Trofeo RAI: Roma 2-5 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2007, 22:06

Mecz Towarzyski
Trofeo RAI

AS Roma - Juventus FC

Czas:
2007-08-11 (sobota)
Godzina 21:00

Miejsce:
Stadio Dino Manuzzi
Cesena
Pojemność: 23 860
Nawierzchnia: trawa

AS Roma
Obrazek
Pełna nazwa: Associazione Sportiva Roma SpA
Przydomek: Giallorossi
Prezes: Francesco Sensi
Trener: Luciano Spalletti
Liga: Serie A (2006/07 2. miejsce)
Oficjalna strona klubu

Sukcesy:
Mistrzostwo Włoch: 1942, 1983, 2001;
Wicemistrzostwo Włoch: 1931, 1936, 1981, 1984, 1986, 2002, 2004, 2007;
Puchar Włoch: 1964, 1969, 1980, 1981, 1984, 1986, 1991, 2007;
Finał Pucharu Włoch: 1937, 1941, 1993, 2003, 2005, 2006;
Superpuchar Włoch: 2002;
Puchar Miast Targowych: 1961;
Finał Pucharu Mistrzów: 1984;
Finał Pucharu UEFA: 1991.

Trofeo RAI
2006/2007
Roma - Juventus 1-0
78' Montella
Więcej

2005/2006
Juventus - Roma 2-2
20' Del Piero, 90+2' Del Piero (kar.) - 34' Chivu, 82' Taddei
Więcej


11 sierpnia na Stadio Dino Manuzzi w Cesenie Juventus rozegra kolejny towarzyski mecz. Przeciwnikiem piłkarzy Starej Damy tym razem będzie AS Roma.

Drużyna ze stolicy Włoch w ostatnim czasie rozegrała kilka towarzyskich spotkań. 4 sierpnia przegrała z West Ham United 1-2. W letnim okienku transferowym z Barcelony do Rzymu przeprowadził się Ludovic Giuly. Napewno warto wspomnieć, że w Romie swoich piłkarskich sił próbował Claudio Ranieri, swego czasu zawodnikami Giallorossich byli także Jonathan Zebina oraz Cristiano Zanetti.

Jeśli chodzi o Juventinich to mam nadzieję zobaczyć (w końcu) skład, który wyjdzie na mecz z Livorno w 1 kolejce Serie A. Claudio ciągle "eksperymentuje" ze składem i taktyką, ale przyznam, że sam powoli tracę cierpliwość. Wiem, że wyniki są nie ważne, ale obawiam się, że nie wystarczy nam czasu, aby piłkarze mogli być dostatecznie dobrze zgrani na początek sezonu. Z drugiej strony nasz trener jest profesjonalistą i zapewne wie, co robi. W zeszłym roku przegraliśmy 1-0. Jak będzie teraz? Jedno jest pewne. Bramki nie strzeli nam już Vincenzo Montella, ponieważ został wypożyczony do Sampdoria Genua. Liczę na skromne, ale zawsze zwycięstwo naszego ukochanego klubu.

W programie tv znalazłem informacje o meczu na RAI 1. Tylko czy nie będzie zakodowany? Nie ma póki co nic o możliwości obejrzenia tego spotkania na necie.

literatura: Wikipedia, Juventus.com, JuvePoland
Błędy proszę kierować do mnie na priv?! Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony 10 sierpnia 2007, 10:00 przez szczypek, łącznie zmieniany 1 raz.


mpolek

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 czerwca 2005
Posty: 1407
Rejestracja: 14 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2007, 22:17

Nie chce nic gadać, ale niestety obawiam się, że Rai Uno zakodują. Jak już zakodowali w tym roku Birra Moretti co się pierwszy raz zdarzyło no to się nie spodziewam zmian w Włoskiej telewizji. Co do meczu to myślę, że będzie wyrównane spotkanie. Juve według mnie gra bardzo dobrze tylko nie potrafia wykorzystać stworzonych przez siebie sytuacji. Nooo i ta obrona jeszcze trochę musi sie zgrać chociaż w Neapolu zabłyszczeli Birindelli i Criscito to ta dwójka nie wystarczy. Liczę na dobrą grę i przełamanie się w braku skuteczności.


