Serie A (7) Palermo 2-0 Juventus

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
dzodzik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 361
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 03 października 2009, 14:29

Obrazek

Mecz 7 kolejki Serie A Palermo- Juventus

Czas:

2009-10-04
Godzina: 20:45

Miejsce:

Stadio Renzo Barbera
Pojemność: 37 460

O przeciwniku:

Pełna nazwa Unione Sportiva Città di Palermo SpA
Przydomek Rosanero, Aquile
Data założenia 1898
Prezes Włochy Maurizio Zamparini
Trener Włochy Walter Zenga
Strona internetowa

Sukcesy:

* Finalista Pucharu Włoch: 2
o 1973/74, 1978/79
* Zwycięstwo w Serie B: 4
o 1931/32, 1947/48, 1967/68, 2003/04
* Półfinalista Pucharu UEFA: 1
o 2005

Ostatnie mecze:

20.09.2009 15.00 Serie A TIM Parma - Palermo 1 - 0
23.09.2009 20.45 Serie A TIM Palermo - Roma 3 - 3
27.09.2009 15.00 Serie A TIM Lazio - Palermo 1 - 1

Mecze między zainteresowanymi drużynami w zeszłym sezonie:

Palermo- Juventus 2:1
Juventus- Palermo 2:0

Bilans bezpośrednich spotkań pomiędzy Palermo i Juventusem w Serie A, jest korzystny dla Bianconerich, którzy wygrywali 25, a remisowali 11 razy, natomiast Palermo ze zwycięstwa cieszyło się 6- krotnie.

Aktualna pozycja w tabeli:

2. Juventus FC
15. US Citta di Palermo

Najlepsi strzelcy:

3 Iaquinta Vincenzo Juventus FC
3 Trezeguet David Juventus FC
2 Budan Igor US Citta Di Palermo
2 Cavani Edison US Citta di Palermo

Mecz na żywo w TV:

Al Jazeera Sport +1
Dahlia Calcio 1
ESPN (uk & irl)
Fox Soccer Channel **
NTV+ Sport
Orange Sport (Fra)
Polsat Futbol
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sport 2 (Cze/Svk)
Sport 2 (Hun)
Sport 2 (Ukr)
SportKlub (Ser)
SuperSport 1 (DigitAlb)
~ Sky Sport HD1 (Italy)

Mecz w Internecie:

http://atdhe.net/
http://rojadirecta.com/
http://www.soccer-live.pl/
http://live-sport-tv.com/
http://www.kuszotv.pl/
http://www.freefootball.org/

źródła: www.juvepoland.com , www.juventus.com, www.seriea.pl , www.liveonsat.com , www.wikipedia.pl,

Kibice we wszystkich miastach Polski spotykają się by razem by oglądać ten mecz - zrób to i Ty, wstąp do pokoju KIBICE

wszelkie błędy proszę kierować na PW - na pewno wprowadzę poprawki

-----------------------------------------------------------------------------------

Przed nami kolejny mecz Serie A, który odpowie nam na pytanie czy Juventus tkwi w kryzysie czy może ostatnie spotkania były jedynie drobnym wypadkiem przy pracy. Tym razem Juventus uda się do słonecznego Palermo, gdzie przeciwnikiem będzie drużyna o tej samej nazwie. Chociaż między obiema drużynami jest przepaść jeśli chodzi o zajmowane miejsce w tabeli to uważam, że czeka nas ciężka przeprawa, a o zwycięstwo w tym meczu będzie bardzo trudno, zwłaszcza, że Palermo jeszcze nie przegrało u siebie w tym sezonie.

Jeśli chodzi o mnie to mam nadzieje, że nasi zawodnicy w końcu się przełamią i wygrają to spotkanie, dzięki czemu umocnią się na drugim miejscu w tabeli lub przy sprzyjających wynikach zostaną liderem.

Przewidywane składy:
Palermo: Sirigu - Cassani, Goian, Bovo, Balzaretti, Nocerino, Migliaccio, Bresciano, Pastore, Cavani, Miccoli

Juventus: Buffon - Zebina, Legrottaglie, Chiellini, Grosso, Camoranesi, Felipe Melo, Poulsen, Diego, Amauri, Iaquinta
[/b]
Ostatnio zmieniony 05 października 2009, 10:20 przez dzodzik, łącznie zmieniany 1 raz.


"Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
eslk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 listopada 2008
Posty: 824
Rejestracja: 09 listopada 2008

Nieprzeczytany post 03 października 2009, 14:41

Nie jestesmy ostatnio w najlepszej formie, a mecze z Palermo zwlaszcza na wyjezdzie bywają bardzo trudne. Kazdy wynik jest w tym spotkaniu mozliwy, niemniej dobrze byloby, gdybysmy w koncu zgarnęli 3 punkty w lidze. Moze Diego blysnie? Moze Amauri się rozstrzela? To jest idealny mecz na przełamanie.


sk1le

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2008
Posty: 304
Rejestracja: 22 marca 2008

Nieprzeczytany post 03 października 2009, 15:45

Na pewno nie będzie to łatwy mecz, jednak jestem przekonany że tym razem Juventus odniesie zwycięstwo. Jeśli piłkarze mierzą w Scudetto to muszą takie mecze wygrywać, nie mają innego wyjścia. Chce tylko zwycięstwa.


piotrinho1234...

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 maja 2009
Posty: 480
Rejestracja: 04 maja 2009

Nieprzeczytany post 03 października 2009, 16:04

Jeśli nie wygramy meczu nie będę zdziwiony,ale to będzie oznaczało kryzys bo cztery spotkania z rzędu bez zwycięstwa to kryzys dla JUVE.
Z Palemo chciałbym oglądać od pierwszych minut Cane,bo każdy kontakt z piłką Legro podnosi mi ciśnienie.Napewno powinniśmy zagrać bez Zdenka oraz dać odpocząć Marchisio bo z Bayernem już nie błyszczał.W meczu z Sycylijczykami liczę na Diego oby już był w optymalnej formie.W ataku chciałbym widzieć Amauriego bo jeśli ma się przełamać to powinien to zrobić z Palermo,a u boku "Włocha" widziałbym Treze widać że wraca do swej dawnej dyspozycji co mnie bardzo cieszy.
Początek sezonu w wykonaniu Palermo niezachwyca,ale w meczu z JUVE napewno będą wyjątkowo zmobilizowani mimo to liczę na trzy punkty i chciałbym by podopiczni Ferrary kontrolowali mecz najlepiej długo utrzymując się przy piłce.


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 03 października 2009, 16:09

Czekam na mecz, w którym zobaczę jak w końcu Juventus odnosi zwycięstwa. trzeba się cieszyć, że nie przegrywamy meczy, ale jasne jest to, że kolejny remis to już by mnie dosyć wkurzył. Ten mecz trzeba po prostu wygrać. Dobrze, że Sissoko wyzdrowiał, choć nie zagra, to po meczach reprezentacji bardzo się nam przyda. Szkoda kontuzji Del Piero. jeśli chodzi o atak to zagrałbym Trezeguet - Iaquinta, Amauri musi się uspokoić :D


JuveR

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 662
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 03 października 2009, 16:11

No cóż. Wreszcie mecz, który będzie mi dane oglądnąć na dużym ekranie i bez żadnych przycięć :D Co prawda w poprzednim sezonie w każdym meczu transmitowanym przez Polsat, który oglądałem, Juventus spisywał się bardzo przeciętnie. Tym razem liczą się przede wszystkim 3 punkty, jakość gry spada na dalszy plan. W ataku niech zagrają Treze i Iaquinta, a poźniej w zależności od wyniku można wpuścić Amauriego.


Nadziej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 948
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 03 października 2009, 17:09

Sedziowie w meczu z Genua i my sami przed tygodniem z Bolognia postawilismy sie pod murem - musimy ten mecz wygrac, tym bardziej, ze w nastepnej kolejce spotkanie z Viola, z ktora o zwyciestwo bedzie jeszcze ciezej. Palermo u siebie to wymagajacy przeciwnik, ale 3 punkty w tym spotkaniu to koniecznosc ze wzgledu na sytuacje w tabeli, na psychike graczy itp. Licze na przelamanie sie Amauriego i solidna postawe obrony szczegolnie po srednim wystepie defensorow w Niemczech.


