Serie A (14): JUVENTUS 2-0 Cesena

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
mambooocha

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 grudnia 2006
Posty: 135
Rejestracja: 04 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 17:58

w dodatku obawiam się, że trenerzy naszych przeciwników bedą stosować przeciwko nam tą samą taktykę co Cesena. Nie chodzi mi tu o tą brutalną grę, ale o murowanie bramki i grę w osławionym już przez nas systemie 8-1-1... Pomyślą, że po co mają grać otwartą piłkę jak Parma, Palermo czy Fiorentina i przegrać mecz, jak mogą ustawić autobus przed polem karnym i liczyć na bezbramkowy remis tak jak dzisiaj Cesena. A przecież w tej rundzie gramy jeszcze z Novarą, Lecce, Atalantą i chyba Cagliari jeśli chodzi o ogórków więc takie rozwiązanie jest całkiem prawdopodobne.

Jeszcze jedno: nie zamierzam się czepiać Conte, bo wyszło znowu na jego, ale widząć taką grę Ceseny w pierwszej połowie lepiej byłoby ściągnać jakiegoś środkowego pomocnika czy nawet obrońcę i wprowadzić drugiego napastnika. Przecież nie możemy się obawiać takiego rywala, który atakuje jednym w porywach do dwóch napadziorów i nawet nie chce nas skontrować, gdy ma do tego okazję (sytuacja, gdy Antonioli wznowił szybko piłkę ręką po naszym źle rozegranym wolnym)


fino alla fine FORZA JUVENTUS!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 18:01

Tharp poszedł szamać, overlimit zrobić kupę, a deszczowy opuścił czat - nie mogliśmy tego nie wygrać. :D

Jeśli chodzi o mecz, to miło widzieć biegających zawodników Juve (Vidal :*) mających w nogach 90 min mordęgi przeciwko Napoli.

Matri wybitnie nie miał dnia, co na szczęście zauważył Conte. Vucinić i Pepe trochę lepiej, ale szał to to nie był. Claudio mimo stealth mode znów strzela ważną bramkę. Zaskoczył i podobał mi się występ Pazienzy (aka Pjaczency).

Pech Ety, w końcu jakieś udane wejścia ofensywne i DRYBLING Giaccheriniego (:bravo:) i kontuzja Alexa.

3 pkt. są, lider jest. FORZA JUVE! Jedziemy zdobyć Rzym po raz drugi.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 18:03

pumex pisze:Ty, kotku, sięgnąłeś dna na lekcjach języka polskiego o temacie: "czytanie ze zrozumieniem".
Naprawdę, weź to do Siebie zanim coś napiszesz kostko do czyszczenia pięt.


ad.2

Irytuje cię zatem jego dobra gra. Gdyż taka była w tym meczu, a jak sam napisałeś:
pumex napisał:
Miras, co w tym meczu mnie nie dziwi, nie przyszedł grać w piłkę, tylko przyszedł na piknik, pochwalić się nowymi trickami i pokopać z kolegami piłkę. Piętki, krzyżaczki, podrzutki, podcinki, angielki... rzygam tym. !
Rzygasz zatem dobrym meczem i świetnymi akcjami jakie robił Mirko.
Gdybyś troszkę potrafił grać w piłkę zauważył byś że Mirko nie tworzy nowych zwodów i bazuje ciągle na tych samych wykorzystując zwrotność i kontrole piłki przy dużej szybkości.

Twoja rzygająca odpowiedź jest kolejnym , nie pierwszym zresztą, bełkotem który wrzucasz na forum.


De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 18:08

jakku1 pisze:Pepe (mimo asysty)
Vidal asystował. Vidal.
iltalismano pisze:Gramy z Roma bez ich najlepszego w tym sezonie stopera, Dm i Bojana..

Lubia chyba nam iść na rękę :D
Jak już pisałem w innym temacie Bojan bardzo słaby, Juan nie jest najlepszym stoperem Romy w tym sezonie - powiem więcej jest najsłabszym, zagrał w 4 meczach, zresztą grał dzisiaj tylko dlatego, że kontuzjowany jest najlepszy z Rzymskich środkowych obrońców - Burdisso, oraz Kjaer. Gago ostatnio dobry, więc to osłabienie.


