Serie A (29): Roma 1-4 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
MaxiLopez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2007
Posty: 134
Rejestracja: 09 marca 2007

Nieprzeczytany post 21 marca 2009, 22:26

Poulsen rozgrywa naprawdę niezły mecz. Giovinco jak widać nie ma kompleksu wielkich drużyn, o co go posądzano. Mam nadzieję, że Mellberg przyzwyczai się do Serie A i będzie już w przyszłym sezonie kimś nie mniej ważnym, niż Chiellini. Ogólnie super, ale bez wzmocnień się nie obędzie :-D .


Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 marca 2009, 22:28

Ładny mecz, całkowicie kontrolowany. Nedved ładnie pożegnał się z Romą teraz tylko czekać na Lazio 31.05. Ładne bramki i Rzym zdobyty. Nic więcej nie trzeba pisać, zasłużone zwycięstwo. Czekamy co pokaże Inter. Pozdrawiam


SirRose

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 października 2007
Posty: 357
Rejestracja: 22 października 2007

Nieprzeczytany post 21 marca 2009, 22:29

Dziś to nie Roma była słaba tylko my bardzo silni :) Zagraliśmy na prawdę bardzo dobry mecz, było mało idiotycznych strat, w defensywie po prostu fenomenalnie, wszystkie wślizgi i przechwyty czyściutkie.

O ile w pierwszej połowie było kilku zawodników których gra mi się nie podobała o tyle w drugiej absolutnie nie mogę objechać nikogo - no może DP bo w sumie nic dziś nie pokazał i to na niego trochę za mało ale w sumie to już trochę takie moje czepiactwo. Bardzo fajnie drugie 45min zagrał Poulsen, na prawdę przechwytów miał co nie miara, czyścił środek pola niesamowicie.

Aha, no i jeszcze jedna rzecz która mnie zmroziła - zmiany Ranieriego. W sumie wyszło całkiem dobrze i wywozimy z Rzymu znakomity wynik ale on ściągnął 2 najlepszych zawodników na boisku i wystawił 2 innych pomocników zupełnie nie na swoich pozycjach :D Byłem szczerze przerażony gdy to widziałem ale dzięki Bogu wszystko dobrze się skończyło :D

Bardzo się cieszę z dobrej dyspozycji naszych i dobrego wyniku - napawa to optymizmem przed PW i dalszą walką o mistrzostwo. Mam nadzieję, że nie stracimy pary i za tydzień zniszczymy Chievo :)


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 21 marca 2009, 22:31

Brak Sissoko w składzie jest jak na razie niewidoczny(poza meczem z Chelsea). Reszta naszych środkowych pomocników spisuję się dobrze do tej pory. Dzisiaj Poulsen dzielił i rządził w środku pola. Walczył, często przerywał akcje, a i przy golach miał swój udział.

Mieliśmy trochę szczęścia(drugi gol Iaquinty i trafienie Nedveda), ale w tym meczu szczęście po prostu sprzyjało lepszym.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 21 marca 2009, 22:31

Lavaine pisze:Martwi mnie dyspozycja Buffon'a bo coś nie Buffonuje...
Przy bramce dla Romy nie mógł chyba nic zrobić. Po całym meczu jednak żadnych zastrzeżeń do niego mieć nie można. Pewny punkt naszej drużyny.

Wygrywamy z Romą 4-1! Takiego wyniku nie spodziewali się chyba najwięksi optymiści.
Roma miała swoje pięć minut po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę spotkania, ale na szczęście Grygera odbił piłkę od obrońcy, a Iaqunita miał już tylko jedno wyjście - strzelić bramkę. Później graliśmy już swoje i dlatego jest się z czego cieszyć. Nie wiem czemu, ale odnoszę wrażenie, że jak mamy osłabiony skład to niejednokrotnie gramy lepiej, niż mamy do dyspozycji większą liczbę podstawowych zawodników.
Jeszcze słowo o naszym zespole. W obronie poza Grygerą większych zastrzeżeń mieć nie można. Roma groźnie kilka razy zaatakowała, ale Chiellini i Mellberg byli, gdzie być powinni. Przy bramce zawinił chyba Salihamidzic... Rzymianie atakowali głównie ze stałych fragmentów gry, a my przygrywaliśmy kilka razy walkę w powietrzu... Brawa oczywiście dla Mellberga za bramkę!
W pomocy bezbarwny tylko Tiago. Reszta zawodników stałęła w 100% na wysokości zadania. Kolejny dobry mecz Giovinco i (o dziwo) dobry mecz Poulsena. Duńczyk powinien udowodnić, że należy mu się biało-czarna koszulka. Wejście Nedveda i jego bramka to piękno samo w sobie ;]
W ataku mamy ciągle bezbarwnego (niestety...) Del Piero. Nasz kapitan dzisiaj naprawdę słabo... Mamy także Iaquinte, który się nam rozstrzelał i niech nie przestaje. Myślałem, że dzisiaj strzeli trzecią bramkę, ale cóż... Nie dziś, to "jutro" ;]
Ranieri zaskoczył mnie pozytywnie składem początkowym i zmianami. Dobra zmiana Nedveda. Marchionni zmienił Giovinco i wielu pewnie irytuje ten fakt, ale ja powiem, że to była dobra zmiana. Dobra, bo Sebastian w późniejszej fazie meczu był już trochę zmęczony, to było widać.
Tak czy inaczej ;] Wygraliśmy i z tego trzeba się cieszyć. Jutro Inter przegrywa z Regginą i mamy 3 punkty do przodu ;]
Forza Juve!


cysiekchmiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 września 2005
Posty: 87
Rejestracja: 17 września 2005

Nieprzeczytany post 21 marca 2009, 22:32

znakomity mecz! brawa należą się całej drużynie, nawet Poulsenowi który ostatnio prawie nic nie pokazywał... Szkoda że Ranieri zmienił Sebę, grał o wiele lepiej od Hasana. Dawno nie oglądałem takiego Juventusu(meczu z Bolognią nie miałem przyjemności obejrzeć;))
Ostatnio zmieniony 21 marca 2009, 22:35 przez cysiekchmiel, łącznie zmieniany 2 razy.


Chi non salta e neroazzurro
Chi non salta e rossonero ^^
matti1311

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2008
Posty: 31
Rejestracja: 17 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 21 marca 2009, 22:33

Il Tifoso pisze:Ładny mecz, całkowicie kontrolowany. Nedved ładnie pożegnał się z Romą teraz tylko czekać na Lazio 31.05. Ładne bramki i Rzym zdobyty. Nic więcej nie trzeba pisać, zasłużone zwycięstwo. Czekamy co pokaże Inter. Pozdrawiam
zgadzam sie że mecz był pod nasze dyktando... Nedved pokazał klase, gdyby nie kontuzja w meczu z the blues pewnie gralibyśmy dalej w LM.. Oby Juve utrzymało tak wysoką formę.. Tak grają MISTRZOWIE WŁOCH :C . Koniec kropka. :D


Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 21 marca 2009, 22:34

KU-bra pisze:Dziwią mnie natomiast zmiany Ranieriego.
Czemu to Nedved wszedł za Taigo a nie Poulsena, oraz dlaczego zszedł Giovinco? Po wejściu MM odrazu ataki lewym skrzydłem przestały istnieć.

Poniewaz przy 3-1 powinnismy sie skupic na defensywie i liczyc na kontry :) z założenia Poulsen jest w def lepszy no i nie mial na swoim koncie zoltej kartki a Tiago tak. Giovinco zszedl bo tak jak ktos wyzej powiedzial szkoda nog, zreszta MM musi troche ciaglosci po kontuzji zlapac. Poza tym Giovinco w tym meczu zrobil swoje no i w defensywie tez mniej uzyteczny niz MM :)

Co do samego meczu- nie gralismy az tak super, choc oczywiscie dominacja byla. Szczerze mowiac z Bologna gralismy lepiej, jednak w tamtym meczu DP nie wykorzystal wiekszosci swietnych okazji a tu nasi zawodnicy strzelali (oprocz jednej akcji) kiedy mogli :) W kazdym razie zle nie gralismy, ale pare elementow mozna jeszcze poprawic :)


eslk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 listopada 2008
Posty: 824
Rejestracja: 09 listopada 2008

Nieprzeczytany post 21 marca 2009, 22:36

Widzialem calą 2 połowe i koncowke 1. Świetnie zagrała Nasza obrona - w zasadzie bez wiekszych wpadek. Świetnie Chiellini i Mellberg. Specjalnie liczyłem wrzutki Molinaro w 2 czesci i zanotowałem dwie - BARDZO UDANE. Pierwszą w 50 minucie, kiedy po krosie Cristiana Del piero uderzył głowa (faulował); drugą w 65 (mocne wbicie piłki w pole karne). Tak wiec, chłopak z meczu na mecz gra coraz lepiej, takze jesli chodzi o ten aspekt gry.

Słabo środek pomocy, Tiago z Poulsenem nie potrafili uspokoic gry, przetrzymac piłki przez dluzszy okres czasu, co wprowadzało chaos w Naszych szeregach. Brakowało trochę Sissoko albo Marchisio.

Giovinco bardzo dobrze rozumie się z Iaquinta; świetnie wymieniają piłkę na jeden kontakt. Del piero trochę samolubnie, a szkoda, bo czasami duzo wiecej pozytku byloby gdyby podał. Salihamidzic na pewno gra lepiej, niz Marchionni. Jest pewniejszy, nie popełnia rażących błedów i potrafi wrzucic. Chociaz w 2 połowie tez nie grał rewelacji.