Make friends for life or make hardcore enemies!
Tharp

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 03 października 2009, 17:20

Martwie sie o naszych napastnikow. Del Piero kontuzja, Iaquinta sie "chami", Amauri zapomnial jak sie strzela, a jedynym ktorego postawe mozna by pochwalic jest ten ktorego jeszcze miesiac i pare dni temu 95% forum najchetniej by sprzedalo, byle daleko od Turynu, byle drogo - David Trezeguet.
Mam nadzieje, ze wlasnie to on wybiegnie w podstawowym skladzie, a obok niego - OCZYWISCIE - ktos z dwojki Amauri - Iaquinta, z tym ze licze iz ktorykolwiek z nich by nie zagral, zeby sie uporal ze swoim problemem - tzn, Iaquinta chociaz rzucil okiem przed strzalem, czy nie ma w poblizu lepiej ustawionego kolegi. A Amauri strzelil gola.
O obrone sie nie martwie, Zebina jest w formie, Chiellini i Legro powinni byc w-sam-raz na palermo (A jak co, to na lawce jest swierzo po kontuzji cannavaro), Grosso powinien byc w stanie rozegrac 90 minut, dzieki czemu nie bedziemy musieli ogladac boskiego molinaro.
N/t pomocy nie ma co dodac, Diego stwierdzil ze moze rozegrac pelny mecz.
A banaly typu "wazny mecz, 3 punkty, scudetto, kolejny final, inter" itd sobie daruje, bo ile razy mozna to samo pisac przy kazdym ligowym meczu.


Bajorek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 października 2009
Posty: 2
Rejestracja: 03 października 2009

Nieprzeczytany post 03 października 2009, 17:35

Czeka nas trudny mecz na wyjeździe co prawda Palermo plasuje się dopiero na 15 pozycji w tym sezonie, ale to nie odzwierciedla tak naprawdę gry tej drużyny. To jest dopiero początek rozgrywek i jak dla mnie mogą się zdarzyć niespodzianki. W zeszłym sezonie ty my byliśmy górą pokonując ich 0:2 na własnym terenie, ale oni zemścili się na nas pokonując nas 1:2 w Turynie, ale to już przeszłość, jutro też będzie trudno o 3 pkt w tym spotkaniu. Mam nadzieję że nasz "Boski" Diego pokaże Sycylijczykom gdzie jest ich miejsce, ale przecież cała drużyna nie gra. Chciałbym zobaczyc Caceresa pomimo młodego wieku nie warto marnować jego talentu. W poprzednich meczach radził sobie bardzo dobrze podsumowując swoje występy bramką. W środku Pomocy Chellini z Legrottaglie niech Cannavaro wejdzie przynajmniej w drugiej połówce. Na lewej Grosso w pomocy Melo (cofnięty), z prawej Camor a na lewej Poulsen.. Oczywiście ta trójka będzie wspierać Diego a ten zaś zaopatrywał podaniami Trezeguet i Amauriego.
Już parę razy przeczytałem o tym by zwolnić Amaurieg, ale po co ?.. Nie zapominajmy że ten Brazylijczyk w poprzednim sezonie strzelił 12 Bramek i Stanowił najsilniejszy atak wraz z Del Piero i Iaquintą, jeszcze pokaże na co go tak naprawdę stać.
Trezequet Wraca do swojej bramkostrzelności i w niedzielnym spotkaniu udowodni swoją wartość.
Szkoda mi Trochę Del Piero, bo to wielki klasyk i chcialbym go zobaczyć w tym meczu ale im starszy tym mniej wytrzymalszy i bardziej podatny na kontuzje.
Zobaczymy w Niedziele wieczorem jak to wszystko się ułoży


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 03 października 2009, 19:08

Nie wiem czego się spodziewać po tym spotkaniu. Cały zespół jest niezykle zmęczony tą nieustanną już grą co 3 dni, ponadto morale drużyny nie stoją chyba na najwyższym poziomie... Ten mecz będzie trudny jak każdy inny i jak każdy inny musi się zakończyć zdobyciem 3 punktów. Warto byłoby się przełamać właśnie teraz, jako że to ostatnia kolejka przed meczami reprezentacji, kiedy to zawodnicy będą mogli liczyć na nieco więcej odpoczynku. Cieszy z pewnością powrót do kadry Cannavaro. W pierwszym składzie możemy się pewnie spodziewać także Poulsena, który swoją "kilkuminutową" robotę w Monachium wykonał należycie... Tak czy siak jego obecność cieszyć zbytnio nie może, ale Ferrara słusznie zdecydował się dać trochę zasłużonego odpoczynku Marchisio, który męczy się niemiłosiernie już od kilku spotkań. Mam nadzieję, że w tym meczu nareszcie przełamie się Amauri - ławka w spotkaniu z Bayernem mogła na niego podziałać motywująco, poza tym mecz z Palermo będzie dla niego tym wyjątkowym... Spodziewam się także dobrego występu Camora, Diego i Melo...


