Serie A (18): Catania 1-1 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2008, 22:39

Naprawde slaby mecz w wykonaniu Juve. Tak naprawde podobala mi sie gra tylko Buffona, Del Piero, Marchionniego, Molinaro i Salihamidzicia. Reszta bez rewelacji, a Tiago naprawde nie zasluguje by u nas grac, nie wykorzystal swojej szansy. Pierwsza polowa bezbarwna, w drugiej bylo lepiej ale tez brakowalo wykonczenia i zrozumienia (glowka Del Piero, przeszkadzanie Iaquinty Trezegolowi, zbyt mocne podania Nedveda), no coz ale trzeba grac dalej i wyciagnac wnioski :) co do Catanii to naprawde zagrala swietny mecz, szczegolnie Mascara(poprawione) - szacunek. Dzisiaj sie rozpisalem bo po raz pierwszy dane mi bylo obejrzec mecz naszej druzyny w TV :) i tak juz bedzie co tydzien :D Forza Juve!
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2008, 13:58 przez Sapo, łącznie zmieniany 1 raz.


Kędzior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 stycznia 2007
Posty: 251
Rejestracja: 05 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2008, 22:40

Mecz, który kosztował nas wiele nerwów. Strata gola to był dla mnie szok. Wiedziałem, że będzie ciężko, ale żeby aż tak :shock:

Tiago...ech....żałosny mecz, żałosne dośrodkawania, symulowanie faulu. Dla mnie jest już skreślony.

Nocerino - NIGDY WIĘCEJ NA PRAWEJ STRONIE :!: W drugiej połowie zdecydowanie lepsza gra. Żółta kartka jednak niepotrzebna. Mieliśmy dużo szczęście, że nie kończyliśmy meczu w 10.

Molinaro - najlepszy w lini defensywy. Dobre wejścia lewą stroną. Dobre włączenie się do akcji ofensywnych. Brawa !

Nedved - chciał, ale nie mógł.

Trezeguet - nie ma piłek do Treze nie ma i go na boisku. Może kontuzją spowodowany jest jego słaby występ. Tego nie wiem.

Iaquinta - wprowadzony z 15-20 minut za późno. Zanim się rozgrzał skończył się mecz.

Del Piero - najlepszy zawodnik zdecydowanie. Jak zwykle gra do końca ple ple ple...co wam będę mówił best of the best.

Palladino - wcale nienajgorzej. Dobra zmiana za Nedveda, zdecydowanie więcej zrobił na boisku niż Pavel.

Salihamidzić - za dużo strat + (patrz Nedved), mimo to lepszy mecz od Czecha

Zanetti - mogłoby być lepiej. Mało widoczny. Kilka dośrodkowań do DP, no ale zagrał o klasę wyżej niż Tiago.

Marchionni - dał najlepszą zmianę i zdecydowanie najlepszy pomocnik w Juve. Wielki + dla niego.
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2008, 22:42 przez Kędzior, łącznie zmieniany 2 razy.


Andrew09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2006
Posty: 70
Rejestracja: 10 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2008, 22:40

z taką grą jak w 1 połowie.. to możemy se pokopać ale z taką regginą czy ze sieną.. które się bronią przed spadkiem..
Niedość że Catania u siebie jest mocna co pokazała w meczach z Udine czy Palermo.. to nasi chyba zbyt zlekceważyli przeciwnika..
w 2 połowie było troszke lepiej.. ale tylko troszzzkę..
ehh
podsumuję to tak :
Brawo Catania

..
zastanawia mnie coś jeszcze czemu Iaquinta wszedł tak poźno?
i czemu Nedved zszedł (wg mnie on był nielicznym którzy walczyli)


TOTUS TUUS VECCHIA SIGNORA...PER SEMPRE...
AMOR PATRIAE NOSTRA LEX
Buffon_fan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2007
Posty: 94
Rejestracja: 21 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2008, 22:41

Nie jestem zadowolony z tego remisu bo to było nie sprawiedliwe. Strzelili nam jak byli na spalonym.
Nie wiem czy to nam nie przyniesie pecha na 2008r.Przegrana na palcie remis w catanii.Co się dzieje?


