Serie A (26): JUVENTUS 1-0 Napoli

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 26 lutego 2009, 14:59

26 Kolejka Serie A
Juventus Turyn vs SSC Napoli

Obrazek

Miejsce:
Stadio Olimpico di Torino

Rywal:
Rok założenia: 1926
Barwy: Błękitne
Przydomek: Celesti,Azzurri
Adres: Via Alcide De Gasperi 33 - 80133 Napoli
Prezydent: Aurelio De Laurentis
Trener: Edoardo Reja
strona internetowa

Sukcesy:
Mistrz Włoch: 1987, 1990
Puchar Włoch: 1962, 1976, 1987
Superpuchar Włoch: 1990
Puchar UEFA: 1989

Ostatnie mecze JUVENTUSU z Napoli:
04.02.09r.(Coppa Italia)
Juventus-Napoli 0:0 K. 4:3
19.10.08r.(Serie A)
Napoli-Juventus 2:1
16.03.08r.(Serie A)
Juventus-Napoli 1:0

Ostatnie mecze Juventusu:
25.02.09r (Champions League)
Chelsea-Juventus 1:0
21.02.09r (Serie A:25)
Palermo-Juventus 0:2
15.02.09r (Serie A:24)
Juventus-Sampdoria 1:1

Ostatnie mecze Napoli:
22.02.09r (Serie A:25)
Napoli-Genua 0:1
14.02.09r (Serie A:24)
Napoli-Bologna 1:1
8.02.09r (Serie A:23)
Palermo-Napoli 2:1

Najlepsi strzelcy:
...
5.Amauri (12)
...
13.Hamsik (9)

Tabela:
2.Juventus
...
10.Napoli

Przewidywane składy:
Juventus
Napoli

Mecz na żywo w sieci:
www.rojadirecta.com
www.myp2p.eu
www.soccer-live.pl
www.live-sport-tv.com

Mecz na żywo w TV:
Al Jazeera Sport +1
C+ Fútbol
ESPN+
Nova Sports 2 (Hellas)
OBN BiH
Raitalia 3 Africa
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sport TV2
SuperSport 1 (DigitAlb)
Telekanal Sport
TV Avala
~ C+ Deportes HD
~ Sky Sport HD1 (Italy)
~ SuperSport HD1
Canal+ sport

źródła: www.juvepoland.com , www.seriea.pl , www.gazzetta.it , www.liveonsat.com , www.stadiony.net , www.juventus.com , www.sscnapoli.it , www.imageshack.us

Wszelkie poprawki proszę kierować na PW 8)
........................................................................

Pozwoliłem sobie założyć temat, mam nadzieję że wszystko zrobiłem jak należy :ok: sorki jeśli kogoś ubiegłem 8) mecz za 2 dni 8)

Po porażce z Chelsea w ramach CL przychodzi nam teraz zmierzyć się z rywalem niewygodnym dla nas ale znajdującym się obecnie w dołku (w Serie A nie wygrali od 7 spotkań ponosząc w tym czasie 4 porażki). Osobiście liczę na zwycięstwo. Martwi kontuzja Camora, którą odniósł w meczu w Londynie, w jego miejsce napewno zagra Marchionni. Juve musi wygrać nie ma innej opcji. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:26 przez drozdi, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 26 lutego 2009, 15:10

Rzeczywiście, nie ma innej opcji niż zwycięstwo Juventusu w tym spotkaniu. Napoli jest w dołku od 7. kolejek nie wygrało. W ostatnim meczu w Pucharze Włoch trochę się z nimi męczyliśmy, ale teraz wszystko powinno pójść po naszej myśli i powinniśmy zgarnąć 3. punkty, tym bardziej że Inter gra z Romą, gdzie może stracić punkty.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 26 lutego 2009, 15:16

Oby ten mecz nie był z serii "drużyna będąca w dołku szuka rywala do odbicia sie od dna, juve służy pomocą"...

Gramy u siebie, musimy wygrac. Tu juz nie chodzi o walke z Interem o scudetto. Tu chodzi o depczacy nam po pietach AC Milan. Gdyby Inter zaczął przegrywac to możemy zerknąć na nich. Tak czy siak musimy gromadzic punkty.

Szkoda Camora, który leczył sie tyle czasu by znowu miec problemy z mięśniami. To chyba juz starość... Bedziemy pewnie skazania na poczynania Marchionniego. Licze, że z Chiellinim już wszytsko OK i zagra od pierwszych minut.

