Serie A (31): Genoa 3-2 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2009, 20:37

Obrazek

Czas:

2009-04-11 (sobota)
Godzina 20:30

Miejsce:

Stadio Luigi Ferraris

O przeciwniku:

Rok założenia: 1893
Barwy: Czerwono-niebieskie
Przydomek: Rossoblu, Grifone
Prezydent: Enrico Preziosi
Trener: Gian Piero Gasperini
strona internetowa

Ostatnie mecze

Reggina 0-1 Genoa 2009-04-05
Genoa 2-0 Udinese 2009-03-22
Cagliari 0-1 Genoa 2009-03-14

Aktualna sytuacja w tabeli:

2. Juventus
...
4. Genoa

Najlepsi strzelcy drużyn:

16 Milito (Genoa)
...
12 Amauri (Juventus)

mecz na żywo w TV:

Al Jazeera Sport +1
Boom Sport Two
C+ Fútbol
C+ Poland
C+ Sport (Fra)
C+ Sport 1 (D/F/N/S)
Fox Soccer Channel **
Nova Sports 1 (Hellas)
NTV Spor
OBN BiH
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Sport 16:9 (Italy)
Sport 2 (Cze/Svk)
Sport 2 (Hun)
SportKlub (Ser)
SuperSport 1 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
Telekanal Sport
TV7 Bulgaria
~ C+ Deportes HD
~ C+ Sport HD (D/F/N/S)
~ Sky Sport HD1 (Italy)

Przewidywane składy

JUVENTUS
Genoa

Powołani przez Ranieriego:

1 Buffon
3 Chiellini
4 Mellberg
5 Zebina
9 Iaquinta
10 Del Piero
11 Nedved
12 Chimenti
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Poulsen
19 Marchisio
20 Giovinco
21 Grygera
28 Molinaro
29 De Ceglie
30 Tiago
32 Marchionni
33 Legrottaglie
42 Pinsoglio

źródła: www.juvepoland.com , www.juventus.com, www.liveonsat.com , www.wikipedia.pl , www.gazzetta.it

Kibice we wszystkich miastach Polski spotykają się by razem by oglądać ten mecz - zrób to i Ty, wstąp do pokoju KIBICE

wszelkie błędy proszę kierować na PW - na pewno wprowadzę poprawki :-D

--------------------------------------------------------------------------------

Od razu pragnę przeprosić tabo89 za wykorzystanie jego pracy bez pytania sorry :P Zrobiłem to w przypływie chwili jako ze nie ma tematu a za 24 godziny meczyk :) Przy okazji wielka prace wykonujesz ;)

Ok co do meczu no to co tu dużo mówić? Trzeba wygrać i już. Musimy pokazać, że mecz z Chievo to był tylko mały wypadek przy pracy. Zresztą jeśli na poważnie myślimy o naciskaniu interu do samego końca (nawet jeśli nie wygramy Scudetto niech wiedzą, że jesteśmy blisko), a przede wszystkim o zachowaniu drugiego miejsca. Liczę o dziwo na Grygerę, gdyż ma on monopol na Genoę. Mam też nadzieję na przyzwoity wynik z zerem z tyłu. No i może w końcu Treze i Iaq w podstawie wyjdą ;) . W każdym razie obyśmy wygrali, tracąc jak najmniej bramek i ładnie się prezentując, co na pewno wpłynie na morale przed meczem z interem :) .
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2009, 22:08 przez Kamex22, łącznie zmieniany 1 raz.


Ziółi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2009
Posty: 266
Rejestracja: 04 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2009, 21:21

Jeśli tydzień temu przegraliśmy u siebie z Chievo, a teraz gramy na wyjeździe z rewelacyjnie spisującą się u siebie Genoą to teoretycznie jesteśmy w ciemnicy. Ale siła mistrza polega na tym, że potrafi się podnieść i liczę na zwycięstwo, efektowne zwycięstwo. Warto zwrócić uwagę na to jak rzadko ostatnimi czasy Genoa traci bramki, trzeba będzie pokazać, że mimo ostatnich nieprzyjemnych wydarzeń w szeregach naszej defensywy, to my lepiej bronimy, a wtedy bramki to kwestia czasu : P


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2009, 21:21

Mecz napewno do łatwych należeć nie będzie. Genoa pokazuje w tym sezonie, że jest silna, wkońcu zajmują czwarte miejsce w tabeli.
Nie wyobrażam sobie abyśmy znów stracili punkty. Mecz musimy wygrać i już. Stawiam skromnie na 1-0 dla Nas.

