3. runda Coppa Italia: Parma 1-3 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 12:12

3. runda
Coppa Italia

29.08.2007r 21:00
Stadio Ennio Tardini, Parma

Parma FC - Juventus FC

Coppa Italia
Puchar Włoch to turniej piłkarski dla włoskich zespołów klubowych, drugi pod względem ważności po ligowych rozgrywkach. Rozgrywany jest systemem pucharowym (przegrywający odpada). Jego zwycięzca uzyskuje prawo do reprezentowania Italii w rozgrywkach o Puchar UEFA.
Więcej

Parma FC

Obrazek

Pełna nazwa: Parma Football Club SpA
Przydomek: Crociati, Gialloblu
Data założenia: 1913
Stadion: Stadio Ennio Tardini
Liczba miejsc: 29 050
Prezes: Tommaso Ghirardi
Trener: Domenico Di Carlo
Liga: Serie A
2006/07: Serie A, 12 miejsce
Oficjalna strona klubu

Statystyka spotkań z Parma FC

W trzeciej (swojej pierwszej) rundzie tegorocznej edycji Pucharu Włoch drużyna Starej Damy udaje się do Parmy na Stadio Ennio Tardini, aby zmierzyć się z Crociati.
Drużyna prowadzona przez Domenico Di Carlo spisywała się bardzo dobrze w meczach sparingowych, gdzie przegrała tylko jeden mecz z drużyną Celticu. W ostatnim meczy towarzyskim, rozegranym 18 sierpnia, wygrała z Valencia 2:0. Jesli chodzi o pierwszą kolejkę Serie A w sezonie 2007/2008 Parma zremisowała 2-2 z zespołem Catani.
Kilka zdań o Juventusie... Po ostatnim, wysoko wygranym ligowym meczu z Livorno, Bianconeri powinni zaprezentowac się z dobrej strony. Mam nadzieję, że nie spoczniemy na laurach, bo mecz w Coppa Italia gramy jeden (bez rewanżu) mecz i oby nie okazał się on ostatnim.
Jeśli będą jakiekolwiek informacje o transmisji to postaram się je tutaj zamieścić.

Forza Juve!

literatura: Wikipedia, Juventus.com, JuvePoland
Błędy proszę kierować do mnie na priv?! Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2007, 00:08 przez szczypek, łącznie zmieniany 2 razy.


chlodzio1989

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 25
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 12:18

Wie któs czy będzie gdzieś w TV ten mecz?


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 12:29

Kiedys z 4 lata temu,powiedzialbym,ze puchar wloch sie nie liczy,ale teraz,gdy nie gramy w lidze mistrzow i zostaja nam rozgrywki tylko we wloszech to mozemy sie postarac wygrac,chocby ze wzgledu,ze to bylby nasz 10 tryumf i srebrna gwiazdka.Oprocz tego puchar moze byc alternatywa w razie nie powodzenia(odpukac) w lidze.Niby bylby to puchar uefa,ale na poczatek to dobre i to :wink: .

Co do samego meczu to mysle,ze jestesmy w stanie wygrac z parma.Napewno po wygranym ligowym starciu morale nam podskoczyly i duch walki jeszcze wiekszy,wiec dlaczego mielibysmy tego spotkania nie wygrac :?: wystarczy tylko skutecznoscia blysnac i oczywiscie ostroznoscia w obronie.

Ciekawi mnie kogo wystawi Ranieri w tym meczu,bo jak narazie to jest duza rywalizacja :think:

No nic licze poprostu na dobry wynik,choc 1-0 by mi styknelo,moze ze wzgledu,ze to jest tylko jeden mecz.

Forza Juve :!:
chlodzio1989 pisze:Wie któs czy będzie gdzieś w TV ten mecz?
Z tego co wiem to Rai Uno i Rai Due transmituja mecze pucharu wloch,ale czy akurat Juventus pokaza to tego narazie nikt oprocz nich nie wie.


chlodzio1989

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 25
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 12:35

Według mnie Parma prezentuje podobny poziom do Livorno,więc zwycięstwo jest jak najbardziej możliwe.Ja typuje 2-0


