Serie A 12/13 (8): JUVENTUS 2-0 Napoli

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 08 października 2012, 13:10

Obrazek Obrazek Obrazek

Mecz 8 kolejki SerieA 12/13: JUVENTUS - Napoli

Czas:

20.10.2012 (sobota), godzina 18:00

Miejsce:

Turyn - Juventus Stadium (41 254)

O przeciwniku:

Rok założenia: 1926
Barwy: Niebieskie
Przydomek: Azzurri
Prezes: Aurelio De Laurentiis
Dyrektor sportowy: Riccardo Bigon
Menedżer: Walter Mazzarri
Oficjalna strona SSC Napoli

Ligowa forma na wyjeździe:
Zwycięstw: 2
Remisów: 1
Przegranych: 0


Ligowa forma u siebie:
Zwycięstw: 4
Remisów: 0
Przegranych: 0



Ostatnie mecze:
(07.10.2012) – Napoli 2:1 Udinese (SerieA)
(04.10.2012) – PSV 3:0 Napoli (Europa League)
(30.09.2012) – Sampdoria 0:1 Napoli (SerieA)
(26.09.2012) – Napoli 3:0 Lazio (SerieA)


Najlepszy strzelec:
Edinson Cavani (6 goli w SerieA)
Obrazek

Najlepszy asystent:
Marek Hamsik
Obrazek

Aktualna sytuacja w tabeli SerieA:

. 1. JUVENTUS
. 2. Napoli
. …

JUVENTUS:

Ligowa forma u siebie:
Zwycięstw: 3
Remisów: 0
Przegranych: 0


Ligowa forma na wyjeździe:
Zwycięstw: 3
Remisów: 1
Przegranych: 0



Ostatnie mecze:
(07.09.2012) – Siena 1:2 JUVENTUS (SerieA)
(02.09.2012) – JUVENTUS 1:1 Shakhtar (Champions League)
(29.09.2012) – JUVENTUS 4:1 Roma (SerieA)
(25.09.2012) – Fiorentina 0:0 JUVENTUS (SerieA)


Najlepszy strzelec:
Sebastian Giovinco, Andrea Pirlo (3 gole w SerieA), Fabio Quagliarella (2 gole w SerieA, 1 gol w LM)
Obrazek Obrazek Obrazek

Najlepszy asystent:
Kwadwo Asamoah
Obrazek



HISTORIA SPOTKAŃ Z NAPOLI



Przewidywane składy

Wg LGDS:

:ball: JUVENTUS

:ball: Napoli

Wg SKY:

Obrazek


mecz na żywo w TV:

Obrazek

Arena Sport 3 / HD (cro)
Arena Sport 4 (srb)
C+ Fútbol (esp) / HD
Idman TV
nSport / HD
Setanta Sports 1
Sky Calcio 1 / HD
Sky Super Calcio / HD
Sport TV4
SportKlub (hungary)
SuperSport 1 (alb) / HD
TRK Futbol+ / HD
TV4 Sport Xtra HD (swe)
ITA: Premium Calcio
ITA: Premium Calcio HD


mecz w Internecie:

Kilknij, żeby dowiedzieć się więcej o transmisjach przez internet! (szczegóły, linki do spotkań, porady)



źródła: www.juvepoland.com , www.juventus.com, www.seriea.pl , www.liveonsat.com , www.wikipedia.pl , www.gazzetta.it , www.stadiony.net

Kibice w wielu miastach Polski spotykają się by razem oglądać ten mecz.
Dlatego zrób to i Ty, kliknij aby zajrzeć na forum, do pokoju KIBICE


Wszelkie błędy proszę kierować na PW - na pewno wprowadzę poprawki.
Ostatnio zmieniony 18 października 2012, 14:56 przez pumex, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
KondzioJuveFans

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2009
Posty: 783
Rejestracja: 23 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 08 października 2012, 13:50

Będzie to cholernie ciężkie spotkanie , ale jednak gramy u siebie więc czuję , że damy radę. FORZA JUVE !


