Trofeo TIM Juventus (4)0 -0(5) Inter; 0-1 Milan

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Marcin_FCJ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 czerwca 2003
Posty: 896
Rejestracja: 16 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2007, 00:24

szczypek pisze: Nie obwiniałbym jednak go bardzo za tego karnego, bo przecież to tylko mecz towarzyski, a sam zawodnik jak wspominałem wcześniej zagrał dobry mecz.
Nikogo nie obwiniam. Nie tacy nie stzrelali rzutów karnych. Criscito rozegrał dobry turniej. Jednak moim zdaniem nie powinien strzelać rzutów karnych.
Też mam taką nadzieję. W meczu z Interem strzelał chyba 3-krotnie na bramkę Toldo, za każdym razem niecelnie...
Już nie chodzi tylko o te strzały.. chociaż tym pierwszym mógł zrobić z siebie pośmiewisko. A takie okazje jak ten drugi strzał w lidze musi wykorzystywać. Denerwuje mnie też, że gra tak szeroko. Wiem, że pewnie Ranieri mu tak kazał, ale nie ma z tego żadnego pożytku. Notorycznie przegrywane pojedynki 1 na 1 o piłke, nieskuteczne dryblingi, mała aktywność w grze kombinacyjnej. Wogóle nie wywiera też presji na środkowych obrońach rywali dzięki czemu mogą oni spokojnie rozgrywać piłkę.

Tak pozatym z postawy Juve jestem zadowolony. Pierwszy mecz bardzo wyrównany ze wskazaniem na nas. W drugim meczu Milan nie miał nic do powiedzenia aż do strzelenia bramki przez Gilardino (nie popisali się środkowi obrońcy). Po stracie gola było już tylko gorzej. Do nikogo nie można mieć jakichś wielkich pretensji.. Mnie osobiście na nerwy działał Iaquinta, uważam też iż Almiron powinien grać nieco wyżej wtedy mógłby mieć więcej okazji do podań otwierających napastnikom drogę do bramki.


Copiczenkowiczenko

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lipca 2005
Posty: 255
Rejestracja: 05 lipca 2005

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2007, 01:17

Oba mecze nie najgorsze w naszym wykonaniu.
Z interem jak i z milanem mielismy przewage, nie rozumiem czego nie uznali nam bramki Palladino.
Bardzo pozytywnie zaskoczyl mnie Zanetti ktory wymiatal w srodku.
Chiellini tez bardzo dobrze. Andrade to tez dobry i pewny obronca.
Ranieri zdecydowal sie wystawic do karnych az 4 nowych pilkarzy i Alexa. Gdyby za Criscito strzelal np. Chiellini mysle ze mielibysmy szanse wygrac ale karne to poprostu loteria.
Ogolnie do gry jakos bardzo sie przyczepic nie mozna ale trzeba popracowac nad skutecznoscia w ataku.


szczerbi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 października 2005
Posty: 289
Rejestracja: 06 października 2005

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2007, 02:09

Faktycznie, Iaquinta nie gra teraz najlepiej. Jak dla mnie na największe pochwały zasługuje Criscito i Zanetti. W drugiej kolejności Palladino i Grygera. Zanetti przechwytuje bardzo dużo piłek, więc obrońcy mają mniej pracy. A jeżeli już mają, to świetnie ją wykonuje Criscito. Palladino był kreatywny i bardzo się starał. Bardzo podobają mi się dośrodkowania Grygery, powinien grac częściej na prawej obronie. Ogólnie podoba mi się postawa zespołu, z resztą gra będzie lepsza, potrzeba jeszcze trochę czasu na zgranie, jak to powiedział niedawno Cristian Zanetti, którego forma cieszy przed rozpoczęciem sezonu. Cieszy mnie tak samo postawa Criscito, zapowiada się byc super obrońcą :-D


montero4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lipca 2007
Posty: 1102
Rejestracja: 19 lipca 2007

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2007, 02:31

Już wiem dlaczego Iaquinta tak sie cieszył po bramce z Romą... Wiedział, że w kolejnym meczu będzie mial problem. skuteczność nie oszukujmy się kiespka. Liczyłem na styl Inzaghi'ego lecz musi pracować. Buffon w porządeczku. Obrona: chwale Andrade, wojownik doskonały. Reszta na dobrym poziomie. Pomoc: Olivera out. Almoron powinien bardziej ruszyć w przód, częsciej grał do tyłu. Może Tiago ma go w tym wyręczać. Nocerino bardzo ruchliwy, podoba mi się jego gra. Myślę, że Ranieri ma ból głowy co do zestawienie tej końcowej lini pomocy. Atak: Palladino musi pograć pare meczy o stawke i będzie ok. Treze nie widac ale standardowo ujawni sie wtedy kiedy trzeba. DP AVE!!


