Serie A 12/13 (17): JUVENTUS 3-0 Atalanta

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 17:04

W sumie mecz bez historii, po trzydziestu minutach wszystko pozamiatane. Ale druga połowa irytująca. Widać było, że nasi już myślami byli w szatni, bo tyle piłek poszło Panu Bogu w okno, że Kamil Kosowski by się nie powstydził. No i Giovinco - w pierwszej połowie bardzo dobrze, asysta, gra z głową, dla drużyny. Natomiast w drugiej połowie sępił na bramkę tak, że miał klapki na oczach. Zdecydowanie lepiej gra, kiedy pomyśli o kolegach z drużyny.


karosznurek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2009
Posty: 371
Rejestracja: 19 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 17:04

Cieszą zdobyte trzy punkty oraz bramka zdobyta przez Vucinica. Forza Juve


"Vincere non importante l'unica cosa che conta."
Nedved1983

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 lutego 2012
Posty: 640
Rejestracja: 26 lutego 2012

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 17:04

bardzo dobry występ napastników. Szwagier wreszcie zdobył bramkę, Gio zaliczył asystę i stworzył sobie i innym kilka dobrych okazji. co najważniejsze, było widać ich dobrą współpracę. Quag też pokazał się z dobrej strony, oddał kilka bardzo dobrych strzałów. mamy trzech napastników, jeśli ich forma się utrzyma to będzie bardzo dobrze.
kolejny świetny mecz MVP i defensywy. posłaliśmy bardzo mocny i wyraźny przekaz do Mediolanu: nie odpuścimy scudetto, zajmijcie się lepiej walką o 2 miejsce i grą w LE.
2 połowa to już praktycznie piknik, masa okazji, okopywanie słupka :D

poziom komentatorów bardzo niski, ostatnio było z tym dużo lepiej. Giaccherino :rotfl: chociaż chwalili naszą grę :D


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 17:05

pumex pisze: Znowu dorobiliśmy się kilku nowych transferów: Padoinio, Giaccherinio, Lichtsnsteiner...:ok:
Oglądałeś N-kę? Ja przełączyłem od razu na ESPN, gdy usłyszałem, że w Juventusie gra Luca Marlone

Liczyłem, że Juve pociśnie w drugiej połowie na 4-0 lub 5-0, ale widać Conte nie chciał rzucać "Szalonookiemu" kłód pod nogi przy transferze Palucosia


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 17:16

Ja chcę tego Camoranesiego z Atalanty :D

Mecz bez historii. Nie sądziłem, że doczekam się fapowania nad Juventusem w polskiej telewizji.

Chciałbym zobaczyć tę gimbazjadę jakby do nas Lewy przeszedł :prochno:


MishaAveJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2003
Posty: 1367
Rejestracja: 10 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 17:19

Bardzo dobry mecz, fajna gra, żywa, wymienianie się pozycjami, niezła gra duatu Vucinic-Giovinco. Seba bardzo dobry mecz asysta i to przecież na nim był faul po którym Pirlo strzelił :D

Seba w drugiej to inna historia, do samych sytuacji dochodził niemalże z dziecinną łatwością, jednakże co do wykończenia... W drugiej bramkarz Atalany - jeżeli dobrze kojarzę to nasz wychowanek :D na prawdę dobrze bronił. Gra z tyłu kapitalna - mi osobiście mecz się podobał tylko męczyło jedno - ta nie moc strzelecka w drugiej połowie...


Od kołyski Az po grób jedna miłość jeden klub!!!!- JUVENTUS
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 17:19

wreszcie zagrał FQ ale nic nie pokazał
O chłopie, nieźle popłynąłeś!
Dwa groźne strzały z dystansu, przy jednym bramkarz wypluł przed siebie i bliski przejęcia był Giovinco. Dwa razy zagranie na jeden kontakt ( oba z Gio? ) + bramka z minimalnego spalonego ( która pokazuje, że Fabio potrafi się znaleźć w odpowiedniej sytuacji w odpowiednim czasie - następnym razem obrona może się pomylić, albo Eta Beta później wbiec ). To jest nic? Więcej pokazał niż Matri w kilku ostatnich występach.
Mam nadzieje, że to już koniec kary i Fabio będzie grał, bo nie można pozbywać się samemu takiego napastnika - zwłaszcza, że zostało ich praktycznie 3 ( bo Matri jest masakrycznie cienki ).
Padoin lepiej lata na tym skrzydle niż Isla...