Ustawiłbym nasz zespół podobnie jak na Chelsea, tylko MM za Camora i ewentualnie Marchisio za Tiago.
Z drugiej strony mozna dać odpocząć komus z 2 Amauri-Del Piero i dac pograc od pierwszych minut Iaquincie albo Trezegolowi. W ataku Ranieri ma w czym wybierac bo jest jeszcze Giovinco.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 26 lutego 2009, 15:22

MajosJuventino pisze:Rzeczywiście, nie ma innej opcji niż zwycięstwo Juventusu w tym spotkaniu. Napoli jest w dołku od 7. kolejek nie wygrało.
Udine też było w dołku i nie wygrało od 9 spotkań aż przyszedł mecz z Juve :whistle: Mam nadzieję ze z nami się nie przełąmiął bo wtedy każdy kto będzie w dołku będzie chciał zagrać z Juve :roll: Z Napoli zawsze nam się ciężko grało ale mimo wszystko licze na 3 punkty bo nawet jeśli mamy małe szanse na mistrzostwo to 2 miejsca nikt nam za darmo nie da a mecze u siebie trzeba wygrywać. Ranieri pewno da odpocząć kilku zawodnikom, m. in. bedziemy skazani na MM no ale coż zrobić, nawet z nim w składzie zdarzało nam się wygrywać :wink:

mecz na c+ sport


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 26 lutego 2009, 15:35

Napoli gra dobrze przede wszystkim na własnym stadionie, w dodatku mają spadek formy, jak już wspomnieliście.
Gdyby nie te okoliczności to o wynik bardzo mocno bym się martwił. My jednak gramy na Olimpico, my w końcu mamy już więcej piłkarzy do dyspozycji i można zrobić jakieś roszady. W dodatku widmo LM oddala sie o dwa tygodnie, więc w weekend można skupić sie na Serie A.

Wydaje mi się, że piłkarze nie odpuszczą ligi w najbliższych meczach i na Napoli wyjdziemy maksymalnie skoncentrowani. Nie zagra podstawowy bramkarz gości - Iezzo i przede wszystkim bardzo dobrze nam znany Zalayeta. My natomiast mamy do dyspozycji prawie wszystkich podstawowych zawodników, oprócz Zanettiego (dobra forma Tiago i Marchisio zmniejsza odczuwalność straty) i być może Camoranesiego.
Nie wiem też co z Tiago, bo po schodząc z boiska trzymał się za szczękę (to chyba efekt zderzenia z Giorgio) ale nie sądzę, by uniemożliwiło to jego grę w najbliższym meczu.

Napoli ma swoją markę i zawodnicy mają na pewno świadomość, że na stojąco meczu nie wygramy. To pozwala mi sądzić, że najprawdopodobniej trzy punkty zostaną w Turynie.


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 26 lutego 2009, 15:35

mateo369 pisze:
MajosJuventino pisze:Rzeczywiście, nie ma innej opcji niż zwycięstwo Juventusu w tym spotkaniu. Napoli jest w dołku od 7. kolejek nie wygrało.
Udine też było w dołku i nie wygrało od 9 spotkań aż przyszedł mecz z Juve :whistle:
mecz na c+ sport
Wiadomo, że każda passa się kiedyś kończy, ale Juventus jest na tyle klasową drużyną, że nie może sobie pozwolić na to żeby być takim dobrym "przerywnikiem" złych pass naszych przeciwników.


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 26 lutego 2009, 16:28

Mati pisze: i być może Camoranesiego.
Nawet gdyby Camor nie dosnal kontuzji to by nie zagral w tym meczu bo pauzuje za kartki ;)

Napoli, przeciwnik przeciwko ktoremu ostatnio nam sie ciezko gralo, lecz mamy teraz niemal pewny sklad wiec powinno byc dobrze. Giovinco w wyjscoiwym skladzie? Milo, Nedved po dwoch meczach w ostatnich 6 dniach (zwlaszcza po tym w Londynie gdzie sie naprawde nabiegal) by nas napewno forma nie zachwycil. Grygera na prawej stronie? Eh... Wolalbym zeby Mellberg zagral na prawej flance a Legro, czy juz nawet Ariaudo w srodku... ale to przez nieobecnosc Camora, bo MM i czech moze cos tam na prawej stronie razem zdzialaja, bo w ofensywie to naprawde nie ma co liczyc na Olofa...

PS. Czy Amauri jest zawieszony na rewanz z Chelsea? :think:


Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 26 lutego 2009, 16:43

Skoro Cech gra w hełmie, to Tiago tez ewentualnie bedzie mogl, szczegolnie ze w meczu z czelsi zagral wedlug mnie b. dobrze (w porownaniu do wszystkich srodkowych pomocnikow, bo ci z czelsi tez super nie grali), a podanie do DP co cech ledwo oornil piekne....

Amauri nie bedize zawiszony bo nie dostal kartki.

Camora nie bedzie ale to mala strata bo nasz motor napedowy leci ostatnio na jakims tanim biopaliwie...

btw wie ktos czy Camor ma powazna kontuzje czy zdjety zostal po prostu spowodu poziomu gry?


Edit: no wlasnie w tym momencie zawiesilo mi jeden odbior i przelaczylem na drugi jak sie zaladowal to widzialem tylko anons zmiany i MM na boisku dlatego sie pytam. Ale szczerze to w tej formie Camor nie byl lepszy niz MM...

EDIT2: Camor ma zlamane zebro 9 prawe bodajze nie bedzie go z 6 moze wiecej tygodni...
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 18:30 przez Kamex22, łącznie zmieniany 2 razy.


