Serie A 12/13 (4): JUVENTUS 2-0 Chievo

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 20:28

Buffon
Caceres Lucio Chiellini
Isla Asamoah Pogba Marchisio Giaccherini
Qagliarella Bendtner


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 20:31

szczypek pisze: Zaleciało Ci deszczowym?
Owszem, trochę.

Po prostu nie bardzo rozumiem filozofii, której prezentujesz. Chcesz, żeby Pogba źle zagrał, żeby z satysfakcją powiedzieć "a nie mówiłem?". Ja tego nie ogarniam i mi się to nie podoba. Ale nie chcę tego tematu ciągnąć.

Jeśli Pogba zagra z Chievo to niechaj zagra dobrze.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 20:31

szczypek pisze:
deszczowy pisze:Mam nadzieję, że nie mówisz serio :/ Jeśli chciałbyś, żeby jakiś piłkarz zagrał źle, żeby osłabił zespół TYLKO po to, by powiedzieć "moja racja jest racja najmojsza"... to sorry, szczypku, ale z Ciebie zwykły frustrat i hejter. Nie spodziewałem się tego akurat po Tobie.
Nie mówię osłabił zespół, nie mówię, żebyśmy zagrali ogólnie źle, tylko, żeby on sam zagrał słabo. Mówię poważnie. Inaczej nie nauczymy dzikusów myślenia. Co mecz to samo - przed "chciałbym Pogbę przez chwilę", po "szkoda, że Pogba nie wszedł gdy już wysoko wygrywaliśmy". Conte chyba lepiej wie co dla niego i dla Juventusu jest w danej chwili ważniejsze, nie wiemy jak on się prezentuje chociażby na treningach.
Myślenie w stylu: Sąd sądem, ale racja musi być po mojej stronie!

Człowieku, a może Pogba po prostu jest dobrym piłkarzem... nie przewidziałeś tego?


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 20:34

alina pisze:
SKAr7 pisze:Ale i ja też mam już dość PDC na lewym w 3-5-2. Biedak, akurat kiedy zaczynał ogarniać na poziomie reprezentacji w czteroosobowym, przytrafiła się ta zmiana i znów wygląda bardzo źle. Co jest o tyle dziwne, że miał być przecie ofensywnym skrzydłowym za młodu. :twisted:
On ma problem jak Krasić - przywiązanie do silnej nogi. W defensywie nie przeszkadza, ale mocno ogranicza potencjał w ataku i utrudnia swobodne rozegranie.
Łe tam :stop: atak to pies, czasam ma dzień i te swoje dośrodkowania puszcza naprawdę spoglądając na piłkę i w pole karne wcześniej. Gorzej że z Genuą zawodził nasz bardzo ważny element taktyki- płynne przenoszenie siły ciężkości formacji z jednego skrzydła na drugie(za co odpowiadają właśnie nasi boczni, wymieniając się zadaniami), co skutkowało tym, że ta pierwsza połowa wyglądała jak wyglądała. I o ile u Caceresa to był wypadek przy pracy, Licht pod tym względem się ogarnął, Asa daje radę, Isla też przez te kilka minut wyglądał nieźle, to już jakiegoś bardzo dobrego meczu PDC (pod tym względem) chyba nie widziałem.
filippo pisze: Człowieku, a może Pogba po prostu jest dobrym piłkarzem... nie przewidziałeś tego?
Akurat to tutaj jest najmniej ważne. Może jest, może nie, ale my tutaj tego nie możemy wiedzieć. Szczyp walczy, faszystowskimi metodami, z tymi, którzy zobaczyli jego jedną kiwkę i już chcą go wciskać do pierwszego składu "bo ludzie, to będzie przyszła gwiaaazda na 100%". I płaczą, że Conte (który przecież najlepiej z nas wszystkich wie jakie są umiejętności Murzynka, i czego ten potrzebuje) go nie wpuszcza na ogony.
Cel szczytny, ale metody... kontrowersyjne porównywalnie do krzyczenia "Forza Inter" na forum :twisted:


