Serie A (20): JUVENTUS 2-1 Udinese

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
@Maras@

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2005
Posty: 1260
Rejestracja: 31 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 19:23

zippo01 pisze:Mały błąd się wkradł osobie co robiła temat Di Natale ma 14 a nie 17 goli :wink: A czy Eljero nie jest prawym pomocnikiem ?? Kurde oby bez Bonucciego bo Di Natale może wykorzystać każdy jego błąd a o to nie trzeba się martwic .
Jako prawy to był na siłę ustawiany u nas. Jego nominalną pozycją jest lewe skrzydło...


ObrazekObrazekObrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 19:24

pumex pisze:
mrozzi pisze:Elia nie grał ostatnio, bo ma problemy ze zdrowiem.
Tego do końca nie wiemy, śmierdzi tu ściemą :wink:
Nawet nie śmierdzi tylko jest ściemą, bo Elia sam napisał na twitterze czy gdzieśtam, że jest zdrowy.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 19:27

Ouh_yeah pisze:
pumex pisze:
mrozzi pisze:Elia nie grał ostatnio, bo ma problemy ze zdrowiem.
Tego do końca nie wiemy, śmierdzi tu ściemą :wink:
Nawet nie śmierdzi tylko jest ściemą, bo Elia sam napisał na twitterze czy gdzieśtam, że jest zdrowy.
Tak, ale potem pojawiła się kolejna wymówka, że Holender zderzył się z kolegą na treningu i odczuwa ból w nodze. Mało szczegółowa i śmierdząca wykrętem informacja :smile:


Obrazek
szczerbi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 października 2005
Posty: 289
Rejestracja: 06 października 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 19:28

Nie ma co, w sobotę pokażemy Udinese jak się gra w piłkę! Myślę, że Conte znowu może ustawić zespół w formacji 3-5-2, szczególnie, że nie zagra Mirko i prawdopodobnie Pepe. Poza tym ostatnio na Udinese też tak byliśmy ustawieni. Tak więc oto mój typ:

----------------------Buffon----------------------
--------Barzagli---Bonucci---Chiellini---------
-----------------------Pirlo------------------------
-Forrest------Vidal-----Giaccherini----Chelo-
---------------Matri---Quagliarella-------------

Nie wiem jak Wam, ale w meczu z Romą podobała mi się wspólna gra Matriego i Fabio (choć krótka) i myślę, że grając dwójką napastników, mogliby coś dobrego ugrać :wink:

Natomiast 4-3-3 ja bym widział tak:


-----------------------Buffon-----------------------
--Forrest----Barzagli----Chiellini---De Ceglie-
------------------------Pirlo-------------------------
-----------------Vidal------Marrone---------------
---Giaccherini--------------------Quagliarella---
------------------------Matri------------------------


Ciekaw jestem jak na papierze Mister ustawi nasz zespół, bo o ustawienie na boisku się nie martwię :wink:


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 19:32

rad pisze:To tylko moja mrzonka, ale byłoby wskazane powołać i dać szansę niejakiemu EE (Eljaro Elija). Wytłumaczenie, że nie zna języka i nie ma jak się porozumieć jest żadnym uzasadnieniem, które w połowie sezonu nie powinno mieć miejsca. Zwłaszcza, że Esti grał już nieraz, trudno podejrzewać go o lepszą znajomość języka. Jeżeli forma ma decydować o występie zawodnika, to dlaczego Krasic znalazł się na boisku w ostatnim meczu ? Chyba, że Eljaro rzeczywiście ma kontuzję... Nie ukrywam, iż trochę mi go szkoda, w końcu to piłkarz, powinien pokazać na co go stać w meczu.
Ja nie wiem co wy wszyscy macie z tym językiem. Żeby zrozumieć założenia taktyczne nie trzeba mieć opanowanej całej gramatyki, znać wyrażeń idiomatycznych i rozumieć cztery różne dialekty - tyle żeby być w stanie wiedzieć gdzie biec i komu podać można się nauczyć po miesiącu pobytu we Włoszech (albo i krócej) - tym bardziej że Holendrzy języków uczą się bardzo łatwo. A nawet gdyby Elia okazał się kompletnym trepem który po pół roku nie umie nawet się przedstawić po włosku, to można wynająć mu tłumacza - w porównaniu z pensją piłkarza to by były grosze. Czy Wy naprawdę sądzicie że to wygląda tak że przychodzi na trening Conte, krzyczy do Elii "corri a destra", mudżyn zamiast w prawo biegnie w lewo i Antek zrezygnowany stwierdza "tym razem znowu sadzam go na trybuny, może za tydzień już będzie rozumiał to wtedy zagra"?
pumex pisze: Mam nadzieję, że Vucinic będzie dostępny. Jeśli nie, jego miejsce musi zająć Il Capitano, to podstawa. Alex dodaje kreatywności i polotu.
Prawdę powiedziawszy to nie wiem czy nie warto żeby zagrali razem. To może być typowe oblężenie, gdzie Udinese zamknie się w polu karnym i będzie czekać na okazję żeby uruchomić Di Natale długą piłką. Obawiam się że w takiej sytuacji Pepe, zwłaszcza w obecnej formie i świeżo po kontuzji (jeżeli zdąży ją wyleczyć), może być kompletnie bezużyteczny, wbiegając z piłką prosto w obrońcę. Co prawda jest szansa że wyjdzie mu jakiś strzał, raz na jakiś czas mu się to zdarza, ale większe jest prawdopodobieństwo że coś takiego uda się Alexowi. Myślicie że Matri zagra od pierwszej minuty?
karosznurek pisze:Mecz będzie trudny, jednak liczę na dobrą grę naszych zawodników. Mam nadzieje na trzy punkty. Forza Juve
Powiedz nam jeszcze coś czego nie wiemy.
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 2012, 19:39 przez zahor, łącznie zmieniany 1 raz.