Fino Alla Fine Forza Juventus!
Mozna

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 czerwca 2012
Posty: 133
Rejestracja: 25 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 08 października 2012, 14:32

To może być najtrudniejszy mecz tego sezonu i liczę że nie przegramy. Napoli jest teraz w gazie bo to początek sezonu. Poźniej może się okazać że nie mają tylu wartościowych zmienników, żeby walczyć o tytuł. Kluczem będzie dobra forma MVP, bo jako że Pirlo i Marchisio grają ostatnio dobrze ( ale i tak nie na swoim najwyższym poziomie) to Vidal trochę odstaje. Mam nadzieje, że wreszcie zatrybi współpraca między naszymi napastnikami bo ostatnio kolorowo to nie wygląda. Obstawiam remis.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 października 2012, 15:00

Możemy ten mecz wygrać, o ile będziemy grać bardziej intensywnie, dokładniej, unikając jednocześnie głupich błędów. W ostatnich meczach było z tym niezbyt ciekawie.

Napoli w pojedynczym pojedynku potrafi poradzić sobie z każdym. Ich problem polega jednak na tym, że mają stosunkowo kiepską ławkę rezerwowych, co widzieliśmy choćby w ostatnim spotkaniu z PSV. Z pewnością będzie to miało znaczenie w późniejszej fazie sezonu. My wygraliśmy ze Sieną, ale formy dobrej, powiedzmy sobie szczerze, nie ma. Miejmy nadzieję, że po przerwie zespół będzie wyglądał lepiej, choć z całą pewnością widać, że mamy coś więcej niż przed rokiem. Wczoraj zauważył to także Marchisio. Wygraliśmy mecz mimo nie najlepszej dyspozycji - w zeszłym sezonie skończyłoby się to pewnie kolejnym remisem.

My mamy niestety więcej reprezentantów, do tego prawie wszyscy grają w pierwszych składach swoich zespołów narodowych. U nich wygląda to dużo lepiej. Poza tym mamy więcej zawodników odgrywających kluczowe role w zespołach południowoamerykańskich (Vidal, Isla, Caceres - u nich Cavani), a nie od dziś wiadomo, że takie podróże i zmiany czasu to tylko dodatkowe zmęczenie.

Nawet remis w tym meczu to dobry rezultat, bo w dalszym ciągu zapewniałby nam pozycję lidera. Niech oni wykładają się w kolejnych potyczkach ze słabymi rywalami.


Zbyniu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 sierpnia 2009
Posty: 144
Rejestracja: 24 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 08 października 2012, 15:17

Jeden z najtrudniejszych meczów w tym sezonie, a już na pewno najtrudniejszy mecz ligowy jaki przyjdzie rozegrać nam na Juventus Stadium. Mimo wszysto uważam, że trudniejszymi meczami będa wyjazdy do Neapolu, Rzymu na mecz z Lazio oraz dwukrotny do Mediolanu. Mimo, iż Lazio, Milan czy Inter w tym sezonei są znacznie słabsze od Napoli to jednak mecze wyjazdowe z tymi zespołami będą bardzo trudne. W poprzednim sezonei Napoli na Juventus Stadium zostało rozjechane przez nasz zespół. Zresztą ogólnie historia spotkań między Juventusem, a Napoli rozegranych w Turynie przemawia na naszą korzysć i to bardzo. 77 meczy rozegranych 48 wygranych 21 remisów i tlyko 8 porażek przy stosunku bramek 145:69 jest naprawdę imponujący. Mimo wszystko z naszą ostatnią formą obawiam się tego meczu. Jeżeli jednak zagramy jak sezon temu i odprawimy Napoli z kwitkiem to droga ku pobiciu rekordu Milanu - 58 meczów ligowych bez porażki - stanie przed nami szerokim otworem, gdyż z wspomnianych meczy czyli wyjazdów do Mediolanu, Rzymu czy Neapolu tylko jeden rozegramy przed granicą tego rekordu - wyjazd do Mediolanu na mecz z Milanem w 14 kolejce.

Mimo, że wiem jak piekielnie trudny mecz to może być mam nadzieję, że niesieni dopingiem pełnego Juventus Stadium nasi zawodnicy pokażą graczą z Neapolu ich miejsce w szeregu i wybiją im z głowy chęć odebrania nam mistrzostwa :).