Obrazek
Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2007, 23:00

Mam nadzieję, że wreszcie wystawimy najsilniejszy skład i wygramy, żeby nie musieć się tłumaczyć, że Roma jest dalej w przygotowaniach do sezonu :D Fajnie, że ten mecz będzie można obejrzeć na RAI, bo mam ten program w TV :) Nie będę musiał bawić się w jakieś SopCasty z brzydką jakością ;)
Jeśli Ranieri wreszcie wystawi najsilniejszy skład to już połowa sukcesu.


mpolek

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 czerwca 2005
Posty: 1407
Rejestracja: 14 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2007, 23:11

Kogut Del Piero pisze:Fajnie, że ten mecz będzie można obejrzeć na RAI, bo mam ten program w TV Nie będę musiał bawić się w jakieś SopCasty z brzydką jakością


Ja też mam programy Rai w TV, mało tego także posiadam Canale 5, na którym leciał turniej i to na kablówce, ale jak zakodują to i tak nie zobaczysz. Chyba, że mieszkasz we Włoszech to inna sprawa, albo masz specalną Włoską kablówkę i płacisz im abonamenty w co wątpie.

Edit. Co do Birindeliego to mowiłem o meczu z Napoli gdzie zagrał wedlug mnie bardzo dobrze, a przynajmniej widać było po nim jak się angażuje. Co do pierwszej 11 to nie jestem pewien czy będzie tam grał i nie byłbym pewien czy bym go wystawił na miejscu Ranieriego. Po prostu wyraziłem swoje zadowolenie, że pomimo swego wieku pokazał się z bardzo dobrej strony na meczu z Napoli:)
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2007, 23:20 przez mpolek, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Swider10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 806
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2007, 23:14

Napewno kazdy mecz nawet sparingowy jest wazny niemniej jednak po to sa one rozgrywane aby zgrac druzyne... no i własnie POTRZEBA NAM ZGRAĆ DRUZYNE a nie grac caly czas dwoma, trzema innymi jedynastkami, mamy jeszcze kilka sparingów z silnymi druzynami do poczatku sezonu i mysle ze w tych sparingach powinnismy jak najwiecej grac ta podstawowa 11. Nie mowie ze nie maja wogle grac inni zawodnicy bo wiadomo jak to jest kazdemu moze sie cos stac i trzeba zagrac kims innym ale bez przesady jak narazie to jest tak ze nasi podstawowi zawodnicy nie graja a graja inni niby rezerwowi (chociaz tylko Bóg wie jaka wyjdzie "11" w sezonie) Moim zdaniem ten mecz z Roma to nie najlepszy wybór :/ wiadomo jak nasi "przyjaciele" z Rzymu potrafia twardo grac a mecz z Juve mimo ze towarzyski beda traktowac powaznie i obawiam sie o nogi naszych zawodników mimo to licze na jak najsilniejszy skład chcialbym wkoncu zobaczyc Camora na boisku... jak narazie to on gra chyba tylko w golfa... (http://www.juventus.com/it/news/fotogal ... AME=21.jpg) Mam nadzieje ze uda nam sie wygrac z jak by nie było kandydatem do zdobycia mistrzostwa w tym sezonie.

mpolek nie moge sie z toba zgodzic co do Birindelliego moim zdaniem Ranieri nie powinien na niego stawiac nie chodzi mi o to ze jest słaby (chociaz ogladajac mecz z Interem i widzac jak przyjmuje piłke ktora odskoczyła mu 2 razy na aut a nie byl atakowany przez nigogo....) ale mysle ze powinnismy grac obroncami ktorzy beda tworzyc nasza zapore przed bramka w przyszlosci tzn. w sezonie no bo Birindelli niedosc ze juz nie ta forma to kto wie co moze mu sie stac po ostrzejszym wejscu wkoncu ma juz swoje lata, mysle ze Chiellini powinien grac za niego tylko wlasnie dlaczego nie wszedł nawet na chwile na boisko podczas Trofeo Birra Moretti :@: :think:


"Pozytywne rezultaty to coś wspaniałego , ale istnieje coś większego: móc powiedzieć, że jest się kibicem Juventusu i być z tego dumnym."

"Dla tych barw niektórzy stracili swe życie"
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2007, 09:17

Generalnie Ranieri juz powinien wiedziec, jakich piłkarzy "widzi" w pierwszej 11 i to nimi zagrać w całym turnieju. Wiadomo ze zwyciestwo podniosłoby baaardzo morale i pokrzepiło serca kibicow :prochno: ale sama dobra gra Juventusu (a co za tym idzie zgranie) dla mnie bedzie o wiele wazniejsze. Bo wiadomo- przypadkowa strata bramki zawsze moze sie trafić...


Karol_Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 188
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2007, 10:06

Mam nadzieje że mecz będzie wyrównany ale zwyciestwo dla Juve ! :D
Forza Juve !!


Obrazek
.::::::FORZA JUVE::::::.
darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2007, 10:48

Hmm... :think: Przydałoby się w końcu coś wygrać...Już od paru meczu piszę że chłopaki będą chcieli że wcześniejsze porażki to wpadki i wygrają. Teraz już nie ma innej możliwości jak wygrać. Mam nadzieje że tak się stanie i żaden Juventino nie złapie kontuzji (odpukać w niemalowane). Wiadomo że Roma to jest dobry klub, ale Juve jeszcze lepszy więc nie ma co się bać tylko wygrać :lol:


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2007, 11:29

Pajo1906 pisze:będzie ciężko ale wygramy:D
kojot1906 pisze:a ja wiem???? Walkower hehe
Zgadzam się z wami chłopaki! Napisaliście wszystko co mialem do powiedzenia.