ObrazekObrazek
Paulo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 613
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 18:09

mambooocha pisze:w dodatku obawiam się, że trenerzy naszych przeciwników bedą stosować przeciwko nam tą samą taktykę co Cesena. Nie chodzi mi tu o tą brutalną grę, ale o murowanie bramki i grę w osławionym już przez nas systemie 8-1-1... Pomyślą, że po co mają grać otwartą piłkę jak Parma, Palermo czy Fiorentina i przegrać mecz, jak mogą ustawić autobus przed polem karnym i liczyć na bezbramkowy remis tak jak dzisiaj Cesena. A przecież w tej rundzie gramy jeszcze z Novarą, Lecce, Atalantą i chyba Cagliari jeśli chodzi o ogórków więc takie rozwiązanie jest całkiem prawdopodobne.

Jeszcze jedno: nie zamierzam się czepiać Conte, bo wyszło znowu na jego, ale widząć taką grę Ceseny w pierwszej połowie lepiej byłoby ściągnać jakiegoś środkowego pomocnika czy nawet obrońcę i wprowadzić drugiego napastnika. Przecież nie możemy się obawiać takiego rywala, który atakuje jednym w porywach do dwóch napadziorów i nawet nie chce nas skontrować, gdy ma do tego okazję (sytuacja, gdy Antonioli wznowił szybko piłkę ręką po naszym źle rozegranym wolnym)

Słuszna uwaga odnośnie tego co w następnych meczach mogą zgapić trenerzy ogórkowych drużyn...też się tego obawiam. Oby Cesena nie stała się ze swoim antyfutbolem przykładem dla innych Novar, Atalant itp. itd. :/


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 18:11

Juventus - obrońcy Częstochowy 2-0. Tak jednostronnego pojedynku już dawno nie widziałem. Jechaliśmy Cesenę 'na sucho', rywale nie mieli absolutnie nic do powiedzenia. Paradoksalnie przeciwnicy grali dobrze w defensywie, przez co mieliśmy problem z rozgrywaniem piłki. Tak to jest, jak rywal broni się w 10 chłopa.

Co do karnego mam wątpliwości, chociaż bramkarz wszedł w Giaca bez pardonu. Nie ma jednak potrzeby, by się nad tym dłużej rozwodzić - spotkanie wygralibyśmy tak czy siak po bramce Marchisio. Ogólnie rzecz biorąc poziom sędziowania beznadziejny. Gracze rywali zasłużyli na kilka czerwonych kartek, a zagranie tego paździerza względem Del Piero to już szczyt chamstwa. Oby Alexowi nic poważnego nie było.

Nieźle poczynał sobie dzisiaj Pazienza, fantastyczny mecz Vidala. Kiepsko atak, widać wyraźnie, że wszyscy dzisiaj pod formą - tak słabego Matriego nie widziałem chyba nigdy, Pepe bezproduktywny. Nie zgodzę się natomiast, że nasza gra z Pirlo wyglądałaby lepiej. Problem stanowiła bierna postawa przeciwników, nie nasze rozgrywanie piłki.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 18:12

Sporo dobrego mówicie o Marchisio, Pazienza też dał radę, ale to co robi Vidal jest po prostu niesamowite. Obawiałem się tego wynalazku z Bundesligi, ale on spełnia wszystkie oczekiwania.

Matri był do zmiany po pierwszej połowie. Ze zmianami u Conte jest jednak tak, że jeśli nie są wymuszone to czeka do samego końca, dlatego trochę się obawiałem. Brawa za grę do końca, brawa za wszystkie przeprowadzone akcje i bardzo pewną grę w obronie (Bonucci na początku musiał się przypomnieć, ale potem było już w porządku). Zabrakło skuteczności, szkoda.

Tak czy inaczej 3 punkty. Forza!