Forza Juve!


JuniorJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 maja 2006
Posty: 51
Rejestracja: 13 maja 2006

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2009, 21:25

Prawdę mówiąc strata punktów przez piłkarzy Juventusu wcale by mnie nie zdziwiła. Genoa prezentuje się rewelacyjnie w tym sezonie, a na swoim stadionie nie traci zbyt wielu punktów. Tylko Inter zdołał wygrać na ich terenie. Do tego piłkarze Genoi będą niesamowicie zmotywowani, ponieważ walczą o LM, więc wątpię żeby odpuścili. A piłkarze Starej Damy mogą i pewnie będą już myślami przy meczu z Interem, który nawet jeśli wygramy niewiele może nam dać w końcowym rozrachunku, bo co z tego, że wygrywany z Milanem czy z Romą jak nie potrafimy wygrać z Chievo czy Cagliari na swoim stadionie? Pozostaje mi wierzyć w zwycięstwo w tym jutrzejszym meczu i tym, który odbędzie się za tydzień. Może jeszcze los się do nas uśmiechnie... jednak Inter nie zwykł tracić punkty ze średniakami Serie A i losy tegorocznego Scudetto są już raczej przesądzone...


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2009, 21:57

Genoa to zespół który bazuje na piłkarzach niechcianych, lub mających jakiś tam związek z nami więc pewnie będą dwa razy mocniej umotywowani. Mam nadzieję że nasz awizowany skład na mecz z Genoą jest nieprawdziwy i od początku zobaczymy Sebę który przechodzi chyba przez najważniejszy okres w swojej karierze i nie można go zastopować. Aczkolwiek po ostatnim remisie czy porażce z Chievo jak kto woli Ranieri może mieć pretekst aby przetasować składem, lecz jak dla mnie jest to niestosowne.
Liczę na powtórkę z pierwszej rundy :)


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2009, 22:42

Prawdopodobnie nie będzie mógł zobaczyć tego meczu (czwarty mecz Juventusu w tym sezonie, którego nie zobaczę - wszystkie do tej pory były wygrane).

A teraz do rzeczy. Skoro Mistrzostwo "już przegraliśmy" to w takim meczu jak juro powinniśmy zagrać zmotywowani, by ten sezon zakończyć z honorem i z podniesionymi głowami. Tego sobie bym życzył. Trzeba wyjść, strzelić i wygrać ten mecz. Składem mam nadzieję Claudio trochę zamiesza. Liczę na dobry występ Mauro, który już w meczu z Chievo pokazał co nie co ;] Czy Nedved czy Giovinco? A może i Giovinco i Nedved? Nie wiem, ale wydaje mi się, że szanę powinien dostać Trezeguet, bo kolejny bezbarwny występ Del Piero niczego dobrego nie przyniesie. A może to właśnie Sebastian zastąpi Il Capitano?

Liczę na wygrany mecz, chociaż mam świadomość, że łatwo może nie być. Walczmy do końca! Forza Juve!


gawron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2008
Posty: 748
Rejestracja: 01 marca 2008

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2009, 11:48

Pomyślałem, że może komuś się przyda..
Artykył o meczu z dzisiejszego "Przeglądu Sportowego":
Obrazek


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2009, 12:00

gawron pisze:Pomyślałem, że może komuś się przyda..
Artykył o meczu z dzisiejszego "Przeglądu Sportowego"
Szczerze mówiąc, to nic wielkie i odkrywczego nie napisali.
Co do ich składu, to myśle, że Giovinco i Nedved od początku w taki ustawieniu jak w PS to będzie dobra opcja. Ranieri powinien spróbować w pomocy właśnie tak.
Co do ataku, to szczerze nie chce Del Piero. Jego wpuściłbym dopiero gdzieś w 70min meczu. A do pary z Iaquintą dałbym Treze.


gawron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2008
Posty: 748
Rejestracja: 01 marca 2008

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2009, 12:18

KU-bra pisze:
gawron pisze:Pomyślałem, że może komuś się przyda..
Artykył o meczu z dzisiejszego "Przeglądu Sportowego"
Szczerze mówiąc, to nic wielkie i odkrywczego nie napisali.
No tak.. Przecież to gazeta ogólna. Po prostu pomyślałem, że niektórych interesuje, co piszą o Juventusie w różnych gazetach. ;)


Mecz oczywiście musimy wygrać, bo trzeba walczyć do ostatniej sekundy sezonu. Być może interek jakimś cudem zgubi odpowiednią ilość punktów. Liczę na kolejne ładne ofensywne akcje Juve, ale tym razem mam nadzieję, że nie będę musiał patrzeć na kolejne wpadki w obronie naszych piłkarzy.


nerinka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 475
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2009, 12:28

gawron pisze: Artykył o meczu z dzisiejszego "Przeglądu Sportowego":
bez Andrade będzie nam rzeczywiście ciężko...

