Serie A: (23) JUVENTUS 1-0 Udinese

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Coolfi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2005
Posty: 400
Rejestracja: 12 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 14:44

ObrazekVs.Obrazek

Juventus dąży do mistrzostwa bez żadnych kłopotów. Po pewnym zwycięstwie nad Ascoli i pechowej porażce w Pucharze Włoch przeciw Romie, zespół Capello wraca w meczu na Delle Alpi, gdzie zmierzy się w trzeciej kolejce rundy wiosennej z Udinese. Spotkanie na pewno będzie ciekawe i zacięte: Udinese potrzebuje cennych punktów i dobrego meczu przeciw wysoko klasyfikowanej w lidze drużynie co przyda się w odbudowywaniu ambicji zespołu. Udinese jest jedną z ekip, które grają najlepiej na wyjazdach. W meczach poza Stadio Fruli zespół prowadzony przez Cosmiego zwyciężył trzykrotnie, remisując dwa razy co łącznie pozwoliło im uzyskać 11 punktów. Dokładnie 4 oczka więcej udało im się uzyskać w domowych potyczkach, których do tej pory było dwanaście. W ostatnim meczu, przeciw Fiorentinie, Udinese pokazało charakter i determinację. Zespół Cosmiego przetrwał godzinę ataków graczy Violi grając w dziesiątkę, po wyrzuceniu z boiska Baronio i był blisko osiągnięcia przewagi za sprawą świetnego Di Natale.

Mecz pierwszej rundy, rozgrywany 21 września 2005, był niezwykle ciekawy i zakończył się zwycięstwem Juventusu 1:0, dzięki decydującej bramce strzelonej przez Vieirę, dla którego był to drugi mecz w brawach Juve. Po rozkazie Capello, by wywieźć z Fruli komplet punktów gracze Juve musieli zacisnąć zęby. W drugiej połowie Udinese próbowało wszystkiego by tylko zremisować, niezbędna była zatem świetna gra Abbiatiego, który piętą sparował strzał Vidigala z główki, co pozwoliło Juventusowi utrzymać rezultat. Mecz zapowiada świetne widowisko z zepołaem Udinese szukającym punktów i Juventusem niezwyciężonym na Delle Alpi. Stara Dama jest jedyna drużyną w Serie A, która odniosła komplet zwycięstw w meczach na własnym boisku i nie zamierza zaprzestać na Udinese.

Pojedynki pomiędzy Juventusem a Udinese:

Kod: Zaznacz cały


                Mecze  Wygrane Juve    Wygrane Udine    Remisy         Gole Juve     Gole Udine
Serie A, Turyn     32          24             4             4              80              33
Serie A, Udine      33         20              10           3              61              22
Puchar Włoch        3           1              2            --             5               2
Puchar UEFA         2           --             2             --             1              1
Razem              70           43              18            7             147            58
Ostatnie zwycięstwo Juve w lidze
13.02.2005 A Serie 2004/05 – 24 kolejka
Juventus-Udinese 2-1
Bramki: 1° Ibrahimovic, 49° Camoranesi, 90° Di Michele
Sędzia: Rodomonti
Ostatni remis w lidze
18.03.1990 A Serie 1989/90 – 29 kolejka
Juventus-Udinese 1-1
Bramki: 10° Branca, 12° Zavarov
Sędzia: Ceccarini
Ostatnia porażka Juve w lidze
01.11.2000 A Serie 2000/01 – 4 kolejka
Juventus-Udinese 1-2
Bramki: 23° e 68° Sosa, 78° Del Piero ®
Sędzia: Bolognino

Ciekawostki:

Pojedynki Capello - Cosmi
Zwycięstwa Capello 3
Remisy 4
Zwycięstwa Cosmi’ego 2

Pojedynki Capello – Udinese
Zwycięstwa Capello 10
Remisy 10
Zwycięstwa Udinese 2

Pojedynki Juventus – Cosmi
Zwycięstwa Juventusu 9
Remisy 1
Zwycięstwa Cosmi’ego 3

http://www.juventus.it/

Udinese
Rok założenia: 1896
Barwy: Biało-czarne
Przydomek: Bianconeri
Adres: Via Candolini 2, 33100 Udine.
Telefon: +39 0432 544911
Fax: +39 0432 544933
Prezydent: Franco Soldati
Trener: Serse Cosmi
Strona: www.udinese.it
Stadion
Nazwa: Stadio Friuli
Pojemność: 41652
Inauguracja: 1976
Wymiary boiska: 105 x 67
Najlepsi Strzelcy
Di Natale 4
Di Michele 3
Muntari 3
Iaquanita 3

http://seriea.pl/

Po smutnym zwycięstwie z Romą w Pucharze Włoch wracamy do Serie A, gdzie wszystko wciąż idzie po naszej myśli. Udinese nie wiedzie się w lidze najlepiej, o czym świadczy daleka, jak na ambicje klubu, pozycja. Oba kluby dzielą w tabeli aż 33 punkty, choć nie sądzę by na boisku różnica klas była podobna. Udinese potrafi się zmobilizować na mecze z największymi i w tym trener Cosmi powinien szukać swojej szansy na pokonanie Starej Damy. Oby na trzech zwycięstwach zakończył swe sukcesy przeciwko Juventusowi.
Pozdrawiam.


