Serie A: (25) Inter 1-2 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Coolfi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2005
Posty: 400
Rejestracja: 12 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 15:50

Derby d’Italia
ObrazekVs.Obrazek

Niedzielny mecz na San Siro zapowiada się niezwykle pasjonująco. Pierwsza drużyna w tabeli podejmie drugą, spotkają się dwie najlepsze obrony oraz drugi i trzeci atak w lidze. Mecz klasyk Serie A, na który zawsze czekają kibice obu zespołów. Tym razem spotkanie nabierze dodatkowego smaczku, bowiem stosunki między oboma klubami ostatnimi czasy stały się wyjątkowo napięte. Działacze Interu bardzo liczą na wygraną, która pomoże zmobilizować się drużynie i w efekcie dogonić Starą Damę.

Inter jest w dobrej formie. Po pięciu kolejnych zwycięstwach, w których zespół Manciniego stracił jedynie dwie bramki strzelając dziesięć, przyszedł czas na porażkę. Dzięki świetnemu Bogdanowi Lobontowi Nerazzuri polegli w ostatniej kolejce przy Artemio Franchi z Fiorentiną. Na nic zdały się liczne sytuacje stworzone przez graczy z Mediolanu, rumuński bramkarz bez wątpienia był bohaterem Violi.
Juventus z kolei nie może odzyskać świetnej formy z rundy jesiennej. Ostatnie mecze to pasmo mało przekonujących zwycięstw i remisów. Po słabym meczu drużyna Capello pokonała Udinese, by później ledwie zremisować ze słabą w tym sezonie Parmą. Nie jest tajemnicą, że Bianconerich stać na wiele więcej, co muszą udowodnić by sprostać Interowi i nie dać zmniejszyć przewagi nad rywalem do 6 oczek.

Działacze Interu zarzucali sędziom prowadzącym spotkania Juventusu stronniczość, co w ich mniemaniu pomogło Starej Damie uzyskać tak dużą przewagę nad resztą stawki. W tym spotkaniu obie strony liczą na czyste sędziowanie i brak kontrowersyjnych wykluczeń, czy karnych z kapelusza. Sędzią niedzielnego spotkania będzie pan Paparesta.

Co ciekawe wielu piłkarzy w historii nosiło zarówno barwy Interu jak i Juve. Wystarczy wymienić kilka nazwisk: Meazza, Boninsegna, Causio, Baggio, Peruzzi czy Vieri. Z obecnie grających w Juventusie koszulkę Interu nosili Fabio Cannavaro oraz Adrian Mutu.

Jeśli chodzi o historię meczów między oboma zespołami na San Siro to na 73 spotkania Juventus zwyciężał 17 razy, zdobywając łącznie 80 goli, zaś Inter okazał się lepszy 32 razy z 120 bramkami na koncie. Wynik remisowy padł dwudziestoczterokrotnie. Ostatnia wygrana Juve na Giuseppe Meazza datowana jest na 16 kwietnia, kiedy to Stara Dama dzięki dwóm bramkom Kovacevica wygrała 2:1. Ostatni remis, 2:2 (co swoją drogą jest ostatnio bardzo częstym wynikiem w Derby d’Italia), padł w rundzie jesiennej zeszłego sezonu, zaś ostatnia porażka, 3:2, przypada na wiosnę dwa sezony temu.

Pierwszy pojedynek między tymi drużynami w tym sezonie był popisem umiejętności graczy Juventusu, który dominowali całe 90 minut. Bianconeri zwyciężyli po golu Trezegueta oraz świetnym strzale Nedveda. Powtórzenie wyniku z października będzie nie lada wyzwaniem dla podpopiecznych Capello.