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 03 października 2009, 23:04

Czeka nas jutro piekielnie ciężki mecz. Na Sycylii zawsze grało nam się ciężko i jutro prawdopodobnie czeka nas to samo, jakby tego było mało mamy w nogach mordercze 90 minut z Bayernem. Palermo prezentuje się kiepsko jak na ten zespół w tym sezonie, a my w poprzednim sezonie mieliśmy tendencje Świętego Mikołaja, bowiem jak np Udinese nie mogło wygrać od 13 meczów to przyjeżdżał Juventus i dawał się ograć. Oby widmo Siwego człowieka z bezradną mordą bezpowrotnie minęło, chociaż tydzień temu nad Stadio Olimpico w 93 minucie pojawił się jego duch.
Jesteśmy po trzech remisach z rzędu, Inter kolejny raz wygrywa mecz fartem grając piach, a na dodatek Sampdoria może nam odjechać.
Palermo gra identycznym ustawieniem co my, dlatego kluczowe w tym meczu będzie zdominowanie środka pola.
Typ: 1:2
:ball: Iaquinta
:ball: Amauri :prochno:


Pinturicchio1987

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 maja 2008
Posty: 115
Rejestracja: 12 maja 2008

Nieprzeczytany post 04 października 2009, 09:10

Żeby tylko nie zagrał Amaurii, gość mnie tak denerwuje... Atak Vicenzo z Treze. Chciałbym żeby pokazał pełnię umiejętności Diego... A jak znowu wejdzie Poulsen czy Tiago... No cóż... Ciro wtedy też mnie zacznie wkurzać... Musi zagrać Seba i tyle... Palermo bardzo słabo w tym sezonie i pomimo że mecze z nimi są zawsze ciężkie, Juve gra jak gra ostatnio to stawiam 3-0 ;p :)


Noi Siamo Come La Nostra Fede... Immortale!!!

Obrazek
Hubson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 683
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 04 października 2009, 10:11

Ja liczę dziś na 3pkt :)
A co do Amauriego : rzeczywiście ostatnio nie pokazuje takiej klasy jak rok temu ale chłopak sie stara ... nie gra samolubnie jak Vicek i stwarze wiecej akcji niż Treze... jednak ze skutecznością troche słabiutko:/ Palermo to jego EX klub więc moze w tym meczu sie odblokuje i zasadzi jakąś brame :D


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 04 października 2009, 11:00

Hmmm a ja się boję o trzy punkty...
Cannavaro wrócił, więc o bramki w plecy raczej powinniśmy się mniej martwić, gorzej pewnie będzie ze zdobyciem gola(i). Niemniej jednak liczę na kolejny wspaniały występ Diego i Melo, Camor tez ostatnio daje radę, więc napastnikom wystarczyłoby nie raz tylko dosłownie dołożyć nogę, ale i z tym u nas ostatnio cięzko.. Niestety.
Będzie ciężko, to na pewno. I każda zdobycz punktowa jest dzisiaj możliwa, czy to na naszą korzyść, czy na korzyść piłkarzy z Sycylii.


#AllegriOut
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1766
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 04 października 2009, 11:06

Kolejny finał, kolejne nadzieje, i kolejna szansa na lidera.Dzisiaj nie można sobie odpuścić meczu, ponieważ inter swój mecz wygrał, więc trzeba utrzymać tą przewagę. Nie ważne jak, nie ważne ile, ważne by były to 3 pkt!
Nie przystoi takiemu klubowi tracić punkty, tym bardziej że przed każdym spotkaniem Juventini powtarzają ciągle to samo... walkę o zwycięstwo.
Przyznam, że zamiast uśmiechać się do kamery i udzielać co chwila wywiadów jacy to jesteśmy silni, wolałbym aby te czyny przetworzyli na boisko, nawet jak miało by pomóc nałożenie tzw. "ciszy medialnej", swego czasu to pomogło bardzo drużynie.
Są wielkie zastanowienia co do ataku na dzisiejszy mecz. Niby wydaję się wyjściowy atak: Iaquinta i Trezeguet, to może być jakaś niespodzianka w postaci Amauriego, może pomoże mu się odblokować była drużyna ?
Jeszcze jedna uwaga co do obrony... liczę na Zebine, że zagra, ponieważ mam dość już patrzenia jak tam się "włóczy" Grygera.
Dzisiaj musimy wygrać nie ma innego wyjścia, każdy inny wynik niż wygrana będzie stanowić porażkę i kolejną odebraną szansę na lidera !


Zablokowany