Update - 07.08.2010 ale nadal rośnie 28 x Italia 52 x Juventus
http://picasaweb.google.pl/montero4juventus/Montero4
Obrazek
Makoto

Qualità Juventina
Qualità Juventina
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 388
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2007, 08:11

No taaak i kurcze zaś Inter.... :angry:

Nie mogę się już doczekać kolejki, kiedy to mam nadzieję , w końcu wynik będzie inny od wczorajszych 8)
Co do Iaquinty, nie przesadzajmy, poza tym to dopiero jego pierwsze mecze w zupełnie innym, nowym zespole. Uważam, że nie jest drewnem, o czym niektórzy są stuprocentowo przekonani.Poczekajmy... także na wygraną nad Interem, Milanem.... :wink: :wink:
Przyznaję, że chociaż Milan mógłby wygrać z Interem, a taki wynik 1:0 wkurza mnie najbardziej, zarówno w naszym meczu, jak i w finałowym.

Rzuty karne nie są jednak najmocniejszą stroną Gigiego, ale i tak go lubię :P


C'è una stella in cielo che indica il cammino.. forza Juve vincere è il tuo destino!
Dominik10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 grudnia 2006
Posty: 345
Rejestracja: 29 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2007, 10:23

No szkoda ale to tylko turniej towarzyski. Szkoda ze Criscito
nie strzelil tego karnego moze wszystko bylo by inaczej ale nie tacy zawodnicy marnowali jedenastki chociazby Alex. Według mnie bylismy lepsi od Interu ale przegralismy no niestety :angry: .


GRANDE JUVENTUS

Obrazek
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2007, 10:36

Liczyłem na to, że będą to bardziej widowiskowe i emocjonujące mecze, no ale cóż. Bez wątpienia pozytywne jest to, że w obydwu spotkaniach to my mieliśmy inicjatywę i w zasadzie zagraliśmy lepiej :) Moim zdaniem pewnie zagrała nasza obrona- Andrade i Criscito. A Chiellini tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że musi z nami zostać :pray: Co do pomocy, to pozytywnie zaskoczył mnie Zanetti w destrukcji. Reszta (oprócz Pavelka rzecz jasna) raczej niczym się nie wyróżniała. Hasan dużo podawał, ale niestety dużo niecelnie. Bardzo liczę na tego zawodnika i mam nadzieję, że jeszcze się lepiej rozegra. Co do napadu, to chyba najaktywniejszy był Alex i w drugim składzie Palladino, który również starał się rozpracowywać akcje. Gra Iaquinty tak jak i wielu z Was i mnie jak narazie nie powala na kolana. Liczyłem też na więcej ze strony Almirona i Nocerino w tym turnieju. To by było chyba na tyle uwag z mojej strony. Ogólnie wygląda to całkiem nieźle :ok: Ciesze się, że miałem okazję zobaczyć pierwszy cały mecz Juve w tym sezonie i pooglądać w akcji nowe twarze w naszym klubie :wink:


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2007, 10:44

Coz...

Gigi jak Gigi. Lecz trzeba przyznac ze karnych to on nie za bardzo umie bronic...

Obrona - Andrade i Grygera mi sie bardzo podobaja. Andrade bardzo spokojnie i z opanowaniem gral w srodku, lecz szkoda ze to chyba po jego bledzie stracilismy gola. Cristico nawet dobrze gral, nie popenil zadnych wiekszych bledow. Chiellini b. dobrze, Molinaro sie poprawil. Zebina tez lepiej niz zwykle.

Pomoc: Olivera out! Almiron i Zanetti mi sie coraz bardziej podobaja, Hasan tak samo, fajne ba rajdy prawa strona ;D I Zanetti juz nie przestrzela kazdego strzalu jak to bywalo w sezonie ;p Nedved w meczu z Interem troche gorzej niz zwykle, ale wciaz Nedved. Nocerino to naprawde bardzo obiecujacy zawodnik na ktorego w trakcie sezonu bedzie mozna liczyc.

Atak: Panie Iaqutina... Takich akcji jak na poczatku meczu z Interem nie mozna marnowac. Ni musial od razu strzelac tylko mogl przyjac pilke i strzelic. Nie stac nas na spalenie takich szans. Del Piero dobrze, mial bardzo ladny strzal z wolnego, szkoda ze nie bylo bramki. Trezgol jak Trzegol - nie zbyt widoczny jesli nie dostanie pilek ktore moze wpakowac do siatki, a jesli juz takie bedzie dostawal - wszyscy wiedza jak to sie skonczy ;) Palladino, widac ze sie stara ale cos nie za bardzo mu wychodza te akcje po lewej stronie. i dlaczego nam nie uznali jego bramki, przecierz on tego obroncy nawet nie dotknal? :s


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2007, 11:27

Z postawy drużyny jestem bardzo zadowolony.Widać, że mecz z Romą nie był przypadkiem, a Ranieri stworzył mocną ekipę.Cieszy fakt, że nie ustępujemy przeciwnikom,a nawet prezentujemy się lepiej.