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 26 lutego 2009, 16:50

Mecz napewno będzie bardzo interesujący. Musimy wygrać. Nie ma mowy o remisie. Piłkarze muszą wyjść zmotywowani i grać tak aby wygrać ten mecz bez żadnych problemów. Choć wątpie aby tak się stało, szczególnie jeśli chodzi o obrone.
Licze na 3pkt, chce i rządam wygranej! Nie możemy dać się przegonić Milanowi, już daliśy za dużoswobody Interowi. Tak nie może być.
Kamex22 pisze:btw wie ktos czy Camor ma powazna kontuzje czy zdjety zostal po prostu spowodu poziomu gry?
Na bank jakaś kontuzja. Zatrzymał grę podczas meczu z Chelsea i trzymał się za udo. Oby to nie było nic poważnego.


drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 26 lutego 2009, 16:51

Kamex22 pisze:btw wie ktos czy Camor ma powazna kontuzje czy zdjety zostal po prostu spowodu poziomu gry?
to musiała być kontuzja. W 1 połowie został mocno potraktowany przez jakiegoś zawodnika chelsea (nie pamiętam kogo :think: ) wyszedł na 2 połowę ale po 10minutach opóścił boisko trzymając się za udo. Na ile poważna tego nie wiem

edit:
http://www.sport.pl/pilka/1,93854,63242 ... owany.html
nie no potrzebujemy i lewego i prawego skrzydłowego... Camor 70% tego sezonu spędza w gabinetach lekarskich...
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 20:27 przez drozdi, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 26 lutego 2009, 16:52

Było widać ewidentnie że miał jakiś problem z mięśniem, po zejściu za linię boczną był badany przez lekarzy, i na boisko już nie wrócił.
Co do jego potencjalnego występu, masz rację że i tak nie zagra, moje niedopatrzenie :). Myślę jednak, że bez względu na to i tak powinniśmy dać radę i zgarnąć całą pulę punktową.


Michal87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2005
Posty: 461
Rejestracja: 18 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 27 lutego 2009, 10:25

Licze na pewne zwyciestwo jak i dobrą gre. Myśle że wygramy 2-0. Mam nadzieje że cały mecz zagra Giovinco za Nedveda. I może duet Alex - Treze. Na środku Marchisio z Sissoko.


Obrazek
paruf

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lipca 2006
Posty: 317
Rejestracja: 19 lipca 2006

Nieprzeczytany post 27 lutego 2009, 10:42

Ich zła passa się niestety nie skończy w ten weekend, to nasza dobra passa się zacznie!


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 27 lutego 2009, 12:46

Już znamy sędziów wyznaczonych przez ligę do jutrzejszej potyczki z Napoli:
- Juventus-Napoli (sabato 28 febbraio, ore 20.30): Ayroldi (Maggiani - Pirondini; IV° Mazzoleni)

ze strony lega-calcio.it

Co do meczu, jak już ktoś wspomniał nie możemy być pomocnikiem drużyn, które są w dołku. Jednak myślę, że jeśli zagramy to co na SB w środe to powinno wystarczyć to na napoli. Tylko nie możemy grać nerwowo, niedokładnie podawać i łamać linii spalonego z Sampą też straliśmy podobną bramę co z Anglikami. Trzeba też mieć na uwadze, że nie możemy szafować siłami naszych graczy, do rewanżu w LM zostało 11 dni, a gramy średnio co 3 dni, jutro Napoli, w środe 1/2 Coppa Italia wyjazd do Rzymu, potem derby :!: z toro, które trzeba wygrać i już rewanż, więc mamy teraz pod górkę jakby nie patrzeć.
Dlatego, jeśli Ranieri chce być rozsądny niech da pograć jutro tym co nie grali z Chelsea.
Skład na jutro wg mnie taki:
Buffon
Grygera*-----------------Chiellini*-------Legro*-----------------Salihamidzic
Giovinco------------------Marchisio------Poulsen*-------Matchionni :roll:
Iaquinta*----Treze

Gwiazdki przy zawodnikach jakby im nie szło to do zmiany w 2 połowie, niech zagra Iaquinta, bo mało gra, tylko niech ten wariat jak strzeli nie ściaga koszulki :P .

EDIT:
Pewnie Knezevic i Zebina wróca do kadry meczowej mam nadzieję, skoro w zapowiedzach pisze, że nie zagrają Camor, Zanetti, De Ceglie i Andrade.


Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 27 lutego 2009, 13:02

Mnie sie wydaje ze powinniśmy przystosowac naszą jedynastke pod nieobecnosc Camora , a skład powinien wyglądac tak :

Buffon

Grygera - Legro - Chiellini - Molinaro
Poulsen
Marchisio Sissoko
Nedved
Treze Iaquinta

taka jedynastka wg mnie mogłaby sie sprawdzic przeciw Napoli , jak i przeciw Chelsea , gdzie Nedved by sie nie wracał do obrony , w ataku wystąpili by Del piero i Amauri , którzy by tylko wyczekiwali na piłki od środkowych pomocników itp , to moje myśli , i ja tak sądze :prochno: a jak sądzi pan Ranieri ? tego nikt nie wie...


Zablokowany