Inter Mediolan

Rok założenia: 1908
Barwy: Czarno-niebieskie
Przydomek: Nerazzurri
Adres: Via Durini 24, 20122 Milano
Telefon: +39 0277151
Fax: +39 02781514
Prezydent: Giacinto Facchetti
Trener: Roberto Mancini
Strona: www.inter.it
Sukcesy
Mistrz Wloch (13):
1910, 1920, 1930, 1938, 1940, 1953, 1954, 1963, 1965, 1966, 1971, 1980, 1989;
Puchar Włoch (4) :
1939, 1978, 1982, 2005;
SuperPuchar Włoch (2):
1989; 2005
Puchar Europy/Liga Mistrzów (2):
1964, 1965;
Puchar UEFA (3):
1991, 1994, 1998;
Puchar Interkontynentalny (2):
1964, 1965;
Stadion
Nazwa: Giuseppe Meazza, San Siro
Pojemność: 85700
Inauguracja: 1926
Wymiary boiska: 105 x 68
Najlepsi strzelcy
Adriano 12
Cruz 8
Martins 6
Cambiasso 5

Źródła: http://www.juventus.it/ , http://seriea.pl/ , własne : )

Nie ma co ukrywać, że mecz będzie dla naszego zespołu bardzo ważny. Nie chodzi tu tylko o powiększenie/utrzymanie przewagi nad Interem, ale też o sprawdzenie własnych sił przed pojedynkami w Lidze Mistrzów. Dawno nie graliśmy z takim rywalem, toteż obawiam się nieco o wynik. Brak Zambrotty jest dla nas wielką stratą, tym bardziej, że w szeregi Nerazzurich powraca Obafemi Martins. Nie będę ukrywał, że zadowolę się podziałem punktów – chcę zwycięstwa, chcę dowodu, że stać nas na wiele i że nasze cele na ten sezon są jak najbardziej realne. Zwycięstwo nad Interem jest świetną okazją na poprawienie nastrojów kibicom po ostatnich nieco słabszych występach. Ciekaw jestem na kogo postawi Capello w ataku, jednak nie przywiązywałbym do tego takiej wagi. W końcu to 11 zawodników, a nie ten jeden, partner Trezegueta musi zagrać bardzo dobrą piłkę by pokonać goniących nas rywali.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2006, 16:58 przez Coolfi, łącznie zmieniany 1 raz.


Podobno w chwili śmierci...
tracimy 21 gramów naszej wagi.
Każdy.
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 16:03

Bianconeri zwyciężyli po golu Trezegueta z karnego
To raczej nie był rzut karny :)
A propos spotkania; bardzo się go obawiam.
Inter jest w formie. Uspokoiło mnie trochę ostatnie spotkanie Interu, właściwie jego wynik - bo gdy usłyszałem, że Inter był stroną przeważającą to obawy wróciły.
W odwrotenj sytuacji jest Juve - straciło formę z początku sezonu i to nie na nas będzie ciążyła presja faworytów. Być może to nas rozluźni - my to spotkanie możemy przegrać, możemy zremisować - Inter chce wygrać za wszelką cenę - bo nie wierzę by naprawdę stracili wiarę w Scudetto.
O dodatkowych smaczkach (czytaj: wypowiedziach Mogiego oraz włodaży Interu) nie warto wspominać, bo wszyscy doskonale o tym wiedzą.
Jak skończy się to spotkanie? - naprawdę wolę nie prorokować. Liczę na wielki Juventus, liczę na zgarnięcie całej puli... ale już sam brak Zambrotty nie nastraja mnie optymistycznie...


Dirty mind
Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 16:14

Napewno jeden z najciezszych meczo w tym roku, Juventus musi do tego meczu podejsc bardzo zmotywowany oraz skupiony, zeby niepopelnic bledu. Strata bramki w pierszej polowie moze spowodowac ze Juventus straci nadzieje ze mozna uzyskac dobry wynik na San Siro, podobna sytuacja miala miejsce podczas meczu z Milanem, kiedy juz po pierwszej polowie wynik był ustalony. Mam nadzieje ze zagra alex z trezegolem, szkoda bo niezagra gianluca zambrotta ktory jest kontuzjowany, napewno Balzaretti bedzie mial szanse udowodnic swoja przydatnosc, bedzie to jego pierwszy az tak prestizowy mecz. Juz wojna sie rozpoczela w prasie, Mancini z Capello wymieniaja kontrowersyjnie poglady. Miedzy dzialaczami obu klubow tez dochodzi do klutni np. na temat karnych dyktowanych na korzysc Juventusu, w sumie inter tez mial wiele okazji zeby podziekowac sedzia ze wygrali mecz.