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 17:20

W tym sezonie chyba tylko dojście do półfinału/finału LM albo poważna kontuzja Pirlo/Vidala mogłoby nam zabrać mistrzostwo. Wiem, że zaraz zleci się zahor i reszta "ostrożnych", ale naprawdę nie widzę solidnych argumentów za tym, żeby ktoś stał się nagle lepszą drużyną niż Juventus. Mamy najlepszy atak (oprócz cyrku Zemana) i najlepszą obronę w lidze. Rezerwowi wchodzą na boisko i głównie nie grają jakoś dużo słabiej niż podstawowi gracze. Pogba, Marrone, czy Caceres to zawodnicy którzy spokojnie mogliby grywać w pierwszej jedenastce. Do naszego ataku jest sporo zastrzeżeń, ale prawda jest taka, że prezentuję się coraz lepiej. Teraz tylko wywalić Matriego lub Bendtnera i zastąpić ich napastnikiem który mógłby cokolwiek zdziałać, nie oddawać nigdzie Marrone i Padoina oraz sprowadzić solidnego lewego wing-backa (tylko nie Peluso, bo dzisiaj sam sie przekonałem, że to leszcz) i możemy jechać dalej.
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2012, 17:24 przez ewerthon, łącznie zmieniany 1 raz.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 17:24

Mecz bez historii, szczególnie, że włączyłem przy czerwonej kartce dla gracza Atalanty :whistle: .

Ale czy tylko ja odniosłem wrażenie, że Padoin - przynajmniej na podstawie dzisiejszego spotkania - zjada na prawym boku pomocy innych naszych zawodników? :shock:


Wojtek1207

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 230
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 17:29

ewerthon pisze:Teraz tylko wywalić Matriego lub Bendtnera i zastąpić ich napastnikiem który mógłby cokolwiek zdziałać,
Bendtner chyba sam już się wywalił :prochno:
A Matri w takim wypadku zostanie, chyba że sprowadzimy "napastnika, który mógłby cokolwiek zdziałać" + jeszcze kogoś.
Bo nie sądzę, że Marotta zadowoli się 4 zawodnikami, zwłaszcza, że przecież w lecie sprowadził w końcówce mercato Bendtnera. Po co? Chyba tylko, żeby mieć tych 5 graczy w ataku.

A co do meczu, to liczyłem na większą kanonadę po tym, jak już te 3 strzeliliśmy, ale w sumie to może i dobrze, że przyhamowaliśmy. Pierwsza połówka pokazała, jak grać możemy, kiedy trzeba. W drugiej już nie było takiej potrzeby. Teraz czekamy na 20 grudnia i na wylosowanie Realu :pray:


Qrczak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2010
Posty: 844
Rejestracja: 26 marca 2010

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 17:31

K.M. pisze:Mecz bez historii, szczególnie, że włączyłem przy czerwonej kartce dla gracza Atalanty :whistle: .

Ale czy tylko ja odniosłem wrażenie, że Padoin - przynajmniej na podstawie dzisiejszego spotkania - zjada na prawym boku pomocy innych naszych zawodników? :shock:
Też właśnie chciałem napisać, że Padoin ostatnio gra bardzo dobrze. Troche przesadziłeś z tym, że zjada ich na śniadanie ale ogólnie masz racje :-D


Hołek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 września 2005
Posty: 282
Rejestracja: 11 września 2005

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 17:32

K.M. pisze:Ale czy tylko ja odniosłem wrażenie, że Padoin - przynajmniej na podstawie dzisiejszego spotkania - zjada na prawym boku pomocy innych naszych zawodników? :shock:
Też się zastanawiałem,czy lewy obrońca Atalanty tak po koleżeńsku daje się ogrywać, czy Szymon nim tak miota.Pozytywnie mnie chłopak zaskakuje od meczu z Milanem.

Co do meczu-szybko,gładko i dobrze się oglądało.A Miras niech następnym razem poczeka,aż dobrą transmisję znajdę.


Niektórzy ludzie postrzegają rzeczy w ich naturalnym stanie i zadają sobie pytanie: Dlaczego? Ja marzę o rzeczach, których nigdy nie było i mówię sobie: Dlaczego nie?
Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 17:43

Może nie "zjada", ale dzisiaj pokazał się dobrze i w moim odczuciu lepiej niż inni boczni pomocnicy.

Już w zeszłym sezonie, w tych kilku meczach co wystąpił, miałem wrażenie, że to zawodnik, który "lipy" nam nie zrobi - ale bardziej traktowałem go jako piłkarza, który jednak pewnego pułapu nie przeskoczy. Ciekawe, czy Conte też to widzi, bo niewykluczone, że częściej będziemy go widywać na murawie 8) .


