Serie A: (24) JUVENTUS 1-1 Parma

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Coolfi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2005
Posty: 400
Rejestracja: 12 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 13:53

ObrazekVs.Obrazek

W środowy wieczór zostanie rozegrana 24 kolejka Serie A, w której Juventus przy Delle Alpi podejmie Parmę. Jedynie trzy dni po meczu z Udinese, Juventus wraca na boisko, by przed własną publicznością podjąć próbę odniesienia 21 zwycięstwa w lidze i 13 z kolei na własnym stadionie w tym świetnym sezonie. Jednakże jutrzejszy rywal Bianconerich nie należy do łatwych i postara się pokrzyżować plany graczom Starej Damy.

Pozycja Parmy w tabeli, nawet po kilku lepszych występach, wciąż jest ryzykowna, toteż gracze Gialloblu mają w rozkazie wyczarowanie lepszej formy i trzymanie się z dala od baraży, co nie udało się w zeszłym roku. Podopieczni Beretty muszą zdobywać punkty przy każdej okazji, właśnie dlatego nie przestraszą się nawet lidera rozgrywek. Z 26 zdobytymi bramkami, Parma jest jedną z najskuteczniejszych drużyn dolnej części tabeli. Utrzymanie tego stanu rzeczy pozwoli trenerowi i jego zawodnikom piąć się w górę tabeli i grać swoje na Delle Alpi.

Juventus przeciw Udinese odniósł 12 z kolei zwycięstwo na własnym boisku. Sukces został odniesiony, dzięki determinacji graczy, którzy musieli zacisnać zęby by przebić się przez szczelną obronę Udinese, co udało się za sprawą Del Piero, dopiero po godzinie gry. Z 12 na koncie, Juventus celuje w 13… zwycięstwo na Delle Alpi, oczywiście.

Pojedynki między Parmą, a Juve:
Mecze rozgrywane w Turynie 15
Zwycięstwa Juventusu 10
Remisy 4
Zwycięstwa Parmy 1
Bramki Juventusu 35
Bramki Parmy 12
Ostatnie zwycięstwo:
Sezon 2004/05 36 kolejka 15 Maj 2005
Juventus-Parma 2-0
Del Piero, Ibrahimovic
Ostatni remis
Sezon 2002/03 4 kolejka 28 Wrzesień 2002
Juventus-Parma 2-2
Nakata, Adriano, Tudor, Del Piero
Ostatnia porażka
Sezon 1998/99 20 kolejka 7 Luty 1999
Juventus-Parma 2-4
Tacchinardi, Crespo (3), Chiesa, Fonseca

http://www.juventus.it/

Parma
Rok założenia: 1913
Barwy: Żółto-niebieskie
Przydomek: Gialloblu
Adres: Viale Partigiani d'Italia 1, 43100 Parma
Telefon: +39 0521505111
Fax: +39 0521505100
Prezydent: Guido Angiolini
Trener: Mario Beretta
Strona: www.acparma.com
Stadion:
Nazwa: Stadium Ennio Tardini. Campo di gioco
Pojemność: 28783
Inauguracja: 1923
Wymiary boiska: 105 x 68
Najlepsi strzelcy:
Corradi 6
Simplicio 4
Marchionni 4
Cannavaro 3

http://seriea.pl/

Jutrzejsze spotkanie Juventus powinien wygrać, nawet oszczędzając siły na niedzielne Derby d’Italia. Jestem zdania, że tym razem swą szansę powinni dostać gracze rezerwowi, oczywiście by nie przemęczać podstawowych. Pozycja Parmy mówi wszystko – zespół gra poniżej oczekiwań. Co z tego, że gracze Beretty strzelili 26 bramek, skoro aż 42 stracili? Mecze z druzynami klasy naszego kolejnego rywala nie powinny stanowić problemu dla zespołu celującego w zwycięstwo w Champions League. Warto zwrócić uwagę na grę Marchionniego, przyszłego zawodnika Starej Damy.