karosznurek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2009
Posty: 371
Rejestracja: 19 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 19:38

Mecz będzie trudny, jednak liczę na dobrą grę naszych zawodników. Mam nadzieje na trzy punkty. Forza Juve


"Vincere non importante l'unica cosa che conta."
@Maras@

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2005
Posty: 1260
Rejestracja: 31 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 19:42

zahor pisze:
rad pisze:To tylko moja mrzonka, ale byłoby wskazane powołać i dać szansę niejakiemu EE (Eljaro Elija). Wytłumaczenie, że nie zna języka i nie ma jak się porozumieć jest żadnym uzasadnieniem, które w połowie sezonu nie powinno mieć miejsca. Zwłaszcza, że Esti grał już nieraz, trudno podejrzewać go o lepszą znajomość języka. Jeżeli forma ma decydować o występie zawodnika, to dlaczego Krasic znalazł się na boisku w ostatnim meczu ? Chyba, że Eljaro rzeczywiście ma kontuzję... Nie ukrywam, iż trochę mi go szkoda, w końcu to piłkarz, powinien pokazać na co go stać w meczu.
Conte w którymś z wywiadów mówił, że Elia ma problemy z aklimatyzacją. Jakoś nie najeżdżał na niego z tego powodu tylko tłumaczył, że coś takiego może się zdarzyć i że Zidane, Platini a nawet i on sam mieli problem z zaaklimatyzowaniem się w pierwszym sezonie gry w Juventusie...


ObrazekObrazekObrazek
Wesoł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2006
Posty: 211
Rejestracja: 10 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 19:50

zahor pisze:Ja nie wiem co wy wszyscy macie z tym językiem. Żeby zrozumieć założenia taktyczne nie trzeba mieć opanowanej całej gramatyki, znać wyrażeń idiomatycznych i rozumieć cztery różne dialekty - tyle żeby być w stanie wiedzieć gdzie biec i komu podać można się nauczyć po miesiącu pobytu we Włoszech (albo i krócej) - tym bardziej że Holendrzy języków uczą się bardzo łatwo. A nawet gdyby Elia okazał się kompletnym trepem który po pół roku nie umie nawet się przedstawić po włosku, to można wynająć mu tłumacza - w porównaniu z pensją piłkarza to by były grosze. Czy Wy naprawdę sądzicie że to wygląda tak że przychodzi na trening Conte, krzyczy do Elii "corri a destra", mudżyn zamiast w prawo biegnie w lewo i Antek zrezygnowany stwierdza "tym razem znowu sadzam go na trybuny, może za tydzień już będzie rozumiał to wtedy zagra"?
:doh:

Tak, w trakcie meczu też będzie biegał za nim tłumacz który na bieżąco będzie mu przekazywał co ten Conte tam ciągle tak wrzeszczy na tej ławce.
Nie wiem czemu muszę to tłumaczyć, ale komunikacja językowa na boiskurównież się odbywa. Wielokrotnie piłkarze w trakcie meczu wymieniają się uwagami, podpowiadają koledze jakiego zagrania oczekują. No i ten Conte. Nie dlatego lubi się reagujących trenerów że fajnie to wygląda jak machają łapami, tylko dlatego że cały czas korygują ustawienie, podpowiadają, wydają polecenia. No i już widzę tłumacza w okularkach który próbuje Elii przekazać motywacyjną mowę Antonio w przerwie meczu. :smile:

O coś takiego:


"Życie to jedna wielka impreza, rób wszystko żeby nie być na niej kelnerem"
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 19:51

