Serie A (19): Atalanta 0-2 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
@Maras@

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2005
Posty: 1260
Rejestracja: 31 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 01:43

Virgil pisze:Nie podniecałbym się De Ceglie jak będzie sprawdzany w defensywie to będzie robił głupie błędy
Ale kto tu się podnieca ? Po prostu zagrał dobre zawody. Po tym oc ostatnio widziałem jestem za tym żeby jednak wszedł do składu kosztem Bonucciego (chyba że przyjdzie Caceres). Chiellini jest bez porównania lepszym obrońcą od Bonuca a i Kuczer nie popełni tylu błędów na boku co Leo. Podsumowując, lepiej żeby na boku grał De Ceglie i w środku Kielon niż ten drugi na boku a w środku Bonucci...
Dante93 pisze:Eh widze, że jak ktoś na 'waszego' pupilka- Vucinicia spojrzy inaczej niż Wy to od razu mega krytyka :prochno: Eh ludzie zrozumcie jedno, Ja staram patrzeć sie na ich obu przez pryzmat plusów i minusów ich gry. Wy za to w 90% widzicie tylko minusy Matriego, i plusy Vucinicia. To tak gwoli ścislości. A dalej powtarzać sie już nie będe bo widze, że niektórzy chyba po łebkach czytają to co pisze. Matri jest bez formy i to jest również moje zdanie. Ale porównywanie Go do Amauriego etc to jest jawna kpina. Kropka.
Ja tam do Matriego nic nie mam. Chłopak się stara i zależy mu, ale niestety ostatnimi czasy brak mu skuteczności :/ Ciekawe kiedy się w końcu tak na dobre przełamie... W sumie w "punktacji kanadyjskiej" i tak jest naszym najskuteczniejszym zawodnikiem (7 bramek i 3 asysty). Dramatu nie ma choć wiadomo że mogłoby być znacznie lepiej.
W meczu z Romą można puścić Boriello żeby go przetestować (na pewno będzie chciał odegrać się na L.Enrique). W ogóle fajnie byłoby gdy strzelił bramkę. Wtedy Matri może dostałby większej motywacji do grania i pokazania się z jak najlepszej strony (strzelania jak największej ilości goli bo w końcu to jest jego podstawowe zadanie)...


ObrazekObrazekObrazek
risto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2005
Posty: 264
Rejestracja: 19 marca 2005

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 01:50

SKAr7 pisze:
risto pisze: Ogolnie to ogladajac powtorki przeroznych meczow Serie A to zauwazylem ze zespoly grajace z Juve spinaja poslady i graja wysoko presingiem! Inne mecze druzyn srodka lub dolu tabeli wcale tak nie wygladaja. Tam gdzie mielismy remisy wlasnie druzyny mocno naciskaly na nas no i bylo pare zwyciestw.
I potrzebowałeś 19 spotkań, żeby to zauważyć? :roll:
zapomnialem dodac ze od kilku spotkan sie tak dzieje gdzie graja presingiem, zeby by cie moja wczesniejsza wypowiedz miala nie zdziwic ;)

Ogladales druzyny srodka tabeli jak graja czy tylko twierdzisz ze graja z nami presingiem?
Widziales np ostatni meczyk Interu z Genoa gdzie Inter nie potrafil wyjsc z wlasnej polowy poza kontrami? A widziales Atalante grajaca z innymi druzynami z poza czolowki?

Nam poszlo dzis latwiej ale po takim kalendarzu kiedy Atalanta miala za soba mecze z Lazio, Milanem czy Fiorentina to wiadomym bylo ze nie beda grali na max obrotach we wszystkich meczach.

Za tydzien mamy u siebie Udinese i licze na 3pkt! W takich meczach jakos latwiej nam o zwyciestwo.


shnatyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2005
Posty: 125
Rejestracja: 24 lutego 2005

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 02:10

Dobry mecz. Przy tak świetnym Milanie i rozpędzającym się Interze takie mecze trzeba wygrywać i już.

...wypożyczenie Boriello nabiera co raz większego sensu.


