoczynek, bo ostatnio grał bez żadnej przerwy. Rozegraliśmy praktycznie 45 minut, wygraliśmy pewnie i teraz możemy się spokojnie szykować do piątkowego wyjazdowego pojedynku z Cagliari.

Właściwie nie ma się kogo czepić. Nasi grali znakomite zawody, podobała mi się postawa Vucinicia oraz Giovinco (ten ostatni wypracował sobie wiele rewelacyjnych okazji, ale niestety nie był w stanie umieścić piłki w siatce). Fenomenalne trio MVP. Fajnie w obronie Marrone, choć jego błąd przy przyjęciu piłki mógł się zakończyć utratą bramki. W tamtej sytuacji jednak (takie mam przynajmniej wrażenie), w większym stopniu winny był piłkarz, który niedokładnie podawał piłkę.

Zgodnie z planem odskakujemy chłopcom z Mediolanu. Grajmy po prostu swoje i tyle, a będzie dobrze.

Piękny obrazek :bravo:


Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 18:52

Alfa i Omega pisze:Dantemu.
W różnych źródłach widziałem sprzeczne opinie, a sam osobiście jestem zdania, że odmieniać sie nie powinno dlatego taki też pogląd lansuje :wink: Wg mnie brzmi to poprostu nienaturalnie. Tak samo jakby powiedzieć np. "Podał do Pepego" ew., "Gola zaliczono Zaratemu". Jak dla mnie- nonsens.

Żeby OT nie robić, to pochwale Vucinicia. Co prawda miał mnóstwo niecelnych odegrań, ale strzelił gola :prochno:


squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 19:31

Kilka słów o boiskowych zachowaniach chlopakow, a mianowicie Fabio i Chiellini. Ten pierwszy potrafi byc strasznie irytujacy, po kazdej akcji ma jakies pretensje do kolegow o brak podania, a sam potrafi wziac pilke i oddac strzal z 20-kilku metrow, podczas gdy inni zazwyczaj szukaja w takiej sytuacji lepiej ustawionych partnerow, ewentualnie wycofaja pilke, by dalej budowac atak pozycyjny.
A Giorgio, pomijajac fakt, ze zagral kapitalny mecz (ten strzal!), rowniez potrafi irytowac swoimi aktorskimi upadkami i udawaniem bolu przy nawet lekkim kontakcie z przeciwnikiem. Ogolnie gra twardo w obronie, wiec nie rozumiem tych jego akrobatycznych upadkow i zwijania sie z grymasem na twarzy w niektorych sytuacjach. Takie moje osobiste odczucia.

A dla chlopakow gratulacje, swietne widowisko.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 19:41

wszyscy sie tak zachwycają meczem, że zapomnieli o babolu Luki Marrone zaraz po bramce Vucinica :lol: na poczatku myslalem standardowo ze to Bonucci, ale pare sekund potem sobie przypomnialem ze nie gra dzisiaj


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 19:41

Chiellini faktycznie nieco irytuje, bo on już ma łatkę udawacza i panienki wśród kibiców innych drużyn. Lipne to trochę, bo chłopak zostawia serce, pot i czasem krew na boisku...
Bazyliszek pisze:l: na poczatku myslalem standardowo ze to Bonucci, ale pare sekund potem sobie przypomnialem ze nie gra dzisiaj
Tez tak miałem :C Ale potem przypomniałem sobie, że Bonucci i nie gra i nie miałem pomysłu kto to :<
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2012, 19:42 przez stahoo, łącznie zmieniany 1 raz.


Paulo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 613
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 19:42

squinter pisze:Kilka słów o boiskowych zachowaniach chlopakow, a mianowicie Fabio i Chiellini. Ten pierwszy potrafi byc strasznie irytujacy, po kazdej akcji ma jakies pretensje do kolegow o brak podania, a sam potrafi wziac pilke i oddac strzal z 20-kilku metrow, podczas gdy inni zazwyczaj szukaja w takiej sytuacji lepiej ustawionych partnerow, ewentualnie wycofaja pilke, by dalej budowac atak pozycyjny.
A Giorgio, pomijajac fakt, ze zagral kapitalny mecz (ten strzal!), rowniez potrafi irytowac swoimi aktorskimi upadkami i udawaniem bolu przy nawet lekkim kontakcie z przeciwnikiem. Ogolnie gra twardo w obronie, wiec nie rozumiem tych jego akrobatycznych upadkow i zwijania sie z grymasem na twarzy w niektorych sytuacjach. Takie moje osobiste odczucia.