@Maras@ pisze: Conte w którymś z wywiadów mówił, że Elia ma problemy z aklimatyzacją. Jakoś nie najeżdżał na niego z tego powodu tylko tłumaczył, że coś takiego może się zdarzyć i że Zidane, Platini a nawet i on sam mieli problem z zaaklimatyzowaniem się w pierwszym sezonie gry w Juventusie...
No to co innego język, a co innego aklimatyzacja, który jak sam stwierdziłeś, dotknęła nawet i rodowitego Włocha. Pytanie tylko czy warto czekać aż Elia się zaaklimatyzuje? Gość był kupiony tak jakby na ostatnią chwilę, kiedy Marotta na gwałt szukał skrzydłowego którego Conte by zaakceptował - nie można powiedzieć że był on częścią długofalowej strategii trenera. Teraz kiedy okazuje się że mimo braku gry Holendra sytuacja wygląda nieźle, wydaje się że jego dni w Juve mogą być policzone.
Wesoł pisze: :doh:
Tak, w trakcie meczu też będzie biegał za nim tłumacz który na bieżąco będzie mu przekazywał co ten Conte tam ciągle tak wrzeszczy na tej ławce.
Nie wiem czemu muszę to tłumaczyć, ale komunikacja językowa na boiskurównież się odbywa. Wielokrotnie piłkarze w trakcie meczu wymieniają się uwagami, podpowiadają koledze jakiego zagrania oczekują. No i ten Conte. Nie dlatego lubi się reagujących trenerów że fajnie to wygląda jak machają łapami, tylko dlatego że cały czas korygują ustawienie, podpowiadają, wydają polecenia. No i już widzę tłumacza w okularkach który próbuje Elii przekazać motywacyjną mowę Antonio w przerwie meczu. :smile:
I żeby przekazać te uwagi Conte używa tak wysublimowanych zwrotów, że Holender przez pół roku nie był w stanie nauczyć się języka na tyle, żeby cokolwiek zrozumieć? Do tego żaden z innych graczy na boisku nie zna nawet podstaw żadnego zrozumiałego dla Holendra języka, żeby mu to przetłumaczyć? Słyszałeś kiedyś mniej więcej co Conte wykrzykuje? To są proste zwroty, nawet niekoniecznie zdania. No i kolejna sprawa to taka, że Conte nie stawia na Elię nie dlatego, że słabo gra on w meczach, tylko dlatego, że widocznie nie pasuje mu to z jakiej strony Holender pokazuje się na treningach. A tam już tłumacza w okularkach można przemycić.
Z drugiej strony - mało to było piłkarzy-półdebili którym nieznajomość języka w niczym nie wadziła? Jeleń gra we Francji ponad pięć lat i dalej dwóch zdań po francusku nie umie powiedzieć. Tevez, z tego co słyszałem, po angielsku też gada bardzo średnio, mimo że w Anglii występuje już od wielu lat.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 20:09

Wesoł, przesadzasz trochę. Elia nie jest pierwszym piłkarzem, który trafił do innej ligi w obcym kraju i nie on pierwszy musi uczyć się podstawowych zwrotów w innym języku.

Albo jest słaby albo jest leniem albo jeszcze czymś innym podpadł Conte, ale problemy z aklimatyzacją to taka wyrozumiale brzmiąca przykrywka. Niepowoływaniem go na mecze z pewnością Conte pomoże mu z jego problemami :ok:


Mate.G

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 1252
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 20:27

szczerbi pisze: Forrest
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
GENIALNA KSYWKA :rotfl:
Kto to wymyślił???
Myślę, że poradzimy sobie z Udine chciałbym Fabio.Q w pierwszym składzie razem z Del Piero

Forest....
Genialne :prochno:


Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 20:34

Ci którzy bronią Holendra nie znajomością języka nie doceniają chyba gestykulacji :D . Każdy będący trochę za granicą w ciągu kilku dni opanowuje kilkadziesiąt słówek, które wchodząc w spółkę z gestykulacją wystarczają do podstawowej komunikacji. Szczególnie że Ellia jest obyty z taktykami, nie jednego trenera i w nie jednej lidze i z pewnością najprostsze informacje ma przyswojone automatycznie.





Ellia jest za słaby na Juve. Przynajmniej taka jest opinia Conte.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 20:45

Mate.G pisze:
Kto to wymyślił??
Po raz pierwszy usłyszałem to bodaj od komentatora Canal+ na meczu Lazio ;)


Obrazek
Hubercik19juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lipca 2008
Posty: 38
Rejestracja: 05 lipca 2008

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 20:48

Popieram Up W tym momencie atak idealny dla Juve to Fabio i Alex Bo Boriello to mam wrażenie że identyfikuje się z Matrim Ale z drugiej strony Boriello i Matri w ataku, szkoda nawet o tym myśleć co by się działo pod bramką przeciwników


"Kto ma zaszczyt nosić tę koszulkę, pozostaje jej lojalny do końca choćby nie wiem co, oraz nosi ją w sercu jako przepiękne wspomnienie."
Eugenio Canfari
kosciu88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2009
Posty: 1405
Rejestracja: 24 września 2009

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 20:59

Gramy u siebie prawdopodobnie przy komplecie publicznosci, w Udinese nie wystapia Asamoah i Benatia bo kopia na PNA. Nic innego jak 3punkty nie wchodzi w gre.


"Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie." - Giampiero Boniperti
Zablokowany