LM 12/13 (gr. E) [03]: FCN 1-1 JUVENTUS [DPL na meczu!]

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
szycha21

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2009
Posty: 212
Rejestracja: 03 czerwca 2009

Nieprzeczytany post 23 października 2012, 14:34

pan Zambrotta pisze:Sorry memory, ale po co my wydaliśmy tyle kasy w lecie na poszerzenie składu, jak nie po to by użyć ich w takich sytuacjach? kalendarz jest napięty, nie po to płacimy miliony na Isle, czy Caceresa byśmy drżeli przed wystawieniem ich na Nord... Norsj... no właśnie.
Dobra uzywać, ale nie wpychać na siłe do pierwszego składu. Moim zdaniem nie powinno być czegoś takiego, że na słabszego rywala powinniśmy na siłe szukać zmian, żeby pierwszy skład się nie męczył. Nie chce żeby nasza drużyna zachowywała się w ten sposób! Dzisiaj mamy Nordsjaelland i tylko to się liczy! Na weekend nie powinniśmy nawet zwracać uwagi! Chce żeby dzisiaj wyszedł najsilniejszy skład jakim obecnie dysponujemy! Bez olewania meczów... trzeba dzisiaj zagrać tak samo jak w sobote z Napoli. Jak będzie wynik 3-0 to dopiero można wpuścić innych.

Tylko też chciałbym zwrócić uwage na ten 'najmocniejszy skład' - ja nie mówię, żeby w każdym meczu wychodzić takim samym składem bo on na papierze niby jest najmocniejszy.
Conte wie kto jest w jakiej formie i jestem pewien że on wybierze najsilniejszą jedenastkę na dzisiejszy wieczór bez patrzenia na to ile wydaliśmy na tego a ile na tego.


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 23 października 2012, 15:03

szycha21 pisze: Dobra uzywać, ale nie wpychać na siłe do pierwszego składu. Moim zdaniem nie powinno być czegoś takiego, że na słabszego rywala powinniśmy na siłe szukać zmian, żeby pierwszy skład się nie męczył.
Ale my ich nie robimy na siłę, to jest klucz. Na kilku pozycjach mamy piłkarzy, którzy w formie optymalnej są równorzędni niemalże z podstawowymi, a przynajmniej gwarantują brak widocznego ubytku jakościowego (Lichtsteiner i Isla, Lucio do środka obrony, solidny Caceres, Giaccherini, et cetera)
szycha21 pisze:Nie chce żeby nasza drużyna zachowywała się w ten sposób! Dzisiaj mamy Nordsjaelland i tylko to się liczy! Na weekend nie powinniśmy nawet zwracać uwagi! Chce żeby dzisiaj wyszedł najsilniejszy skład jakim obecnie dysponujemy! Bez olewania meczów... trzeba dzisiaj zagrać tak samo jak w sobote z Napoli. Jak będzie wynik 3-0 to dopiero można wpuścić innych.
Ostudź głowę ;)

To nie czasy Ranieriego, który jak rotował składem, to wpuszczał m&m'a za Camoranesiego i więcej było beki niż pożytku.
szycha21 pisze:Tylko też chciałbym zwrócić uwage na ten 'najmocniejszy skład' - ja nie mówię, żeby w każdym meczu wychodzić takim samym składem bo on na papierze niby jest najmocniejszy.
Conte wie kto jest w jakiej formie i jestem pewien że on wybierze najsilniejszą jedenastkę na dzisiejszy wieczór bez patrzenia na to ile wydaliśmy na tego a ile na tego.
To ja już Cię nie rozumiem, stary. Naprawdę, Lucio, Isla to nie są takie ciapciaki jakieś. Za Deczelie i tak prawie zawsze w trakcie wchodzi ten dzik z Ghany.

A w ataku kto by nie zagrał, to strach się bać. Też bym puknął Bendtnerem w tym meczu.


