Serie A (16): JUVENTUS 2-0 Novara

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 23:26

Zauważyłem takie coś, że gdy w tematach meczowych wypisujecie, że wygramy bez problemu etc. to przeważnie zawsze tracimy w tych meczach punkty. Tak było chociażby w przypadku meczu z Romą. Przed meczem było multum komentarzy(nie mówię, że wszystkie, ale większość), że jesteśmy zdecydowanym faworytem i poradzimy sobie z Romą bez problemu. Niektórzy nawet pisali o wynikach 4,5-0.
Ja, jak zawsze podchodzę do każdego meczu z dystansem. Uważam, że na każdego przeciwnika trzeba wyjść z jak największą motywacją, bo w przeciwnym razie, może się to zemścić. Nie inaczej jest tym razem.

Mam nadzieję, że Juventus da z siebie wszystko w tym meczu i pewnie pokona beniaminka z Novary, by nie stracić przewodnictwa w tabeli.

Ps. Niech niektórzy się troszkę ogarną z tymi typami wyników i nadmiernego optymizmu. Pozdrawiam i FORZA JUVE!


Obrazek
klama 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2008
Posty: 55
Rejestracja: 12 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 23:48

Dokładnie o tym samym nieraz wspominam w komentarzach pod newsami...

Walczymy o TOP 3 a nie o scudetto, także nie liczmy na to, że będziemy wygrywać w każdym meczu bezproblemowo. Lepiej chuchać na zimne przed każdym meczem i być mile zaskoczonym, niż odwrotnie...


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 01:54

ja ten mecz prawdopodobnie z ciekawosci specjalnie sobie nie obejrze, nawet nie zamierzam sledzic wyniku na zywo. Wszystkie mecze w tym sezonie sledzilem na bieżąco. Jestem ciekaw jak to bedzie gdy nie obejrze meczu, bo w trakcie zbytnio sie denerwuje szczegolnie z takimi przeciwnikiami. Po prostu chcę zobaczyc suchy koncowy wynik, mam nadzieję ze usasytsfakcjonuje mnie on.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 02:13

Nie ma co cudowac ze skladem. Niech zagra najmocniejsza jedenastka i tyle. Novara to moze i beniaminek, ale nie wolno ich zlekcewazyc, bo mozemy sie ostro przejechac i bedzie placz.

Jesli chcemy robic jakies zmiany, to tylko takie, ktore moglyby pomoc druzynie w osiagnieciu dobrego wyniku. W tej chwili zastanowilbym sie nad lewym skrzydlem i srodkiem ataku. Na lewa strone jest trzech graczy do gry - Giaccherini, Esti i Elia i ja w tej chwili chyba dalbym szanse Holendrowi.

W ataku moze niech od poczatku zagra Quag, zamiast Matriego. Wiem, ze Fabio pomarnowal ostatnio wiele, ale sadze, ze jedna bramka moze dac mu to niezbedne przelamanie. A Matri zawsze moze wejsc w drugiej polowie.

Brakuje Vucinicia ;/


kosciu88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2009
Posty: 1405
Rejestracja: 24 września 2009

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 09:57

Nie mozna lekcewarzuc Novary bo ta mimo iz u siebie to potrafila pokonac Inter czy chociazby ostatnio zremisowac z Napoli. W obronie za Bonucciego widzialbym Sorensena, za Vidala Pazienza, na lewym skrzydle Elia albo Giaccherini. Matriemu dalbym zagrac od poczatku, jesli bedzie bezproduktywny to w przerwie mozna wpuscic Fabio albo Alexa.


"Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie." - Giampiero Boniperti
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 10:41

kosciu88 pisze:Nie mozna lekcewarzuc Novary bo ta mimo iz u siebie to potrafila pokonac Inter czy chociazby ostatnio zremisowac z Napoli. W obronie za Bonucciego widzialbym Sorensena, za Vidala Pazienza, na lewym skrzydle Elia albo Giaccherini. Matriemu dalbym zagrac od poczatku, jesli bedzie bezproduktywny to w przerwie mozna wpuscic Fabio albo Alexa.
Najchętniej to zobaczył bym Elije. Chłopak widać że ogarnia się , w meczu z Romą w 10 min zrobił więcej niż nasz nowy Messi "Pepe" który zaczyna mnie drażnić Swoim "Mamgo samgo".


Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 11:05

Najchętniej to zobaczył bym Elije. Chłopak widać że ogarnia się , w meczu z Romą w 10 min zrobił więcej niż nasz nowy Messi "Pepe" który zaczyna mnie drażnić Swoim "Mamgo samgo".
:naughty: :angry: Elia nieee, nie wiem co w nim widzisz :doh:

Nie mozna lekcewarzuc Novary
Zdecydowanie. Niby beniaminek, niby daleko w tabeli, ale już pare razy pokazali, że potrafią sie zmobilizować na mocniejszych rywali.


Mate.G

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 1252
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 11:15

Dante93 pisze: :naughty: :angry: Elia nieee, nie wiem co w nim widzisz :doh:
Mało gra, powinien dostawać coraz więcej szans.
W meczu z Romą wciągu 10 minut wypracował 100% sytuację dla Fabio.Q
A Pepe co zrobił? Esti miał asystę ale wiemy, że jej nie planował :) Poza tą asystą nic nie pokazał.

W meczu z Bologna asysta, parę odbiorów pokazał się z dobrej strony choć widać było, że na początku jego koledzy do niego nie chcieli za bardzo podawać :D

Chciałbym zobaczyć Elie w tym meczu liczę na szybką bramkę i kontrolowanie meczu tak jak z Caseną, liczę, że nasz Fabio Quagliarella strzeli gola i przełamie się w końcu szkoda tylko, że nie zrobił tego z Romą gdy miał sam na sam :/
Buffon - Chiellini, Barzagli, Sorensen, Lichsteiner - Marchisio, Pirlo, Pazienza - Quagliarella,Del Piero, Elia


@Maras@

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2005
Posty: 1260
Rejestracja: 31 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 11:57

iltalismano pisze:
kosciu88 pisze:Nie mozna lekcewarzuc Novary bo ta mimo iz u siebie to potrafila pokonac Inter czy chociazby ostatnio zremisowac z Napoli. W obronie za Bonucciego widzialbym Sorensena, za Vidala Pazienza, na lewym skrzydle Elia albo Giaccherini. Matriemu dalbym zagrac od poczatku, jesli bedzie bezproduktywny to w przerwie mozna wpuscic Fabio albo Alexa.
Najchętniej to zobaczył bym Elije. Chłopak widać że ogarnia się , w meczu z Romą w 10 min zrobił więcej niż nasz nowy Messi "Pepe" który zaczyna mnie drażnić Swoim "Mamgo samgo".
Jestem tego samego zdania (znaczy że zrobił więcej w chwilę niż tamten w 80 minut - szczególnie świetne prostopadłe podanie do Pepe). Nie to że mi Pepe nie pasuje, bo w tym sezonie gra naprawdę solidnie, ale Elia powinien dostać więcej szans bo widać w jego grze (jeśli już gra) przebłyski jego prawdziwego talentu, oraz to że zależu mu na tym żeby się pokazać z dobrej strony (niejednokrotnie wraca za gościem żeby tylko mu zabrać piłkę)... Moim zdaniem jest dużo bardziej produktywny i nieprzewidywalny (w dobrym tego słowa znaczeniu) od Estiego i Giaccha... tamci są pracowici i waleczni, ale nie mają tego "błysku" ;)
Mate.G pisze: Chciałbym zobaczyć Elie w tym meczu liczę na szybką bramkę i kontrolowanie meczu tak jak z Caseną, liczę, że nasz Fabio Quagliarella strzeli gola i przełamie się w końcu szkoda tylko, że nie zrobił tego z Romą gdy miał sam na sam :/
Buffon - Chiellini, Barzagli, Sorensen, Lichsteiner - Marchisio, Pirlo, Pazienza - Quagliarella,Del Piero, Elia
To Twoje ustawienie mi się całkiem podoba, z tym że Quaga jako bocznego napastnika uważam jako zupełnie bezproduktywnego. Niestety (z całego szacunku i miłości dla Alexa) wolałbym ustawienie Elia - Quag - Pepe, a Alexa w miejsce Quaga jeśli ten by znowu robiłby popelinę...


