Serie A (24): JUVENTUS 1-1 Sampdoria

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 13 lutego 2009, 12:12

24 kolejka Serie A
Juventus FC - UC Sampdoria


15.02.2009 (niedziela), godzina 15:00
Stadio Olimpico di Torino

Unione Calcio Sampdoria SpA:
Przydomek: Blucerchiati
Data założenia: 1946
Stadion: Stadio Luigi Ferraris
Prezes: Riccardo Garrone
Trener: Walter Mazzarri
Oficjalna strona klubu
Polska strona klubu


Statystyki spotkań obu drużyn
Ogółem:
Spotkań: 112
Wygrane (Juventusu): 57
Remisy: 33
Porażki: 22
Bramki strzelone: 183
Bramki stracone: 111
Więcej

Ostatnie spotkanie zostało rozegrane 27.09.2008 (5 kolejka Serie A) i zakończone bezbramkowym remisem. Najlepszymi zawodnikami Juventusu (według not po meczu) zostali Mellberg, Sissoko i Nedved. Więcej o meczu: Relacja ; News z Juvepoland.

Ostatnie spotkania - sampdoria
08/02-09 Serie A: Sampdoria 2:2 Siena
01/02-09 Serie A: Chievo 1:1 Sampdoria
28/01-09 Serie A: Sampdoria 3:1 Lazio
25/01-09 Serie A: Inter Milan 1:0 Sampdoria
21/01-09 Coppa Italia: Udinese 1:1 Sampdoria 1:1(OT) 2:5(Po karnych)
18/01-09 Serie A: Sampdoria 0:2 Palermo


Ostatnie spotkania - Juventus
08/02-09 Serie A: Catania 1:2 Juventus
04/02-09 Coppa Italia: Juventus 0:0 Napoli 0:0(OT) 4:3(Po karnych)
31/01-09 Serie A: Juventus 2:3 Cagliari
28/01-09 Serie A: Udinese 2:1 Juventus
24/01-09 Serie A: Juventus 1:0 Fiorentina
18/01-09 Serie A: Lazio 1:1 Juventus

Tabela
1. Inter FC 23 53 40-16
2. Juventus FC 23 46 38-20
3. AC Milan 23 45 40 - 23
...
14. Calcio Catania 23 26 21-29
15. US Sampdoria 23 25 22-28
16. FC Bologna 23 22 25-37

Przewidywane składy
Juventus FC: Buffon - Grygera, Chiellini, Mellberg, Molinaro - Camoranesi, Tiago, Poulsen, Nedved - Amauri, Del Piero.
http://www.gazzetta.it/Calcio/SerieA/Squadre/Juventus/

US Sampdoria: Castellazzi - Stankevicius, Gastaldello, Lucchini - Padalino, Ziegler, Palombo, Franceschini, Pieri - Pazzini, Cassano.
http://www.gazzetta.it/Calcio/SerieA/Squadre/Sampdoria/

Transmisje w TV
liveonsat pisze:Al Jazeera Sport +1
Boom Sport One
C+ Spain
C+ Sport (Fra)
C+ Sport (D/F/N/S)
EXPN Brazil
ESPN Latin America
Fox Socce Channel **
La 7 Cartapiu C
NTV Spor
OBN BiH
Sky Sport 1
Sky Sport 16:9 (Italy)
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
Sport 1 (Ukr)
Sport 1.2 (Ned)
Sport TV1
SuperSport 1 (DigitAlb)
TV Avala
TV Capixaba
TV7 Bulgaria
~ C+ Spain HD
~ C+ Sport HD (D/F/N/S)
~ Sky Sport HD2 (Italy)
~ Sport TV HD
~ SuperSport HD1