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 08 października 2012, 15:28

Byleby tego meczu nie przerżnąć i zdobywać punkty w każdym spotkaniu. Remis z Napoli to dobry rezultat. Oni prędzej czy później złapią zadyszkę i przegrają z Parmą i innymi. To chyba najdtrudniejszy przeciwnik obok Lazio i Interu z jakim przyjdzie nam grać.


lukaszeq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 września 2008
Posty: 58
Rejestracja: 03 września 2008

Nieprzeczytany post 08 października 2012, 15:49

Nie wiem dlaczego za kazdym razem omijasz Vidala w gronie najlepszych strzelcow. Juz przy okazji zapowiedzi z Szachtarem zwracalem na to uwage. Vidal rowniez ma 3 gole na swoim koncie.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 08 października 2012, 15:50

Oby zagrał Isla, oby nie zagrał Szwagier. Na więcej od duetu C&C nawet nie liczę.

Remis biorę w ciemno.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
GKS Katowice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2011
Posty: 44
Rejestracja: 15 września 2011

Nieprzeczytany post 08 października 2012, 16:00

Prawdopodobnie dobrze się stało, że ten mecz nastąpi dopiero po przerwie na reprezentacyjne. Napoli także ma wielu reprezentantów, jak już ktoś zauważył, nie spodziewam się więc z tego tutułu bonusu w ich stronę. Nam za to dobrze zrobi te niemal dwa tygodnie przerwy w oficjalnych meczach.

Samo spotkanie co ciekawe wybiło się na hit Serie A tego sezonu, o ile turyński pojedynek raczej nie przesądza niczego, o tyle oba spotkania ewentualnie przegrane przez któryś z klubów, jak najbardziej mogą być kluczowe. Nie czarujmy się, Napoli to znakomita druzyna, która mając dobry dzień może ograć każdego, również Juve. Wiele będzie zależeć od naszych obrońców, bo nie spodziewam się, by Cavani nie miał jakichś dobrych okazji strzeleckich. O nastawienie martwić się nie trzeba, Bianconeri nie zlekceważą piłkarzy z Neapolu, bardziej martwi forma co niektórych (Vidal, Chiellini, napastnicy). Zwycięstwo i kontynuacja byłyby cudowną sprawą, ale powiem nieco minimalistycznie...remis też nie będzie tragedią.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 08 października 2012, 16:23

Zbyniu pisze: Mimo, że wiem jak piekielnie trudny mecz to może być mam nadzieję, że niesieni dopingiem pełnego Juventus Stadium nasi zawodnicy pokażą graczą z Neapolu ich miejsce w szeregu i wybiją im z głowy chęć odebrania nam mistrzostwa :).
A ja mam pytanie właśnie o doping - czy kibice w dalszym ciągu zamierzają kontynuować swój "protest"? Wiemy jak żywiołowo potrafią dopingować śmieciarze, pamiętamy jaka była atmosfera rozgrywanego w Rzymie spotkania o superpuchar. Jeżeli nasi zamierzają pozostać równie bierni jak podczas ostatniego meczu LM, to obawiam się że ten mecz może być prawie jak wyjazd do Neapolu pod tym względem.


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1035
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 08 października 2012, 16:58

Mam nadzieje, że po tej przerwie odzyskamy nieco świeżości. Bo teraz ta nasza nieświeżość aż razi w oczy. Mam nadzieję, że nie będzie kontuzji po spotkaniach reprezentacji.
Myślę, że o wiele bardziej trudniejszy będzie rewanż w Neapolu, niż tutaj.

1 pkt nie wzgardzę, choć mocno liczę, że dostaniemy pozytywnego kopa do momentu powrotu na boiska Serie A i to spotkanie wygramy


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 08 października 2012, 17:02

Ja pragnę zwrócić uwagę na jedną zależność. Kazdy mecz w tym sezonie który graliśmy u siebie w Serie A był zdominowany. Na wyjazdach gramy dużo słabiej więc jestem dobrej myśli.
Niewiem dlaczego was satysfakcjonuje 1 pkt w takim meczu? Wyobraźcie sobie co się będzie działo w Nepolu w drugiej rundzie :roll: Trzeba wygrać i odskoczyć im na 3 pkt, niech ich pewność siebie zmaleje do zera! :)


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 08 października 2012, 17:19

mrozzi pisze:Możemy ten mecz wygrać, o ile będziemy grać bardziej intensywnie, dokładniej, unikając jednocześnie głupich błędów.
:prochno:
aż przypomniały mi się sławne analizy stasia pt: "co robić, by wygrać". On również doszedł do wyrafinowanych i dalece idących wniosków: pokryć każdego groźnego gracza przeciwnika, bardziej skuteczni w obronie, w ostateczności więcej bramek po 90 minutach niż przeciwnik :D