Obrazek
JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 16:47

Już gotuje się do tego meczu, atmrosera jak zwykle jest bardzo goraća, do tego jeszcze te podteksty, że Juve sędziowie pomagają itp. będzie naprwadę gorąco, lubię grać z drużyną która ma wielu polskich fanów :twisted: Trzeba im pokazać kto rządzi we Włoszech mamy zobaczyć inny Juventus ten z poczatku sezonu, grający szybką i skuteczną piłkę - tak ma być. Inter musi się dobrze pokazać kibicom po porażce z Violą, ten mecz może wiele zmienić w tabeli, boję się bo San Siro nie jest dla nas szczęśliwe, źle mi się kojarzy po porażce z Milanem...w pierwszym meczu było spokojnie 2-0 po golach Trezegueta i Neveda po piknym uderzeniu z wolnego...moim zdaniem mecz będzie zacięty, ale stawiam optymistycznie (może nie...) 1-0 po golu Alexa Del Piero trzeba pokazać kto jest lepszy!! FORZA JUVE!! Chciałbym jedynie dodać, że sędzią będzie... Paparesta - to on sędziował mecz Roma 1-4 Juve i wyciągnał z kapelusza karnego dla Romy?? Na dodatek jeszcze wywalił Thurama...oby z interem sędziował sprawiedliwie!!
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2006, 18:46 przez JuventinoPS, łącznie zmieniany 1 raz.


mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 16:58

Otoczka wokół meczu jest niesamowita, szum, wywiady i takie tam. Ale tego można było się spodziewać. Myślę jednak, że mecz nie będzie popisem techniki i tego typu rzeczy, a twardej walki. Wygramy to, ale 2:1 po ciężkiej przeprawie. Damy radę.
PS: Szlag by trafił tę kontuzję Zambrotty :x Mówią, że jak nie urok, to...


Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 17:06

Powiem tak bedzie niezwykle ciężko ale wierze w naszych zawodników. Oby obie dróżyny stworzyły dobre widowisko opiewające w grad bramek ( tylko dla JUVE :prochno: ), a nie żeby to spotkanie przypominało wiele innych nudnych spotkań tych dróżyn. FORZA JUVE :dance:


MarcinB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 555
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 17:42

Mecz zapowiada się ciekawie. Jeszcze niedawno drużyną, której nie nawidziałem były milan i roma(po zachowaniu na Stadio Olimpico). Ostatnio do tego grona dąłączył inter(po ostatnich wypowiedziach). Miejmy nadzieję, że w tym meczu Juve się odbuduje już do końca sezonu. Osobiście mam też nadzieję na wspaniały doping naszych kibiców. Myślę, że wspomogą naszych Juventinich. Co mogę jeszcze powiedzieć, "do boju Juve". :happy:


TdF

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2005
Posty: 118
Rejestracja: 14 lipca 2005

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 18:20

Robert 10 pisze: Oby obie dróżyny stworzyły dobre widowisko opiewające w grad bramek ( tylko dla JUVE :prochno: ), a nie żeby to spotkanie przypominało wiele innych nudnych spotkań tych dróżyn. FORZA JUVE :dance:
:shock: :ok: :rotfl:

A tak po za tym to kiedy ostatnio na SS był nudny mecz między Interem i Juventusem ?
marcinb1989 pisze: Osobiście mam też nadzieję na wspaniały doping naszych kibiców. Myślę, że wspomogą naszych Juventinich. Co mogę jeszcze powiedzieć, "do boju Juve". :happy:
W Turynie nie pomagają a w Mediolanie mają pomóc ? :lol:

Przed tym meczem jestem optymistą i myślę, że drużyna gospodarzy powinna sobie poradzić z aktualnym liderem ligi. Na pewno dużym osłabieniem dla Juve będzie brak Zambrotty ale taki wspaniały i cudowny klub musi mieć przecież przynajmniej dwóch równorzędnych zawodników na jedną pozycję więc nie powinniście się martwić :lol: Na sędziego tego meczu został wyznaczony Paparesta więc na waszym miejscu nie liczyłbym na kolejne prezenty.


