LM [1/8 (1)]: Chelsea 1-0 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 22 lutego 2009, 07:05

Obrazek

pierwszy mecz 1/8 finału LM: Chelsea - JUVENTUS

Czas:

2009-02-25 (środa)
godzina 20:45

Miejsce:

Stamford Bridge

O przeciwniku:

Pełna nazwa - Chelsea Football Club
Przydomek - The Blues
Barwy - Niebieskie
Data założenia - 14 marca 1905
Stadion - Stamford Bridge
Liczba miejsc - 42.055
Prezes - Peter Kenyon
Trener - Guus Hiddink
strona internetowa

Sukcesy:

Krajowe
* Mistrzostwo Anglii (3)
* Puchar Anglii (4)
* Puchar Ligi Angielskiej (4)
* Tarcza Wspólnoty (3)

Międzynarodowe
* Puchar Zdobywców Pucharów (2)
* Superpuchar Europy (1)

Klasyfikacja Strzelców Ligi Mistrzów 2008/09

Obrazek

Najlepsi strzelcy obu drużyn

4. Alex Del Piero (Juventus)
…
2. Nicolas Anelka (Chelsea)

mecz na żywo w TV:

CT2
RAI Uno - raczej zakodowany
nSport
ART Sport 3
C+ Sport (Fra)
ESPN 2 **
ESPN 2 Caribbean
ESPN Atlantic
Futbol Smart
Nova Sports 2 (Hellas)
ORF 1
Premiere Sport Portal
Setanta Ireland (irl)
SF 2
Sigma Sports 2
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Sport 16:9 (Italy)
Sky Sports 2 (uk)
Sky Sports Interactive 1
Sport 1.1 (Ned)
Sport 5+
Sport TV Multijogo
Sport TV2
Sportmanía
STV 3 Slovakia
Telekanal Sport
TSi 2
TSR 2
TV2 Sport (Den)
TV3 Slovenia
TV6 Hungary
TV6 Lithuania
Viasat Sport (Nor)
Viasat Sport (Swe)
~ C+ Deportes HD
~ HD Suisse
~ Sky Sports HD2 (uk)
~ TV2 Sport HD (Den)

źródła: www.juvepoland.com , www.liveonsat.com , www.wikipedia.pl , www.stadiumguide.com

Kibice we wszystkich miastach Polski spotykają się by razem by oglądać ten mecz - zrób to i Ty, wstąp do pokoju KIBICE

wszelkie błędy proszę kierować na PW - na pewno wprowadzę poprawki :-D

---------------------------------------------------------------------

Oto nadchodzi, wyczekiwany przez wszystkich pojedynek dwóch potęg. Na pewno wszyscy z niecierpliwościa wyczekiwaliśmy na ten mecz i liczymy że Juve rozprawi sie z Chelsea tak jak to zrobilismy z Realem. W ostatnich kolejkach ligowych obie drużyny odnosiły zwyciestwa, tak na prawde nie wiemy czego oczekiwac po tym meczu. LM zawsze jest wielka niewiadomą i za to przecież ją tak uwielbiamy. Tutaj wszystko jest możliwe. Mam nadzieje że w środę to my będziemy góra i zrobimy sobie niezła zaliczke przed meczem w Turynie. Wiadomo jednak że nie będzie latwo. Chelsea pod wodza nowego trenera wg mnie jednego z najlepszych na świecie na pewno się odrodzi. Cóż, zobaczymy - jedno wiemy na pewno - JUVENTUS będzie walczył jak zawsze.
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2009, 13:52 przez tabo89, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
KeRmit19

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 marca 2008
Posty: 577
Rejestracja: 29 marca 2008

Nieprzeczytany post 22 lutego 2009, 07:45

Juz myslalem, ze nie obejrze, a tu jednak niespodzianka bo meczyk na RAI UNO :-D Jesli wyjdziemy tak skoncentrowani i zdyscyplinowani taktycznie jak w meczu z Realem na SB to jestesmy zdecydowanie ugrac cos dobrego. Pelna koncentracja przede wszystkim! Jesli chodzi o obrone to chyba wolalbym zobaczyc Mellberga na prawej obronie. Zna brytyjski futbol i gra zdecydowanie twardziej niz Zdenek, ktory nie oszukujmy sie gra ponizej oczekiwan. Pomoc widzialbym taka jak z Palermo, a atak wiadomo Alex-Amauri/Treze. No ale wiadomo raczej Amauri, ktory celowo byl oszczedzany na ten mecz. Czekam z niecierpliwoscia na ten mecz. Jesli przegramy jedna bramka nie ma tragedii. Tym bardziej, jesli strzelimy przy tym gola. Ale na szczescie nie przegramy 8) Moze historia typu: Alex z wolnego?! :wink: FORZA JUVE!!!


Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2009, 09:38

KeRmit19 pisze:Jesli chodzi o obrone to chyba wolalbym zobaczyć Mellberga na prawej obronie. Zna brytyjski futbol i gra zdecydowanie twardziej niz Zdenek, ktory nie oszukujmy sie gra ponizej oczekiwan.
Grygera powinien pójść w odstawkę na ten mecz. Zgadzam się w 100%. Gra najsłabiej. Z jego strony traciliśmy ostatnio najwięcej bramek w lidze.

Liczę, że wyjdzie Camor, bo jest bardziej ograny w meczach o wysoką stawkę niż MM. Atak Alex-Amauri. W razie czego jest Treze który zawsze może pokazać magiczne dotknięcie czubkiem buta w najmniej oczekiwanym momencie dla rywala.

Ostatnio Chelsea grał z A.Villą w takim ustawieniu: 4-3-3
Petr Cech - José Bosingwa , Alex , Paulo Ferreira , John Terry - Michael Ballack , Frank Lampard , John Obi Mikel - Nicolás Anelka , Didier Drogba , Salomon Kalou.

Jak wyjdą w środę nie wiem. Wiem tylko, że największe zagrożenie stanowią Lampard i Anelka.

Nie dajmy się zepchnąć do rozpaczliwej obrony, zagrajmy ten mecz w wyrachowany, mądry sposób (bez głupich błędów w obronie i niepotrzebnych strat w środku)- bo to dwumecz, rewanż będzie u nas, a Chelsea w tym sezonie we Włoszech już dostała.


Karol_Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 188
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2009, 09:55

Ivory pisze:Jak wyjdą w środę nie wiem. Wiem tylko, że największe zagrożenie stanowią Lampard i Anelka.
I tu z tobą zgodze sie w 100% ale jak oglondałem mecz Chelsea z Aston.V
nieźle też sobie pogrywał Bosingwa.A co do meczu będzie on bardzo ciężki dla Juve ale myśle że jest conajmiej do zremisowania bo Chelsea nie jest jeszcze w swojej optymalnej formie,chociaż może sie do środy wszystko zmienic znając Hiddinka.Będę sie cieszył jeśli Juve wygra ale remis też mnie zadowoli na tak ciężkim terenie. :)


Obrazek
.::::::FORZA JUVE::::::.
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 22 lutego 2009, 09:59

Ivory pisze:
Ostatnio Chelsea grał z A.Villą w takim ustawieniu: 4-3-3
Petr Cech - José Bosingwa , Alex , Paulo Ferreira , John Terry - Michael Ballack , Frank Lampard , John Obi Mikel - Nicolás Anelka , Didier Drogba , Salomon Kalou.

Jak wyjdą w środę nie wiem. Wiem tylko, że największe zagrożenie stanowią Lampard i Anelka.
Uważałbym jeszcze na Bosingwe. On jest bardzo szybki i zwinny, te jego rajdy są bardzo niebezpieczne.

Na ten mecz czekałem 3 lata. Tak, dokładnie tyle czasu, bo żaden mecz w fazie grupowej nie przysparza takich dużych emocji jak pojedynki w fazie pucharowej. Tu już gramy o znacznie większą stawkę. Juventus w szesnastce najlepszych drużyn Europy. Mozemy spokojnie podejść do tego meczu. Nie jesteśmy faworytami, a Chelsea ma nóź na gardle.
Nie jestem tak wielkim optymistą jak wielu z was, ale stawiam na remis, najprawdopodobniej bramkowy.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2009, 10:03

No wielki mecz przed nami.Będzie to na pewno bardzo ciężki mecz,w którym jak nie wygrana,to przyda się też bramkowy remis.Mam nadzieję na błysk geniuszu Alexa i konsekwentną grę naszych asów:Camora,Gigiego,Kielona i Momo.Zobaczymy co z tego wyjdzie.Hiddink na bank przygotował coś na nas i poskładał tą drużynę,widać jak świetny to trener.Miejmy nadzieję,że nasz Ranieri,który widział mecz z Villą,też coś przygotuje.FORZA JUVENTUS!!!!Pokażmy Calcio w Europie!!!!


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2009, 10:06

Jak zagramy tak samo mądrze jak na SB z Realem to wygraną mamy w kieszeni. Taki skład powinien być gites majonez :) :
Buffon
Mellberg-------------------Legro-------Chiellini--------------------Molinaro
Camor---------------------Tiago-------Momo----------------------Nedved
(Giovinco)
Amauri-----------Treze

Ale za to Ranieri ma w czym wybierać :
Del Piero-swym geniuszem może nam "załatwić" wygraną
Iaquinta- jest dobry na podmęczonego przeciwnika
Marchisio - def pomocnik wrazie w jakby Tiago coś nie ten teges
Giovinco- jeśli Nedvedowi by nie wypaliło

Także nasz allenatore ma teraz fajne pole manewru i niech go teraz boli główka jaka optymalna 11 wystawić :-D .
Powinno być dobrze myśle :) .

