Serie A (32): JUVENTUS 3-2 Genoa

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2011, 14:49

Nieźle to nawet wyglądało w ofensywie. Stworzyliśmy sobie multum sytuacji, graliśmy co najważniejsze konsekwentnie z przodu. Z tyłu to szkoda gadać, boki obrony to jest mus w letnim mercato, największe zagrożenie idzie właśnie stamtąd.

Specjalne laurki dla Pepe, Matriego i Toniego (chyba najlepsza zmiana w tym sezonie). Podobał mi się dzisiaj Aquilani i Marchisio, który przypomniał sobie jak powinien grać (chyba ta opaska kapitańska mu służy)

Wielki plus, że dwa razy podnieśliśmy się z desek, nie pamiętam kiedy ostatni raz nam się to udało. Mam nadzieję, że nikt z naszych nie będzie teraz głośno mówił w prasie o powrocie do Ligi Mistrzów, bo skończy się to tragicznie, a mecz we Florencji będzie ultraciężki.

Grazie.


Winiar1989JuveForever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 146
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2011, 14:51

mateelv pisze:
jarmel pisze:
No jakoś nie widziałem dzisiaj żeby to potwierdzili.
Żeby nie było nie jestem jakimś wielkim wielbicielem Claudio i dostrzegam jego błędy. Wszyscy wiemy, że gra teraz poniżej swoich oczekiwań. Ale ostatnio odżywa i nazywanie go "wielkim nic" to spora przesada :naughty:
Budowanie Juve na takich zawodnikach to błąd. On nie wnosi nic wielkiego do drużyny. Jest zwyczajnie na siłę kreowany przez całe Włochy jako nowy super def Italii. Bez sensu. Nie nadaje się do Juve. Kiedy on się ostatnio wyróżniał? Z nim ta gra wygląda jak w 10, a z mottą to już w ogole...
Moim zdaniem Marchisio zawsze był i bedzie solidnym zawodnikiem , to jest defensywny pomocnik a potrafi ładnie uderzyć , podania precyzyjne długie tez ma bardzo dobre. W tym sezonie druzyna gra słabo to na kogos trzeba zwalić , i oczywiscie niektórzy kibice uczepili sie claudio bo czasem mało go widać , ale nie zapominajcie ze to jest DMF . Był nawet pewien okres tu na forum że sie mowilo ze Claudio wogóle techniki niema :/ a jest jednym za najlepiej pod tym wzgledem wyszkolonym zadownikiem w Juve, i jeżeli chodzi o drybling strzały podania czy wrzutki


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2011, 14:53

deszczowy pisze:Kiedy to ostatnio wygraliśmy całe TRZY mecze z rzędu?
Wrzesień Ferrary. Pierwsze 4 mecze do przodu. Później było już tylko gorzej.

Dobry mecz Pepe, który wreszcie gra w ataku. Krasić dzisiaj bez gola, ale pozytywnie. Sorensen znacznie lepszy niż Motta. No i Aquilani. Też mi się dzisiaj podoba. To ustawienie jest bardzo pod niego. Dobra zmiana Toniego. Jako zawodnik wchodzący dużo daje drużynie. Inna klasa sportowca niż Iaquinta.
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2011, 14:53 przez zoff, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2011, 14:53

mateelv pisze:Nawet Martinez dobrze zagrał te kilka minutek o.O
Nawet piłki przyjąć nie potrafił...


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2011, 14:55

Dajcie spokój z Marchisio. Załóżmy, że w Juve zostanie Aquilani i jeszcze jakiś inny DM przyjdzie...może Pirlo, może jakiś inny to Marchisio wyjdzie na boisko tylko wtedy jak któryś z tamtych będzie kontuzjowany. Jako rezerwowy ok...ale jako podstawowy i to jeszcze z opaską kapitana to już w ogóle parodia.


Buczus_JuveFan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2007
Posty: 391
Rejestracja: 09 lutego 2007

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2011, 14:57

Winiar1989JuveForever pisze:
mateelv pisze:
jarmel pisze:
No jakoś nie widziałem dzisiaj żeby to potwierdzili.
Żeby nie było nie jestem jakimś wielkim wielbicielem Claudio i dostrzegam jego błędy. Wszyscy wiemy, że gra teraz poniżej swoich oczekiwań. Ale ostatnio odżywa i nazywanie go "wielkim nic" to spora przesada :naughty:
Budowanie Juve na takich zawodnikach to błąd. On nie wnosi nic wielkiego do drużyny. Jest zwyczajnie na siłę kreowany przez całe Włochy jako nowy super def Italii. Bez sensu. Nie nadaje się do Juve. Kiedy on się ostatnio wyróżniał? Z nim ta gra wygląda jak w 10, a z mottą to już w ogole...
Moim zdaniem Marchisio zawsze był i bedzie solidnym zawodnikiem , to jest defensywny pomocnik a potrafi ładnie uderzyć , podania precyzyjne długie tez ma bardzo dobre. W tym sezonie druzyna gra słabo to na kogos trzeba zwalić , i oczywiscie niektórzy kibice uczepili sie claudio bo czasem mało go widać , ale nie zapominajcie ze to jest DMF . Był nawet pewien okres tu na forum że sie mowilo ze Claudio wogóle techniki niema :/ a jest jednym za najlepiej pod tym wzgledem wyszkolonym zadownikiem w Juve, i jeżeli chodzi o drybling strzały podania czy wrzutki
Marchisio zawsze był solidnym zawodnikiem fakt, ale z przebłyskami w najważniejszych meczach sezonu. Na Inter na Milan zawsze pokazywał klase.