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 18:12

iltalismano, wiesz co, dyskusja z Tobą, drogie dziecko, nie ma najmniejszego sensu. Wróć do tego tematu za dwa lata, wtedy, z upływem czasu może zrozumiesz sens prostej wypowiedzi.
iltalismano pisze:Twoja rzygająca odpowiedź jest kolejnym , nie pierwszym zresztą, bełkotem który wrzucasz na forum
I mówi to ktoś, z kogo szydzą w zakamarkach forum :lol:

Respektu i pokory troszkę Ci życzę

Szkoda Alexa, szybkiego powrotu do zdrowia. Cieszy wygrana

EDIT:
Radku, w żadnej części wypowiedzi nie obraziłem kolegi, nie wiem, za co ta kartka :|
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2011, 18:21 przez pumex, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 18:18

mambooocha pisze:w dodatku obawiam się, że trenerzy naszych przeciwników bedą stosować przeciwko nam tą samą taktykę co Cesena. Nie chodzi mi tu o tą brutalną grę, ale o murowanie bramki i grę w osławionym już przez nas systemie 8-1-1... Pomyślą, że po co mają grać otwartą piłkę jak Parma, Palermo czy Fiorentina i przegrać mecz, jak mogą ustawić autobus przed polem karnym i liczyć na bezbramkowy remis tak jak dzisiaj Cesena. A przecież w tej rundzie gramy jeszcze z Novarą, Lecce, Atalantą i chyba Cagliari jeśli chodzi o ogórków więc takie rozwiązanie jest całkiem prawdopodobne.
Przepraszam, a na jakim Ty świecie żyjesz? Myślisz, że trener Ceseny wymyślił super tajną taktykę i nikt nie wie, że jak się broni prawie całą jedenastką na własnej połowie to przeciwnikowi na pewno trudniej jest strzelić bramkę niż gdy się gra otwartą piłkę? Czy że drużyn pokroju Ceseny nie zadowala bezbramkowy remis na stadionie Juventusu?

Pamiętam jak Interiści narzekali, że wiele drużyn przeciwko Interowi gra właśnie w taki sposób, wtedy ich wyśmiałem, teraz zrobię to z każdym kto będzie mówił to samo. Nie ma co się oglądać na przeciwnika, niech się broni, my mamy robić tak, aby strzelić i wygrać.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 18:25

Trzeba się cieszyć, bo takich meczów z murującymi bramkę ogórkami to my dawno w tak pewny sposób nie wygrywaliśmy. Zły dzień Matriego - dobrze, że w takim meczu. Nieźle Pazienza. Karny z kapelusza, Antonioli trafił w piłkę. Szkoda, że nie strzelał go Q - to dodałoby mu pewności siebie. Generalnie - robota wykonana w 100%.
Kubba pisze:Czy ktoś przypatrzył się reakcji Claudio po strzeleniu bramki? Na powtórce było widać jakby pokazywał zakładanie opaski kapitańskiej. Zwrócił ktoś na to uwagę? :think:
To by tylko potwierdziło jego wybujałe ego wypływające z ostatniego wywiadu na jp.

Tak sobie teraz przypomniałem - czy Alex nie miał spiny z tym młodym Rossim w zeszłym sezonie? Kojarzy mi się jakiś faul i bezczelna pyskówka jakiegoś młodego z ogóra... I tak mi się widzi, że to mógł być on...

Przejrzałem statystyki i zmieniam zdanie - Pazienza nie zagrał nieźle, tylko co najmniej bardzo dobrze.
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2011, 18:28 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Del

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2003
Posty: 572
Rejestracja: 13 marca 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 18:25

Dokładnie to nic nowego, że słabsze drużyny chcą wywozić remisy z gorącego terenu - to norma.
Ciekawe co z Alexem... oby nie pauzował za długo. Bardzo fajnie wszedł w mecz, od razu nasza gra się ożywiła. Alex przytrzymał, zadryblował.. było widać różnicę bo Vucinić wg mnie nie był zbyt efektywny.
Sędzia chyba też się potracił trochę. Jak za kopnięcie Del Piero w głowę nic nie zrobił, to bramkarza Ceseny z miejsca wyrzucił po tym, jak trochę przypadkowo i w "dziwny" sposób przewrócił naszego grajka.
W napadzie byliśmy nieskuteczni. Było kilka świetnych okazji albo brakło strzału celnego albo ostatniego podania.
Pepe mógł chyba z 2 czy 3 gole strzelić, Matri to samo. Vidal w ostatniej akcji też już niemal miał gola - wtedy trafił w Lichego.
Nie było źle, Cesena miała 29% posiadania piłki - totalna demolka. Nie pograli praktycznie nic. Podoba mi się takie Juve.
Widać jednak było brak tego Pirlo, bo te sytuacje były tworzone przez lekki chaos, chociaż nie wyglądało to też źle. Przy pierwszym golu ładna składna akcja z kilkoma podaniami.. Fajnie się oglądało taki mecz :)
Oby Alex szybko wrócił bo nie dość, że dostał szansę przez 40 minut to jeszcze za chwilę go skosili ;/


Abruzzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 grudnia 2011
Posty: 24
Rejestracja: 01 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 18:37

Myślę, że w takich meczach jak ten - kiedy przeciwnik ma około 30% posiadania piłki a my w 60 minucie dalej remisujemy, zmiany powinny wyglądać trochę inaczej, a mianowicie ściągnąć obrońcę lub pomocnika i nastawić się tylko na atak. Prawda jest taka, że mogliśmy nie mieć tyle szczęścia, i teraz rozpaczalibyśmy o stracie 2pkt :-D


Darius19

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2008
Posty: 905
Rejestracja: 10 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 18:44

I zgodnie z oczekiwaniami 3 punkty zostało w Turynie. I oby tak dalej. Widać, że jednak Conte nie wprowadził prawie żadnych zmian w wyjściowej jedenastce nie grał tylko Pirlo. I w końcu coś dobrego czyli zmiany zrobione w okolicy 50 minuty a nie jak zwykle w ostatnich10 minutach.


FORZA JUVE
Giovani

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 grudnia 2009
Posty: 715
Rejestracja: 04 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 18:44

pumex pisze:iltalismano, wiesz co, dyskusja z Tobą, drogie dziecko, nie ma najmniejszego sensu. Wróć do tego tematu za dwa lata, wtedy, z upływem czasu może zrozumiesz sens prostej wypowiedzi.
iltalismano pisze:Twoja rzygająca odpowiedź jest kolejnym , nie pierwszym zresztą, bełkotem który wrzucasz na forum
I mówi to ktoś, z kogo szydzą w zakamarkach forum :lol:

Respektu i pokory troszkę Ci życzę
Patrząc obiektywnie, to italismano ma racje. Mirko zagrał dziś świetne zawody, a Alex niczego szczególnego nie pokazał. Ja, drogi pumeksie, życzę ci w takim razie obiektywności, bo z tego co widzę, jesteś strasznie zapatrzony w naszego wiecznie młodego Del Piero. A co za tym idzie jesteś zagorzałym przeciwnikiem Vucinicia... bo skoro denerwował Cię fakt, że Mirko kreował i prowadził naszą grę w ofensywie to inaczej tego nazwać nie można.
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2011, 19:06 przez Giovani, łącznie zmieniany 1 raz.


Abruzzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 grudnia 2011
Posty: 24
Rejestracja: 01 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2011, 18:49

Giovani pisze:
pumex pisze:iltalismano, wiesz co, dyskusja z Tobą, drogie dziecko, nie ma najmniejszego sensu. Wróć do tego tematu za dwa lata, wtedy, z upływem czasu może zrozumiesz sens prostej wypowiedzi.
iltalismano pisze:Twoja rzygająca odpowiedź jest kolejnym , nie pierwszym zresztą, bełkotem który wrzucasz na forum
I mówi to ktoś, z kogo szydzą w zakamarkach forum :lol:

Respektu i pokory troszkę Ci życzę
Patrząc obiektywnie, to italismano ma racje. Mirko zagrał dziś świetne zawody, a Alex niczego szczególnego nie pokazał. Ja, drogi pumeksie, życzę ci w takim razie obiektywności, bo z tego co widzę, jesteś strasznie zapatrzony w naszego wiecznie młodego Del Piero. A co za tym idzie jesteś zagorzałym przeciwnikiem Vucinicia... bo skoro denerwował Cię fakt, że Mirko układał i prowadził naszą grę w ofensywie to inaczej tego nazwać nie można.
Z Pumexem zgodzę się w jednym. Denerwowało mnie, i to nie tylko w tym meczu, że Mirko non stop chcę się popisać jakimiś nonszalanckimi zagraniami :roll: Myśli, że trikuje jak Zidane, a tak nie jest :-D
Za to nie zgodzę się z tym, że Vucinić zagrał słabo, owszem miał kilka strat(głównie przez te triki), ale ogólnie gra się mogła podobać.


Zablokowany