Serie A (1): JUVENTUS 5-1 Livorno

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2007, 21:36

Obrazek

AS Livorno
Pełna nazwa: Associazione Sportiva Livorno Calcio SrL
Przydomek: Amaranto
Data założenia: 1915
Stadion: Stadio Armando Picchi
Prezes: Obrazek Aldo Spinelli
Trener: Obrazek Fernando Orsi
Liga: Serie A
2006/07: Serie A, 11. miejsce
Oficjalna strona klubu

Statystyka spotkań z AS Livorno Calcio

Nadchodzi czas, na który kibice oraz osoby sympatyzujące z Juventusem, czekali cały rok. Po dwunastu miesiącach (10 miesiącach pobytu w Serie B) nasz zespół rozegra spotkanie w 1 lidze włoskiej. Pierwszym przeciwnikiem Starej Damy jest drużyna z Livorno.
Nie wiem dlaczego, ale jestem dziwinie spokojny o naszą grę w tym meczu. Napewno dobrze byłoby rozpocząć sezon od wygranej. Nie liczę jednak na jakiś wielki mecz i wynik, ponieważ nasze wyniki w spotkaniach sparingowych nie były dobre, żeby nie powiedzieć złe. Chociaż graliśmy dobrze, nie potrafiliśmy wykorzystać sytaucji i wygrywać kolejnych spotkań. Morale zespołu są napewno w jakiś sposób podbudowane dzisiejszą wygraną (4-0) z Biellese.
Mam także nadzieje, że będzie nam dane zobaczyć ten mecz na żywo...
Forza Juve!

literatura: Wikipedia, Juventus.com, JuvePoland
Błędy proszę kierować do mnie na priv?! Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony 25 sierpnia 2007, 22:23 przez szczypek, łącznie zmieniany 1 raz.


darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2007, 21:43

No i zaczynają się mecze o stawkę... Ja zresztą jak każdy z nas będzie chciał zobaczyć w sobotę około godz. 23 na naszym koncie trzy punkty. Ciekawe kogo Ranieri wystawi do boju :doh: . Mecz łatwy nie będzie na pewno. Serie A to już nie przelewki. Chłopcy będą musieli dać z siebie wszytko. Liczę na skromną wygraną (1-0 bądź więcej).

PS. Tak samo jak Ty szczypek chciałbym aby ten mecz leciał na sopcscie :pray: .


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
Del

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2003
Posty: 572
Rejestracja: 13 marca 2003

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2007, 22:12

a Ja jestem ciekawy jak bedzie wygladal nasz pierwszy mecz w Serie A po roku gry. Na pewno beda chcieli udowodnic ze sa mocni i nalezy ich sie bac. Mysle, ze zagraja z ogromna motywacja i poswieceniem i na samym starcie wypunktuja Livorno :)


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1766
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2007, 22:23

No i nadszedl czas,kiedy my kibice Juventusu mozemy znowu wspierac nasz ukochany klub juz w serie a.Ja osobiscie juz sie bardzo stesknilem za klubami z gornej polki.
Co do meczu to sadze,ze z ogromna motywacja zawodnikow,ktora ich dopadla,Juve powinno juz na inauguracje wygrac,tym bardziej,iz gramy u siebie przed wlasna publicznoscia co doda nam otuchy :wink:
Jestem ciekawy,jak sie spisza w tym sezonie pilkarze,bo jak narazie to tylko mowi o duchu walki i mam nadzieje,ze na gadaniu sie nie skonczy.

Licze na ladny mecz i bramki,oczywiscie tylko dla Juve.

Forza Juve :!:


JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2007, 22:56

Po 12 miesiącach posuchy, po 12 miesiącach męki w Rimini, Treście i innych włoskich miastach drużyn zaplecza Serie A wreszcie zasmakujemy pierwszej ligi włoskiej. Nie ważne z kim i jak, trzeba zacząć od mocnego uderzenia którego roźdźwięk będzie trwał do 18 maja.

Mimo tej szumnej zapowiedzi na początku mojego posta, nie jestem pewień pogromu czy istnego zniszczenia przyjezdnych, ba! obawiam się nawet o zwycięski wynik tego meczu. Problem jest jeden - marna skuteczność. W wielu sparnigach mieliśmy problem z tym elementem, brakowało wykończenia i zimnej krwi. Nie sądze, aby nagle drużyna Ranieri'ego przypomniała sobie jak strzela się bramki. Co prawda wszystko ułożyło się korzystnie dla Juve - trafiliśmy na ligowego średniaka któremu w sezonie 05/06 zaaplikowaliśmy 6 bramek w obu meczach. W dodatku gramy u siebie, gdzie - jak to zazwyczaj bywa jesteśmy mocniejsi. Ale czy ta pewność wygranej wśród kibiców nie zgubi Juve?