A ja powiem tak - zawsze po przerwie na reprezentacje gramy fatalnie. Potwierdziło się to także w tym sezonie w meczu z Violą. Więc niech nie będzie za słodko. Typuję remis 1:1


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 08 października 2012, 17:42

lenor pisze:Mam nadzieje, że po tej przerwie odzyskamy nieco świeżości.
Nie za bardzo wiem, skąd mamy tę świeżość wziąć podczas przerwy reprezentacyjnej :think: Dojazdy, wyjazdy, przeloty, nielekkie treningi, dostosowywanie się do innych schematów, kolejne mecze i brak nadzoru Conte. Chyba jedyny plus jest taki, że nasi odpoczną od siebie, zobaczą w końcu inne mordy niż plejbojowaty Kuczer czy spasły Bendtner, ale ciężko w tym upatrywać powrotu świeżości


Obrazek
@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 08 października 2012, 17:45

lukaszeq pisze:Nie wiem dlaczego za kazdym razem omijasz Vidala w gronie najlepszych strzelcow. Juz przy okazji zapowiedzi z Szachtarem zwracalem na to uwage. Vidal rowniez ma 3 gole na swoim koncie.
Myślę że przynajmnie przy meczach serie a powinny być uwzględnione bramki tylko właśnie w tych rozgrywkach, bo np. co to za informacja, że dajmy na to Paolo Cannavaro nastukał 3 gole jakimś kelnerom w rundzie w wstępnej LE (przykład taki, nie było takiego meczu), poza tym powinna być jakaś porónywalność, stąd uważam, że należy liczyć tylko te bramki z włoskiej ekstraklasy, czyli prędzej wykreślić Fabio Q. póki co (z resztą tak chyba było w zeszłym sezonie).
jackop pisze:Oby zagrał Isla, oby nie zagrał Szwagier. Na więcej od duetu C&C nawet nie liczę.
Nie widziałem oficjalnych powołań, ale stawiam, że Vidal a pewnie i Isla i Caceres na eliminacje pojadą, także na 90% żadnego z nich nie zobaczymy w Napoli (chyba że w końcówce), bo będą po długodzinnej podróży z Ameryki S. Tymbardziej nie rozumiem, czemu Lichtsteiner grał wczoraj ... (brawo @De Rossi za czujność) w pierwszym składzie. Oby go nic nie dopadło w reprezentacji Szwajcarii, bo lekko leżymy na prawej flance z Napoli.
GKS Katowice pisze:Prawdopodobnie dobrze się stało, że ten mecz nastąpi dopiero po przerwie na reprezentacyjne. Napoli także ma wielu reprezentantów, jak już ktoś zauważył, nie spodziewam się więc z tego tutułu bonusu w ich stronę. Nam za to dobrze zrobi te niemal dwa tygodnie przerwy w oficjalnych meczach.
Im pewnie wypada Cavani (nie wiem jak inne formacje), nam Vidal, więc powiedzmy, że remis.
Jeśli moja teoria jest prawdziwa, to ciekawy jestem kto zastąpi Chilijczyka: Pogba? Marrone (chyba nie)? Giaccherini? Asamoah(też chyba nie, bo wtedy De Ceglie musiałby na lewą iść)? Isla?
pan Zambrotta pisze:A ja powiem tak - zawsze po przerwie na reprezentacje gramy fatalnie. Potwierdziło się to także w tym sezonie w meczu z Violą. Więc niech nie będzie za słodko. Typuję remis 1:1
Coś poknociłeś. Z Violą pamiętam że graliśmy w tygodniu, więc pod tym względem już wypada pierwszy weekend po eliminacjach. Posiłkując się terminarzem, było tak: reprezentacja-Genoa-Chelsea-Chievo i dopiero Fiorentina :prochno: Ale racja, z Genoą też pięknie (mimo wyniku) nie było.
Wojtek ma rację, poza Szachtarem, u siebie ładnie ciśniemy, a przecież w LM było kiepsko z dopingiem (w Turynie, bo w Londynie była miazga).
Ostatnio zmieniony 08 października 2012, 19:59 przez @D@$, łącznie zmieniany 1 raz.


Zablokowany