Podobno w chwili śmierci...
tracimy 21 gramów naszej wagi.
Każdy.
Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 14:03

Wg mnie to znowu nie będzie dość łatwy mecz, gdyż Parma, żeby uchronic sie od spadku musi walczyć o każdy punkt. Lecz pomimo tego bianconerri powinni juz nie poełniać tak głupich błędów jak z Udine i wygrać to spotkanie. Jeśli Juve zagra dobrze to typuje wynik na 3:1 lub 2:0. Jesli pójdzie gorzej to 2:1 czy 1:0. Jeśli remis to będzie fatalnie, chyba, że Parma postawi tak wysoko poprzeczkę jak nigdy... Ale wątpie w to ostatnie. oczywiście czekam na wspaniały występ Ibry. Chłopcze obudź się ze snu i niech ci twoja panienka w głowie nie mąci...


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 14:07

Jedynym plusem jest to że gramy u siebie.Inaczej moglibysmy stracić punkty.Na Delle Alpi poradzimy sobie z Parmą,ale według mnie żadnych fajerwerków nie będzie.Stawiam skromne 1-0.Nie typuje ktos strzeli, bo nie mam pojecia jaki skład wystawi Capello.
W ataku powinni wyjść Trezeguet i Ibrahimovic.Ten pierwszy i tak na boisku raczej się nie przemęcza, więc na Inter będzie wypoczęty,a Zlatan lepiej jak zagra teraz, a z Interem lepiej będzie jak zacznie Del Piero(może się mylę).
Podobnie widzę sytuację Chelliniego,który dawno już nie grał.
Możliwe że Capello w meczu z Parmą wystawi w większości rezerwowy skład m.in.z Zebiną na środku obrony :rotfl: ,bo będzie chciał oszczędzić siły na spotkanie z Interem.Jak tak postąpi to nie che byc złym prorokiem ale z Parmą byc może sobie nie poradzimy i z Interem nawet wypoczęci tez może być ciężko...


Obrazek
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 14:07

Nie wiem dlaczego, ale zawsze obawiam się Parmy. Może ze względu na ich bogatą historie (chociażby zdobycie pucharu UEFA), a może dlatego, że stamtąd pochodzi wielu świetnych zawodników, także tych występujących w Starej Damie (chociażby Thuram czy Gigi). Mam jednak nadzieję, że zagramy z odpowiednią determinacją i odniesiemy kolejne zwycięstwo na własnym stadionie.

Co do składu, to wielkich zmian bym nie czynił. Niech zagra przede wszystkim młodzież. Capello może sobie na to pozwolić, bo w niedziele ważny mecz.

Liczę na trzy punkty. Mój typ 2:1 :prochno:


JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 14:20

Będzie to bardzo ciężki mecz, Parma umie się zmobilizować na mecze z najlepszymi. W pierwszym meczu było 2-1 naprawdę był to strasznie ciężki mecz, piękną bramka popisał się Camoranesi naprawdę było to wspaniałe uderzenie!!! Druga bramkę strzeliliśmy dzięki ładnej asyscie Zlatana... który zagrał piłkę idealalnie miedzy dwóch obronców...a Viera strzelił do pustej bramki. Chciałbym zwrócić uwagę, że będą chcieli zmazać plamę po meczu z romą przegranym 3-0 na własnym boisku. Nasza forma nie jest najlepsza, moim zdaniem jak Capello zagra taką samą taktyką jak w meczu z Udinese (chaotyczne wrzutki wybijane przez obrońców) to będzie trudno pokonać Parmę, napewno dobrze będzie chciał się zaprezentować Marchionni który już w czerwcu założy biało - czarną koszulkę :smile: Mój typ 2-0 dla Starej Damy (Trezeguet, Del Piero)


Wojtom

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2003
Posty: 1369
Rejestracja: 14 września 2003

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 14:26

Gra ostatnimi czasu nam się "nie klei". Liczę na dobrą grę całego zespołu i zwycięstwo conajmniej dwoma bramkami. Chcemy znaczyć cokolwiek w Europie, musimy zacząć grać mocno. Trzeba zmiażdzyć Parmę na samym początku i szybko zdobyć bramkę. Wierze, że uda nam się ich pokonać i będzie to w końcu piękny spektakl [ chodzi o dobrą, zgraną, szybką, zaskakującą i pomysłową grę ].