Z drugiej strony, naszym calem jest Liga Mistrzów. Teoretycznie przed Nami są drużyny mediolańskie. Po piętach depczą nam drużyny solinde takie jak Fiorentina, Lazio czy Roma. Juventus, jeżeli trzeźwo myśli o conajmniej 4 miejscu, nie może na wstępie tracić punktów z drużyną pokroju Livorno. Taki fatalny początek źle wpłynąłby na zespół. Mogę sobie ręke uciąć, że po takim falstarcie media oraz kibice pomyślą sobie czy Juventus rzeczywiście jest taki silny. Piłkarzom trzeba dać czasu, nie liczyć na pogrom w pierwszej kolejce, lecz na spokojnie zwycięstwo. Brakuje jeszcze zgrania i stuprocentowej formy o czym mówił Ranieri. Szkoda, że wyskoczyły zgrupowania reprezentacji, te cenne dni pozwoliłby dokładniej przygotować się do tego meczu.

Jeżeli chodzi o skład, to postawiłbym w obronie:

Chiellini - Criscito - Andrade - Grygera

Bez niespodzianek, Criscito dobrze prezentował się podczas sparingów i pokazał, że radzi sobie w parze z Andrade. Portugalczyk to jak na razie Nasz najlepszy środkowy obrońca. Chiellini idealny na lewe skrzydło, w dodatku nie pojechał na zgrupowanie reprezentacji, w związku z czym ma więcej sił. Na prawej stronie Grygera który powrócił po kontuzji.

Pomoc, także bez niespodzianek

Nedved - Almiron - Nocerino - Salihamidzić

Nedved imponował szybkością i zawziętością w sparingach. Almiron wyrasta na zawodnika podstawowego składu, podobnie jest z Nocerino który ostatnio zaliczył gorszy występ przeciw Milanowi. Na prawej stronie Hasan. Tiago to jeszcze nie ta gwiazda, może wejść ewentualnie w przerwie meczu.

Atak, standardowo czyli

Del Piero - Trezeguet

Nie ma co kombinować, na taki zespół potrzebny jest standardowy duet napastników. Iaquinta jest w słabiutkiej formie i nie prezentuje jeszcze tego co w barwach Udinese. Palladino wejdzie w drugiej połowie. Vincenzo ten mecz zaliczy na ławce, w co jednak nie wierzę. :wink:

Pierwszy mecz, pierwsze zwycięstwo? Zobaczymy, Juventus jest niewiadomą tego sezonu. Pierwszy mecz o punkty uchyli choć rąbkę tajemnicy na co stać Starą Damę.

