Serie A (30): JUVENTUS 3-0 Napoli

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2012, 19:21

ZawszeWierny pisze:Bonucci wczoraj zagral bardzo dobrze i nie mowie tutaj o golu, ktory byl przypadkowy, ale jak mowi eurosport, ktory wybrał go do 11 tygodnia, mial 100% udanych odbiorów.

Tutaj źródło
Lol, wedlug nich Bonucci strzelil tez 'gola glowka'. Ciekawe, ktora glowka, bo na pewno nie ta, ktora ma na karku.

Wczoraj rzeczywiscie, gral bardzo dobrze, ale tez i napoli nie atakowalo zbyt groznie. Whoscored przyznalo mu tytul MOTM, chociaz akurat ich oceny sa czesto mocno dyskusyjne.


Obrazek
Krystek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2009
Posty: 707
Rejestracja: 28 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2012, 19:40

Dla mnie zawodnikiem meczu był Vidal. Jak zagramy tak z nimi w finale Coppa Italia to się nie martwie o 10 to trofeum dla nas.


Forza Juve!
Corcky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2005
Posty: 1127
Rejestracja: 09 marca 2005

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2012, 20:01

Pierwsza połowa bez fajerwerków. Gra otworzyła się dopiero po dosyć szczęśliwym golu dla nas. Ale nie ma co narzekać kiedy szczeście wreszcie po niefortunnych latach zaczęło nam dopisywać.
Indywidualne cenzurki: Vidal koncertowa gra. Specjalnie zwróciłem na niego uwagę już w trakcie pierwszej połowy, czy nie jest czasem przeceniany :D . W pierwszej grał jednak bez zarzutu, natomiast w drugiej wyrastał już zdecydowanie poza poziom reszty. Wybieganie, mnóstwo obiorów i świetna akcja przy golu. Vidal wyrasta na lidera drużyny i mam nadzieję, że nie spusci z tonu.
Znakomite wejście Del Piero. "Lekki" Alex już w pierwszej akcji obraca się z piłką, zostawia w tyle rywala i jak na samoluba przystało asystuje. Potem rewelacyjna akcja na środku boiska, której dawno już nie widziałem w jego wykonaniu. Serce się raduje mogąc oglądać go jeszcze tak żwawego i efektownego :) Potem jeszcze dwa razy kiwa przeciwników i z łatwością dochodzi do bramkowych sytuacji. Alex ,ku uciesze stadionu, zawłaszczył sobie końcówkę meczu. Smucił sie tylko Pan Zambrotta.
Mirko w drugiej połowie zaczął grać niezłe zawody. W pierwszej jakiś rozkojarzony. Mimo wszystko nie ma pomiędzy nim, a Boriello za grosz zrozumienia. Nie wiem czemu Matri, czy Alex na ławie siedzą. Natomiast druga połowa też nieco lepsza wykonaniu Boriello, ale to wciąż za mało.
Do Pirlo można czasem się o coś przyczepić, niemniej przyzwyczając się do jego gry, czasem można zapomnieć ile on nam daje. Jego rozgrywanie piłki, szczególnie w takich meczach, jest nieocenione. Trudno mi wskazać piłkarza, może poza Xavim, który potrafi tak regulować tempo gry.

Generalnie widać również ile daje nam nasz stadion. Niby sa tylko 2 pkt do Milanu, ale żeby wygrać ligę musimy lepiej grać na wyjazdach. Te mecze jak się okazuje są o wiele trudniejsze.