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 12:41

Po spotkaniu z Livorno i niedawnych meczach reprezentacji zawodnicy mogą być trochę podmęczeni, więc moim zdaniem skład będzie się trochę różnił od niedzielnego.Chciałbym zobaczyć na lewej obronie Molinaro, który końcówkę sezonu przygotowawczego miał niezłą, i dobrze by było żeby nie stracił formy.Prawa obrona moim zdaniem powinna należeć sie Zebinie.No i na prawej pomocy mógłby choć połowę meczu zagrać Camoranesi.W ataku postawiłbym na Del Piero i Iaquinte, który zagra lepiej ten dostał by u mnie miejsce na nadchodzącą drugą kolejkę Serie A.
Miło było by zobaczyć dominujących na boisku bianconerich, ale priorytetem pozostaje awans do następnej rundy i na tym powinni skupić się nasi piłkarze.Jestem pewien, że będzie dobrze.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 12:58

Mati1990 pisze:
chlodzio1989 pisze:Wie któs czy będzie gdzieś w TV ten mecz?
Z tego co wiem to Rai Uno i Rai Due transmituja mecze pucharu wloch,ale czy akurat Juventus pokaza to tego narazie nikt oprocz nich nie wie.
z tego co pisze na TEJ stronie to nie bedzie meczu na RAI a liveonsat nie ma jeszcze tego uwzglednionego nawet ale jeszcze jest czas

a co do samego meczu to mysle ze jestesmy teraz w dobrej formie i bardzo mocni psychicznie wiec powinnismy dac sobie rade z Parma lecz trzeba pamietac zeby zachowywac sily na 2 kolejke ligową

mysle ze 2-0 dla nas


Obrazek
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 13:20

Puchar Włoch to okazja dla zawodników którzy na co dzień nie mają okazji do pokazania się trenerowi, zapewne odpoczną najlepsi a wyjdzie drugi garnitur. Fajnie byłoby awansować może się uda w końcu ugrać coś w tym pucharze. Rok temu nasze nadzieje na Puchar UEFA rozwiało Napoli, teraz wiadomo mamy wyższe cele dlatego skromnie i minimalnym nakładem sił 1:0 po golu Palladino :).


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 14:04

Pelson pisze:Puchar Włoch to okazja dla zawodników którzy na co dzień nie mają okazji do pokazania się trenerowi, zapewne odpoczną najlepsi a wyjdzie drugi garnitur.
Jeśli chcemy być gotowi za rok na grę zarówno w CL jak i Serie A nie możemy w tym roku grać w Pucharze Włoch tak jak do tej pory czyli drugim garniturem. Niech piłkarze wiedzą od początku co to znaczy gra co trzy dni. A już w tym roku odpuszczanie PW byłoby wielkim błędem!


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 16:06

A więc już za dwa dni, Juventus wybiera się na gorący teren w Parmie, gdzie zmierzy się z lokalną drużyną w 3 rundzie Pucharu Włoch. Jestem bardzo ciekaw tego meczu, poprzez kilka ważnych względów.

- Ranieri wraca na stare śmieci, tym razem w roli trenera drużyny przeciwnej, ciekawe czy jego wcześniejsze doświadczenia z tym klubem pomogą Juventusowi wygrać.

- Jak Juventus traktuje Puchar Włoch? Jest to dopiero 3 runda i tylko jeden mecz. Żadna porażka nie wchodzi w grę. Mam nadzieje, że nie będziemy traktować tego Pucharu po macoszemu, bo to jedyna deska ratunku w razie niepowodzenia w Serie A. W tamtym sezonie odpadliśmy bardzo wcześnie z Napoli, porażka bolała, więc teraz trzeba potraktować to na poważnie.

- Jedno zwycięstwo w tym Pucharze i kolejna gwiazdka, czy piłkarze nie potrafią tego zrozumieć przez dobrych 10 lat?!

Nie wchodzi w grę drugi garnitur. Parma to Parma, u siebie mogą być groźni. Do dziś mam w oczach wymęczone zwycięstwo w sezonie 05/06 po golu Viery. Teraz musi być inaczej.

Skład to:

Obrona, bez niespodzianek

Chiellini - Criscito - Andrade - Zebina

Ta formacja w meczu z Livorno spisywała się bardzo dobrze. Andrade to pewny punkt naszej defensywy, młody Criscito czasami się gubi, ale pewność przychodzi wraz z rozegranymi meczami. Chiellini i Zebina który zastąpi Grygere. To wszystko.