Jak ktoś mieszka niedaleko granicy z Czechami jak ja (mam 30 kilosów tylko :D ) to czeska tv pokaze ten mecz, bo widziałem już program :D.
W końcu 3 Czechów bedzie :wink: Grygera, Nedved i Cech.


slay_mac

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lutego 2008
Posty: 351
Rejestracja: 15 lutego 2008

Nieprzeczytany post 22 lutego 2009, 10:36

Uff... Miesiące oczekiwań i w końcu upragniony mecz w Londynie. :twisted:

Boję się o nasze prawe skrzydło, bo jak gra Grygera każdy widzi, a jak jeszcze dojdzie nasz mistrz dryblingu i dośrodkowań MM (bo nie wiadomo czy Camor wytrzyma cały mecz) to nie będziemy stanowić w tej formacji żadnego zagrożenia dla Chelsea.
W ataku z jednej strony chciałbym zobaczyć duet Amauri- Treze, no ale wtedy zabrakłoby miejsca dla Alexa, a on po prostu nie może nie zagrać w tym meczu... Możliwe, że wyjściem z tej sytuacji byłaby formacja 4-3-3, którą ze względu na nasz potencjał w ataku powinniśmy grać regularnie, no ale oczywistym jest, że tak nie zagramy. W takim wypadku na ławce powinien zasiąść chyba Treze.
W środku pomocy liczę na występ Sisoko i Tiago (ewentualnie Marchisio), na lewym skrzydle na pewno wystąpi Nedved, ale mam przeczucie, że Giovinco też sobie trochę pogra.

Obstawiam optymistycznie 2:0 dla naszych po bramkach DP (bezpośredni wolny) i Chiellini z główki po dośrodkowaniu Alexa z kolejnego rzutu wolnego 8)

Jak to jest z tym Rai Uno? Mecze LM są kodowane?


stefan590

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2004
Posty: 150
Rejestracja: 24 września 2004

Nieprzeczytany post 22 lutego 2009, 10:38

Jaka jest szansa, że Rai Uno nie zakoduje tego spotkania?

Co do meczu, to mam nadzieję, że uda nam sie wywieźć jakis korzystny remis(2-2), co da nam możliwość spokojnego i pewnego startu w Turynie. W Londynie czeka nas ciężki mecz, dużo cięższy niż ten na Bernabeu, ale wierzę, że stać nas na korzystny rezultat.


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 22 lutego 2009, 10:56

Nareszcie Liga Mistrzów powraca! Przed nami bardzo ciężki mecz, szczególnien dla obrony.
Myśle, że na prawej stronie powinnien zagrać Melberg jak to ktoś wcześniej napisał. Jest bardziej pewny niż Grygera i zna angielski futbol bardzo dobrze.
Na środku Legro musi być bardzo skupiony. Ostanio popełnia mase głupich błędów, nie wspominając o rękach w pudełku. O Chielliniego się nie martwie :) Ale o Molinaro już tak. Mam nadzieje, że trenuje wrzutki przed tym meczem, bo jeżeli gramy skrzydłami to mogą się okazać kluczowe.
Co do pomocy. Z prawej Camor, środek Momo i Tiago, lewa Nedved. Jedynie boje się o występ Pavla. Wszyscy widzimy jak gra. Mam nadzieje, że jedenk coś jeszcze pokaże w takim meczu, wreszczie się zmobilizuje porządnie i zagra na miare oczekiwań.
Atak. Tu raczej Ranieri postawi na Del Piero i Amauriego. Myśle, że brazylijczyk zagra tak jak z Sambdorią i Palermo to będzie naprawde dobrze. A Alex jak to Alex. Do takich meczów podchodzi poważnie dlatego myśle, że to będzie dobry mecz tego zawodinka.

Co do Chelsea, to napewno trzeba pilnować Lamparda, Anelke i Drogbe. Są to świetni piłkarze, którzy potrafią zrobić coś z niczego.

Forza Juve!


JuveFilip_8_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2005
Posty: 531
Rejestracja: 01 marca 2005