ObrazekObrazekObrazek
Mate.G

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 1252
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 14:31

@Maras@ pisze: To Twoje ustawienie mi się całkiem podoba, z tym że Quaga jako bocznego napastnika uważam jako zupełnie bezproduktywnego. Niestety (z całego szacunku i miłości dla Alexa) wolałbym ustawienie Elia - Quag - Pepe, a Alexa w miejsce Quaga jeśli ten by znowu robiłby popelinę...
Jednym napastnikiem gramy fatalnie i nie chce widzieć już Juve z jednym na szpicy . :)


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 14:47

zahor pisze:Liczę na 1:0 po meczu na stojąco, bez zajeżdżania się i z kilkoma rezerwowymi w składzie. Jeżeli Conte znowu wystawi podstawową jedenastkę, zmiany zacznie robić w 80. minucie a Lichtsteiner będzie przez cały mecz ganiał od jednego pola karnego do drugiego, to meczu z Udinese będę się bał jak żadnego innego w tym sezonie.
To że Conte wsytawi najlepszy możliwy skład i zagra Lichsteiner, który bedzie walczył przez 90 minut, tego jestem pewny i nie ma się czemu widzić. Mistrzostwa zdobywa się meczami z dołem tabeli tak w ogóle. Oczywiście od przebiegu meczu zależy też reakcja Antonio, 2:0 i rezerwowi powinni wyjść wcześniej.
rekrut86 pisze:To Kielon, Pirlo są zagrożeni pauzą z Udine?
Chiellini i Pepe.
@Supersonic - masz fantazje, ale przesadzasz z tym składem, co njamniej dwóch typowo środkowych pomocników musi być.
Marian. pisze:Zauważyłem takie coś, że gdy w tematach meczowych wypisujecie, że wygramy bez problemu etc. to przeważnie zawsze tracimy w tych meczach punkty. Tak było chociażby w przypadku meczu z Romą.
Tak było, ale w poprzednich sezonach, kiedy gdy wydawało się że wszystko dobrze, pojawiała się wpadka. Przed meczem z Interem, wszyscy mieliśmy dobre humory i chłopaki nie zawiedli.

Niektórzy bardzo forują Elię, chyba czas zejść jednak na ziemię, ja szczerze mówiąc nie rozumiem do końca tych zachwytów:
a) Elia wydaje się kopią Krasica, być może nawet słabszą. Jest wyjątkowo szybki, za to jeździec bez głowy. Nie powiem, potrafi troche rozruszać grę, ale czasem za bardzo chce. Z Romą wszedł bardzo dobrze w mecz, ładna akcja (ale na szybkości), prawie asysta. Potem jednak kilka głupich strat, z kulminacją w 96. minucie, kiedy się pogubił w ostatniej akcji meczu
b) jako przykład podajecie puchar Włoch z Bologną, kiedy to wszedł za zmęczonego rywala i to 1-2 kontuzją, kiedy musieli grać w zasadzie "10" a przez chwilę nawet chyba w "9". Wtedy też dobre akcje przeplatał zmarnowanymi sytuacjami, podobnie z resztą jak Krasic
c) ogólnie jakoś tam sprawdza się jako joker, co innego jednak grać od początku, więc ja bym go póki co widział w takiej roli jak ostatnio, np. końcowe 30 minut może być dla niego.

Ogólnie typuje Estiego w pierwszym składzie, czyli tak jak z Romą.
Jednak zmiany będą, bo dwóch wykartkowanych.
Vidal, widzę 3 opcje:
a) przechodzimy na 4-4-2 i obok Matriego gra Del Piero
b) Esti, Pepe, Giacchierini jednocześnie na boisku, z czego jeden z dwóch ostatnich gra bardziej w środku
c) trochę defensywna opcja, czyli 4-3-3 z Pazienzą
Co do Leo, to w związku z tym że rywal nie jakis kosmiczny dwie opcje są do wyboru, obie w jakimś sensie ryzykowne, ale oie możliwe:
a) Sorensen, w końcu by dostał sensowniejszą szansę i to teoretycznioe na swojej ulubionej pozycji
b) De Ceglie, bo można nieco "ofensywniej", wtedy Chiellini wraca do środka.
Sam jestem ciekawy szczerze.


Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 14:49

W meczu z Romą znowu graliśmy 4:5:1 ( bo ani Esti ani Pepe napastnikami nie są) dlatego zdecydowane nie, żebyśmy znowu, tym razem z Novarą, grali takim ustawieniem (bo zmiana Pepe na Elie paradoksalnie..nic nie zmienia :wink: ) dlatego zamiast Holendra wolałbym Quagliarelle. A najchętniej to chciałbym zobaczyć jakieś typowe 4:3:3 z Alexem/Matrim/Quagiem w przodzie. Skoro mamy 3 defensywnych pomocników za plecami to czemu nie? A siła rażenia byłaby wtedy ogromna i dopiero wtedy bysmy mogli ujrzeć pełnie potencjału Juve w przodzie. Bo wychodzenie z osamotnionym Matrim, który ma na dobrą sprawe zero wsparcia (bo Pepe posiada jedynie przebłyski, Esti w przodzie sie jeszcze gubi) nie wychodzi nam dobrze :wink: Już gra z Vuciniciem (typowym napastnikiem) dawała wiele lepsze owoce aniżeli gra ze skrzydłowymi.