A dla chlopakow gratulacje, swietne widowisko.

Generalnie odniosę się tylko do Twojego stwierdzenia o Chiellinim - jak to mówią true story chłopie na które od dawna zwracam uwagę i podkreślam w każdym meczu. Szkółka Barcelony by się nie powstydziła takiego teachera w swoich szeregach jak On momentami. Twardy chłop ale po jednym faulu dzisiaj na zbliżeniu zacząłem liczyć ile razy jeszcze się obróci aby w końcu stwierdzić że już wystarczy cyrku. I niech nikt nie mówi tutaj że nie mamy prawa tego oceniać. Większość z nas raczej gra w piłkę, na różnym poziomie i jezeli chodzi o starcia czy faule nie jesteśmy jacyś "inni" od Vidala, Marchisio, Kielona itp. Też kosimy kolegów, gramy faul, gramy rękoma, przeszczepami, kikutami i np. ja nie wyobrażam sobie takiego pajacowania w lidze Redboxa czy innych rozgrywkach.

Nad resztą pastwić się nie będę dzisiaj chociaż można by i chwalić i ganić niektórych. Jedna ważna sprawa - 16 minuta i Giovinco który wraca za pomocnikiem Atalanty. Koleś się poślizgnął, stracił piłkę i aut na 60 metrze od naszej bramki. Podbiega karzełek do piłki a przy bocznej linii Antonio Conte: "lascia, lasciate" i wyraźny krótki ruch ręką rozkazujący wykonać. Giovinco potulnie wraca na swoją pozycję zostawiając piłkę koledze. Dlaczego o tym piszę ? Bo tego brakowało, "tego" tzn. Antonio Conte i Jego działań w trakcie meczu. Tak jak mamy Il Maestro z batutą w ręku na boisku tak czasem brakuje Juventusowi kata z biczem przy linii końcowej. Ani Alessio ani Carrera nimi nie byli. Jest Antonio Conte :) e basta ! FORZA JUVE


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 20:02

Dante93 pisze:
Alfa i Omega pisze:Dantemu.
W różnych źródłach widziałem sprzeczne opinie, a sam osobiście jestem zdania, że odmieniać sie nie powinno dlatego taki też pogląd lansuje :wink: Wg mnie brzmi to poprostu nienaturalnie. Tak samo jakby powiedzieć np. "Podał do Pepego" ew., "Gola zaliczono Zaratemu". Jak dla mnie- nonsens.
Językoznawcy jednogłośnie mówią, że odmiana jest jedyną poprawną formą ;)

Nienaturalnie? A co brzmi lepiej? Przyglądam się Friedriechowi Nietzschemu, czy Friedriechowi Nietzsche? No zależy w sumie.

Tak czy inaczej, podejrzewam, że z czasem poloniści będą musieli uznać brak odmiany nazwisk w niektórych przypadkach za poprawny - tak jak mówisz, doszło już do tego, że to zwyczajnie jakoś gorzej brzmi. No, mniejsza. Póki co, nie poprawiaj błędnie 8)

Żeby nie było OT, również pochwalę Mirka, bo lubię Mirka.


filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 20:15

Alfa i Omega pisze:
Dante93 pisze:
Alfa i Omega pisze:Dantemu.
W różnych źródłach widziałem sprzeczne opinie, a sam osobiście jestem zdania, że odmieniać sie nie powinno dlatego taki też pogląd lansuje :wink: Wg mnie brzmi to poprostu nienaturalnie. Tak samo jakby powiedzieć np. "Podał do Pepego" ew., "Gola zaliczono Zaratemu". Jak dla mnie- nonsens.
Językoznawcy jednogłośnie mówią, że odmiana jest jedyną poprawną formą ;)

Nienaturalnie? A co brzmi lepiej? Przyglądam się Friedriechowi Nietzschemu, czy Friedriechowi Nietzsche? No zależy w sumie.

Tak czy inaczej, podejrzewam, że z czasem poloniści będą musieli uznać brak odmiany nazwisk w niektórych przypadkach za poprawny - tak jak mówisz, doszło już do tego, że to zwyczajnie jakoś gorzej brzmi. No, mniejsza. Póki co, nie poprawiaj błędnie 8)

Żeby nie było OT, również pochwalę Mirka, bo lubię Mirka.


prosze bardzo 1:59 Profesor Miodek rozwiewa wątpliwości.

Czy tylko ja mam wrażenie, że jak Mirko ma krótszy zarost to lepiej gra? :P


Zablokowany