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 21:12

filippo pisze:Człowieku, a może Pogba po prostu jest dobrym piłkarzem... nie przewidziałeś tego?
Jeśli jest to na pewno nam to w swoim czasie udowodni.
deszczowy pisze:Po prostu nie bardzo rozumiem filozofii, której prezentujesz. Chcesz, żeby Pogba źle zagrał, żeby z satysfakcją powiedzieć "a nie mówiłem?". Ja tego nie ogarniam i mi się to nie podoba. Ale nie chcę tego tematu ciągnąć.
Nie. Chcę, aby forum trochę ochłonęło i przyjęło za słuszne to, co robi nasz trener. Skoro on decyduje się na wystawianie Pirlo i trzymanie go przez cały mecz to znaczy, że to jest dla nas najlepsze rozwiązanie. To jest mój przekaz. Życzę Pogbie wszystkiego najlepszego w Juventusie, ale jednocześnie chciałbym, aby niektórzy po prosto ochłonęli, bo w swojej jedwabistości chcą być lepsi od tych, którzy odpowiadają i za kształt tej drużyny i za jej wyniki.

Identycznie było z Masim. Czemu tak mało użytkowników mówi o Marrone? Prezentuje się chłopak przyzwoicie. Pogba jest bardziej trendy.


szycha21

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2009
Posty: 212
Rejestracja: 03 czerwca 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 21:26

szczypek pisze: szycha21, nie ma co przesadzać w drugą stronę. Mamy grę na trzech frontach w tym sezonie, trzeba umiejętnie rozkładać siły, bo mimo że start jest bardzo ważny to warto wytrwać do końca.
Ale mi nie chodzi o to żeby nie robić zmian. Jeżeli ktoś jest zmęczony, ma lekki uraz, czy lekkie zawahanie formy to jak najbardziej. Tylko mi chodzi o to, żeby nie robić zmian na sile... jak ktoś czuje się dobrze, nie ma żadnych problemów, to dlaczego mamy go zmieniać? Bo co? Trzy dni temu grał mecz? Prosze...to są profesjonaliści... to jest ich praca.

A z tego co ja tu czytam to każdy tylko myśli co by tu zrobić, kogo by tu zdjąć żeby zagrał sobie a to Pogba, a to Marrone, a to Caseres, a to teraz każdy najarany na Q...


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 21:31

Football Italia sugeruje odpoczynek dla Pirlo, Lichta, i Gio/V. Jak dla mnie kolejno wskakują: Marrone, Isla i Q. Niech odpocznie MV, bo trzeba go na cięższe mecze, a Gio z Chievo powinien dać radę. Ciekawe co z Vidalem. Ja bym go oszczędził, bo jak doprawi kostkę, to się zobaczymy na adwent.


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 21:32

Sorek21 pisze:Buffon
Caceres Lucio Chiellini
Isla Asamoah Pogba Marchisio Giaccherini
Qagliarella Bendtner
Myślę, że takim ustawieniem to nawet w fm-ie Juve by sobie nie poradziło z Chievo. Maksymalnie 4 zmiany na sobotni mecz a optymalne wydają mi się 3.


kosiorekk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 233
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 21:35

szczypek pisze:Bardzo bym chciał Pogbę zobaczyć w tym meczu. Mówię zupełnie poważnie. Chciałbym aby zagrał słabo. Mówię nadal zupełnie poważnie. Wtedy "znawcy wszystkiego co się rusza" mogliby się wreszcie zamknąć a to byłoby chyba najlepsze dla wszystkich.

Jakąś tam rotację trzeba zrobić, ale moim zdaniem powinna ona objąć kogoś z trójki obrońców i w ich miejsce Lucio, prawą stronę pomocy i tu miejsce dla Isli/Caceresa i środek gdzie odpocząć powinien Vidal. Tyle. Można dać też szansę komuś innemu w ataku, ale niekoniecznie od początku.
Życzyć piłkarzowi Juventusu żeby zagrał słabo?
Zmień sobie rangę na interista.

Mecz z ogórami na naszym stadionie. Można zmienić 2-3 zawodników, zwłaszcza chciałbym zobaczyć Isle.