Inter per SempreObrazek
ForzaJuve_Adam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2004
Posty: 185
Rejestracja: 07 maja 2004

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 18:36

TdF pisze:Na sędziego tego meczu został wyznaczony Paparesta więc na waszym miejscu nie liczyłbym na kolejne prezenty.
Za to Ty możesz liczyć... :whistle:


Obrazek
Obrazek
Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 18:41

Sory że napisałem ,,dróżyna" przez ,,ó" ale pisze tak szybko że pomyliły mi sie przyciski. Dla niektórych może to być tania wymówka ale tak bylo. :roll:


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 19:13

TdF pisze: Na pewno dużym osłabieniem dla Juve będzie brak Zambrotty ale taki wspaniały i cudowny klub musi mieć przecież przynajmniej dwóch równorzędnych zawodników na jedną pozycję więc nie powinniście się martwić :lol:
Balzaretti i Chellini wystarczą.
TdF pisze:Na sędziego tego meczu został wyznaczony Paparesta więc na waszym miejscu nie liczyłbym na kolejne prezenty.
Pokonamy was bez tego i zamkniemy wam "jadaczki".


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Machnes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2004
Posty: 500
Rejestracja: 24 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 20:18

TdF pisze:. Na pewno dużym osłabieniem dla Juve będzie brak Zambrotty ale taki wspaniały i cudowny klub musi mieć przecież przynajmniej dwóch równorzędnych zawodników na jedną pozycję więc nie powinniście się martwić :lol:
... Grande Favalli :dance: :whistle: Grande Ze Maria :happy: Taak to są poprostu geniusze swiatowej pilki
TdF pisze:Na sędziego tego meczu został wyznaczony Paparesta więc na waszym miejscu nie liczyłbym na kolejne prezenty
Jak zwykle :prochno: zrozum, ze nic nowego nie piszesz... rozumiem czyli jak sedzia daje Juventusowi to jest be a jak zabiera to dobry tak? Ja myslalem, ze wam zalezy na bezstronnictwie ;) Nie przejmuj sie... Lucus sie postara o jakis kosztowny prezent dla Paparesty :whistle:
TdF pisze:Przed tym meczem jestem optymistą i myślę, że drużyna gospodarzy powinna sobie poradzić z aktualnym liderem ligi.
Jestem w szoku... pierwszy raz widze Interiste, który jest pewny siebie nie tylko w okresie transferowym :D

Cóż mecz będzie trudny, ale Juventus to Juventus. Jesli rzeczywiscie jestesmy tacy mocni jak myslimy, to Capello szybko wyprowadzi nas z dołka, tymbardziej na tak arcywazny mecz z Inteerem. Mecz o 6pkt i wierze, że z Mediolanu wyjedziemy zwyciesko, albo z podzialem punktow.

pozdrawam


Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 20:36

Będzie na co popatrzeć, każdy wie z jakich powodów. Licze na bardzo dobry występ bianconerrich, sczególnie chciałbym, aby błysnął Ibra i Treze, no i Alex niech dorzuci swoje trzy grosze :D Wynik trudno jest wytypować... Zwycięstwo będzie idealne, lecz remis także mnie zaspokoij, w końcu nikomu nie stanie się krzywda :wink:


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 20:41

TdF pisze:
marcinb1989 pisze: Osobiście mam też nadzieję na wspaniały doping naszych kibiców. Myślę, że wspomogą naszych Juventinich. Co mogę jeszcze powiedzieć, "do boju Juve". :happy:
W Turynie nie pomagają a w Mediolanie mają pomóc ? :lol:
Widać,że wogóle nie wiesz o czym mówisz.
Jeśli chodzi o mecze wyjazdowe to bijemy was na głowę liczbą kibiców.
Jesteśmy NAJLEPSI


Obrazek
Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 10 lutego 2006, 21:18

Jak większość, także i ja obawiam się tego meczu. Brak Zambrotty to poważne osłabienie. W ataku zobaczymy pewnie Zlatana i Treze. Oby tylko ich skuteczność nie zawiodła. Może Alex coś strzeli jak wejdzie z ławki. Trzeba będzie szczególnie uważać na Figo, który w ostatnim czasie jest najlepszym zawodnikiem Interu. Osobiście zadowoli mnie remis, ale pięknie by było, gdybyśmy sięgnęli po 3 pkt na terenie odwiecznego rywala :dance:


Zablokowany