Pomoc, z Camorem:

Camoranesi - Almiron - Tiago - Nedved

Camoranesi, którego na skrzydle zastępował Nocerino, tym razem wystąpi w pierwszy składzie. Miejmy nadzieje, że do meczu wyzdrowieje. Almiron zaliczył udany występ z Livorno, z lewej strony Tiago. Portugalczyk całkiem nieźle wykorzystał te 20 minut gry, jakie dał mu Ranieri. Po lewej stronie niezawodny Nedved.

Atak czyli wielki dylemat:

Iaquinta - Palladino

W ataku mamy 4 równorzędnych napastników i paradoklasnie może to być nasz najwięszy problem w tym sezonie. Problem urodzaju. Posadziłbym na ławce Del Piero i Trezegeut którzy z Livorno wyszli w pierwszym składzie. Iaquinta natomiast zagrał mniej, ale na boisku pokazał się z dobrej strony, strzelając dwa gole i asystując przy jednej z bramek. Palladino nie zagrał z Livorno, a było widać u niego głód gry i bramek. Miejmy nadzieje, że ten głód zaspokoi w meczu pucharowym. Ewentualne zmiany około 60 minuty.

Niby łatwo i przyjemnie. Ale trochę obawiam się tego meczu. Oby, euforia która przeszła przez ostatnie dni nie przykryła tego meczu, bo koniec Pucharów już teraz pozostawi wielkie niesmak.

Parma 0-2 JUVENTUS
Palladino
Tiago


kowal1990

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 lutego 2004
Posty: 144
Rejestracja: 24 lutego 2004

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 16:22

Mam nadzieje ze zagramy troche innym składem niz z Livorno, i kilku piłkarzy sobie odpocznie przed meczem z Caligari

Według mnie zagramy takim składem:

Buffon
Zebina, BumBum , Legro , Molinaro

Brazzo Tiago Nocerino Paladino

Vincenzo DP10


Karol_Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 188
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 17:03

będzie mecz na sopcasie ? :)


Obrazek
.::::::FORZA JUVE::::::.
darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 17:10

Karol_Juve pisze:będzie mecz na sopcasie ? :)
Polecam takie strony jak: ta, ta, ta i ta.


A co do meczu nie można go zlekceważyć. Trzeba walczyć z całych sił o trzy punkty ponieważ gramy tylko jedno spotkanie. Mecz jest do wygrania ponieważ przeciwnik nie jest z najwyższej półki.

Faktycznie ciekawe jak tam Ranieri rozpracuje starych pracodawców :D
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2007, 17:12 przez darek, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
Bob Gnieciuch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2007
Posty: 22
Rejestracja: 26 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 17:11

Oczywiście liczę na zwycięstwo i awans :D A Ranieri powinien dać szansę pogrania innym chłopakom :-D Oczywiście mecz będę śledził razem z moim magicznym zielonym trampkiem dającym zwycięstwo, o którym już wspominałem w innym temacie. Więc o ile będzie czysty to Juve bez kłopotów powinno ograć Parmę.


McLaren

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2007
Posty: 16
Rejestracja: 12 marca 2007

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 17:17

Parma jest najbardziej do ogrania i myślę, że Juventus stać coś w okolicach 2 - 0. Jestem ciekaw jaki skład wyselekcjonuje na mecz Ranieri, postawi na młodzież czy na najlepszych piłkarzy. O jego koncepcji przekonam się już za parę dni. Przede wszystkim rywale nie mają już Giuseppe Rossiego, który pod koniec poprzedniego sezonu grał na najwyższych obrotach i spokojnie radził sobie z trudnymi rywalami w Serie A. Teraz nie straszą nikim specjalnym. Stawiam więc na Juve, które musi ich przejść.


"Ho giocato nel Nancy perché è la squadra della mia città, nel Saint-Etienne perché è la squadra più forte di Francia, e nella Juve perché è la squadra più forte del mondo" Michel Platini
wojteceek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2006
Posty: 203
Rejestracja: 27 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 17:24

Mam nadzieję, że nie powtórzy sie historia sprzed roku i nie odpadniemy tak wcześnie. Liczę na 1-0 dla Juve.

A mój skład:
Buffon - Zebina, Boumsong, Criscito, Chiellini - Hasan, Zanetti, Almiron, Camoranesi - Del Piero, Palladino


Zablokowany