LM (gr.A) [06]: JUVENTUS 1-4 Bayern

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
isolato

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2009
Posty: 40
Rejestracja: 27 września 2009

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2009, 21:51

Jak juz zostało powiedziane - ze składu wypadł na 100% Chellini i wielce prawdopodobne, że wypadnie także Buffon. O ile absencja tego drugiego nie zmartwiła mnie, bo jestem pewny, że Manninger sobie doskonale poradzi, o tyle kontuzja pierwszego już bardziej. Legro mnie nie przekonuje :roll:

Co do samego meczu - mam dobre przeczucia. Podobnie zresztą jak przed meczem z interkiem :) Juventus potrafi zmobilizować się na ważne mecze, szczególnie gdy są pod ścianą. Przed własną publicznością powinniśmy wygrać, nawet pomijając fakt, że remis wystarczy do awansu.

A skład? W porównaniu z ostatnim meczem i uwzględniając dwie wymuszone zmiany chciałbym na boisku Giovinco od początku 8) Czas pokaże co będzie.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2009, 21:57

isolato pisze:O ile absencja tego drugiego nie zmartwiła mnie, bo jestem pewny, że Manninger sobie doskonale poradzi, o tyle kontuzja pierwszego już bardziej. Legro mnie nie przekonuje :roll:
Ja mam odwrotnie. Legro nie jest w tym sezonie jakiś super-pewny, ale od czasu do czasu grywa, czy to w Juve czy w kadrze. A Maninger, choć w zeszłym sezonie spisywał się znakomicie, o stawkę nie grał bodajże ponad pół roku...


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2009, 22:50

Więc jutro czeka nas kolejny mecz z gatunku o życie i śmierć. Jak ważna to potyczka nie trzeba żadnemu kibicowi Juve przypominać. Z pewnością Bayern nie przyjedzie tutaj dostać bęcki i odpaść. Na szczeście to my mamy przewagę, bo teraz to od nas zależy sprawa awansu. Musimy jednak być rozważni przez cały mecz- 1 pomyłka może sprawić, że może być tragicznie. Dlatego najlepiej już w pierwszej połowie strzelić ze 2 gole, aby mieć kontrolę nad meczem i najlepiej w drugiej połowie zadać decydujący cios. Módlmy się, żeby nie było tak jak z Napoli. Dlatego rozwaga rozwaga i jeszcze raz rozwaga. Absencja Chielliniego każdego z nas martwi, bo zmusza to do wystawienia przez Ciro pary stoperów Legro-Canna, którzy w tym sezonie nie są pewni i nie mogą być gwarantem, że wszystko będzie ok. Powinno się zrobić parę drobnych korekt w pomocy, bo w końcu nadarza się okazja dysponowania niemalże całą ławką rezerwowych. Nie patrzeć się na Bayern tylko po prostu zasuwać i gryźć trawę, Bayern nam meczu nie odda. Jeśli Gigi jutro zagra chciałbym taki oto skład:
Gigi-Caceres Legro Canna Grosso- Giovinco Marchisio Sissoko-Diego-Del Piero Trezeguet/Amauri.

Myślę, że Alex grając z kimkolwiek w ataku będzie dobrze się rozumieć.
Jesteśmy JUVENTUSEM, więc liczy się tylko zwycięstwo, które da nam awans :!: FORZA BIANCONERI :!: :)


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2009, 22:54

Elo Melo:) pisze: Gigi-Caceres Legro Canna Grosso- Giovinco Marchisio Sissoko-Diego-Del Piero Trezeguet/Amauri.
Giovinco nie nadaje się na tę pozycję.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
-10-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2009
Posty: 387
Rejestracja: 03 marca 2009

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2009, 22:58

Żaden Bayern Nam nie straszny. Martwi mnie brak lidera Naszej defensywy. Mam nadzieję, że Legro stanie na wysokości zadania i godnie zastąpi Kielona. Boje się, że w pojedynkach przede wszystkim szybkościowych będzie oglądał plecy rywala. Wznieśmy modły o dobrą formę Nicoli podczas jutrzejszego spektaklu. Nasza defensywa nawet bez Kielona jest lepsza od monachijskich drewien. O Gigiego się nie martwię. Jestem bardziej niż pewny, że zagra. Buffon to fajter nie przepuści takiej okazji, da spokój z tyłu i poprowadzi Starą Damę do zwycięstwa. Dopiero po tym meczu pozwalam mu przejść zabieg. Liczę, że Ciro oszczędzał Treze na ten pojedynek i zobaczymy Cobrę w wyjściowej jedenastce. Liczę na podobną determinację i chęć połknięcia, pożarcia, poszatkowania na kawałki rywala tak jak to miało miejsce w sobotę, w spotkaniu z klubikiem z Mediolanu. Jedziem z niemiaszkami!


Z Juventusem od 1997 roku.
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2009, 23:02

taka podsumowująca, nie długa zapowiedź meczu:

http://seriea.pl/index.php?dzial=aktual ... kul=159230

wraz z przewidywanymi składami oraz typem wyniku (1:1)

Przewidywane składy:

Juventus: Buffon – Caceres, Cannavaro, Legrottaglie, Grosso, Sissoko, Felipe Melo, Marchisio, Diego, Amauri, Del Piero

Bayern: Butt – Lahm, Van Buyten, Demichelis, Badstuber, Muller, Schweinsteiger, Van Bommel, Pranjic, Gomez, Olic


Obrazek
PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 327
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2009, 23:10

tabo89 pisze: Bayern: Butt – Lahm, Van Buyten, Demichelis, Badstuber, Muller, Schweinsteiger, Van Bommel, Pranjic, Gomez, Olic
Bez Ribbery'ego?
Niedobrze,że zabraknie Kielona.Szukając jakiś pozytywów-przynajmniej Alex zdrowy.


Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2009, 23:11

Co do składu, to szkoda ze nie zagra Giorgio, ale trzeba to przełknąc i musimy wygrac ten mecz !. Pomoc powinna byc jak na mój gust taka sama jak w meczu z Interem, choc w miejsce Marchisio, Camor. W ataku zapewne bez zmian, Amauri i Del Piero.

P.S. Dobrze że nie ma Franka, jego ostatnie rajdy przez naszą obrone budziły groze..


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2009, 23:11

Sprawa z Buffonem się komplikuję, ale wiem że zaciśnie zęby i zagra w tym meczu, jestem o tym więcej niż przekonany.

Co do linii pomocy bo bo raczej reszta jest już obsadzona, to głupio by teraz było kombinować taktyką skoro 4-3-1-2 ograliśmy Inter. Tak więc Sissoko-Melo-Marchisio. Głupio trochę Camora trzymać na ławce, ale sądzę że lepiej będzie postawić na rzeźników w środku pola.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2009, 23:12

PietroBosman pisze: Bez Ribbery'ego?
Ribery nie zagra. Zagra Robben, ale nie wiadomo czy od początku.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
jareckik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2009
Posty: 1163
Rejestracja: 20 marca 2009

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2009, 23:12

Stawiam 3-3 bez kielona i Buffona nasza obrona będzie osłabiona licze na szalencze akcje bayernu i odpowiedzi ofensywy juventusu. Zapowiada sie piekny mecz...


Reg

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 370
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2009, 23:25

Buffon przeszedł dziś rezonans magnetyczny, bo ból w lewym kolanie się nasilił. Kontuzja łąkotki się pogłębiła i konieczna jest operacja. Nie wiadomo czy jutro zagra, a nawet jeśli tak to będzie jego ostatni mecz w tym roku. Do tego brak Chielliniego, jedynego piłkarza z pola, na którego mogliśmy zawsze liczyć w tym sezonie i nasza sytuacja wygląda nieciekawie. Dobrze, że w Bayernie zabraknie Riberiego, bo inaczej byłoby piekielnie ciężko. Boję się, że będą grac na remis, a jak to się u nas kończy każdy wie. Liczę na to, że Ciro nie będzie za bardzo kombinował i że Bayern zmuszony do ataku odsłoni się, a my szybko to wykorzystamy. Oby zagrał Treze.


Obrazek
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2009, 23:42

Sezon w serie a póki co uratowany, czas teraz na rozgrywki europejskie.
Mogłoby się wydawać, że (odpukać) jak przegramy to zostaje liga europejska, niby to też dalej rozgrywki europejskie, ale Juve nie pasuje "poniżać" się do takiego poziomu, choćby ze względu na prestiż i warunki ekonomiczne. Gramy u siebie, teoretycznie jesteśmy faworytami pod wieloma względami, m.in. atut własnego boiska i przewaga w tym, że możemy sobie pozwolić nawet na remis, a będziemy grać dalej. Wydaję się to niby proste, ale szwaby mają nóż na gardle, a jak nasi będą grać na remis co się kończy z miernym skutkiem, to przegramy na własne życzenie.
Niemcy przyjadą pełni wiary, więc nie wolno odstawiać nóg, trzeba walczyć z nimi o każdy kawałek boiska. Najlepiej by przydała się jakaś bramka na początku dla nas, dla uspokojenia. Skład nam się kruszy najpierw Chiellini, później Buffon, teraz coś prasa nadaje o problemach z mięśniami Melo, kto następny ?
Chciałbym, aby Trezeguet zagrał od początku, coś mi rozum podpowiada że strzeli coś.
Jutro liczę na dobre widowisko, oczywiście po stronie Juventusu, choć wiem jak będzie trudno.

Forza Juve :!:


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2009, 23:43

Łukasz pisze:
Elo Melo:) pisze: Gigi-Caceres Legro Canna Grosso- Giovinco Marchisio Sissoko-Diego-Del Piero Trezeguet/Amauri.
Giovinco nie nadaje się na tę pozycję.
A gdzie ma on grać według Ciebie jak nie skrzydle :doh: :?: Przecież nie na środku gdzie zostanie zmieciony z powierzchni ziemi, tylko na skrzydle może być najbardziej pożyteczny no ewentualnie w ataku.

EDIT: Moje sprostowanie. Sorki miałeś prawo tak napisać :wink: bo miałeś na myśli, że to pozycja def pomocnika, ale nic bardziej mylnego, chodziło mi że ma zagrać na skrzydle jako ofensywny pomocnik. Aczkolwiek pewnie tak nie zagramy :wink: .


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2009, 23:46

Elo Melo:) pisze:
Łukasz pisze:
Elo Melo:) pisze: Gigi-Caceres Legro Canna Grosso- Giovinco Marchisio Sissoko-Diego-Del Piero Trezeguet/Amauri.
Giovinco nie nadaje się na tę pozycję.
A gdzie ma on grać według Ciebie jak nie skrzydle :doh: :?: Przecież nie na środku gdzie zostanie zmieciony z powierzchni ziemi, tylko na skrzydle może być najbardziej pożyteczny no ewentualnie w ataku.
On powinien grać na skrzydle, powinien być motorem napędzającym poczynania ofensywne, tymczasem Ty ustawiasz go w systemie, w którym skrzydłowych nie ma, dodatkowo na pozycji która wymaga bardziej umiejętności defensywnych niż ofensywnych.
W 4-3-1-2 Seba może grać tylko jako ofensywny pomocnik/cofnięty napastnik.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Zablokowany