Ouh_yeah pisze:Alex zaliczył dobre wejście. W poprzednich sezonach grał sporo i jakoś szału nie robił. Nie wydaje mi się, żeby nagle teraz złapał taką świetną formę.
A mnie się wydaje, że po pierwsze: złapał formę, a po drugie Conte, realna walka o mistrza i o wiele lepszy personalnie zespół również ma spory wpływ na grę Alexa.
Formę złapał bo według mnie był okres kiedy budował formę na swoje docelowe rozgrywki - czyli Milan(Coppa Italia). W tamtym okresie był pomijany w zasadzie przez Conte. Zresztą widać, że nabrał nieco na "szybkości" i znowu stał się ważnym ogniewem. Według mnie to efekt tak, a nie inaczej, zaplanowanego treningu.
Wpływ Conte, bo Del Piero gra w tym sezonie bardziej zespołowo i Conte walecznie nastawia zawodników. Również Alexa.
Nie przemawia do mnie argument mówiący o charyzmatycznym liderze i ważnym głosie w szatni. (...)
Naprawdę wierzycie w to, że Del Piero trzęsie obecną szatnią Juventusu? Nie widziałem w tym sezonie ani jednego dowodu, który mógłby na to wskazywać.
Ustalmy jedną rzecz. O charyźmie nie świadczy to, czy ktoś wrzeszczy jak opętany (w domyśle trzęsie szatnią czy skacze przy linii bocznej). Charyzmy Alexowi odmówić nie można. I tego jestem pewien. Poza tym ma Juve w sercu jak chyba nikt inny. Ale jestem tez niemal pewien, że Alex nie trzęsie szatnią i jego przemówienia nie nadają się na yt :wink:
ps. Alex wielokrotnie przy linii wspierał kolegów, może w tym sezonie rzadziej, ale w poprzednich bardzo często.
pan Zambrotta pisze:nagle się zapomniało, ile razy Alex kopał się po czole w tym sezonie, jeśli grywał dłużej niż ogony ?
No ile razy kopał się po czole? I ile razy grywał dłużej niż ogony? Marny argument, bo była to znikoma liczba spotkań. Alex b. rzadko w tym sezonie schodził poniżej poprawnego poziomu.
łoles pisze:Wszyscy pisza że dla Juve byłoby lepiej, choc mam wrażenie że pisza o swoich preferencjach, a nikt nie patrzy na to czego chce DP. Wątpię że pasuje mu grzanie ławy skoro widac że ma on wielka ochotę do gry.
Jego odejście jest dobre dla wszystkich a przede wszystkim dla DP który chce jeszcze grać a w Juve nie ma juz tylu szans co wcześniej
Ja cały czas twierdzę, że Alex pogodził się z opuszczeniem Turynu. I że teraz, w swoim ostanim sezonie, gra tak dobrze - to wspaniała sprawa. świetne to zakończenie, kiedy pakuje gole Interow czy Milanowi. Lepszego chyba sam sobie nie mógł wyobrazić. I według mnie tak jest lepiej. Poza tym w innym klubie bedzie mógł jeszcze sobie pograć i cieszyć piłką.

Choć uważam, że u Conte gra naprawdę dobrze, to gdyby został dostawałby mniej minut niż teraz. Nawet marketingowo patrząc, od początku sezonu, klub zaczyna promowac nowe gwiazdy. Na oficjalnym koncie Juve na yt Alexa jest naprawdę mało. Gdzieś przeczytałem, że klub będzie konsekwentnie stawiał na młodszych graczy i bez sentymentów będzie żegnał się z tymi, którzy do projektu nie pasują. To jak widać tyczy się DP.

Łoles piszesz, ze nikt nie patrzy na to czego chce DP. Słusznie. Tylko, że z jednej strony wydaje mi sie, że on chciałby zostać, nawet gdyby miał być w założeniu 5. napastnikiem. W końcu "in blanco". Z drugiej, tak udanego zakończenia jakie może mieć w tym roku, mógłby już nie powtórzyć. I wydaje mi się, ze też ma tego świadomość.

Trudna sprawa, co ma być to będzie. Alex grał przyzowicie w tym sezonie, teraz natomiast ma b. dobry okres. Być może ostatni w tej koszulce... Cieszcie się, a nie szukajcie konfliktów na forum. Na jego kontrakt i tak nie wpłyniecie. Pozdro.