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 23 października 2012, 15:53

Po to mamy tak długą ławkę i w dodatku o wysokiej jakości, aby z niej korzystać mamy teraz 3 mecze które powinniśmy spokojnie wygrać, widać jednak że Vidal, Lichsteiner są zmęczeni i wyraźnie bez formy. Trzeb w tym sezonie mądrze rotować składem, a gadnie że wystawianie Isli czy Caceresa to wpychanie kogoś na siłę to jakieś głupoty bo oni nie powodują jakiegoś skoku jakościowego w dół a przy obecnej formie Szwajcara nie wiem czy nawet nie mogą dać więcej.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 23 października 2012, 16:44

Virgil pisze:Po to mamy tak długą ławkę i w dodatku o wysokiej jakości, aby z niej korzystać mamy teraz 3 mecze które powinniśmy spokojnie wygrać, widać jednak że Vidal, Lichsteiner są zmęczeni i wyraźnie bez formy. Trzeb w tym sezonie mądrze rotować składem, a gadnie że wystawianie Isli czy Caceresa to wpychanie kogoś na siłę to jakieś głupoty bo oni nie powodują jakiegoś skoku jakościowego w dół a przy obecnej formie Szwajcara nie wiem czy nawet nie mogą dać więcej.
Myślę że mogą dać więcej. Bendtner też dałby więcej niż... Matri, olaboga ale będzie trzeba się dzisiaj męczyć oglądając go. Lubiłem tego gościa ale ostatnio gra jak łajza, bez przekonania, bez wiary w siebie, totalne zero się z niego zrobiło.


FORZA JUVE!!!
szycha21

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2009
Posty: 212
Rejestracja: 03 czerwca 2009

Nieprzeczytany post 23 października 2012, 17:07

No...właśnie bałem się, że zostanę źle zrozumiany. Ja nie mówie, żeby nie robić w ogóle zmian, nie powiedziałem, że u nas potrafi grać tylko 11 zawodników a reszta to nadaje się do ekstraklasy. Ja tylko chciałem przekazać, iż jestem za tym, aby mądrze rotować składem, wybierając optymalnie najlepszy skład na dany mecz. Dlatego argumenty typu: dajmy pograć temu, odpocząć temu albo po co wydawaliśmy na danego zawodnika tyle kasy skoro nie gra (to już mnie w ogóle zdenerwowało) po prostu mnie irytują. To nie jest fundacja charytatywna, gdzie przychodzą zawodnicy żeby nauczyć się grać czy coś takiego. Tutaj na boisko ma wyjść 11 najlepszych, szczególnie w takich rozgrywakach jak Liga MIstrzów. Według mnie dzisiaj w pierwszej kolejności powinien usiąść Vidal + Lichy, ale nie rozumiem np dlaczego ma nie grać Kwadwo, który spisuje się bardzo dobrze? Albo Storari zamiast Buffona jak to napisał pan Zambrotta (no...chyba, że Buffon jeszcze ma problemy) czy choćby jeden z naszych stoperów. Dlaczego ma brać Caseres/Lucio, skoro nasza obrona spisuje się rewelacyjnie?


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 23 października 2012, 17:40

właśnie dlatego, że czasami trzeba dać odpocząć poszczególnym zawodnikom Bonucci-Chellni-Barzargli nie mogę grać non stop tymbardziej, że w ich wypadku dochodzą jeszcze mecze reprezentacji grane teraz co chwilę.

A taki Lucio, Maronne czy Caceres jak grali w tym sezonie to prezentowali się bardzo dobrze. Nikt tutaj nikogo na siłę nie wpycha, Asamoah chyba w ogóle nie jest powołany na mecz, więc nie wiem czemu poruszasz jego temat :roll:


Swider10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 806
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 23 października 2012, 17:55

Jeszcze tylko niecałe 2h ! Emocje dają sie we znaki coraz bardziej! Trzeba to wygrać jak najwyżej 0:2 to mam nadzieję będzie najmniejszy (pozytywny) wynik dla nas, szybko strzelic bramke i kontrolowac mecz oby się to sprawdziło. Seba pokaż w końcu w LM na co cie stać !!

FORZA JUVE !!!!!


"Pozytywne rezultaty to coś wspaniałego , ale istnieje coś większego: móc powiedzieć, że jest się kibicem Juventusu i być z tego dumnym."

"Dla tych barw niektórzy stracili swe życie"
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 23 października 2012, 18:32

szycha21 pisze:Ja tylko chciałem przekazać, iż jestem za tym, aby mądrze rotować składem, wybierając optymalnie najlepszy skład na dany mecz.
Wydaje mi się że pojęcie rotacji składem oznacza dla Ciebie coś innego niż dla większości ludzi na tym forum, stąd też nikt nie rozumie Twoich pomysłów.
Popraw mnie jeżeli się mylę, ale wg. Twojego pomysłu należy korzystać z danej '11' (tej domyślnej, optymalnej) tak długo, aż któryś z tych zawodników będzie tak zajechany, że zacznie grać gorzej niż jeden ze zmienników?? Lichtsteinera można zmienić dopiero wówczas, kiedy grając co trzy dni opadnie z sił i będzie dawać drużynie mniej niż Isla itd.

