Serie A (36): Siena 0-3 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Kryształ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2005
Posty: 756
Rejestracja: 17 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2006, 23:47

Do końca rozgrywek naszej kochanej Serie A zostały 3 kolejki. Juventus ma 3 punkty przewagi nad Milanem i żeby myśleć o zdobyciu 29 Scudetto musi wygrać conajmniej 2 z 3 meczów i jeden ewntualnie zremisowac co ostatnio ma w zwyczaju. Szanse na powodzenie są dosyć duże ponieważ:
- nadal mamy 3 puktowa przewage nad Milanem
- mamy teoretycznie łatwiejszych rywali na 3 osotanie kolejki ( Siene, Palermo, Reggine), podczas gdy Milan bedzie się musiał zmieżyć z (Livorno, Parmą i Roma w ostatniej kolejce)
- wkoncu dlatego ze poprostu jesteśmy LEPSI od Milanu !!!

Nie będe tu rzucał nudnym statystykami z ostatnich 50 lat ale opowiem co nieco o ostatnim meczu tych druzyn które miało miejsce 21.12.2005 r. na Stadio Delle Alpi w Turynie. Po bramkach Cannavaro (główka) i Trezeguet (lobik) Juventus gładko pokonał Siene 2-0. Praktycznie cały czas mecz był kontrolowany przez Starą Dame a Siena ograniczała się do żadkich, rozpaczliwych wypadów na stronę Bianconerich z czego nic nie wchodziło. Ironicując można powiedzieć że były to czasy kiedy to Juventus grał dosyć efektowną piłkę a strzelanie bramek nie sprawiało im większych kłopotów. Były to chwile, momenty kiedy Juvetus grał niekonwencjonalną, nieprzewidywalną piłkę, piłkę porywającą może nie aż taka jak ta obecna np. Barcelony ale także było na co popatrzeć. Niestety od tamtych pięknych chwil a był to koniec grudnia powoli zaczęły rosnąć schody pod graczami Starej Damy. Problemy które były kwitowane niby to tzw: "obniżką formy" z tygodnia na tydzień coraz bardziej martwiły kibiców Bianconerich. Juvetus w przeciągu paru tygodni zremisował 3 razy tracąc punkty z naprawde przecietnymi drużnynami takim jak np. Messina. Od tamtych chwil było coraz to gorzej stopniowo ale gorzej, zdarzały sie przebłyski lecz były to tylko nic nie znaczące przebłyski (niestety).

W niedzielne popołudnie (o 15) w Sienie rozpocznie się mecz o być albo nie być, zwyciężyć czy polec, odnieść sukces czy ostatecznie zaprzepaścić szanse na Scudetto. Akurat w tym meczu Juventus poprostu musi wygrać a ja wierze że to sie uda (szczególnie ze Ibra podobno początek meczu rozpocznie rozgrzewająć ławkę :D) Jeśli Panowie ze Stadio Delle Alpi chcą wygrac to Scudetto to myślę ze najwyzsza pora się obudzić i pokazać kto tu naprawdę rządzi. A WIADOMO ŻE RZĄDZI TYLKO JUVENTUS !!!
FORZA JUVE !!! BIANCONERI 4 EVER !!!

pozdrawiam stara_dama


Pilekww

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 774
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2006, 09:46

Sytuacja teoretycznie prosta, jednak z naszą obecną formą zdobycie 7 punktów nie będzie takie proste.
Siena bedzie wlaczyła bo nie chce spaść do Serie B, i nie wierze że oddadzą nam łatwio punkty bo gra tam kilku graczy Bianconerich.
Ja szczerze wierze w scudetto ale jak przegramy ten mecz i jeśli Milan wygra to ciekawie nie będzie.
Co do samego Juve to licze ze poprostu wygramy, nie interesuje mnie teraz czy zagramy ładnie czy brzydko byle zdobyc te 3 pkt.
Mam nadzieje ze Buffon już zagra. Licze na maxymalną determinację drużyny bo bez tego leżymy.

FORZA JUVENTUS


"... Mamy 42 kluby w Serie A i B. Wszyscy rozmawiają, jedyny głuchoniemy klub to Inter." - Luciano Moggi
tomkoz11

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 września 2005
Posty: 62
Rejestracja: 25 września 2005

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2006, 11:31

Ten mecz musi wygrać Juventus:!:
Jednak jestem realistą i wiem, że nie będzie łatwo- Siena jest może i "słabym zespołem"(choć według mnie w Serie A nie ma słabych zespołów) to w moim odczuciu sprawi Starej Damie spory orzech do zgryzienia.Fabio Capello musi zmotywować graczy, tak aby grali na 200% swoich możliwości,bo w wypadku naszego nie powodzenia, a wygranej Milanu, przegraliśmy wyścig o Scudetto... :cry: Na szczęście ja nie dopuszczam do rozumu takiej możliwości!
Co do składu to powinni grać ci, co są w najwyższej dyspozycji, a jedyne zastrzeżenie jakie mam to: Zlatan grzeje ławę,a Del Piero gra w wyjściowej 11.