Michal87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2005
Posty: 461
Rejestracja: 18 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2008, 22:42

Sapo_JuveFan pisze:co do Catanii to naprawde zagrala swietny mecz, szczegolnie Maresca - szacunek. Dzisiaj sie rozpisalem bo po raz pierwszy dane mi bylo obejrzec mecz
O lol, to Maresca gra juz w Serie A :prochno: :rotfl:


Obrazek
hijjawi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 października 2007
Posty: 125
Rejestracja: 06 października 2007

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2008, 22:46

1-1 Del Piero P.K (Min 91)
Click Here For Video


Mortal Wombat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2007
Posty: 167
Rejestracja: 03 maja 2007

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2008, 22:46

Ale fuks, szczęście nam dopisuje w końcówkach. To chyba jedyny pozytywny aspekt tego meczu. Alex nie zawiódł w najważniejszym momencie, to cieszy. Mam nadzieję, że z Sampą i Empoli bedzie zdecydowanie lepiej i odniesiemy 2 zwycięstwa. Bo o dzisiejszym spotkaniu najlepiej jak najszybciej zapomnieć.


Obrazek
..::JUVENTUS TURYN FOREVER::..
Pawełek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 listopada 2004
Posty: 785
Rejestracja: 23 listopada 2004

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2008, 22:49

Buffon_fan pisze:Nie jestem zadowolony z tego remisu bo to było nie sprawiedliwe. Strzelili nam jak byli na spalonym.
Nie zdziwi Cię to, że również jestem niezadowolony, ale zdziwi Cię to, że jestem niezadowolony, ponieważ to Catania zasłużyła na 3pkt. !

Tak, jestem kibicem Juventusu.


Sky is the limit!
Buffon_fan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2007
Posty: 94
Rejestracja: 21 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2008, 22:51

Wiem że to nie na temat ale czemu na tak wielu stronach chinskich są mecze czy gole juve. Nawet na oficjalnej stronie juventus.com można zrobić sobie żeby pisało po chinsku.


Corcky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2005
Posty: 1127
Rejestracja: 09 marca 2005

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2008, 22:56

Należy zacząć od tego, ze mecz był rozgrywany w bardzo trudnych warunkach, przy rzęsiście padającym deszczu. Niektórzy z tym sobie nie poradzili. Catania szybko strzeliła bramkę i to Juve musiało prowadzić atak pozycyjny przeciw 9 graczom gospodarzy.

Dzisiaj zobaczyłem Juventus z którego ogółem jestem zadowolony. Walczyli do końca i widać było charakter w tej drużynie. Tempo meczu było szybkie. To nie był dzień Trezeguet. Słabo wypadł też Tiago, ale nie wyciągałbym wniosków, że jest skończony :|
Nieco wcześniej mógł wejść Palladino, bo przydałoby się trochę świeżości już od 65 minuty jakoś. Dziwiło mnie, że tak późno wszedł Iaquinta, ale gdy już był na boisku, to nie przekonywał.
Alex kilka razy w meczu był faulowany w ten sam sposób. Na szczęście to samo miało miejsce w 91 minucie. Dobry mecz.
Trochę tych sytuacji mieliśmy i miałem już takie wrażenie, że dzisiaj gol nie jest nam pisany. Nic nie chciało wpaść. Na szczęście myliłem się.
Na większy plus zasługują: Del Piero, Molinaro i Marchionni :bravo:
Wszystkim należą się jednak brawa :ok:


if22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 25
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2008, 23:01

Jakiś link do brameczek?


:}
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2008, 23:02

Buffon_fan pisze:Nie jestem zadowolony z tego remisu bo to było nie sprawiedliwe. Strzelili nam jak byli na spalonym.
Nie wiem czy to nam nie przyniesie pecha na 2008r.Przegrana na palcie remis w catanii.Co się dzieje?
A co w piłce jest sprawiedliwe?? Czy ten gol ze spalonego ma jeszcze jakies znaczenie?? Potrafili nam strzelic tworzac kilka akcji, my nie potrafilismy miazdzac ich caly mecz. Juve jest potrzebny ktos kreatywny kto rozegra i ma pomysl na akcje a nie gramy 3 defensywnymi pomocnikami + nedved ktory w tym seoznie, biega walczy, wszystko fajnie dopoki nie ma pilki przy nodze, albo kosmos albo strata, nedved byl wielki, trzeba spojrzec prawdzie w oczy juz nie jest! a za zaslugi sie nie gra!!