Jesteśmy zdecydowanym faworytem tego meczu. Sampdoria nie gra ostatnio też jakoś wybitnie rewelacyjnie. Mają od początku tego roku podobny problem co Juventus.
Czeka nas na pewno ciekawe spotkanie w niedzielę na Stadio Olimpico. Dobrze, że gramy ten mecz w Turynie, chociaż wyniki niejednokrotnie pokazały, że jako gospodarzom nie grało nam się jakoś lepiej. Mówię, że dobrze głównie ze względu na to, że Sampdoria, która w tabeli Serie A plasuje się niżej od naszych ostatnich rywali, w niedzielę wybiegnie w silnym składzie. W meczu wystąpi zapewne Cassano, którym podobno interesuje się Juventus.
Jeśli chodzi o sam Juventus to w przewidywanych składach widzę tylko jedną zmianę, która zapewne będzie (Chiellini - Legrottaglie), bo Giorgio według ostatnich nawet doniesień, nie wydaje się być gotowy do rozegrania takiego meczu. Ciekawi mnie kto wystąpi w ataku, bezwarunkowo stawiam, że zagra Del Piero, a jego partnerem będzie, bo musi być, ktoś z dwójki Amauri - Trezeguet. Amauri zagrał przyzwoite spotkanie z Catanią, walcząc do końca, ale Trezeguet także ma wielką ochotę do gry. Decyzję podejmie Ranieri i oby tym razem, była to dobra decyzja...
Ostatni mecz z Sampdorią zremisowaliśmy bezbramkowo, chociaż z tego co udało mi się zapamiętać i odświeżyć czytając newsy z tego meczu, okazji do strzelenia bramki, ani nam, ani Blucerchiatim nie brakowało. Teraz wydaję mi się, że zobaczymy kilka bramek i oby to były bramki zdobywane tylko przez naszych zawodników (tylko, ponieważ każdy życzyłby sobie, aby Buffon zachował czyste konto).
Inter gra w niedzielę o 20:30 z Milanem mecz derbowy i jest stawiany w roli faworyta tego meczu. Ja jestem zdania, że Milan na dzień dzisiejszy jest w lepszej formie i ten mecz wygra, co w przypadku wygranej Juventusu zbliża nasz zespół do Interu na 4 punkty. Forza Juve!

literatura: Wikipedia, Juventus.com, JuvePoland, Stadiony.net, SerieA.pl

Błędy proszę kierować do mnie na priv?! Dzięki za pomoc ;].
Ostatnio zmieniony 13 lutego 2009, 17:53 przez szczypek, łącznie zmieniany 1 raz.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 13 lutego 2009, 12:26

Nie ma opcji, ten mecz po prostu trzeba wygrać, zważywszy na Derby Mediolanu i szanse zbliżenia się do pierwszego miejsca. Naprawdę miło jest patrzeć na prawie najsilniejszy skład Juventusu, mimo wszystko ... niech Chiellini się porządnie wykuruje a nie tak jak ostatnio kiedy wrócił na Cagliari, wiem to nie ja jestem lekarzem w Juve, ale po tym co od początku sezonu przeszliśmy mam pełne prawo kwestionować ich pracę.
Sampdoria mnie zadziwia, naprawdę nie wiem gdzie leży przyczyna ich słabej gry w tym sezonie. Mają skład i trenera z którym spokojnie mogliby powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu.
Jestem dobrej myśli i liczę na przekonywujące zwycięstwo.


Corcky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2005
Posty: 1127
Rejestracja: 09 marca 2005

Nieprzeczytany post 13 lutego 2009, 13:04

szczypek pisze: Inter gra w niedzielę o 20:30 z Milanem mecz derbowy i jest stawiany w roli faworyta tego meczu. Ja jestem zdania, że Milan na dzień dzisiejszy jest w lepszej formie i ten mecz wygra
Patrząc na występ Milanu w poprzedniej kolejce nie mogę się zgodzić. Poza tym nie zagra Kaka. Inter jest zdecydowanym faworytem, ale jak to bywa w takich meczach różnie może być.

Póki co jednak to my musimy wygrać, a spotkanie nie będzie z pewnością łatwe. Ciekawi mnie postawa Camoranesiego i Del Piero. Pierwszy powinien dać wiele drużynie w ofensywie, a drugi powoli wracać do formy.
Trochę boję się o postawę naszej drugiej linii. W poprzedniej konfrontacji obu drużyn Sissoko był często tym, który powstrzymywał Cassano. W niedzielę go zabraknie.


Obrazek
Alessandro Del Piero ole!
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 13 lutego 2009, 13:53

Środek pola Poulsen-Tiago. Ciekawe co to będzie. Zobaczymy, co pokażą "śmieciowi" piłkarze, bo takie miano zyskali dzięki uprzejmości kibiców z Włoch. Tiago ostatnio zaliczył dwa co najmniej dobre mecze (Juventus, Portugalia), oby podtrzymał tą passę. Nedved niestety znowu w pierwszym składzie. Dać Molinaro zakaz zapuszczania się na połowę rywala, wpuścić Giovinco i może jakieś konstruktywne ataki szłyby lewą stroną.

Chciałbym choć przez parę minut zobaczyć na boisku jednocześnie Sebe i Treze. Współpracując ze sobą mogą być naprawdę groźni.

Rywala nie można zlekceważyć. W niedzielę zagra mocne trio Palombo-Cassano-Pazzini.

EDIT:

Kamex22,
Meczu Portugalii nie widziałem, wiem tylko, że zagrał 45 minut i zaprezentował się z dobrej strony (podania, gra w obronie, dobry strzał na bramkę przeciwnika).
Ostatnio zmieniony 13 lutego 2009, 16:12 przez Arbuzini, łącznie zmieniany 1 raz.