@Maras@

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2005
Posty: 1260
Rejestracja: 31 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 15:13

@D@$ pisze: Vidal, widzę 3 opcje:
a) przechodzimy na 4-4-2 i obok Matriego gra Del Piero
b) Esti, Pepe, Giacchierini jednocześnie na boisku, z czego jeden z dwóch ostatnich gra bardziej w środku
c) trochę defensywna opcja, czyli 4-3-3 z Pazienzą
Sorki ale dla mnie jedyną możliwą opcją jest Pazienza zamiast Vidala. Nie chcę żadnego 4-4-2, bo znowu nie będziemy grali zupełnie nic. Koniecznie 4-3-3. Marchisio bardziej ofensywny a Pazienza asekurujący Pirlo. No i na skrzydle ataku zamiast Vucinica gra Elia (z drugiej strony oczywiście Pepe). Tyle by było na ten temat z mojej strony...
Dante93 pisze:W meczu z Romą znowu graliśmy 4:5:1 ( bo ani Esti ani Pepe napastnikami nie są) dlatego zdecydowane nie, żebyśmy znowu, tym razem z Novarą, grali takim ustawieniem (bo zmiana Pepe na Elie paradoksalnie..nic nie zmienia :wink: ) dlatego zamiast Holendra wolałbym Quagliarelle. A najchętniej to chciałbym zobaczyć jakieś typowe 4:3:3 z Alexem/Matrim/Quagiem w przodzie. Skoro mamy 3 defensywnych pomocników za plecami to czemu nie? A siła rażenia byłaby wtedy ogromna i dopiero wtedy bysmy mogli ujrzeć pełnie potencjału Juve w przodzie. Bo wychodzenie z osamotnionym Matrim, który ma na dobrą sprawe zero wsparcia (bo Pepe posiada jedynie przebłyski, Esti w przodzie sie jeszcze gubi) nie wychodzi nam dobrze :wink: Już gra z Vuciniciem (typowym napastnikiem) dawała wiele lepsze owoce aniżeli gra ze skrzydłowymi.
No sorry, ale Elia jak dla mnie jest bardzo ofensywnym zawodnikiem i idealnie pasuje na skrzydło do 4-3-3. Esti to typowy skrzydłowy, Giacch to takie trochę nie wiadomo co, ale Elia to ofensywny skrzydłowy do 3 z przodu...
PS. No i Vucinic to nie jest "typowy" napastnik, a już na pewno nie środkowy napastnik.


ObrazekObrazekObrazek
Mate.G

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 1252
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 19:22

@D@$ pisze: a) Elia wydaje się kopią Krasica, być może nawet słabszą. Jest wyjątkowo szybki, za to jeździec bez głowy. Nie powiem, potrafi troche rozruszać grę, ale czasem za bardzo chce. Z Romą wszedł bardzo dobrze w mecz, ładna akcja (ale na szybkości), prawie asysta. Potem jednak kilka głupich strat, z kulminacją w 96. minucie, kiedy się pogubił w ostatniej akcji meczu
b) jako przykład podajecie puchar Włoch z Bologną, kiedy to wszedł za zmęczonego rywala i to 1-2 kontuzją, kiedy musieli grać w zasadzie "10" a przez chwilę nawet chyba w "9". Wtedy też dobre akcje przeplatał zmarnowanymi sytuacjami, podobnie z resztą jak Krasic
a) 96 minuta to strata, nie za bardzo cię rozumiem Elia wbiegał w pole karne a dostał piłkę za plecy bardzo ciężko miał do tego dojść.
b)I przez pierwsze 10 minut? około... nie dostawał podań i to Giach tracił piłki,

Fakt faktem jeszcze nie pora by oceniać Elie bo grał za mało a w moim odczuciu TERAZ jest drugim skrzydłowym zaraz po Pepe. I mam nadzieję że rozwinie swoje umiejętności to w końcu wicemistrz świata. Także liczę na jego dobry występ w meczu z Novarą.


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 19:32

Panowie i Panie, inter goni. Fartem, ale goni :/ Juve musi powiększyć przewagę i tym razem "Starej Damy" nie stać na to, by ponownie zgubić 3 pkt


Zablokowany