Benek17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 marca 2006
Posty: 3
Rejestracja: 29 marca 2006

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2006, 11:38

no jak nie wygramy tego meczu to z Palermo tym bardziej wiec i sCUDETTO tez nam przepadnie jak 4 czy 5 lat temu z Lazio gdy w ostatniej kolejce przegralismy ze slabiutka Perugia 1:0 a w rundzie jesiennej wygralismy bez probelmu....a Siena to nie potentat w koncu gral tam Rasiak:))))...trzeba wygrac!!!!


Benek(17)...to nie mój wiek...to numer z jakim gram tak jak DAVID
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2006, 11:42

Wynik pierwszego meczu: Juventus-Siena 2:0 [Cannavaro, Trezeguet]

Siena

Rok założenia: 1904
Barwy: Czarno-białe
Przydomek: Bianconeri
Adres: Viale dei Montanini 87, 53100 Siena
Telefon: +39 0577281084
Fax: +39 0577281083
Prezydent: Paolo De Luca
Trener: Luigi De Canio
Strona: www.acsiena.it

Stadion na mecz:

Nazwa: Stadio Comunale Artemio Franchi
Pojemność: 9500
Inauguracja: 1931
Wymiary boiska: 110 x 67


Kto by jeszcze miesiąc temu przypuszczał, że taka drużyna jak Juventus będzie musiała do końca sezonu walczyć o puchar, który już miała prawie „zaklepany” dziś ta sytuacja nikogo nie dziwi. Jakiś czas temu mieliśmy przecież 10 punktów przewagi nad AC Milan, zespołem który nie za bardzo dobrze grał w Serie A i LM, zaś Juventus kroczył pewnie w LW, jedynym problemem była LM gdzie nie szło za dobrze z takimi drużynami jak Werder Brema.

Czas kiedy Juventus, powinien zabrać się za wygrywanie tak naprawdę dawno temu minął, Bianconeri powinni do serca już wcześniej wsiąść dwa remisy z rzędu. Tak jednak nie pomyślano i „Stara Dama” zaczęła remisować kolejne mecze, a przy tym przewaga stopniała o 7 pkt, czyli do 3 przewagi nad drużyną z Mediolanu. Każdy kibic naszego zespołu ma zapewne nadzieję, że w meczu z „Juventusową” Sieną wygramy. Napisałem „Juventusową”, bo aż 7 graczy Bianconeri jest na wypożyczeniu w Sienie. Z tą drużyną od lat mamy bardzo dobre stosunki dzięki temu, że dostarczamy drużynie bardzo wielu młodych i perspektywicznych zawodników, którzy mogą się ograć w Serie A, a później wrócić do drużyny z Turynu, co tak naprawdę jest trudne.

Jeśli chodzi o sam mecz to Juventus nie może pozwolić sobie na żadną wpadkę, tutaj w grę wchodzi jedynie zwycięstwo! Każdy inny wynik przekreśla cały dorobek sezonu, jeśli przegramy to z nami już jest koniec i nie mamy szans na obronienie tytułu.

Zapewne składy obu zespołu będą jednymi z najsilniejszych, które będą mogli wybrać trenerzy zespołu Sieny i Juventus. W zespole „Starej Damy” pewnymi ławki mogą być Ibrahimović i Vieira, którzy pokłócili się na treningu, także w tym meczu będzie zawieszony Mauro German Camoranesi. Zaś w Sienie nie ma przewidzianych absencji i zapewne skład będzie jednym z najmocniejszych.

Warto zaznaczyć, że drużyna z Turynu nigdy jeszcze nie przegrała ze Sieną! Dotychczas obie drużyny grały ze sobą 2 krotnie w Serie A. Dwa razy wygrał Juventus, a bilans bramek to 1-6, jednak więcej „suchych wyników” podaje poniżej.

Przypuszczalne składy:
Siena:Zommer, Negro, Colonnese, Tudor, Molinaro, Vergassola, Paro, Locatelli, D'Aversa, Chiesa, Guzman
Juventus:Buffon, Zambrotta, Cannavaro, Thuram, Chiellini, Nedved, Emerson, Blasi, Mutu, Trezeguet, Del Piero

Mecz z Sieną: 2
Wygrane Juventus: 2
Remisy: 0
Wygrane Sieny: 0
Bramki Juventus: 6
Bramki Sieny: 1

Ostatnie zwycięstwa Juventus z Sieną na Stadio Comunale:
Sezon 2003/04 36.Siena-Juventus 1-3 [Flo-Tudor,Miccoli,Di Vaio] Skrót meczu
Sezon 2004/05 7.Siena-Juventus 0-3 [Del Piero,Del Piero, Camoranesi] Skrót meczu

Składy ustalone przy pomocy Railisa, dzięki wielkie :wink: .
Ostatnio zmieniony 29 kwietnia 2006, 12:20 przez wloski, łącznie zmieniany 1 raz.


Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2006, 12:19

Nie pierwszy raz jesteśmy w dołku gdy Serie A zbliża sie do końca..

Rok temu wprowadzając cisze prasową Juventusowi udało sie odzyskać świezosć z początku sezonu..
W tym roku jest inaczej..cisza prasowa jak narazie nie przynosi takich efektów na jakie wszyscy kibice czekali..
Bzdury dziennikarzy o bójkach i fatalnej atmosferze tylko dolewają oliwy do ognia.Napewno takie informacje naszych zawodników nie odstresowują.Wywierają wręcz jeszcze wiekszą presje.

W meczu ze Sieną potrzeby bedzie lider.Zlatan zapewne zajmie miejsce na ławce..Za to Alex musi udowodnić że zawsze potrafił poderwać zespół do walki.

Wyniku nie bede przewidywał, bo może on być zarówno zaskakujący jak i na odwrót.
Mam tylko nadzieje i wierze, ze Juventus zaprezentuje piłke skuteczną.Co do piękna i finezji to już nie ma co zaczynac..


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2006, 12:30

3 pkt mile widziane. Albo inaczej: 3 pkt muszą być u nas widziane! Innej możliwości nie ma. Skończyło się obijanie, zamarwianie, narzekanie, a ostatnimi czasy nawet bicie :lol: Decydujący moment sezonu, w którym trzeba zdobyć 3 pkt. I wszyscy to wiedzą. Recepta na zwycięstwo? Duet DP - Trez. Powinno wystarczyć.


adrian_markuś

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 100
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2006, 13:26

Musimy zdobyć 7 punktów,żeby zdobyć mistrzostwo(wątpliwe,żeby Milan stracił punkty).Tego meczu nie MOŻEMY przegrać lub nawet zremisować.Tylko wygrana poprawi morale zawodnikom,działaczom i nam,kibicom.Pewna gra Buffona i bloku defensywnego,wola walki Nedveda i innych pomocników,skuteczność Trezegola i geniusz Del Piero.Tylko tak nastawiona powinna utrzymać drużynę na pozycji lidera.Mam nadzieję,że do końca sezonu Capello nie wystawi Vieiry i Zlatana :pray:


Forza Juve!!!
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2006, 13:44

adrian_markuś pisze:Mam nadzieję,że do końca sezonu Capello nie wystawi Vieiry i Zlatana :pray:
Nie no dlaczego nie może wystawić Francuza i Szweda? Dlatego, że pobili się na treningu? Ja myśle, że obaj mają chęć grania w pierwszym skłądzie, ale muszą pokazać że należy się im. Vieira i tak jest lepszy od GG czy Blasiego, zaś Zalatan ma mniejsze szanse, co pokazał to przez cały sezon. Nie można ich przed wcześnie skreślać, ale poprostu muszą pokazać, że mają forme i warto na nich postawić. Proste? Proste...

edit: Jeszcze jeden aspekt troszkę dziwi mnie, że ostatnio w zespole jest tak wiele agresywności, przepychanki między zawodnikami, brutalna gra szczególnie Camora. Ostatnio jak przeczytałem newsa o bójce DP i Canny, odrazu zrobiło mi się dziwnie, pomyślałem tacy ludzie i się biją, jednak wszystko było udowane. Bardzo się ciesze, gdy mamy w zespole takich ludzi jak Alesso czy Fabio, którzy mogą pokazać pełną kulturę i rozlużnić napiętą atmosferę.
Ostatnio zmieniony 29 kwietnia 2006, 16:58 przez wloski, łącznie zmieniany 1 raz.


Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2006, 13:48

Mecz ze Sieną bedzie niewątpliwie bardzo cięzki i wyczerpujący. Na pewno nasi zawodnicy nie mogą liczyć na taryfę ulgową ze strony byłych graczy Juventusu. ( nie obraziłbym sie jakby np: Legrottaglie miał dzisiaj słabszy dzień :prochno: )
Mecz ten po prostu trzeba wygrać żeby myśleć o obronie Scudetto. W sumie w trzech meczach trzeba zdobyć 7 pkt. Zadanie to jest trudne ( zważywszy na naszą formę ) ale wykonalne. :whistle: W tym meczu liczę szczegolnie na Treze który raczej nie dogoni Toniego ale nie obraziłbym sie jakby strzelił Sienie ze dwie brameczki. Wszystko w nogach i głowie piłkarzy Juve.