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 13 lutego 2009, 14:12

Mnie ciekawią 2 rzeczy: jak zaprezentuje się Tiago, który mam nadzieję wróci do dyspozycji z meczów z Realem oraz czy zobaczymy w końcu Trezeguet w podstawowym składzie. Myślę, że Francuz powinien dostać szansę gry od początku, zagrać w parze z Aleksem, a potem, przy ewentualnym zmęczeniu, zostać zastąpiony przez Amauriego. DP odpoczął przed tygodniem, zatem liczę, że zaprezentuje się dobrze i będzie grać zespołowo, bo wszyscy dobrze wiemy ile jego podania znaczą. Musimy ten mecz wygrać, innej opcji nie ma.


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2009, 15:13

Innego rezultatu niż wygrana Juve się niespodziewam. Sampa jest dobra, ale ostanio im nie idzie, lecz to żadne ułatwienie, ponieważ jak wiemy, Stara Dama także ostanio nic nie gra. Obstawiam 2-0. Mam nadziejej, że do składu wróci Treze i strzeli bramke. Dobrze by było aby także trafił do siatki rywali Amauri, który ostanio nie strzela.
Licze na Tiago w tym meczu. Z Catanią pokazał się z bardzo dobrej strony i mam nadzieje, że tak będzie grał a nawet i lepiej z Samdorią.
Ciekawe czy Chiellini wyjdzie na murawe. Dobrze będzie jak pogra chociaż 15 ostatnich minut, aby jakoś się rozegrać.

Forza Juve!


goly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2007
Posty: 513
Rejestracja: 28 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 13 lutego 2009, 15:19

Sampdoria to ciężki rywal i tego nikt nie zaprzeczy ale z Camoranesim gra będzie o niebo lepsza. Wreszcie ktoś kto odciąży Alexa z rozgrywania piłki. Środek Poulsen- Tiago wygląda ciekawie, obydwaj panowie mają coś do udowodnienia kibicom, grają ze sobą chyba pierwszy raz ale miejmy nadzieje, że pokażą nam kawał dobrego footballu :ok: Zawodnik który potrafi przyprawić o ból głowy to z pewnością Cassano, trzeba na niego uważać. Mój typ to 3-1.


Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2009, 15:21

Arbuzini pisze:Tiago ostatnio zaliczył dwa co najmniej dobre mecze (Juventus, Portugalia)
A mozesz dokladniej opisac mecz w barwach portugalii, lub masz jakis skrot z gra Tiago bo jestem ciekaw.

Co do smieciowych pilakrzy hmm Tiago w koncu zaczyna robic postepy moze nie gra jeszcze tak jak tego oczekiwalismy po transferze, ale widac ze sluzy zmiana etykietki z najdrozszego transferu na niewypal, bo teraz juz gra na luzie (gorzej nie moze :P ). Poulsen jeszcze sie nie zdarzyl wykazac, ja mma nadzieje ze zamknie usta krytykom. Nie jestem moze jakis wielkim jego fanem ale w interesie nas wsyzstkim lezy to zeby gral dobrze :) .

Co do samego meczu to z Sampa nie jestem pewien ale chyba jeszcze nie wygralismy pod wodza Ranieriego, ale tak samo bylo jesli chodzi o Catanie (przynajmneij w rozgrywkach Serie A). Mam nadzieje na jakis come back formy, a juz na pewno na wygrana. Po porostu musimy wygrac ale to tez tyczyc sie bedzie kazdego kolejnego meczu. Najbardziej boje sie o defensywe, choc moze obecnosc Poulsena troche pomoze (on czasem gra jako 5 obronca). W ofensywie mozemy liczyc na Tiago i Camora, DP i najpewniej Treze wiec to powinno wystarczyc. Zobaczymy jak zagra Nedved, modle sie o to zeby dobrze, bo zal mi sie go czasem robi jak widze jak sie meczy....


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2009, 15:57

Chcę zobaczyć Juventus z polotem. Koniec szarości, męczenia i jechania z zaciągniętym ręcznym. Liczę na Camora. Z nim gra wygląda o niebo lepiej. Mam wrażenie, że nawet Grygera gra lepiej jak w przodzie ma Camora. Jeśli chodzi o atak to mam nadzieje, że Claudio od pierwszych minut da szansę Trezegeut! Wierzę, że wygramy ten mecz, a na San Siro padnie korzystny dla nas wynik i zbliżymy się do Interu na 4/5 pkt.