Buri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2005
Posty: 684
Rejestracja: 04 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 21 marca 2009, 22:36

SirRose pisze:
Aha, no i jeszcze jedna rzecz która mnie zmroziła - zmiany Ranieriego. W sumie wyszło całkiem dobrze i wywozimy z Rzymu znakomity wynik ale on ściągnął 2 najlepszych zawodników na boisku
2 najlepszych zawodników? Chyba, że malutkiego Giovinco liczysz za dwóch, bo TIAGO napewno nie był jednym z najlepszych zawodników.
Moim zdaniem razem z Grygerą byli najgorsi w dzisiejszym meczu, zresztą jak zawsze.Szkoda sytuacji DP, bo coś się nam kapitan nie chce rozstrzelać.
Po bramce Nedveda aż się płakać chciało. Pomyśleć, że w nastepnym sezonie zabraknie tego piłkarza.


"Kocham te barwy i nie wstydzę się tego powiedzieć. Kocham je i wszystko, co z nimi związane." - Alessandro Del Piero
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 21 marca 2009, 22:40

Grygera :lol:
Olof ma patent na tę bramkę Olimpico.
Alex święta krowa został do konca meczu, mimo iż zasługiwał na zejście po pierwszej połowie. Seba mógł być przesunięty do ataku a w jego miejsce mógl grać Nedved.
Im lepiej ktoś gra od Alexa, tym bardziej nasz kapitan jest samolubny. Drażni go to, że to nie on jest pierwszoplanowym aktorem tego widowiska.
Nie ma czym sie podniecać - z taką Romą, z Lorią w składzie, tak po prostu musiało być.
Nie wiem co macie do Buffona, świetnie wyłapał ten rykoszet i wybronił strzał D'Alessandro (?).
Ostatnio zmieniony 21 marca 2009, 22:42 przez pan Zambrotta, łącznie zmieniany 1 raz.


JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 21 marca 2009, 22:41

Od razu mi się przypomniał sezon 05/06 i przepiękne zwycięstwo po trzech akcjach w kilka minut. Dziś było podobnie, nawet Del Piero posprzeczał się z Mexesem ;)
Trudno po takim meczu napisać składnie o grze każdego z zawodników, więc podsumuję krótko, na plus - Buffon, Chiellini, Mellberg, Molinaro, Poulsen, Nedved, Giovinco i Iaquinta. Na minus - Grygera, Salihamidzić, Tiago oraz Del Piero.


Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 21 marca 2009, 22:43

Chłopaki ładnie dociągnęli (:roll:) do końca spotkania i w pełni zasłużone trzy punkty wędrują do Turynu. Giovinco i Iaquinta najlepsi na boisku (ten pierwszy po raz kolejny) obrona poza kilkoma błędami Zdenka wydawała się działać w tym meczu perfekcyjnie (szczególnie Giorgio, prawdziwy Cyborg), ustawienie Nedveda na środku boiska daje wiele do myślenia (oczywiście pozytywnie, bo po co ma grać Tiago, skoro Seba może grac na skrzydle, a Duracel na środku). Martwi jedynie bardzo słaba dyspozycja Del Piero i brak w jego miejsce do końca Trezeguet'a... chyba coś jest na rzeczy. I GRANDE GIGI!!! Dwie interwencje na poziomie absolutnie światowy. Reasumując chciałbym widzieć takie Juve zawsze i... forza reggina :)


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 21 marca 2009, 22:45

Miś Coccolino pisze:Alex święta krowa został do konca meczu, mimo iż zasługiwał na zejście po pierwszej połowie. Seba mógł być przesunięty do ataku a w jego miejsce mógl grać Nedved.
Pomyślałem dokładnie o tym samym.

Smiesza mnie ci, którzy uważają, ze Tiago zagrał lepiej od Poulsena.
Portugalczyk jak zwykle przeciętnie (w sam raz jak na garcza rezerwowego, a nie peirwszego skłądu). Za to Poulsen był dzisiaj panem środka pola. Zatrzymał wiele ataków Romy ;)

Na duży plus oczywiście Iaquinta i Giovinco.
Na wielki minus Grygera. Przyłączam sie do Misia:
Grygera :lol:
:lol:

Cos więcej napiszę jutro.


Del

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2003
Posty: 572
Rejestracja: 13 marca 2003

Nieprzeczytany post 21 marca 2009, 22:46

Pewnie taki Juventus kazdy by chcial ogladac. Duzo wymiany pilek na pierwszy kontakt co jest mile dla oka i grozne dla rywali.
Giovinco jak zwykle swietny wystep, asysta przy pierwszym golu (swoja droga bardzo ladna).
Podobala mi sie ta gra, przypominaja sie stare dobre czasy...
Duzo bylo tez okazji niewykorzystanych. Chocby Alexa, ktory jak zwykle 100% szansy nie wykorzystuje. W sumie nie podobala mi sie jego gra dzisiaj. Za duzo samemu chcial zdzialac a tak sie nie da. Mam nadzieje, ze sie poprawi.
Oby ta dalej panowie!
Ostatnio zmieniony 21 marca 2009, 22:49 przez Del, łącznie zmieniany 1 raz.


Zablokowany