Rotacja składem polega na czymś innym. Na wystawieniu raz na jakiś czas piłkarza X kosztem podstawowego zawodnika Y nawet wówczas, kiedy Y potencjalnie dałby drużynie więcej tylko po to, żeby tegoż Y nie zajechać fizycznie, nie spowodować trwałej obniżki formy, dać organizmowi więcej czasu na regenerację (także psychiczną) oraz zminimalizować ryzyko kontuzji. Z tego właśnie powodu nawet takie gwiazdy jak Messi czy Ronaldo czasem siadają na ławce, mimo że w każdym meczu optymalny skład zespołu to taki, w którym jeden z drugim się mieści. Rzecz jasna trzeba wiedzieć w którym momencie dać odpocząć czołowemu zawodnikowi - a moim zdaniem to spotkanie to bardzo dobra okazja żeby zagrał Caceres, Isla czy Lucio - każdy spośród tych piłkarzy w zespole rywala byłby megagwiazdą, najprawdopodobniej najwybitniejszym graczem w historii klubu stąd też personalnie i tak skład będziemy mieli znacznie mocniejszy.


Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 23 października 2012, 18:52

Obawiam się tego spotkania. Ostatni nasz mecz w LM to była katastrofa. Od wielu lat obserwuje różne rozgrywki, i co innego liga (gdzie dominatorzy to my) a co innego puchary.
Nie mam dobrego przeczucia przed pierwszym gwizdkiem. No, ale stawiam na 0:1 po golu Bendtnera w 90 minucie spotkania. :C
Po to w końcu został sprowadzony.


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 23 października 2012, 18:56

Oby bez kompromitacji (każdy inny wynik niż wygrana)...
Jeśli chcemy grać dalej, musimy to wygrać!

Forza!


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 23 października 2012, 19:16

Info z fejsa:
#JuventusNordsjaelland: Bianconeri in campo con Buffon, Lucio, Bonucci, Chiellini, Isla, Vidal, Pirlo, Marchisio, De ceglie, Giovinco, Matri
Jeśli się potwierdzi ten skład to jestem zawiedziony. Lucio? Lepiej dać pograć Marrone, Isla na prawej mnie cieszy! zobaczymy co pokaże. Liczyłem na Pogbe no ale...Matri w ataku :angry: To już trza było dać szanse naszemu Duńczykowi.
Mam nadzieje że ten skład się nie potwierdzi;)


Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 23 października 2012, 19:33

Wojtek pisze:Info z fejsa:
#JuventusNordsjaelland: Bianconeri in campo con Buffon, Lucio, Bonucci, Chiellini, Isla, Vidal, Pirlo, Marchisio, De ceglie, Giovinco, Matri
Łee bez Martina C. w pierwszym? Lubię go cholera. I ten Cegła :?


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 23 października 2012, 19:33

Mam wrażenie, że stawiając na Matriego sami sobie utrudnimy szybkie strzelenie bramki, no ale trzeba być dobrej myśli.

Zauważyliście, że ilekroć od pierwszych minut gra Matri, to na lewej raczy nas Kuczer... :think:


Obrazek
meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 23 października 2012, 19:39

Mam nadzieję, że w przypadku korzystnego wyniku po pierwszej połowie to przez kolejne 45 minut zobaczymy na boisku kogoś z 4ki: Caceres/Marrone/Pogba/Bendtner.
pumex pisze:Zauważyliście, że ilekroć od pierwszych minut gra Matri, to na lewej raczy nas Kuczer... :think:
Nie można rozdzielać największych ciach zespołu. :whistle:


Obrazek
filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 23 października 2012, 19:41

A mówiłem w lecie, żeby dogadać się z Milanem i puścić go po promocyjnej cenie około 11 mln euro. Teraz to ja już z tego nic nie rozumiem. Matri jest naszym 4 napasnikiem to Bendtner 5?

To chyba chodzi o to - a nusz odpali. A jak nie odpali to przynajmniej utrzyma jako taką wartość i pójdzie w zimie do ruskich :think:


Zablokowany