Swider10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 806
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2006, 14:42

Co tu duzo pisac. Chcemy wygrać Scudetto to ten mecz trzeba poprostu wygrac nie ma innej opcji. Siena to chyba najsłabsza z trzech druzyn jakie nam pozostały i chocby remis w tym meczu mugłby oznaczać koniec szans. Ja jestem dobrej myśli i mam nadzieje ze Juve zdobedzie 3ptk. wystarczy ze wygramy 0:1 aby do przodu było !!


"Pozytywne rezultaty to coś wspaniałego , ale istnieje coś większego: móc powiedzieć, że jest się kibicem Juventusu i być z tego dumnym."

"Dla tych barw niektórzy stracili swe życie"
Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2006, 15:20

Jak nie wygramy tego spotkania ,to Scudetto nam z przed nosa ucieknie.Nie liczmy na jakąś wpadkę Milanu,pożegnali się już z LM więc w Serie A dadzą z siebie wszystko.Los mistrzostwa leży tylko i wyłącznie w nogach i głowach naszych piłkarzy.Jeśli zdołają sie pozbierac po ostatnich słabych występach i poprawią skoutecznośc pod bramką rywali to nie powinniśmy mieć problemów.Na dobre umotywowanie piłkarzy ze strony trenera bym nie liczył.Ten człowiek tego nie potrafi.Najbardziej licze na Del Piero i Nedveda.Alex po wpadce w Cagliari,juz sie chyba otrząsnął i po wejsci na boisku z Lazio robił z pikła co chciał.No moze raz mu wolej nie wyszedł.Natomiast kto jak nie Nedved będzie konstruował akcje ofensywne?Mutu jest bez formy,GG(ewentualnie Blasi) tego nie potrafia , a Emerson podaje piłki tylko do tyłu.W obronie rządził będzie Cannavaro,mam nadzieję ,że obok niego zagra Kovac,bo ostatnio Thuram według mnie strasznej zadyszki dostał i popełnia fatalne błędy.Na bokach oczywiście Zambrotta i Balzaretti.Po Lazio Capello nie ma chyba innej mozliwosci.No chyba ze nasz wspaniały trener olewa wyniki i bardziej go interesuje robienie dobrze panu Zebinie.
Fajnie by było jakby Ibra i Vieria na trybunach sobie posiedzieli.Są w tak świetnej formie że zastąpić ich nie trudno.Z kolei ciekawi mnie czemu dwaj piłkarze ,którzy w tym sezonie najbardziej zawodzą biją się na treningu... :doh:


Obrazek
Peja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 listopada 2003
Posty: 478
Rejestracja: 12 listopada 2003

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2006, 16:25

Bardzo wazny mecz. Musimy, po prostu musimy go wygrac. Jesli tego nie zrobimy to na prawde mozemy stracic scudetto.
W ataku powinien wystapic Del Piero. To nie czas zeby czekac na przelamanie Ibry.
Licze, ze Alex poprowadzi nas do zwyciestwa. Gdy on jest na boisku druzyna czuje sie duzo pewniej.
Forza Juve!


juveman7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 643
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2006, 19:07

Łatwo się mówi. Kilka kolejek temu z dużą przewagą nad Milanem mieliśmy mistrza w kieszeni, a teraz nie wiadomo jak będzie.
Juve zdaję sobie sprawę że stracili przewagę i są w dołku, a tu trzeba jeszcze bronić mistrzostwo. Juventus będzie grał pod wielką presją, a wtedy nic się nie klei.
Trzeba w końcu wygrać i zniszczyć marzenia Milanu o mistrzostwie.
Musimy "postawić kropkę nad i" i wygrać wszytkie 3 mecze. :pray:
Milan czycha tylko na nasze błędy aby odrobić stratę, lecz im łatwiej będzie się grało niż nam.
Po prostu musimy kontrolować sytuację i mądrze zagrać, a to że gramy z nie wymagającymi przeciwnikami powinno nam pomóc.
Również uważam że Milan zgóbi kilka punktów ponieważ mają lepszych przeciwników niz my.

Mistrzostwo jest NASZE , Nie Milanu :naughty:


...kiedyś przyjdzie prawdziwy deszcz i zmyje cały ten gnój...
diego1989

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 sierpnia 2005
Posty: 103
Rejestracja: 13 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2006, 13:09

ten mecz trzeba wygrać. Jeśli nie wygramy ze Sieną, to z kim. A przewaga coraz mniejsza. Naszczeście nie zagra Zlatan, może wkońcu atak Treze-Alex pokaże że umie grać i zapewni zwycięstwo.

PS. Mógłby ktoś napisać, gdzie w tv będzie można obejrzeć mecz? :think:


Nedved jest bogiem, zioło nałogiem, życie zabawą, JUVENTUS podstawą!!!

Obrazek
Zablokowany