W meczu z Interem bylismy stroną przeważającą, zawodnicy z Mediolanu nie mieli nic do powiedzenia.
Na początek muszę pochwalić Buffona za dobre występy (piękna parada po strzale Kaki !) .Bardzo dobrze zagrała nasza obrona, która moim zdaniem była wczoraj naszą najlepszą formacją (pomijając bramkarza).
W końcu świetny mecz zagrał Andrade, z jego gry jestem bardzo zadowolony.Criscito zawinił niestety przy bramce dla Interu, ale wtedy był spalony.Poza tym prezentował sie bardzo dobrze.Jestem pewien, że Portugalczyk i młody Włoch stworzą naprawdę dobry duet środkowych obrońców.Wczoraj pokazali sie świetnie.Na lewej obronie w końcu zagrał Giorgio, i moim zdaniem, był najlepszym zawodnikiem na boisku.W defensywie nie do przejścia, do tego bardzo aktywny z przodu.Nieco tylko gorzej, ale i tak świetnie, zagrał Zebina.To bardzo mocne punkty naszego zespołu.Mimo że Molinaro i Grygera zagrali w drugim meczu dobrze, to pierwszej dwójce obrońców należy się miejsce w składzie.
W pomocy rozczarował mnie Nedved, gdyż zagrał tylko dobre mecze.W poprzednich występach był kapitalny, dziś czegoś mu brakowało.Oczywiście i tak zagrał nieźle, ale nie był sobą.Nawet jemu może zdarzyć się gorszy dzień, a najważniejsze by brylował w sezonie.Hasan zagrał z pomocników najlepiej, wspaniale przeprowadza akcje na prawym skrzydle.Tam będzie piekielna rywalizacja :).
W drugim meczu Nocerino również aktywny, ale słabiej od Salihamidzicia.
W pomocy rozczarował mnie Almiron, który w pierwszym meczu wypadł słabo, a w drugim tylko przeciętnie.Zagrał słabiej niż z Romą czy Newcastle.Miłą niespodzianką była dla mnie postawa Cristiana Zanettiego, który w pierwszym meczu grał bardzo dobrze, a w drugim jak zawsze - solidnie i przyzwocicie.Taki rezerwowy to skarb (jeśli utrzyma formę).
W pierwszym meczu brakowało wykończenia, Alex zagrał tylko dobrze.Iaquinta prezentuje się w głębi boiska ładnie, ale gdy podejdzie z piłką pod pole karnę i pod bramkę, jest źle.Jeśli poprawi skuteczność będzie bardzo ważnym zawodnikiem.Z łatwością mija on przeciwników i "odnajduje" piłki od pomocników.Brak tylko wykończenia.Przez to zagrał dziś słabo.Trezeguet zupełnie niewidoczny, ale to jest napastnik którego rozlicza się właściwie tylko po bramkach.Palladino zagrał bardzo ładnie, szukał gry, kiwał się, podawał.No i strzelił (niezaliczoną) bramkę (z podania Grygery :)).Dobry mecz

Edit: Kacek - racja ;]
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2007, 11:45 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.


kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2007, 11:38

mati__________ pisze:Palladino zagrał bardzo ładnie, szukał gry, kiwał się, podawał.No i strzelił (niezaliczoną) bramkę (z podania Zanettiego :)).Dobry mecz
z podania Zdenka, tak na marginesie.. ;)
co nie zmienia faktu że sam mam pewne wątpliwości co do tej bramki.. ale olać, kto by się tam trofeo tim przejmował..


naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2007, 12:15

Graliśmy bardzo ładnie tak w jednym jak i w drugim meczu. Szkoda że z interem nie potrafiliśmy strzelić bramki i że przegraliśmy w karnych (jakoś Gigi po finale LM w 2003 roku nie radzi sobie w konkursach jedenastek). Z Milanem też graliśmy dobrze według mnie lepiej niż Rossoneri a bramkę Palladino strzelił prawidłowo oglądałem ją już 10 razy i nie zobaczyłem tam żadnego przewinienia ze strony naszego napastnika. Jednak wynik nie jest najważniejszy tylko styl gry Bianconerich który z każdym meczem się poprawia. Na wyróżnienia w tych meczach zasługują: Del Piero (jak zwykle), Palladino, Nocerino, Almiron, Criscito, Andrade (piękny faul na Cesarze :D ), Molinaro i Chiellini.