Zobaczymy, kto wyjdzie w pierwszym składzie. Myśle, że tym razem powinni to być Del Piero i Ibrahimović. Nie zaszkodzi lekka rotacja, nie musimy grać tylko Ibra-Trez, Trez-DP, DP-Zala. Za nimi oczywiście Emerson i Vieira, który powinien w końcu coś więcej pokazać, może coś ukłuje? Chciałbym, aby w końcu "przełamał" się Zlatan. Nie ukrywam, że ciesze się ogromnie z każdej bramki, ale jeszcze bardziej ucieszę sie, gdy strzeli zarówno Alex jak i Ibra. W końcu kiedyś musi...

Forza Juve !


Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere.
Alex_10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 października 2004
Posty: 235
Rejestracja: 03 października 2004

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 14:57

Według mnie mecz nie bedzie należał do łatwych . Parma bedzie bardzo dobrze zdeterminowana do tego meczu i napewno sie nas nie przestraszy. Bedą chcieli udowodnić swoją wartość a przy takim przeciwniku jak JUVE to łatwo im nie bedzie chociaż przynajmniej sie będą starać :smile:

Mam nadzieje że w ataku od 1minuty zobaczymy atak Treze - Alex
lub Treze - Zlatan z cofniętym Alexem ( w co wątpie :prochno: )


Obrazek


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 15:03

Bardzo ważny mecz ze słabszym rywalem = duża szansa na niespodziankę ...
Dla mnie ten mecz jest spotkaniem o 6 punktów.Od niego zależy w jakiej sytuacji pojedziemy do Mediolanu, na najtrudniejszy mecz sezonu bo tak chyba można powiedzieć.
Nie ma co kombinować z oszczędzaniem piłkarzy, tylko grać i wygrać.Nie w byle jakim stylu, byle jakim wyniku, tylko okazale.Na Inter musimy pojechać ze spokojem, który zagwarantuje większa wiara w swoje możliwości, którą trzeba podbudować po kilku ostatnich słabszych meczach.
Formacja defensywna i pomoc nie budzą żadnych wątpliwości.Każdy wie kto powinien zagrać, natomiast atak jest ostatnio obleganym tematem.Uważam że duet Ibrahimovic i Del Piero powinien zagrać od pierwszych minut.Przy fenomenalnym Alexie, Zlatan musi przełamać niemoc strzelecką i oby tak się stało :!:


matimat1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 57
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 15:06

Moim zdaniem Juventus nie będzie miał dzisaij łatwego zadania, ale tradycyjnie wygra. Chociaż Parma to dobry zespuł, ale Juventus jest najlepszy.

Nie dawno się dowiedziałem o tej stronie zawsze bylem na www.juventus.it, ale fajna stronka. Juventus najlepszy, Juventus jest the best.


OlgaJUVEntina

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 57
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 15:18

Patrząc na pozycję Parmy w tabeli może się wydawac, że jest to przeciwnik niezbyt wymagający. A jednak jest pewne "ale". Największym problemem trenera Beretty jest chyba niregularność, wręcz chimerycznosć. W meczu z Lazio uzyskali ten sam rezultat, co Juventus, czyli remis 1:1. Pokonali także Chievo, z którym my nie potrafiliśmy już sobie poradzić. Z Empoli wygrali w tym samym stosunku co Bianconeri. O mały włos nie wywieźli również remisu z San Siro w meczu z Milanem. Rossoneri dali sobie wtedy wbić 3 gole i do końca meczu drżeli o wynik, a nie muszę chyba przypominać jak wyglądał mecz Juve na G. Meazza :/ .