Koniec żartów. Czas panie Ranieri zakasać rękawy. Koniec z eksprymentowniem i koniec z trójzębem. Po co nam 3ząb jak nie strzelamy goli? :roll: Czas wystawić ,,11'', ktora ma wyjśc na mecz z Livorno, bo kiedy chłopaki mają złapać zgranie? Musimy odbudować skuteczność boz tym jest wręcz tragicznie. Nie licząc dwóch pierwszych sparingów gdzie strzeliliśmy 9 goli, bo rywale jacy byli, wiemy. W meczach z silnymi drużynami strzeliśmy... 2 gole, to marny wynik zwłaszcza patrząc na nasz potencjał w ataku. W dodatku jedną z bramek strzelił obrońca. Licze w tym meczu na zwycięstwo i wreszcie jakieś 2 bramki w naszym wykonaniu.


Obrazek
Judzio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 745
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2007, 11:52

No już Ranieri mówił, że będą grać 4-4-2, ciekawe tylko jaka dwójka napastników zostanie wystawiona 8) Oby znów nie było komedii z transmisją :| Dobrze by było popatrzeć w jakim stylu Juve wygrywa :)


Obrazek
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2007, 16:17

Judzio pisze: ciekawe tylko jaka dwójka napastników zostanie wystawiona 8)
Treze, Del Piero, innej opcji nie widzę. To bedzie mam nadzieję nasz podstawowy atak, więc muszą jak najwięcej ze soba grać. Nie chcę widzieć w 1 składzie zawodnika, który z dobrym sercem oddaje piłki kibicom siedzącym na trybunach 8)
Judzio pisze: Oby znów nie było komedii z transmisją :|
Na Twoim miejscu bym się nie napalał :think:


Obrazek
Dominik10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 grudnia 2006
Posty: 345
Rejestracja: 29 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2007, 16:54

Ja jak kiedys pisalem ze nie przywiazuje za bardzo wagi do wynikow
meczow towarzyskich. ALe ostatnio forma jest niepewna podoba mi sie gra Tiago ale Almiron troszeczke mnie zawiodl. Mam nadzieje ze bedzie
transmisja w telewizji bo tak sie ostatnio napalalem na mecze na Canale 5
a wyszla jak wszyscy wiemy lipa :angry: :angry: .


GRANDE JUVENTUS

Obrazek
Corcky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2005
Posty: 1127
Rejestracja: 09 marca 2005

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2007, 18:02

Dragon pisze:
Judzio pisze: Oby znów nie było komedii z transmisją :|
Na Twoim miejscu bym się nie napalał :think:
Jeśli rok temu w podobnym okresie Juve i Roma grały ze sobą to pamiętam, że RAI zakodowało ten mecz. :doh:

Wreszcie prawdziwy sprawdzian z drużyną z najwyższej półki. Poczynając od formacji obronnej, a kończąc na ofensywie zespół musi się wreszcie zgrać. Jestem ciekaw, czy będziemy równorzędnym rywalem dla piłkarzy ze stolicy.


Chiellini3

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 200
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2007, 18:13

Dominik10 pisze:Ja jak kiedys pisalem ze nie przywiazuje za bardzo wagi do wynikow
meczow towarzyskich. ALe ostatnio forma jest niepewna podoba mi sie gra Tiago ale Almiron troszeczke mnie zawiodl. Mam nadzieje ze bedzie
transmisja w telewizji bo tak sie ostatnio napalalem na mecze na Canale 5
a wyszla jak wszyscy wiemy lipa :angry: :angry: .

Ja bym bardziej powiedzial ze to Tiago zawiodl a gra Almirona mi sie podoba


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2007, 18:40

Kolejny mecz towarzyski!! Mam nadzieję, ża nasi pokażą klasę. Do gry wraca Nedved. Może to on będzie ojcem jutrzejszego zwycięstwa??
Jeśli zagramy 4-4-2 w ataku moim zdaniem powinnien zagrać Del Piero i ktoś z dwójki Iaquinta - Trezegeut. Choć według mnie nieco lepiej prezentuje się ten drugi. Jeśli chodzi o linię obrony to chyba zagramy podobnie jak we wcześniejszych meczach towarzyskich. Pojednyki z Romą nigdy nie były łatwe, więc jutro moim zdaniem możemy być świadkiem dobrego widowiska.

Będzie relacja na JP??


Obrazek
Zablokowany