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
ola465

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2004
Posty: 76
Rejestracja: 08 października 2004

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2007, 12:20

Mam nadzieje ze gdy rozpocznie sie sezon to bedziemy grac nie tylko ladnie ale i skutecznie :D


Pilekww

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 774
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2007, 13:05

Widziałem skróty i jestem zadowolony z postawy Juve. Mysle ze na inauguracje będziemy dobrze przygotowani. Cieszy mnie dobra gra Chielliniego i mam nadzieje ze zarząd nie skusi sie ofertą Sunderlandu.
Szkoda ze tak wyszło z ta bramka Palladino, bo nie jestem pewien czy tam był faul.
W meczu z Milanem dobrze zachowalismy się nie chowając się tylko gralismy jak równy z równym.
Ogólnie chyba jest dobrze!


"... Mamy 42 kluby w Serie A i B. Wszyscy rozmawiają, jedyny głuchoniemy klub to Inter." - Luciano Moggi
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2007, 15:23

Marcin_FCJ pisze:Nie wiem czyj to pomysł by karne stzrelał Criscito.. Odrazu wiedziałem, że wielce prawdopodobnie będzie że nie strzeli. Nie wiem dlaczego zamiast niego nie uderzał Nedved czy też Almiron.
Zgadzam się i sam w glowie pomyślałem właśnie o wymienionych przez Ciebie zawodnikach.
Marcin_FCJ pisze:Bałem się też o karnego Iaquinty gdyż moim zdaniem lekko się kompromituje swoją postawą. Mam nadzieje, że w sezonie będzie z niego więcej porzytku niż w meczach przedsezonowych.
Podpisuję się pod tym. Nie mogę go poprostu oglądać. Od początku byłem przeciwny temu transferowi i z meczu na mecz utwierdzam się, że miałem rację. Póki co jest przesłaby, najpierw tradycyjny strzał w trybuny a potem ta zepsuta akcja po ayście Nedveda, po której powinna być bramka :roll: Tymczasem on nie trafił nawet w bramkę. Najbardziej martwiące jest to, że Ranieri cały czas na niego stawia nie pozwalając zagrać od 1 minut duetowi Alex -Treze. Jak go wystawi w 1 skladzie na Livorono to :angry: Jak widać Iaquinta to nie zawodnik na wielki klub, przynajmniej na razie :|
Ibra_fan pisze:
Gigi jak Gigi. Lecz trzeba przyznac ze karnych to on nie za bardzo umie bronic...
Nie rozśmieszaj mnie :smile: Jak do każdego karnego podchodził z uśmiechem na twarzy to czego tu się spodziewać? Naprawdę nie pamiętasz ile ,,11'' obornił?

Ogólnie turniej stał na niezbyt wysokim poziomie. Z interem przegraliśmy przez niewykorzystaną sytuację Iaquinty, bo to powinna być bramka. Z milanem przez sędziego, ktory przy bramce Palladiono widzial coś, czego nie było :roll: Zaraz po tym gol i po zawodach. Martwi trochę, że znów nie strzeliliśmy bramki, ale co się dziwić jak napastnikiem najdłużej grającym jest Vincenzo :| Ogólnie w obydwu meczach moim zdaniem byliśmy lepsi, więc nie ma co rozpaczać, szkoda jednak porażek, zwlasza z takimi drużynami.
W obronie super Andrade, dobrze Criscito, Chiellini, Molinaro i Grygera. Pomoc na + Zanetti i Nocerino, Almiron troszkę słabiej. Atak dobrze Del Piero i Palla.
Ogólnie wczoraj najgorzej wypadł Iaquinta, ale już nie bedę się na nim wyżywał 8)

W piątek kolejny ważny sprawdzian. Błagam panie Ranieri, od 1 minuty Alex i Treze a zabijacz kibiców strzałami w trybuny na ławeczkę :-D


Obrazek
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2007, 21:13

Ibra_fan pisze:Coz...

Gigi jak Gigi. Lecz trzeba przyznac ze karnych to on nie za bardzo umie bronic...
Co ty gadasz?? A znasz bramkarza, który jest specem od bronienia rzutów karnych?? To jest chwila musisz natychmiastowo wybrać w który bok się rzucisz, wszystkie obronione karne to przypadek, nie ma bramkarza, który umie przewidzieć w którą stronę piłke zostanie kopnięta, żaden z nich nie posiada również takiego refleksu, który na to by pozwolił.

Nie ma specy od karny w bramce, są zawodnicy, którze dobrze te karne wykonują lub źle...tyle filozofii

P.S Macie może kiwkę Del Piero z meczy przeciw Interowi??


Obrazek
Zablokowany