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 17:46

ewerthon pisze:W tym sezonie chyba tylko dojście do półfinału/finału LM albo poważna kontuzja Pirlo/Vidala mogłoby nam zabrać mistrzostwo. Wiem, że zaraz zleci się zahor i reszta "ostrożnych", ale naprawdę nie widzę solidnych argumentów za tym, żeby ktoś stał się nagle lepszą drużyną niż Juventus.
Tadam 8) W to że jakikolwiek zespół we Włoszech stanie się lepszą drużyną niż Juventus absolutnie nie wierzę. Ani w tym sezonie (na 100%), ani też w przyszłym (na 99%). Problemem jest to, że czasami przy ogromnej dozie pecha można mistrzostwo przegrać będąc najlepszą drużyną w lidze. Niektórzy tutaj bardzo by chcieli żebyśmy trafili na maraton Real-Napoli-Real za dwa miesiące. Moim zdaniem trafienie na coś takiego byłoby właśnie jednym z takich nieszczęśliwych zbiegów okoliczności, które razem do kupy mogłyby nam odebrać tytuł. Myślę że prawdopodobieństwo czegoś takiego to jakieś 20-30%.
ewerthon pisze: Mamy najlepszy atak (oprócz cyrku Zemana) i najlepszą obronę w lidze. Rezerwowi wchodzą na boisko i głównie nie grają jakoś dużo słabiej niż podstawowi gracze. Pogba, Marrone, czy Caceres to zawodnicy którzy spokojnie mogliby grywać w pierwszej jedenastce. Do naszego ataku jest sporo zastrzeżeń, ale prawda jest taka, że prezentuję się coraz lepiej. Teraz tylko wywalić Matriego lub Bendtnera i zastąpić ich napastnikiem który mógłby cokolwiek zdziałać, nie oddawać nigdzie Marrone i Padoina oraz sprowadzić solidnego lewego wing-backa (tylko nie Peluso, bo dzisiaj sam sie przekonałem, że to leszcz) i możemy jechać dalej.
Owszem, na dzień dzisiejszy tak to wygląda. Żaden zespół we Włoszech ani w teorii, ani w praktyce nie jest silniejszy od Juventusu, żaden też nie gra równiej. Dlatego fajnie by było sobie teraz wyrobić taką przewagę, żeby na wiosnę można było bez większych konsekwencji położyć laskę na jeden czy drugi mecz, dać odpocząć kluczowym graczom przed ważnym spotkaniem w Lidze Mistrzów. Pamiętasz moją historię o wiewiórce sprzed roku? Dalej uważam to za aktualne. Mamy teraz serię meczów z popierdółkami, aż do 10. lutego nie zmierzymy się z żadnym zespołem z aspiracjami do pucharów (fatalnego Udinese nie liczę). W tym sezonie, w odróżnieniu od poprzedniego, byle frajer nie jest w stanie przyjechać i urwać punktów Juventusowi, stąd też bardzo bym chciał żeby do 1/8 finałów LM Juventus przystępował z taką przewagą, że rywale zaczną już wprost mówić że scudetto jest poza zasięgiem.

Co do spotkania nie ma się co rozpisywać. Jak już kilku kolegów napisało, mecz zupełnie bez historii, zadanie wykonane, druga połowa nudna jak flaki z olejem, ale przynajmniej bez niepotrzebnych kartek czy kontuzji. Takimi spotkaniami wygrywa się scudetto. Marrone godnie zastąpił Bonucciego, if you know what I mean :lol:
K.M. pisze: Ale czy tylko ja odniosłem wrażenie, że Padoin - przynajmniej na podstawie dzisiejszego spotkania - zjada na prawym boku pomocy innych naszych zawodników? :shock:
Mecze jak ten mają to do siebie, że lepiej jest nie wyciągać po nich zbyt daleko idących wniosków. Cieszy mnie że Padoin wchodząc na końcówkę wygranego meczu, przeciwko rywalowi grającemu w '10' pokazał się z dobrej strony, ale sugerowanie że "zjada na śniadanie" Lichego, zwłaszcza po tym co Szwajcar pokazał ostatnio z Szachtarem, jest duuuużą przesadą.
K.M. pisze: Już w zeszłym sezonie, w tych kilku meczach co wystąpił, miałem wrażenie, że to zawodnik, który "lipy" nam nie zrobi - ale bardziej traktowałem go jako piłkarza, który jednak pewnego pułapu nie przeskoczy. Ciekawe, czy Conte też to widzi, bo niewykluczone, że częściej będziemy go widywać na murawie 8) .
Z całym szacunkiem, ale jaki on to dzisiaj pułap przeskoczył przeciwko tej zmasakrowanej Atalancie?
Ein pisze:Ja chcę tego Camoranesiego z Atalanty :D
Tego Camoranesiego kupiłem w FIFIE 13 i bardzo, bardzo daje radę w trzecim sezonie :)


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 17:54

Najważniejsze 3pkt, choć trochę szkoda, że więcej bramek nie wpadło. Oby dziś Napoli powinęła się noga.

Co do Padoina... gra bardzo przyzwoicie. Nigdy nie zawiódł. Isla przy nim wypada blado.
Fajnie, że Quag wszedł, szkoda, że mu nic dziś nie wpadło.


Zablokowany