Obrazek
Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 13 lutego 2009, 15:59

Strasznie ciekawy jestem tego spotkania. Niby Juventus nabrał rozpędu, po potyczce z Catanią, ale chyba nie tak wystarczającego, aby rozłożyć Sampdorię na łopatki. Raczej wygramy, chociaż w ekipie z Genui jest przecież niezawodny Antonio Cassano. Ten bajeczny drybler, może jedną akcją odwrócić losy tego meczu. W tabeli Sampdoria za wysoko nie jest, lubię tą drużynę i mam nadzieję, że w końcu będzie się pięła ku górze, ale rzecz jasna dopiero po tym meczu.


M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 13 lutego 2009, 16:28

Pewnie to pytanie padało już wiele razy, ale wybaczcie, jestem laikiem w tych sprawach. Czy mecz z Sampdorią będzie można obejrzeć na platformie Cyfry+? Z góry dziękuję za odpowiedź.


:roll:
Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 lutego 2009, 17:04

Niestety nie Klik nie ma naszego meczu na C+.Co do meczu:Będzie bardzo ciekawy.Musimy zagrać w końcu na miarę JUVENTUSU,a nie znowu wydusić fuksem punkty w końcówce i liczyć na Buffona.Mam nadzieję,że strzelimy z trzy gole by wprawić w ruch tą zastałą maszynę.Po zobaczenia.Siema


SirRose

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 października 2007
Posty: 357
Rejestracja: 22 października 2007

Nieprzeczytany post 13 lutego 2009, 18:12

Sampdoria nie gra zbyt dobrze na wyjeździe, ale my ostatnio w ogóle nie gramy za dobrze więc huraoptymistą zdecydowanie nie jestem. Może być ciężko ale zdecydowanie dołączam się do proźby zoff'a - "Chcę zobaczyć Juventus z polotem. Koniec szarości, męczenia i jechania z zaciągniętym ręcznym".

A co do meczu Inter-Milan to zdecydowanie będę kibicował Milanowi. Niech internisci dostaną ostre lanie i nauczą się pokory :)


Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 lutego 2009, 11:30

Może to trochę nie na temat,ale nie dawajcie mi kartki za to,że popsuję Wam humor.Otóż dzisiaj miałem sen(bardzo dokładny)jak oglądam mecz na necie(Juve-Sampa)Dużo walki,oba zespoły dobrze,jak na ich kryzys.1:0 dla Sampy(Perrotta :shock: )potem wyrównał ktoś z Juve(nie pamiętam kto).88 minuta zamieszanie w polu karnym Juve,piłka do Molinaro a ten na 5 metrze minął się z piłką jak Terlizzi z Catanii.Do piłki podchodzi ktoś z Dorii wrzuca( :shock: )piłkę do Cassano,a ten głową do bramki i 1:2.Koniec :angry: W śnie rozwalałem cały dom.I oby to dzisiaj nie stało się rzeczywistością.....Pozdro


Machnes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2004
Posty: 500
Rejestracja: 24 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 14 lutego 2009, 11:45

Il Tifoso pisze:Może to trochę nie na temat,ale nie dawajcie mi kartki za to,że popsuję Wam humor.Otóż dzisiaj miałem sen(bardzo dokładny)jak oglądam mecz na necie(Juve-Sampa)Dużo walki,oba zespoły dobrze,jak na ich kryzys.1:0 dla Sampy(Perrotta :shock: )potem wyrównał ktoś z Juve(nie pamiętam kto).88 minuta zamieszanie w polu karnym Juve,piłka do Molinaro a ten na 5 metrze minął się z piłką jak Terlizzi z Catanii.Do piłki podchodzi ktoś z Dorii wrzuca( :shock: )piłkę do Cassano,a ten głową do bramki i 1:2.Koniec :angry: W śnie rozwalałem cały dom.I oby to dzisiaj nie stało się rzeczywistością.....Pozdro
Błagam was, dajcie mu już bana bo ja go po prostu nie moge czytać.
Koleś, co nic nie wie o Tacchinardim bo jest zwyczajnie za młody wali nam tu jakies smuty, że za nim teskni itd. pisze cokolwiek byle napisac :prochno: sorry, ale mnie poniosło ;/

Co do meczu:

Z Sampą prawie zawsze gra nam sie bardzo ciezko, Cassano jest nieobliczalny i trzeba bedzie na niego uwazac, a wszyscy widzimy w jakiej formie jest nasza defensywa :roll: Jednak my posiadamy w skladzie kapitalnych piłkarzy i to my jestesmy faworytami. Zobaczymy jak zagra nasz stary atak (prawdopodobnie tak wyjdziemy) Alex - Treze :) Kiedy Camor jest na boisku wszystko idzie lepiej więc jestem naprawde dobrej myśli. Obyśmy zaczęli nową serie zwycięstw :D

Derby Mediolanu: oczywiscie kibicuje Milanowi ; )

pozdro


Zablokowany