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 21:42

Ja bym chciał zobaczyć Islę... Prawdę mówiąc, lubię tego piłkarza od lat i cieszyłem się serio, że do nas przeszedł.

Miło by było, jakby szwajcarskie plecy poczuły szybki oddech czilijskiej konkurencji na swojej bladej szyi.

No i z wrodzonej ciekawości świata obejrzeć kogoś za Pirlo w pierwszym składzie - bardziej Marrone niż Pogbę.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 22:03

Kompletnie nie zrozumieliście tego, co napisał Szczypek. Jeden ignorant większy od drugiego.
Chodziło mu o to, że pewnie Pogba nie jest aż taki dobry jak się każdemu wydaję, a przecież mnóstwo osób domaga się tego żeby zastępował Pirlo w mniej ważnych meczach i na końcówki spotkań. Domagają się tego mimo iż nie mają bladego pojęcia co się dzieję na treningach i jak Conte odbiera tego piłkarza. Osobiście całą wiosnę śledziłem newsy na temat Pogby na stronie Man Utd i oczywiście kibicom było szkoda, że facet nie zdecydował się przedłużyć kontraktu, ale słyszałem też takie głosy, że gdyby Fergusonowi zależało na nim i widział w nim ogromny potencjał, to piłkarz dalej grałby na Old Trafford. A dawano mu szanse w pojedynczych meczach, co znaczy, że SAF nie obdarzał go wielkim zaufaniem, mimo problemów ze środkiem pomocy. Kibice United przyznawali sami, że facetowi ciężko będzie sobie pograć w Juve, bo mają lepszą środkową pomoc niż w Manchesterze (co jest prawdą). To chyba o czymś musi świadczyć. Oczywiście nie umniejszam umiejętności Francuza, piszę po prostu to co sam przeczytałem.

Szczypka wkurzyło to, że każdy tak forsuję Pogbę, tak naprawdę nie wiedząc na co go stać i zarzuca się Conte, że nie daję szans utalentowanemu Francuzowi. A ja po raz kolejny powtórzę: Antonio wie lepiej.
Tak samo było z Elią. Choć myślę, że Francuza czeka jednak trochę lepsza przyszłość w naszych barwach.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 22:07

Nie ma innej opcji jak wygrana , jesteśmy na fali trzeba iść za ciosem , a na straty punktów jeszcze będzie czas ;) FORZA JUVE !


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 22:15

Ale spamerzy :P piepszycie o dupie marynie w kolko, co post to samo tylko ubrane winne slowa.



Juve to wygra, a na pewno nie przegra

Quag wskoczy do 11 i byc moze Lichy i Pyrlo odpoczna. A wy tu jakies schematy i zestawienia wklejacie , menadzerzy jak strzelil.


Obrazek
Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 22:23

Widzę dwa alternatywne scenariusze: gramy optymalną jedenastką (wymieniając - jeżeli będzie się skarżył na uraz - Vidala) do ok. 60 minuty, podejrzewam, że wynik będzie już wtedy wystarczająco wysoki i robimy 2-3 szybkie zmiany, i patrzymy co to przynosi; druga opcja to wpuszczamy na początku lekko zmodyfikowany skład (2-3 zawodników: Giaccherini, Isla, Quagliarella na przykład) i ewentualnie się martwimy, jak w ostatnim meczu ligowym. Zmiany moim zdaniem jakieś Conte przewiduje i myślę, że właśnie takie pomysły rozważa.

PS Ja dla odmiany chcę Giaccheriniego.


Giovani

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 grudnia 2009
Posty: 715
Rejestracja: 04 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 22:32

Ja również chcę zobaczyć Giaca. Mam nadzieję, że zmiany na Chievo będą kosmetyczne, bo inaczej ciężko będzie z nimi wygrać. Optymalny skład, jak dla mnie to: Buffon - Lucio, Bonucci, Chiellini - Giac, Asamoah, Marrone/Pirlo, Marchisio, Isla - Giovincio, Matri/Quag. Nonsensem jest wystawianie rezerwowego składu, ponieważ nie jesteśmy jeszcze na tyle dobrą drużyną, żeby ławkowiczami wygrywać mecze.


Zablokowany