Jednym słowem Parma wcale nie musi się okazać "chłopcem do bicia", choć tak też może się zdarzyć (o żeby :smile: ). Jest to zespół, który tyle samo razy zadziwia, co rozczarowuje. Jego formy danego dnia nie można być pewnym. Warto też dodać, że posiada indywidualności, które czasami same potrafią pociągnąć swój zespół do zwycięstwa (np. Morfeo, Simplicio, już prawie nasz Marchionni :smile: no i Paolo Cannavaro, który wyjątkowo się rozstrzelał)

Jednak jeśli Juve poważnie myśli o mistrzostwie to musi sobie radzić ze wszystkimi przeciwnikami. A warto też pamiętać, że Parma na wyjazdach najczęściej nie spisuje się dobrze. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po myśli naszych piłkarzy, bo po prostu inaczej być nie może.
Forza Juve!!! :happy:

PS.ale na początku nastraszyłam. :-D


Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 15:21

JUVE - Parma hmmm będzie cieżko tak jak ostatni na stadionie Parmy. Myśle jednak iż zgranie zespołu o oby dobra taktyka pomogły nam w odniesieniu zwycięstwa. :dance:


Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 15:38

Mecz wydaje sie ebdzie latwy ostantio Parma gra slabo, lecz w meczu z druzyna ktora moze wygra serie a czyli scudetto, wola walka jest dwa razy wieksza. Mam nadzieje ze Alex zagra od pierwszej minuty razem ze Zlatanem, Capello da mu sie pokazac, chyba Ibrahimovic zdobedzie swoja bramke po dlugiej przerwie bez bramki. Ciekawi mnie czyli Abbiati dostanie szanse, bo ostatnio tylko Gigi Buffon stoi. Stawiam 2-0 dla Juventusu, pewnie Capello zagra malymi rezerwami w niedziele przeciez Wielkie Derby.


Obrazek
Chip

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2004
Posty: 240
Rejestracja: 24 lutego 2004

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 16:31

Myślę że spokojnie sobie poradzimy, wg mnie Capello powinien wystawić pół rezerwowy skład ponieważ czeka nas ciężki mecz z Interem. Najlepsi powinni odpoczywać. Obstawiam 3:0 oczywiście dla Juve.


"Czyż to, co daje szczęście człowiekowi, musi być następnie źródłem jego cierpień?"-Johann Wolfgang Goethe
farmer16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2004
Posty: 369
Rejestracja: 12 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 18:34

A mi się wydaje, że nasze zwycięstwo będzie dośc wysokie, choć Juve ostatnio nie gra najlepiej. Wydaje mi się, że nie powinno być jakichś wielkich rewolucji w składzie Juve. W Parmie 2 zawodnicy będą wykluczeni z gry z powodu zawieszeń. Chciałbym , aby na lewej stronie zagrał Giorgio Chiellini który wyleczył już swoją kontuzję. W pomocy może pojawi się któryś chłopak z rezerw. W ataku postawiłbym na Del Piero-Trezeguet ostatnio ci dwaj dobrze się spisywali, jak Ibrahimović wejdzie z rezerwy to liczymy na jego przełamanie bo ileż to można czekać na jego bramkę? :prochno: Mecz moim zdaniem będzie łatwy Parma tak jak w ostatnich latach nic nie gra, ich ostatni mecz to wysokie 3-0 w dupe od Romy, mam nadzieję, że Juve zgładzie ich podobnie :D


Alessandro Del Piero 202 gole! i wszystko jasne !
Corcky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2005
Posty: 1127
Rejestracja: 09 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 lutego 2006, 18:45

Ten mecz wcale łatwy być nie musi, choć powinien. Po pierwsze boję się motywację zawodników, którzy myślami mogą byc już przy boju z Interem. Ten sam powód(Inter) może sprawić, że Capello wystawi kilku zawodników z "drugiego garnituru" . Wydaje mi się, że za Nedveda zagra Mutu. Na bank zagra natomiast Del Piero, ponieważ któremuś z dwójki Ibra-Treze Capello da odpocząć przed pojedynkiem na San Siro :]. Jak juz wcześniej pisaliście pojedynki z takimi rywalami powinniśmy pewnie wygrywać . Z racji tego, iż Parma nie chlubi się grą defensywną może uda sie jej strzelić kilka goli? Nieukrywam, że bardzo chciałbym zobaczyć Juventus potrafiący grać z polotem, z luzem, co wydaje mi się byc potrzebne przed meczem na San Siro. Poprostu według mnie mecz z Parmą będzie tylko przetarciem, aczkolwiek nie oznacza to, że mamy zlekcewazyć rywala!


Obrazek
Alessandro Del Piero ole!
Zablokowany