Serie A (18): Catania 1-1 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
szczerbi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 października 2005
Posty: 289
Rejestracja: 06 października 2005

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2008, 14:55

Brakowało mi w meczu zawodnika, który przy akcjach znajdował się przed polem karnym i dogrywał, takiego Giovinco lub Diego. Nedved faktycznie nie pokazał niczego szczególnego, Treze niewidoczny, ale to nie jego wina. Molinaro za późno się zorientował, że pozostali obrońcy łapali strzelca w łapkę ofsajdową, przez co straciliśmy bramkę, a w ofensywie też się nie popisał- żadna wrzuta mu nie wyszła! Naszą taktyką była gra skrzydłami, która kończyła się na wysokości pola karnego i długie podania górą Zanettiego, które też do nikogo nie zmierzały. Mam nadzieję, że zmieni się w rozgrywanie środkiem po ziemi. Ładnie zagrali Marchionni, dynamiczny, ładne wrzutki (oprócz jednej do bramkarza) i Palladino, który bez kompleksów mijał rywali, no i można powiedzieć, że zaliczył asystę przy karnym. Na chwilę obecną potrzebny jest plejmejker, któyrm Sissoko na pewno nie jest!

P.S. Spalony jest wtedy, gdy zawodnik ma kontakt z murawą za linią ostatniego piłkarza drużyny przeciwnej. Wyjątkami są wyrzuty z autu, 'podania' od przeciwnika i podanie na własnej połowie.


Corcky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2005
Posty: 1127
Rejestracja: 09 marca 2005

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2008, 15:06

Kędzior pisze:
Machnes pisze: Nie ucz mnie, ile jest 2+2 :wink: Nie jestem 1 sezon kibicem Juve, przyzwyczailem sie do gry Treze. Odnioslem sie jedynie do wypowiedzi Ranieriego, ze Treze jest niezastapiony. A przeciez do jakichs podan mogl sie wystawiac ale on poprostu stal w miejscu.
Do jakich podań ? W tym meczu nie było żadnych podań. Dośrodkowania były tragiczne. Hasan zamiast dogrywać piłki właśnie np. do Treze szedł sam w pole karne Catanii i tracił piłkę.
Zgodzę się tutaj z Machnes. Treze powinien być wczoraj zdecydowanie aktywniejszy, nawet jeśli wrzutki nie były perfekcyjne.

Ciekawe czy Ranieri wraz z zarządem dalej będą ściemniać, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i że np. taki Van der Vart nam nie jest potrzebny
Nie wpadłeś na to, że głównie idzie o kasę ? Poza tym czysta dyplomacja. Wszystko jest w porządku, bo naszym celem jest awans do LM.

Myślę, że niektórzy powinni trochę ochłonąć. Personalnie prezentujemy się średnio, zaś w porównaniu choćby z Interem(bo to jest dla nas główny punkt odniesienia) przeciętnie i nie zawsze można wygrywać. Ja w miarę cieszę się z tego, co jest i jestem cierpliwy.


Mortal Wombat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2007
Posty: 167
Rejestracja: 03 maja 2007

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2008, 17:43

Pragnę dodać że nasi najwięksi rywale nie zawiedli :evil: : Inter, Roma, Fiorentina i Udinese - wszyscy zdobyli 3 punkty. Więc o mistrzostwie można pomarzyć w nastepnym sezonie, a teraz skupic się na walce o 2 miejsce, które jeszcze jest w zasięgu. Mam nadzieję że nie bedzie już newsów z wypowiedziami: "Jeszcze mamy szansę na scudetto", bo byłby to niesmaczny żart.


Obrazek
..::JUVENTUS TURYN FOREVER::..
darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2008, 18:01

krystiank pisze:Wy jesteście stuknieci!!
Dlaczego?

krystiank pisze:a to ze remsi to wina trenera złę zmiany, zła taktyka itp
Racja. Pewnie gdyby w bramce stał Belardi to nie stracilibyśmy bramki, w ataku zagrał od pierwszej minuty Palladino to wygralibyśmy spokojnie. Prawda?