Nazywanie go średniakiem jest imo nie sprawiedliwe, niektórzy po prostu nie mogą tego zrozumieć, że potrzebujemy piłkarzy pokroju Marchisio on sprawia, że w meczach z największymi rywalami nie dajemy ciała (chodzi o podejście/nastawienie do meczu).
:roll:


mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2011, 15:01

darek pisze:
mateelv pisze:Nawet Martinez dobrze zagrał te kilka minutek o.O
Nawet piłki przyjąć nie potrafił...
Ale za to ile dał nam rzutów wolnych? :wink:

Co nie zmienia faktu, że obok Motty to najgorszy transfer sezonu.


Loremaster

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1006
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2011, 15:02

Bardzo dobry mecz naszych w ataku , Matri pokazał że zasługuje na grę w Juve, strzelił co miał strzelić, ale też świetnie podał do Krasica i potem do Toniego. Gra bardzo zespołowo co mi się podoba podobnie jak Toni, który widział pięknie wypuścił Pepe i podał przy golu Matriego i tylko szkoda że nie wpakował 2 bramki. I to ich różni od Iaquinty czy Amauriego , którzy w analogicznych sytuacjach próbowaliby pakować piłkę do bramki a nie podawać.
Pepe bardzo dobry mecz, robił dużo szumu i zamieszania ale brakuje mu ostatniego podania, czy wykończenia akcji ale występ bardzo dobry.
Aquilani całkiem nieźle, ale bez szaleństw, Melo ok, Marchisio coś tam grał, ale nadal uważam że zawdonik do pierwszego skladu to nie jest, gdyż za mało robi.
Krasic szarpał ale gorzej, widać że brakuje mu świeżości ale na plus że się starał.
Obrona tragicznie, Bonucci jest tak słaby że się wierzyć nie chce że daliśmy 16.5 za tego kołka, nie dość , że strzelił samobója to potem nie upilnował (który to raz gubi krycie w jakimś meczu) Floro Floresa i był z woleja przyłożyć na 3-2.
Motta to leszcz, w ofensywie nic, w defensywie tylko fauluje, a dośrodkowania wołają o pomstę do nieba, ale tutaj przebija kto Traore, który dośrodkowuje jak idiota, jedna z jego dośrodkowań znalazło się bodajże na połowie boiska. Dobrze że wraca Grosso, który przynajmniej jest zawsze w ofensywie dosyć solidny ( gorzej z defensywą ale i tak chyba lepszy niż Traore) + jest w dobrej formie chyba.
Storari jakoś niepewnie przy golu na 2-1 nawet się nie ruszył, a widziałem nie raz jak bramkarze bronią lub próbują bronić takie strzały. Jakoś mnie nie przekonał , miał jeszcze interwencje po której lekki strzał wybił przed siebie. Obroną też kiepsko kieruje. Jednak zdecydowanie się pewniej czuje jak między słupkami jest Buffon.

Marchisio i owszem jest średni, zagrał przyzwoity mecz, ale jeżeli przyjdzie szkrzydłowy/lub ktoś do środka to nie wyobrażam go sobie w pierwszym składzie.
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2011, 15:04 przez Loremaster, łącznie zmieniany 1 raz.


Winiar1989JuveForever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 146
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2011, 15:03

Castiel pisze:Dajcie spokój z Marchisio. Załóżmy, że w Juve zostanie Aquilani i jeszcze jakiś inny DM przyjdzie...może Pirlo, może jakiś inny to Marchisio wyjdzie na boisko tylko wtedy jak któryś z tamtych będzie kontuzjowany. Jako rezerwowy ok...ale jako podstawowy i to jeszcze z opaską kapitana to już w ogóle parodia.
Cholera no facet zagrał bardzo dobry mecz !!! jak tego nie widzisz to widocznie nie znasz sie na piłce, nazywanie tego co marchisio dzisiaj pokazał parodią jest w 100% nie na miejscu , bardziej określenie parodia pasuje do tego co tu wypisujesz człowieku


mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2011, 15:04

Buczus_JuveFan pisze:
Nazywanie go średniakiem jest imo nie sprawiedliwe, niektórzy po prostu nie mogą tego zrozumieć, że potrzebujemy piłkarzy pokroju Marchisio on sprawia, że w meczach z największymi rywalami nie dajemy ciała (chodzi o podejście/nastawienie do meczu).
:roll:

:shock:
Castiel pisze:Dajcie spokój z Marchisio. Załóżmy, że w Juve zostanie Aquilani i jeszcze jakiś inny DM przyjdzie...może Pirlo, może jakiś inny to Marchisio wyjdzie na boisko tylko wtedy jak któryś z tamtych będzie kontuzjowany. Jako rezerwowy ok...ale jako podstawowy i to jeszcze z opaską kapitana to już w ogóle parodia.
On jest wiecznie niewidoczny. Też wolę 80 letniego Pirlo, niż tego <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> wychowanka.


samy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 września 2005
Posty: 265
Rejestracja: 17 września 2005

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2011, 15:05

A mnie zastanawia jaką my taktyką graliśmy ? Bo ja osobiście przez cały mecz naliczyłem minimum 2,3 ustawienia :prochno: .


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2011, 15:05

Winiar1989JuveForever pisze: Cholera no facet zagrał bardzo dobry mecz !!! jak tego nie widzisz to widocznie nie znasz sie na piłce, nazywanie tego co marchisio dzisiaj pokazał parodią jest w 100% nie na miejscu , bardziej określenie parodia pasuje do tego co tu wypisujesz człowieku
Nie mam na myśli dzisiejszego meczu, a całokształt. Raz na rok to i wąż pierdnie.


mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2011, 15:06

Cholera, w dupkach wam sie poprzewracało. Marchisio to średniak jakich mało a wy z niego robicie nie wiem kogo. Na siłe nikogo nie wykreujecie, boisko weryfikuje. Jak widać, po raz kolejny niczego nie pokazał. Defensywny pomocnik, dobre mi sobie.
Podobnie grał Paro i Giannicheda.
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2011, 15:07 przez mateelv, łącznie zmieniany 1 raz.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2011, 15:07

Marchisio zagrał dziś całkiem przyzwoicie (wreszcie), z prostej przyczyny - półlewa pomoc w 4-3-3 to dla niego pozycja optymalna. Nie jest zbytnio obciążony w grze defensywnej (ta rozkłada się w tym systemie na trzech graczy), ani w konstrukcji - tu odpowiedzialność bierze Aquilani. Marchisio po prostu w takim ustawieniu ma za zadanie łatać dziury, a w tym jest dobry.
Winiar1989JuveForever pisze:na forum że się mówiło ze Claudio w ogóle techniki niema :/ a jest jednym za najlepiej pod tym względem wyszkolonym zawodnikiem w Juve, i jeżeli chodzi o drybling strzały podania czy wrzutki
Nie rób z niego znowuż wirtuoza - jest w tych elementach przeciętny.

Edit:
samy pisze:A mnie zastanawia jaką my taktyką graliśmy ? Bo ja osobiście przez cały mecz naliczyłem minimum 2,3 ustawienia :prochno: .
Zaczęliśmy w 4-3-3 (czy też, jak wolą niektórzy 4-5-1), co ewidentnie służyło Pepe (jako prawonożnemu zawodnikowi łatwiej jest mu grać w ataku, gdzie ma zalecenie schodzenia do środka) i Marchisio (o tym pisałem wyżej - jako zapchajdziura jest bardzo użyteczny), po wejściu Toniego przeszliśmy na 4-4-2.
mateelv pisze:Giannicheda.
Giannicheda był dużo bardziej statyczny, ale też dawał zdecydowanie większą stabilność w defensywie - po prostu lepiej grał w destrukcji.
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2011, 15:11 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Winiar1989JuveForever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 146
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2011, 15:07

Loremaster pisze: Obrona tragicznie, Bonucci jest tak słaby że się wierzyć nie chce że daliśmy 16.5 za tego kołka, nie dość , że strzelił samobója to potem nie upilnował (który to raz gubi krycie w jakimś meczu) Floro Floresa i był z woleja przyłożyć na 3-2.
.
WTF??? w obydwu przypadkach zawalił motta, chyba ogladaleś na okienku 3cm x3cm

A co do marchisio to nie spieszcie sie tak z tym przychodzeniem bocznych i środkowych pomocników , bo że przyjdzie to nie znaczy że odrazu w pierwszym zagra, bedzie trał ten co bedzie w lepszej dyspozycji. Akurat my kibice Juve powinniśmy coś o tym wiedzieć , patrząc na gre motty czy reszty naszych świetnych transferów


Zablokowany