Ale przeciez wywalczylsmy 1 pkt na ciezkim terenie :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: Szkoda ze prawie kazdy wyjazdowy teren jest ciezki w tym sezonie, niech nasi zawodnicy zejda na ziemie i nie obiecuja nie wiadomo zcego jak nie potrafia tego zrobic. Niech sie otrzasna wreszcie!
I nie wiem po kiego!!! Tutaj chcecie Sissoko jeszcze?! Kolejny def pomocnik 4 juz, kolejna zapchajdziura ktory jest od bronienia a nie ma kto rozegrac pilki. Zarzadzie! - Giovinco!!!


darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2008, 23:03

No to się porobiło. A miało być tak pięknie, mieliśmy mieć po tym meczu 3 pkt więcej a tu mamy ledwo 1 pkt. Trochę meczu na początku widziałem. Widać że przyciskaliśmy catanie, ale nie groźnie. Mieliśmy trochę okazji na gole, ale ich nie wykorzystaliśmy. Trudno, gramy dalej. Trochę szkoda tych punktów. Następny mecz po prostu musimy wygrać.


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
Zabek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 stycznia 2005
Posty: 75
Rejestracja: 29 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2008, 23:06

Zarzad dalej bedzie twierdzil ze nie potrzeba wzmocnien, a tak na serio to Nedved to nie ta klasa co dawniej on teraz nadaje sie juz na wchodzenie z lawki na 2 polowe nie za niego zastepstwa chociasz Palla pokazal ze potrafi sobie radzic na roznych pozycjiach.Potzreba nam ofensywnego pomocnika swiatoej klasy ktory bedzie gral na lewym skrzydle i rozgrywal tak jak to dawniej robil Nedved wiekszoci wydaje sie ze idealny bylby VdV gazety kibice dziwne ze nie widza tego Ranieri i Zarzad.Za to chca sprowadzic Sissoko ktory gralby w srodku pomocy gdzie Zanetti i Nocerino sobie radza calkiem fajnie niech przyjdzie Sissoko ale musi zarzad znalesc kase na of pom bo jak wroci Govinico zeby powoli go wprowadzac a nie kazac grac w 11 bo moze sie chlopak spalicMarchioni dzis bardzo dobrze.Co do Tiago to sam nie wiem wg mnie powinien zejsc Nocerion i wejsc Marco ale to trener decyduje.Wg mnie powinien dostac wiecej czasu niz 45 minut i powinien grywac przez 2,3 mecze najbizsza szansa z Empoli w pucharze i mam nadzieje ze tam zagra Tiago ktorego oczekujemy jesli nie bedzie widac progresji formy to nie wiem co robic ;/


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2008, 23:07

Czy wygrywasz czy też nie ja i tak kocham cię. Tylko to mozna by powiedziec po dzisiejszym meczu. Czy styl był taki fatalny? Na pewno nie był najlepszy, na pewno momentami brakowało ruchu bez piłki. Alex jednak juz nie te lata i zmarnowana co najmniej 1 znakomita sytuacji (główka w 2 połowie z 5 metrow). Jednak grę poszczególnych zawodników przeanalizuje za chwilę. Ogólnie cała drużyna zaprezentowała duży chaos w grze i co mi sie bardzo zuciło w oczy- duzo niedokładnych, za lekkich podań. A już mistrzem w tej dziedzinie był Tiago... Napisze tylko, że czasami wkurza mnie to że nie możemy sciagać zawodników najwyższej klaszy, tylu ilu potrzebujemy i ilu chcemy. Szkoda, że Ranieri nie może pstryknąć palcami i mieć Mascherano, Van der Vaarta i Barzagliego za tydzień w drużynie... Wiem że to podchodzi już trochę pod Real... ale czasami naprawdę żałuje, że tak nie może być... Nie bijcie...
A więc zacznijmy po kolej:

Buffon- praktycznie bezrobotny przez cały mecz. Przy golu bez szans, w 2 połowie ładnie złapał piłke po w miare groźnym strzale gracza Catanii. (tradycyjnie wystep na plus)

Salihamidzić- dobrze włączał się w akcje ofensywne, często był pod polem karnym Catanii. W pierwszej połowie jego dośrodkowania były jednak w wiekszości "za krótki" przez co padały łupem obrońców. Ogólnie jednak dobry wystep. (na plus)

Legro- pewny w odbiorze, z poświęceniem blokowałs trzały Catanii. Musze przyznac że po oberwaniu piłka, gdy długo sie nie podnosił pomyślałem że mogło stac się coś złego... Na szczęście nie było to nic poważnego. Na początku meczu znakomicie znalazł się w polu karnym i groźnie strzelił głową. Chyba jeden drobny błąd, (na plus)