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2008, 18:03

Nie powiem, bo słodkie wypowiedzi ludzi z Turynu w przerwie świątecznej napawały mnie nadzieją. Ale ten mecz szybko postawił mnie na nogi.
90 minut bicia głową o ścianę. I tylko kawałeczek ściany udało się ukruszyć, ale tego sukcesem nazwać nie można.
Przez cały kolejny tydzień, gdybym mógł to nawet osobiście, poradziłbym Ranieriemu, aby ze swoją ferajną poćwiczyli na treningach dośrodkowania. Kompletnie nic nie wychodziło. Albo piłka była zagrywana, owszem, na głowę. Tyle że obrońcy. Ewentualnie przelatywała przez całą "szesnastkę" i opuszczała boisko. A najbardziej mnie w tym wszystkim szokuje fakt, że zawodnik dośrodkowujący mógł tylko wybrać dogranie do Del Piero lub Trezeguet. Nie było takiej opcji, aby odegrać piłkę do innego partnera, bo go po prostu nie było. Nasz środek pomocy w ofensywie to jedna wielka dziura. Długo by o tym pisać...

Co do indywidualności: Del Piero jak na moje zagrał przeciętnie. Dużo prostych strat (jak błędy w przyjęciu) i strasznie wolne odgrywanie piłki do kolegów. Trezeguet niewidoczny, bo nie miał kto mu dograć. Nedved - chciał jak zawsze a mógł jak 35-latek. Reszta pomocy bez szału, podobnie obrona, która nie miała zbyt wiele pracy przez całe spotkanie.

No ale to nic. Życie toczy się dalej. Znamy już swoje miejsce w szeregu. Czas zabrać się do roboty, bo 99% naszych playerów wczoraj zrobiła sobie dłuższy wolną sobotę.


krystiank

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 570
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2008, 19:08

darek13 pisze:
krystiank pisze:Wy jesteście stuknieci!!
Dlaczego?

krystiank pisze:a to ze remsi to wina trenera złę zmiany, zła taktyka itp
Racja. Pewnie gdyby w bramce stał Belardi to nie stracilibyśmy bramki, w ataku zagrał od pierwszej minuty Palladino to wygralibyśmy spokojnie. Prawda?
Ty nie filozofuj !!! jak każdy wie ze Trezege nic nie grał !! dlaczego jego nie zdjoł i nie postawił Iaquinty za niego ? Albo kurde co robił Nocerino ? On nic niegrał :/ mógł grać z Zanettim i Tiago w pomocy na środku a na bokach w 1 połowe Nedved i Hasan na prawej a na obronie prawej Zebina czy Grygera .... a w 2 połowie zmienic nedveda 60 minucie za Palla .... i wsio jasne !!

P.S Ty nie masz przypadkiem 13 lat?:D


szczerbi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 października 2005
Posty: 289
Rejestracja: 06 października 2005

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2008, 19:19

Krystiank, za dużo się nagrałeś w Football Manager'a, a poza tym gra się po 11, a nie po 12. Na przyszłość: pisz jaśniej.


Kędzior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 stycznia 2007
Posty: 251
Rejestracja: 05 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2008, 19:25

krystiank pisze: dlaczego jego nie zdjoł i nie postawił Iaquinty za niego ? Albo kurde co robił Nocerino ? On nic niegrał :/ mógł grać z Zanettim i Tiago w pomocy na środku a na bokach w 1 połowe Nedved i Hasan na prawej a na obronie prawej Zebina czy Grygera .... a w 2 połowie zmienic nedveda 60 minucie za Palla .... i wsio jasne !!
I co grać 5 pomocnikami chcesz ?? :rotfl: Pewno jeszcze w swojej wspaniałej taktyce chciałeś umieścić 3 napastników i 4 obrońców ?
krystiank pisze:P.S Ty nie masz przypadkiem 13 lat?:D
Ty nigdy nie miałeś 13 lat co ? :whistle:


darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2008, 19:26

krystiank pisze:P.S Ty nie masz przypadkiem 13 lat?:D
Niestety nie trafiłeś. A jeśli miałbym 13 lat to co?

A co do meczu. Trudno, straciliśmy 2 pkt i już. Nic już nie zrobimy. Było minęło. Teraz będziemy wiedzieć co zrobić żeby wygrać. Kropka.


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2008, 19:43

szczerbi pisze:P.S. Spalony jest wtedy, gdy zawodnik ma kontakt z murawą za linią ostatniego piłkarza drużyny przeciwnej. Wyjątkami są wyrzuty z autu, 'podania' od przeciwnika i podanie na własnej połowie.
coś się chyba przepisy zmieniły bo jeszcze do dziś byłem przekonany ze spalony jest wówczas, gdy w momencie podania zawodnik jest za przedostatnim piłkarzem drużyny przeciwnej :whistle: a tak dodając to tym ostatnim nie zawsze musi być bramkarz więc teoretycznie moze być taka sytuacja ze w momencie podania zawodnik jest przed ostatnim obrońcą drużyny przeciwnej a mimo to jest spalony bo ów obrońca jest ostatnim piłkarzem drużyny przeciwnej bo bramkarz np nie zdążył jeszcze wrócić z połowy przeciwnika bo był tam wykonywać np rzut wolny lub karny i nie strzelił bramki :wink:

Tutaj dyskusja toczy się o konkretną, dość kontrowersyjną sytuację z wczorajszego meczu bo ogólnie kiedy jest spalony to każdy na tym forum wie więc nie musisz nam tego tłumaczyć :wink:


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
szczerbi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 października 2005
Posty: 289
Rejestracja: 06 października 2005

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2008, 19:53

Jak ostatnio czytałem wypowiedzi, to nie każdy wiedział, a bramkarz nie ma tu nic do rzeczy. Tak czy inaczej już wszystko wyjaśnione :-)

Mam nadzieję, że we wtorek o 20:45 na PolsatSport obejrzę znacznie lepszą grę piłkarzy Juve :-)
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2008, 19:55 przez szczerbi, łącznie zmieniany 1 raz.


C-Bart

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2008
Posty: 268
Rejestracja: 09 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2008, 19:55

Kędzior pisze:
krystiank pisze: dlaczego jego nie zdjoł i nie postawił Iaquinty za niego ? Albo kurde co robił Nocerino ? On nic niegrał :/ mógł grać z Zanettim i Tiago w pomocy na środku a na bokach w 1 połowe Nedved i Hasan na prawej a na obronie prawej Zebina czy Grygera .... a w 2 połowie zmienic nedveda 60 minucie za Palla .... i wsio jasne !!
I co grać 5 pomocnikami chcesz ?? :rotfl: Pewno jeszcze w swojej wspaniałej taktyce chciałeś umieścić 3 napastników i 4 obrońców ?
Ja ze swojej strony dodałbym jeszcze ze dwóch bramkarzy.
Kędzior pisze:
krystiank pisze:P.S Ty nie masz przypadkiem 13 lat?:D
Ty nigdy nie miałeś 13 lat co ? :whistle:
Ma dopiero 7.
darek13 pisze:
krystiank pisze:P.S Ty nie masz przypadkiem 13 lat?:D
Niestety nie trafiłeś. A jeśli miałbym 13 lat to co?
To i tak byłbyś dla niego zbyt dojrzały do rozmowy.


Meelex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 grudnia 2007
Posty: 26
Rejestracja: 30 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2008, 19:57

Nagralem mecz z Canal + Sport - link w dziale Multimedia. Jakby ktos nie ogladal albo chcial sciagnac i obejrzec jeszcze raz to zapraszam.


krystiank

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 570
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2008, 21:08

przeczytajcie jeszcze raz ... i tam nie ma mowy o zadnych 12 zawodnikach tylko 11 i 4 pomocników a nie 5 ..... czytajcie ze zrozumieniem ! W ogole bym nie dawał Nocerino wiec jego nie wliczajcie !! Tylko Tiago i zanetii w środku pomocy a na bokach NEdved i Hasan ...... w obronie na bokach Molinaro i ZEbina albo Grygera ..... zalezy kto w lepszej formie .... no i atak 1 polowe bym zostawil jak jest i na 2 polowe po przerwie odrazu bym wpuscil iaquinte za trezegola .... proste jak byk to wszystko rozpisane tylko wy nie umiecie czytać...


Kędzior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 stycznia 2007
Posty: 251
Rejestracja: 05 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2008, 21:25

krystiank pisze:przeczytajcie jeszcze raz ... i tam nie ma mowy o zadnych 12 zawodnikach tylko 11 i 4 pomocników a nie 5 ..... czytajcie ze zrozumieniem ! W ogole bym nie dawał Nocerino wiec jego nie wliczajcie !! Tylko Tiago i zanetii w środku pomocy a na bokach NEdved i Hasan ...... w obronie na bokach Molinaro i ZEbina albo Grygera ..... zalezy kto w lepszej formie .... no i atak 1 polowe bym zostawil jak jest i na 2 polowe po przerwie odrazu bym wpuscil iaquinte za trezegola .... proste jak byk to wszystko rozpisane tylko wy nie umiecie czytać...
Sam napisałeś, że Nocerino powinien grać z Zanettim i Tiago na środku. To już masz trzech + dwaj boczni pomocnicy Nedved i Hasan, pięciu.
Nocerino mógł grać z Zanettim i Tiago w pomocy na środku a na bokach w 1 połowe Nedved i Hasan na prawej
Może nie będzie żadnych niedomówień jak będziesz pisał dokładnie o co Ci chodzi. Bo co jak co, ale ja właśnie tak zrozumiałem twoją wypowiedź :roll:


Zablokowany