JUVENTUS 1-0 Livorno
Almiron


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2007, 23:36

Ruszamy z buta! I zaczynamy od wysokiego C!
Ależ ja byłem głodny i spragniony Serie A teraz nażre się do syta.
Rywal Livorno na pierwszy ogień. Zespół w moim przekonaniu solidny przed sezonem oddali do Szachtara swojego lidera Lucarellego, pozyskali jednak innych napastników takich jak Francesco Tavano czy Diego Tristan. W linii pomocy również dosyć ciekawe persony takie jak Giannichedda którego wszyscy doskonale znamy, Vikash Dhorasso, Stefano Fiore czy Luis Vidigal. Wydaje mi sie że najpewniejszym punktem naszych rywali jest bramka której strzeże Marco Amelia w moim mniemaniu po Buffonie drugi najlepszy bramkarz w Italii na chwilę obecną. Teraz przejdźmy do Juve.
Wracamy do Serie A po rocznej odsiadce na drugim froncie. Pierwszy mecz zawsze wychodzi nam nieźle ostatnio jakoś na inauguracje straciliśmy punkty w 2000 roku z Regginą bodajże (?) A jak do tej pory zawsze szło dobrze i o ile mnie pamięć nie zawodzi to było jakoś tak:
2001/2002 : Venezia 4:0
2002/2003 : Atalanta 3:0
2003/2004 : Empoli 5:1
2004/2005 : Brescia 3:0
2005/2006 : Chievo 1:0
Mam ogromną nadzieję iż tym razem nasi pupile nie zawiodą nas i zgarną komplet punktów w meczu inaugurującym nowy sezon.
Wiele tutaj będzie zależało od napastników. W kilku meczach kontrolnych skuteczność była niezła, a w niektórych wręcz nędzna. Na miejscu Ranieriego od początku wystawiłbym duet : Del Piero-Trezeguet który mam nadzieję będzie znów funkcjonowal tak jak w sezonie 2001/2002 i poprowadzi nas do Scudetto. Iaquinta byłby dobry na podmęczonych rywali i może "ukłuł" by coś w końcówce. W pomocy od początku powinien wystąpić Nocerino który nadaje naszej drugiej linii blask i świeżość swoimi niekonwencjonalnymi rajdami. Do tego Almiron i Nedved którzy powinni być mózgiem i płucami naszego zespołu w nadchodzącym meczu. Co zaś tyczy się defensywy na bokach nie ma co się patyczkować : Chiellini i Grygera, w środku Andrade i Criscito który ma okazje do nabrania doświadczenia a jeszcze przy takim partnerze w środku defensywy jakim jest Jorge Andrade od którego może się sporo nauczyć.
Mam nadzieje że inauguracja nas nie zawiedzie a wręcz przeciwnie Juventus da nam wiele powodów do radości. Sparingi wyglądały naprawdę nieźle szczególnie z Sunderlandem który dla drużyny Roya Keana był jednym z ostatnich przed zmaganiami ligowymi. Wierzę w Ranieriego że nie pomyli się z doborem taktyki i Juventus uraczy nas trzema punktami. Przewiduję wygraną w okolicach 3:0 na dobry początek który wleje w nas falę optymizmu przed kolejnymi meczami.
A więc do boju po trzy punkty!

FORZA JUVENTUS !!!!!


Dominik10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 grudnia 2006
Posty: 345
Rejestracja: 29 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2007, 10:56

No nareszcie mecz na ktory wszyscy chyba z nas czekali przez caly
okrągly rok. Mecz napewno bedzie bardzo trudny gdyz Livorno to nie
jest jakis chlopiec do bicia. To druzyna ktora napewno bedzie chciala
sprawic niespodzianke i urwac nam na poczatek sezonu punkty. Jednak
mam nadzieje ze tak nie bedzie. Najbardziej boje sie o defensywe bo czasami w meczach towarzyskich popelniali zbyt duzo bledow. No i mam
nadzieje ze dobrze czzagra atak.

FORZA JUVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!


GRANDE JUVENTUS

Obrazek
Del

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2003
Posty: 572
Rejestracja: 13 marca 2003

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2007, 14:57

Wie juz ktos czy mecz bedzie na sopcascie, albo innym programie do obejrzenia w necie ? Nie bede mial okazji ogladac go w TV, wiec chociaz tam chcialbym zobaczyc. Jak ktos ma jakies info, dajcie znac.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2007, 15:03

Zobaczymy, jak zaprezentuje się nowy atak Livorno: Tavano-Tristan.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Mr.Hankey

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 maja 2007
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2007

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2007, 15:15

Pelson pisze:Stefano Fiore
Fiore niestety wrócił do Valencii.


TomiQ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 272
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2007, 15:29

Ciekaw jestem jak Ranieri ustawi zespół w meczu o stawke. Stawiam na 2:1 dla JUVE


Z JUVE od 1996 roku i już na zawsze tak będzie!!!FORZA JUVE!!!Wyciąg z regulaminu:3.f) Należy pamiętać o tym, że w dyskusji atakujemy poglądy, a nie ich autora!
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2007, 15:32

Mr.Hankey pisze:
Pelson pisze:Stefano Fiore
Fiore niestety wrócił do Valencii.
Fiore podpisał kontrakt z mantovą.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
et

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 lutego 2005
Posty: 8
Rejestracja: 24 lutego 2005

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2007, 15:54

Mecz będzie transmitowany na Canale+ Sport o godzinie po 20 :) Już sie z moją dziewczyną szykujemy do oglądania:) Pozdrawiam


wit_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2006
Posty: 81
Rejestracja: 30 marca 2006

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2007, 16:16

ja stawiam na 3-1 dla juve :)


mysle ze spokojnie wygramy ten mecz, uwazam jednak ze wpuscimy gola bo zawsze nam ktos strzeli ;D


Obrazek
Obrazek
PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2007, 16:31

juveluck pisze:Fiore podpisał kontrakt z mantovą.
prosze o potwierdzenie tych slow :D


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
Zablokowany