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 02:31

risto pisze:
SKAr7 pisze:
risto pisze: Ogolnie to ogladajac powtorki przeroznych meczow Serie A to zauwazylem ze zespoly grajace z Juve spinaja poslady i graja wysoko presingiem! Inne mecze druzyn srodka lub dolu tabeli wcale tak nie wygladaja. Tam gdzie mielismy remisy wlasnie druzyny mocno naciskaly na nas no i bylo pare zwyciestw.
I potrzebowałeś 19 spotkań, żeby to zauważyć? :roll:
zapomnialem dodac ze od kilku spotkan sie tak dzieje gdzie graja presingiem, zeby by cie moja wczesniejsza wypowiedz miala nie zdziwic ;)

Ogladales druzyny srodka tabeli jak graja czy tylko twierdzisz ze graja z nami presingiem?
Widziales np ostatni meczyk Interu z Genoa gdzie Inter nie potrafil wyjsc z wlasnej polowy poza kontrami? A widziales Atalante grajaca z innymi druzynami z poza czolowki?

Nam poszlo dzis latwiej ale po takim kalendarzu kiedy Atalanta miala za soba mecze z Lazio, Milanem czy Fiorentina to wiadomym bylo ze nie beda grali na max obrotach we wszystkich meczach.
Gdybym nie oglądał, nie wypowiadałbym się:) I mylisz, się, nie od kilku. Niemal każda w drużyna w tym sezonie, która sprawiła nam problemy tak grała- 2.Siena, 3.Bologna, 4.Catania, 6.Chievo, 13. Cesena, 14. Roma 15.Novara 17.Lecce 18. Caligari 19.Atalanta.
Wynika to z prostej zależności- w momencie, kiedy nasz środek pola(w rozumieniu Pirlo) ma miejsce, to łatwiej może znaleźć kogoś dobrze ustawionego, mającego miejsce, w drugiej linii(w rozumieniu kogoś tuż przed polem karnym- czasem Marchisio, Pepe, ale najczęściej to jest Mirko Vucinić). Gdy tam jest miejsce, to jest więcej czasu na wymyślenie jak rozbić obronę przeciwnika i w konsekwencji łatwiej strzelić bramkę. Dla nas miejsce dla Pirlo to woda na młyn. Kiedy ktoś go naciska, jest nam o wiele trudniej.
No i w takim ustawieniu jest więcej zawodników w środku pola, ergo nam jest trudniej piłkę odebrać. A to również była nasza silna broń w tym sezonie.

Z drugiej strony tak ostry pressing zabiera dużo sił. No i ogranicza atak właściwie tylko do kontr- w momencie kiedy ktoś chce z nami wygrać, nie korzysta z tego tak bardzo.

Sam byłem pierwszym plującym, kiedy ktoś wrzucał Atalantę do worka z ogórkami. I masz rację, że mają więcej do pokazania, niż to zrobili dziś. Każdy z naszych podstawowych obrońców rozegrał świetne zawody, to też kwestia tego.


mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 03:01

Muszę stwierdzić, że ten mecz mi się podobał. Ruszyliśmy pełną parą, z pressingiem, grą kombinacyjną i jak widać, opłacało się. Mecz przyjemny dla oka, mieliśmy sporo okazji do strzelenia gola (fantastyczna poprzeczka Vidala, stuprocentówki Matriego, główka i nożyce De Ceglie ( :shock: ) itd itp).
Nie sądziłem, że to kiedykolwiek powiem, ale Kuczer chyba zaczyna trybić. Jezus kochany, tyle sezonów, nareszcie.
Mamy kolektyw.
Bramki dla nas były luksus, naprawdę piękne akcje + asysta naszego młodego cieszy szczególnie.

Nastąpiło pewne przełamanie, prawdopodobnie wracamy na prostą.

:wink:


AVE JUVE!!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2009
Posty: 221
Rejestracja: 17 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 06:49

Cieszy wynik i dobra gra , ale to co gra Matri to jakas porazka mam wrazenie ze on by na pusta nie trafil w takiej jest formie . Wiecznie czekac nie mozna az zacznie grac na Rome wyszedlbym z Borriello w pierwszym skladzie jak jest gotowy , zobaczymy jak sie zaprezentuje przeciwko swoim kolegom


Giovani

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 grudnia 2009
Posty: 715
Rejestracja: 04 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 08:59

Szczerze mówiąc to wszystko już zostało powiedziane. Ja chciałbym zwrócić uwagę na Marrone - pięknie się pokazał w dzisiejszym meczu. Najpierw świetna "klepka" z Matrim, która notabene powinna być zakończona golem, potem genialna asysta do Giaca. Świetny mecz tego zawodnika, liczę, że Conte da mu jeszcze pograć w takim wymiarze czasowym.