Co do meczu to może Zdenek znowu błyśnie. A skoro jutro Wielkanoc to może Legro coś strzeli. W każdym razie mam nadzieję, że nie odpuszczą.


Juventus zawsze był i zawsze będzie historią mojej miłości.
Pavel Nedvěd
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2009, 12:32

Chcę, aby nasi piłkarze pokazali prawdziwy charakter, tę mentalność, która charakteryzowała nas zawsze w spotkaniach z największymi. Łatwo nie będzie, ale jeśli zagramy tak, jak potrafimy - 3 oczka będą nasze i wrócimy z nimi do Turynu. Miejsce Genoi w tabeli nie jest z całą pewnością dziełem przypadku, a konsekwencji, uporu czy motywacji. Zespół ten jest niezwykle groźny zwłaszcza na własnej murawie, ale nasi zapewne mają coś do udowodnienia sobie, nam - kibicom czy zarządowi. Z całą pewnością uświadczymy podrażnionych turyńczyków. Chciałbym, aby od pierwszej minuty zagrał Treze, który prawdziwą klasę pokazał w zremisowanym pojedynku z Chievo. Mocnym punktem za to na pewno będzie Camor. Oczekuję ponadto, że od początku na boisku zobaczymy Legro, a odpocznie Mellberg. Szanse na scudetto zmalały drastycznie i o ile wcześniej były znikome, teraz są już tylko iluzoryczne. Z tego też powodu nie będę jakoś specjalnie liczył na odrobienie punktów do mediolańczyków po tej kolejce, chociaż...:
http://solojuve.com/index.php?option=co ... temid=1214
8)


goly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2007
Posty: 513
Rejestracja: 28 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2009, 12:51

Ja ujmę to tak: Wygrajmy aby uniknąć kompromitacji... :? W meczu Chievo praktycznie pogrzebaliśmy swoje szanse na mistrzostwo, niestety. Dlatego teraz musimy wygrać aby pokazać, ze nadal się liczymy, że to był tylko wypadek przy pracy... Ja osobiście liczę na Camora i Giovinco oraz Vincenzo który jest ostatnio w dobrej formie. Alex powinien usiąść na ławce i zastanowić się czy aby na pewno może zaoferować drużynie więcej niż Seba albo Trezeguet.
Prognoza bardzo optymistyczna: 3-1 dla nas.


dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2009, 13:02

Powinniśmy to wygrać chociaż tym Capellowym 1:0.
Co do samego meczu. Powinniśmy go wygrać. Brak Milito w składzie Genui to jednak duuuuże osłabienie tej drużyny.

Tutaj macie transmisję.
http://atdhe.net/

Włączy się dopiero na minute przed rozpoczęciem ;)


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2009, 16:29

Jeden z najcięższych meczy w tej rundzie. Genua spisuje się na prawdę dobrze. Liczę przede wszystkim ponownie na skuteczność Vincenzo Iaquinty. Mam nadzieje, że od pierwszych minut na boisko wybiegnie Legro, gdyż po ostatnim meczu zawiodłem się mocno na naszym nie ogolonym drwalu ze Szwecji. Plus oczywiście Zebina w pierwszym.

gawron pisze:Pomyślałem, że może komuś się przyda..
Artykył o meczu z dzisiejszego "Przeglądu Sportowego":
Obrazek
Wiele zmian to ja tam nie widzę, no może poza błędem w nazwisku Giorgio...


Obrazek
Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2009, 16:39

Ciężki mecz dzisiaj nas czeka. Genoa nastawiła się tylko na zwycięstwo w tym spotkaniu, a nam nie zostało już chyba nic innego, żeby jeszcze raz podjąć walkę o Scudetto. Inter gra u siebie z Palermo, może pogubić punkty, trzeba będzie to wykorzystać i wygrać, pewnie, wysoko.


Zablokowany