Obrazek
Alessandro Del Piero ole!
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2012, 21:24

Corcky pisze:
Ouh_yeah pisze:Alex zaliczył dobre wejście. W poprzednich sezonach grał sporo i jakoś szału nie robił. Nie wydaje mi się, żeby nagle teraz złapał taką świetną formę.
A mnie się wydaje, że po pierwsze: złapał formę, a po drugie Conte, realna walka o mistrza i o wiele lepszy personalnie zespół również ma spory wpływ na grę Alexa.
Formę złapał bo według mnie był okres kiedy budował formę na swoje docelowe rozgrywki - czyli Milan(Coppa Italia). W tamtym okresie był pomijany w zasadzie przez Conte. Zresztą widać, że nabrał nieco na "szybkości" i znowu stał się ważnym ogniewem. Według mnie to efekt tak, a nie inaczej, zaplanowanego treningu.
Corcky, jak zazwyczaj samo sedno.
:ok:

Otóż to, on wreszcie jest świeży, wreszcie może być świeży. W poprzednich sezonach szału nie robił (choć - ...nie do końca - vide gol z Brescią), bo gra opierała się na nim i był przeciążony. Większość napastników w jego wieku to piłkarskie trupy, on jeszcze żyje. Tyle że trzeba oszczędnie gospodarować jego siłami... Ktoś taki na głębokiej ławce to skarb. Choć w MLS-ie, gdzie biegają byli zawodnicy z polskiej ekstraklasy a nawet z niższych lig (latynos z ŁKS-u Łomża), powinien wydolnościowo dać radę przy regularniejszej grze. Ale ja na jego i zarządu miejscu nie miałbym sumienia bruździć emerycką ligą w tak pięknym CV.

Napisałbym coś o meczu, ale dopiero w czwartek obejrzę niestety... Jeśli druga połowa rzeczywiście była tak rewelacyjna - nie mogę się doczekać.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Don Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2006
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2006

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2012, 10:59

Heh, Bonucci... Dzisiaj mu gola anulowali, jutro żona oznajmi, że ta kołyska dla dziecka to... w każdym bądź razie nie on ostatni dotknął...


Forza Juve!
kamilu_87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 października 2008
Posty: 655
Rejestracja: 03 października 2008

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2012, 11:15

Don Mateo pisze:Heh, Bonucci... Dzisiaj mu gola anulowali, jutro żona oznajmi, że ta kołyska dla dziecka to... w każdym bądź razie nie on ostatni dotknął...
Vucinić bawi sie w Terry'ego ? ;D Bo to Czarnogórzec ostatni dotknął :smile:


Obrazek
Tharp

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2012, 11:21

Don Mateo pisze:Heh, Bonucci... Dzisiaj mu gola anulowali, jutro żona oznajmi, że ta kołyska dla dziecka to... w każdym bądź razie nie on ostatni dotknął...
szukasz poklasku, ze przepisujesz swoj komentarz z pod newsa?

Z golem czy bez, Bonucci zagral przeciwko napoli calkiem miodnie.
Niech Mirko sie cieszy, moze wieksza liczba goli na kartce doda mu pewnosci siebie przed palermo.


Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2012, 11:27

Jeżeli Bonucci ustabilizuje swoja forme na takim poziomie to żadne nesty czy inne wynalazki nie będa nam potrzebne.

Cieszy mnie że zaliczyli bramke Mirkowi zawsze to jedna więcej dla napastników bo w tej statystyce marnie to u nas wygląda.