19YB19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 lutego 2004
Posty: 86
Rejestracja: 13 lutego 2004

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 09:48

iltalismano pisze: L.Lopez? Kto wie.
bałbym się, że byłby drugim Forlanem...

oglądając mecz to obrona zagrała najlepiej, w pomocy gdyby nie Pirlo to rreszta też nie wiedziałaby co zrobić- zarząd już teraz powinnien szukać godnego następcy, bo Pirlo dokonczy ten sezon, ew może w następnym jeszcze coś pokazać, a potem co ? 7-8 miejsce w Serie A ? no i dalej szukamy Trezeguet'a... wszyscy nasi napastnicy (no może oprócz Mirko, ale ten spina się tylko na ważniejsze mecze- albo mi sie wydaje?) powinni być max na ławce...


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 10:32

alina pisze:
rh pisze:mamy lidera. od jakiegos czasu rzuca mi sie w oczy bardzo denerwujaca sytuacja gdy nasi sie bawia w obronie jak dzieci w piasku. wkurzajaca jest ta gra na klepki w naszym polu karnym. prawie co mecz wynika z tego jakas strata i nadziejemy sie w koncu.
Nie pomyślałeś, że grają po prostu jak trener nakazał?
Portal whoscored.com poświęcił krótki artykuł stylowi gry Juventusu i Romy: "Team Focus: Juventus & Roma Passing The Time".
LordWiader pisze:Vucinic najgorszy? :o Strzelal, dryblowal, dosrodkowywal, odkrywal, zagrywal. Macie brudny monitor czy jak? :wink:
Witaj z powrotem Bartku88, znasz punkt 1b regulaminu?

Bardzo lubię Matriego i zazwyczaj go bronię, ale wczoraj strasznie mnie irytował swoją nieporadnością. Miał tyle sytuacji, że powinien zdobyć przynajmniej jedną bramkę. Jednak jeszcze go nie skreślam, co prawda liczyłem, że zdobędzie 20 bramek w sezonie, ale jak dociągnie do 15 też będzie dobrze.


Obrazek
kaczy19FJ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2009
Posty: 409
Rejestracja: 07 marca 2009

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 11:04

Według mnie już w przyszłym meczu zobaczymy na boisku Del Piero zamiast Matriego. ;)


pakman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 279
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 11:25

Myslalem ze Conte dojrzal i zmienil Claudio z powodu jego katastrofalnej gry i 10 strat (!!) a to sie okazalo ze jakis uraz ma - no ale zmiana to zmiana i "CIACH _ CIACH-erini" strzelil bramke , mial kilka dobrych akcji i pokazal ze w meczach ze sredniakami sobie radzi ! Podoba mi sie gra Matriego !! mial 5-6 sytuacji gdzie mogl strzelic gola. Nie wyszlo ale to pokazuje ze potrafi sie odpowiednio ustawic i nawet przxy asyscie oborncow potrafi oddac strzal - kwestia czasu jest gdy zacznie strzelac bramki ponownie !! Trzeba mu ufac i na niego stawiac ! Jesli mowicie o Mirko ze zagral dobrze - to sie mylicie . Srednia Atalanta - nie oszukujmy sie - przecietni obroncy i pomocnicy a Mirko chce dryblowac kilku na raz zwodem pierwszoklasisty !! Cyk cyk i strata !! Moja ocena to max 6/10 i nic wiecej . PS. Obrona Juventusu zagrala swietnme zawody ! Buffon zlapal co mial zlapac , Giorgio wyeliminowal Denisa(raz az za bardzo chcial zobaczyc co ma Denis pod koszulka - co powinno byc odgwizdane jako RZUT KARNY dla Atalanty) , Barzagli i Lichy w obronie swietnie w ataku podobnie a nawet lepiej. Vidal i Pirlo dobrze ale kilka strat dalo poczatek do kontr Atalancie i nad tym musza popracowac ! Pepin gral dobrze do momemtu zejscia z boiska - tylko skiutecznosc musi poprawic jak Matri i bedzie ok ! Wejscie Marrone mnie zaskoczylo bo myslem ze to Alex wchodzi ale jak widac Conte wiedzial co robi . BRAWO!! Akcja rezerwowych jak za dawnych lat .....