Nieprzeczytany post 22 lutego 2009, 11:10

Po dobrym meczu z Palermo licze ze w Londynie bez problemu zdobedziemy przynajmniej jedna bramke... Czuje ze tak jak w Madrycie, wszystkich zaskoczymy i wygramy z Chelsea 0 - 1 po bramce ktoregos z obroncow (Kielon, Legro czy Mellberg).
Bedzie na pewno ciezko, na Stamford Bridge nie gra sie nikomu dobrze.
Gdyby tylko Joe Cole byl zdrowy obstawialbym 3 - 1 dla Chelsea, bo z Grygera robilby co by chcial.
Nasza najwieksza nadzieja moze byc pomylka Ranieriego i wystawienie na prawej obronie Mellberga (bo nasz swietny trener sam na to nie wpadnie) ktory w Premiership gral wlasnie na tej pozycji i zdecydowanie na Chelsea powinien tam grac, jezeli zagra Grygera... bedzie masakra i nasza prawa strona bedzie calkowicie odlosnieta, przy nienajlepszej grze Camora w defensywie.
gladston pisze: Uważałbym jeszcze na Bosingwe. On jest bardzo szybki i zwinny, te jego rajdy są bardzo niebezpieczne.
Molinaro tak swietny jak Bosingwa nie jest... Ale na pewno nie jest od niego wolniejszy : ) szybkosci zarzucic Cristianowi nie mozemy :)

Sklad uwazam, ze najlepszy bylby taki jak z Palermo, zmieniajac Grygere na Olofa i w ataku Iaquinte i Treze na DP i Amauriego, a w okolicach 60 min naszego Kapitana na Treze i wpuszczenie za Nedveda Giovinco, ktory moglby wykonywac stale framgenty gry po zejsciu Pinturicchio.


Obrazek
Sajan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 marca 2005
Posty: 402
Rejestracja: 04 marca 2005

Nieprzeczytany post 22 lutego 2009, 11:48

jak w tej klasyfikacji strzecow napisali nazwisko Iaquinty?


"Wyobraź sobie worek, w worku bilon, worek ze trzy metry i wazy ze sto kilo. Wyobraź sobie worek, w worku banknoty, a teraz spójrz na tych co sprzedali się za pięć złotych"
kubulek9

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2008
Posty: 16
Rejestracja: 15 września 2008

Nieprzeczytany post 22 lutego 2009, 11:53

Co do meczu to uważam ,że jeżeli zagramy NA miarę swoich możliwości to myślę ,że wygramy. Musimy pokazać Chelsea ,kto na arenie międzynarodowej tutaj rządzi i pokazać im prawdziwą lekcję futbolu tak jak na SB z Realem. Kto Nam wtedy dawał szansę wygrać z Realem u Nich na
SB???Więc sądze ,że po zwycięstwie nad Palermo(przy tym grając całkiem nieźle) można pokusić się nawet na zwycięstwo. FORZA Juve
P.S. Wie ktoś może na jakim kanale z pakietu polsat będzie leczał mecz(o ile będzie) ,bo tyle tam tych RAI'ów ,że nie wiem w końcu to który :) ?


KeRmit19

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 marca 2008
Posty: 577
Rejestracja: 29 marca 2008

Nieprzeczytany post 22 lutego 2009, 12:03

P.S. Wie ktoś może na jakim kanale z pakietu polsat będzie leczał mecz(o ile będzie) ,bo tyle tam tych RAI'ów ,że nie wiem w końcu to który ?
RAI UNO o ile nie zakoduja tego meczu ale jestem pelen nadziei i wiary, ze tego nie zrobia :wink:


Giacobbneri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 czerwca 2007
Posty: 348
Rejestracja: 12 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2009, 12:07

Dość często oglądam Chelsea bo lubię obstawiać ich mecze :P Z Watfordem wygrali po hattricku Anelki, wczoraj po pięknym golu Anelki. To ich w tej chwili najgroźniejszy piłkarz. Jest w świetnej formie. Ma niesamowitą dynamikę i szybkość i jak sobie pomyślę, że naprzeciwko niego zagra Legrotaglie ;/ Ja bym dał na środek Kielona z Mellbergiem, który wydaje mi się być pewniejszy od Legro no i "parę" lat grał w Premiership. Z drugiej strony gra Chelsea pozbawiona jest akcji skrzydłami praktycznie. Ciągle próbują atakować środkiem (jeśli bokiem to przez obrońców i schodzących napastników). Tak się zastanawiam czy Ranieri nie powinien zagrać 4-3-1-2 bo sam Sissoko i Tiago może być za mało na kapitalny środek Chelsky. Joe Cole jest kontuzjowany, Quaresma nie będzie mógł zagrać, Malouda chyba też kontuzja więc widać że brakuje im skrzydłowych. "Anglicy" stosunkowo dużo goli tracą po kontratakach choćby z Watfordem gol Priskina. My to też potrafimy doskonale i liczę że parę razy ich skontrujemy. Grunt to nie przegrać. Bramkowy remis byłby super.

P.S. W tym sezonie Chelsea gra lepiej na wyjazdach niż u siebie, choć to pewnie była "zasługa" pana Scolariego ;-)


Ouaresma, Benzema, Van Der Vaart i Huntelaar - takie rzeczy tylko w FM-ie !

Marnotta gdzie te transfery ? Delneri gdzie ta piękna gra ?

Moggi wróć !!! Lato 2011 już niedługo !!!
Zablokowany