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2012, 13:08

Castiel pisze:
Zdun pisze:Denerwował mnie De Ceglie.....jak już był pod bramką gośći to wiedziałem że zaraz spartoszy podaniem do przeciwnika....
Na prawej flance wole Kase niz Lichego...lepszy w ofensywie i zadziorny w defensywie. Atak Del Piero Vucinic
Wszystkich denerwował. Jest do bólu przewidywalny. Właściwie to gdyby się mniej wracał to byłby taki sam jak Krasic. 3-5-2 nie leży Lichemu. Bardzo bardzo przeciętnie z jego strony.
No tak. Lichtsteiner gra słabo - 3-5-2 mu nie leży. PDC gra średnio (lepiej niż Licht) - słaby jest. :bravo: za logikę.

Na naszych oczach rośnie reprezentant Włoch. Potwierdzone info.
bendzamin pisze:Whoscored przyznalo mu tytul MOTM, chociaz akurat ich oceny sa czesto mocno dyskusyjne.
Bo oni dają oceny na podstawie statystyk. Np Marchisio ma wyzsza oceną od Vidala (a mieć nie powinien), bo ma 5 wygranych dryblingów i wyższą celność podań.

Podsumowanie meczu wg zonalmarking.net:
http://www.zonalmarking.net/2012/04/01/ ... 2-v-3-4-3/


!.Juve.!

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2012
Posty: 11
Rejestracja: 27 marca 2012

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2012, 13:11

Najlepszym zawodnikiem na boisku był ADP , w tych 10 minutach zrobil więcej niz Vucinic i Boriello, a ten piękny rajd ..poprostu mistrzostwo , jak za starych dobrych lat !


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2012, 13:39

alina pisze:No tak. Lichtsteiner gra słabo - 3-5-2 mu nie leży. PDC gra średnio (lepiej niż Licht) - słaby jest.
Znajdą się jeszcze na forum tacy, którzy będą forsować teorię, że Rysiek lubi 3-5-2, tylko akurat w momencie gry tym ustawieniem chwilowo spada mu forma? :lol:


Obrazek
dav3d

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2007
Posty: 483
Rejestracja: 30 maja 2007

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2012, 13:48

!.Juve.! pisze:Najlepszym zawodnikiem na boisku był ADP , w tych 10 minutach zrobil więcej niz Vucinic i Boriello, a ten piękny rajd ..poprostu mistrzostwo , jak za starych dobrych lat !
Nie ma to jak oceniać zawodnika po 10 minutach grania :roll: Man of the match zdecydowanie Vidal i wszystko już na temat jego gry w tym meczu zostało chyba powiedziane. Cieszy przełamanie z Napoli ,i to w takim stylu !


topboxing.pl zapraszam :)
Don Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2006
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2006

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2012, 13:35

Tharp pisze:
Don Mateo pisze:Heh, Bonucci... Dzisiaj mu gola anulowali, jutro żona oznajmi, że ta kołyska dla dziecka to... w każdym bądź razie nie on ostatni dotknął...
szukasz poklasku, ze przepisujesz swoj komentarz z pod newsa?
Szukam dodatkowego posta, bo te z głównej nie wliczają się do licznika.

Gdyby Quagliarella trafił w połowy boiska byłoby 4:0.


Forza Juve!
dav3d

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2007
Posty: 483
Rejestracja: 30 maja 2007

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2012, 15:44

Don Mateo pisze:
Tharp pisze:
Don Mateo pisze:Heh, Bonucci... Dzisiaj mu gola anulowali, jutro żona oznajmi, że ta kołyska dla dziecka to... w każdym bądź razie nie on ostatni dotknął...
szukasz poklasku, ze przepisujesz swoj komentarz z pod newsa?
Szukam dodatkowego posta, bo te z głównej nie wliczają się do licznika.

Gdyby Quagliarella trafił w połowy boiska byłoby 4:0.
a to nie Vucinic strzelał ?


topboxing.pl zapraszam :)
Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2012, 16:39

dav3d pisze: a to nie Vucinic strzelał ?
strzelał Q tylko realizator pokazał zaraz po tym strzale Mirko co mogło być mylące.


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
Zablokowany