Niepokonany !! jest nasz Juventus kochay !! Niepokonanyyyyyy jest nasz Juventus kochany :)
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2012, 11:28 przez pakman, łącznie zmieniany 1 raz.


"Białe seRce , kRew w czeRni MY na zawsze JUVE wieRni " ★ ★ ★

Pirlo przyszedl z Mialnu za darmo ? Niemozliwe!

Nawet Chuck Norris nie strzelil tylu goli co DEL PIERO !
szycha21

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2009
Posty: 212
Rejestracja: 03 czerwca 2009

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 11:26

kaczy19FJ pisze:Według mnie już w przyszłym meczu zobaczymy na boisku Del Piero zamiast Matriego. ;)
Bardzo chciałbym aby tak się stało. Matri jest lewy. Oprócz wykończenia (którego nie można mu odmówić, nawet jeśli w ostatnich meczach nawet tego nie ma) nic nie umie. Nie przypominam sobie, aby okiwał kiedyś jakiegoś obrońce czy zagrał jakąś fenomenalną piłkę. Jeżeli drużyna nie gra dobrze i Matri nie dostanie dobrej piłki, to sam nic nie zrobi... niestety ;]


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 11:36

Za Matriego zagra raczej Boriello. To tylko PW, więc pewnie dostaną szanse Dżiakierini, Del Piero i Boriello. Może Marrone od pierwszych minut, żeby Pirlo/Marchisio sobie usiadł. Obrona pewnie niezmieniona, Vidal też od pierwszych.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 11:41

Jak jeszcze raz ktoś powie, ba jak jeszcze raz ktoś ośmieli się zacząć dyskusję dlaczego nie gra Estigarribia a Giaccherini to powiem, że nie zna się kompletnie na piłce i w ogóle jest gupi, no!

W końcu dobry mecz w styczniu, oby tak dalej :wink:


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2012, 11:53

Ogólnie to był jeden z lepszych meczy Juventusu na wyjeździe. W końcu widzieliśmy Chielliniego grającego dobrze na środku, parę razy pięknie wygarnął przeciwnikowi piłkę w polu karnym, grał pewnie i ostro. Boję się chwalić Kuczera, bo do tej pory należał do grona "tykających bomb", ale trzeba przyznać, że to już był drugi z rzędu dobry mecz w jego wykonaniu. Barzagli i Lichtsteiner zagrali na swoim poziomie, czyli więcej niż solidnie. Pomoc zagrał nieźle, Vidal jak zwykle twardo z ładnym uderzeniem w poprzeczkę, Pirlo w końcu genialnie. O ataku, a szczególnie o Matrim znowu nie można powiedzieć wiele dobrego. Tyle dobrego, że Alessandro biega, walczy, umie się zastawić i czasami odegrać piłkę z pierwszej, ale to go nie usprawiedliwia. Był, obok Marchisio, najsłabszym zawodnikiem Juventusu w tym spotkaniu. Nie bardzo pojmuję, jak można seryjnie pieprzyć tyle klarownych sytuacji :doh: Trochę to smutne, ale podobnie zaczynał usychać Amauri, tfu, tfu. Pepe także szału nie robił, jest dynamiczny, nawet czasami chce wziąć grę na swoje barki, ale najzwyczajniej brakuje mu umiejętności, techniki a dni konia, jakie miał już w tym sezonie mogą szybko nie wrócić.
Na koniec brawa dla Giaccheriniego, bo umiejętnie rozruszał ofensywę oraz dla Marrone, zaskoczył mnie i nie chodzi tutaj nawet o tą świetną asystę, lecz o całokształt.
Brawo :bravo:

PS. Wczoraj komentator Canal+ znowu popisywał się swoją wiedzą (nie Tomek Lipiński, ten drugi). Na przykład według niego Chiellini grający na boku obrony był najsłabszym ogniwem Juve :lol:


Obrazek
Zablokowany