Chiellini- Pewny w odbiorze, choc w 1 połowie pare razy spanikował i wybijał piłke na aut w sytuacjach sytuacjach których wystarczyło podac do boku, lub po prostu wycofać do buffona. (neutralny)

Molinaro- Często był pod polem karnym Catanii… szkoda że na tym się kończyło. Aha- znakomity strzał z dystansu, gdyby ta bomba weszła, byłby to gol kolejki a może sezonu. Piłka jednak mineła bramke więc bohaterem meczu na pewno nie zostanie… (neutralny)

Nocerino- troche bezbarwny wystep. Prawa strona nie jest stworzona dla niego… (neutralny)

Tiago- potwierdził, że nie jest jeszcze gotowy do gry o scudetto scudetto najlepszymi… Jego niektóre podania były wręcz śmieszne. Moja 10 letnia siostra mocniej by piłke kopnęła… No i ta jego strata na własnej połowie, gdy poszła groźna kontra Catanii… (zdecydowanie na minus)

Zanetti- To nie był ten Zanetti co w tym sezonie grał z Lazio czy Interem… Próbował momentami rozgrywać za Tiago, który chyba bał się dotykać piłki… Tyle, że z tego rozgrywania niewiele wychodziło. Z jego gry najbardziej zapamiętałem niedokładne podania. Nie miał ich tak duzo jak Tiago ale wiecej niż w poprzednich meczach, z owiele silniejszymi przeciwnikami… (na minus)

Nedved- No i nasz miśu, który bynajmniej już misiem nie jest a starym niedźwiedziem. Pare dobrych zagran miał, oddał 1 strzał dobry (zablokowany) strzał i dobrze znalazł się w polu karnym, tyle że Trezeguet zdjął mu piłke z głowy. A szkoda, bo by pewnie strzelił gola i może mecz potoczyłby się inaczej. Mimo że w tym sezonie Nedved ogólnie nie gra najlepszej piłki, to cały czas oczekuje od niego przebudzenia, i najlepszej gry, nie jak za dawnych lat- bo to nie wróci, ale żeby czasem troche bardziej przyspieszył, wziął przeciwnika w pojedynku biegowym i mocno dośrodkował… Tak… Tego brakowało. (na minus)

Trezeguet- Nie miał sytuacji po których przyzwyczaił nas do strzelania goli. Ale w 2 połowie mógł lepiej zachować się po dośrodkowaniu gdy wyskoczył do główki i strzelił jakieś 5 metrów obok słupka, choć piłka zła nie była. Ale nie można go winić za to ze nie zdobył gola- partnerzy nie stanęli na wysokości zadania i nie dograli odpowiednich piłek… (neutralny)

Del Piero- Grande Alex ratuje Juventusu? Może i wykorzystał karny, ale przez cały mecz nie grał najlepiej. najlepiej jednej strony pokazał pare zwodów, z drugiej jego gra była ociężała. Z jednej strony dużo strzelał, z drugiej chyba w ogóle w światło bramki (nie licząc karnego). No i ta zmarnowana okazja po dośrodkowaniu z lewej strony, gdy strzelał główką…. Jednak (na minus).

Marchionni- Jego gra wprowadziła trochę ożywienia. Pare ładnych przejść i dobrych dograń. Mimo tego nie ustrzegł się tak jak wszyscy głupich strat. Mimo tych kilku nie licznych z łych podań jego wystep zdecydowanie dobry, a więc (zdecydowanie na plus).

Palladino- Tak jak marchionni wprowadził ożywienie tyle, że z drugiej strony boiska. Powinien dobrym czasie przeprowadzona zmiana, choć mogła być troszeczkę szybciej. Wystep Palladino ((na plus)

Iaquinta- Nie miał za dużo czasu się wykazać. Powinien wejść na boisko najpóżniej na 15 minut przed końcem. (neutralny).

edit.
jeszcze 1- spalony jak najbardziej był bo liczy sie "najdalej wysunięta, grająca część ciała zawodnika atakującego". Za to nie był chwile potem po strzale Alexa, gdy do pustej bramki mógł wbijać Trezeguet....
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2008, 23:10 przez stahoo, łącznie zmieniany 1 raz.


Zablokowany