Podobno w chwili śmierci...
tracimy 21 gramów naszej wagi.
Każdy.
rafalutek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 50
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 15:03

Najwyższy czas na to aby Juventus zaczął łapać swój właściwy rytm, bo wygrywamy ale styl w tych meczach nie zachwyca. W lidze mistrzów będzie potrzeba większego zaangażowania poszczególnych zawodników, nie umiejętności bo te na pewno wszyscy mają ale zwykłego gryzienia trawy.
Mecz z Udinese powinien dać nam kilka odpowiedzi, na których tak naprawdę zawodników Don Fabio może liczyć w najważniejszych w tym sezonie meczach (marzec, kwiecień i mam nadzieję że i maj).
Liczę nie na wysokie zwycięstwo, tylko wygraną popartą dobrą grą i zażartą walką w środkowej strefie boiska. Chciałbym też abyśmy przestali grać wiecznie defensywną taktyką, mamy naprawdę wielu kreatywnych piłkarzy i nie muszą oni tylko wybijać piłek spod swojego pola karnego.
Pozdrawiam wszystkich i czekam na zwycięstwo!


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 15:04

Mam mieszne uczucia do tego meczu.Z jednej strony po porażce z Romą na Delle Alpi Juve napewno zrobi wszystko żeby nie przegrać drugi raz z rzędu u siebie.Ale z drugiej strony Udinese nie jest tak słabe jak pokazuje to tabela.Mają bardzo dobrą drużynę,której w tem sezonie nie wiedzie się najlepiej,ale w każdej chwili moga "zaskoczyć'
Ale powinnismy sobie poradzić.Stawiam wynik 1-0(Trezeguet).
Skład:
Buffon
Zambrotta-Cannavaro-Thuram-Balzaretti
Camoranesi-Vieira-Emerson-Mutu
Del Piero-Trezeguet

...:::FORZA JUVE:::...


Obrazek
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 15:08

Czeka nas ciężki tydzień, a zaczynamy od Udinese, które potrafi grać dobrą piłkę. Nie ukrywam, że liczę na zwycięstwo. Nie musi być jakeś super wysokie, ale w końcu chcę zobaczyć dobrą grę naszego zespołu, także z drużynami z wyższych półek (w końcu uczestnik LM). Jestem ciekaw jakim składem wyjdziemy, ponieważ już wkrótce Inter i trzeba być odpowiednio przygotowanym :smile: no i co Capello postanowi zrobić z wybrykami Ibry (posadzi go na ławie, czy pozwoli mu grać). Wszystko okaże się w niedziele :)


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 15:13

Cosmi... ehh jak ja nie nawidze tego trenera , chyba każdy pamięta jak sie napinał 3 sezony temu jak Camor walnął w 95 minucie i wygraliśmy 1-0 :wink: , ale przejdźmy do Udinese. Zespół nie obliczalny ciazko nam się gra przeciwko nim w pierwszej rundzie gol Vieiry dał nam komplet punktów zresztą podobnie było sezon temu na Friuli. Ostatni mecz na Delle Alpi wygraliśmy 2-1 - ten mecz kojarzy się każdemu chyba tylko z golem Zlatana w 35 sekundzie zresztą nie miałbym nic przeciwko powtórce. Ale Udinese to i również nie wygodny rywal ostatnio przekonuwyjąco wygraliśmy z nimi w sezonie 01/02 bo aż 0-3 tam też Nedved walnął piękną brameczke z dystansu. Porażki z Udine? taa, ostatnią pamiętam 1-2 chyba Sosa 2x a dla nas honor z karniaka Del Piero uratował honor. Obecnie Udinese to nie ten sam zespół co rok temu odeszło główne ogniwo - David Pizarro , wprawdzie zostało jeszcze kilku dobrych grajków ale sądze że Europejskie Puchary nie w tym roku dla Udinese. Teraz przejdźmy do Juventusu. Zaczeliśmy "Przegraną Wygraną" z Romą wiec luty rozpocząty od zywicęstwa a Roma to już historia. Sądze że nie ma się co rozwodzić Capello powienien wystawić najsilniejszy skład ponieważ trzeba nadrobic te bramki które straciliśmy z Chievo , Empoli i Ascoli , mam nadzieje że Trezeguet znów nie zawidzie całej gromady jego fanów i fanów Juventusu. Typuje 3-0 dla Juventusu Trezeguet "ukąsi" dwa razy i na koniec dłoży może coś wkońcu Zlatan.
Andrewtbg pisze:
Pelson pisze: a dla nas honor z karniaka Del Piero uratował honor.
pfff... brawo :roll:
A ty nie kozacz :smile: , tylko alfabet wklejaj bo ludzie czekają :whistle:
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2006, 22:59 przez Vincitore, łącznie zmieniany 1 raz.


JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 15:45

Mecz bedzie ciężki, każdy wie, że Udinese walczyło w Lidze Mistrzów, ale my nazywamy się Juventus Turyn i musimy wygrać ten mecz w dobrym stylu, ponieważ ten ostatnio nie zachwyca. W pierwszym meczy tych drużyn na trudnym terenie Juve wygrało z Udine po golu Patricka Viery w 36 minucie, miejmy nadzieję, że będzie prowadził zespół tak jak z roma. Każdy wie, że w tamtym meczy asyste przy golu miał Alex Del Piero który pewnie wystąpi w pierwszej jedenastce. W pamięć wpisała się instyktowna interwencja bramkarza Abbiatiego który wybił piłkę leżać nogami z linii bramkowej. Miejmy nadzieje, że strzeli coś Trezeguet i te trzy bramki z ascoli nie będą tylko jednym błyskiem niech złapie rytm i dogoni Toniego. Mój typ 2-0 Trezeguet, Balzaretti ( młody musi w końcu strzelić)

P.S Po meczu oczywiście bramki i skrót... :wink:
P.S Miejmy nadzieje, że kibiców będzie.... ponad 20 tysięcy ale w to nie wierze...


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 15:52

Ciężki przeciwnik i dlatego dziwię się niektórym takiego huraoptymizmu. Chciałbym żebyśmy zagrali dobry mecz, cały czas kontrolując sytuację na boisku. Mam nadzieję, że podtrzymamy pasmo zwycięstw u siebie w lidze do 11 z rzędu. Skoro potrafiliśmy wygrać na Friulli 1:0, to i na Delle Alpi wypadałoby osiągnąć przynajmniej taki sam rezultat. Choć lepiej bym się czuł gdyby padł wynik 2:0. Wierzę, że tym razem Buffon zachowa czyste konto. Szczególnie uważać trzeba będzie na Di Natale. Ale nim powinien się zająć Fabio Cannavaro. Szkoda, że nie zagra Zebina, ale Balzaretti ostatnio gra naprawdę dobrze. W ataku oczywiście DP - Treze. Zastanawiam się tylko, czy na lewej flance zobaczymy Mutu, czy może Nedveda. Niech Don Fabio zdecyduje.


piotrek147

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 listopada 2003
Posty: 169
Rejestracja: 05 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 16:18

Po ostatim meczu z romą wygranym, ale jednak odpadliśmy zawodnicy napewno będą chcieli z całych sił wygrać. Jednak przeciwnik nie jest łatwy. Walczył on o LM, a w pierwszym meczu ledwo wygraliśmy po bramce Vieiry. Więc mój typ to 2:0.
Bramki: Trezeguet i Del Piero

P.S.: JuveFanik prosił już o bramki i skrót więc ja proszę o cały mecz.


www.HotKomp.pl - internetowy sklep komputerowy oraz serwis
Copiczenkowiczenko

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lipca 2005
Posty: 255
Rejestracja: 05 lipca 2005

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 16:51

Mecz na pewno bedzie ciezki ale mimo wszystko wieze ze Juve wygra. Mamy atut swojego boiska i napewno jestesmy faworytami. W ataku powinien zagrac Alex z Treze a w bramce zobaczyl bym wreszczie Buffona. No ciekawy jestem jak juve zaprezentuje sie po odpadnięciu z romą. Cieszyl bym sie nawet z minimalnego zwyciestwa 1-0 bo milan gra na Olimpico z Lazio, choc teraz najwiekszym rywalem do scudetto chyba jest Inter ktory bedzie podejmowal nieobliczalne Chievo. Ale nie ma co sie patrzec na innych trzeba jakas bedzie wygrac i kroczyc juz malymi krokami do 29 scudetto.


Raffikki87

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 17:06

Mecz który bedzie rozegrany na Delle Alpi w Niedziele o 15 ,bedzie innym meczem aniżeli ten z Friuli w tamtej rundzie .Juventus będzie zapewne miał przewage ,i wierze ż odpowiednio ja udokumentuje czyli kilka bramek .Zobaczymy ale sądze że skład w porównaniu z Romą zbytnio się nie zmieni ,chyba tylko Buffon ->Abiatti ,Zalayeta ->Treze .Mam nadzieje że Zlatan wreszcie przełamie się i coś strzeli w tym meczu .Juve musi wygrywać teraz ,oraz łapać forme bo juz za tydzien być może decydujący mecz na Meazza z Interem ,więc warto tam pojechać z 8 punktową przewagą :!: :!: :!: :!: :!:
Ważne aby rzadnych kontuzji nie było ,bo zbliża się decydujący okres sezonu
,kiedy to wejdzie w gre też CL. Wymarzony wynik 3 - 0 .Wierze że Juve bedzie chciało wygrać i zrehabilitować się za "pyrrusowe zwycięstwo" z Romą . Licze tak po cichu na jakis remisik Interu z Chievo .Mecz zakończonym zwycięstwem i do zera dałby mocna wiarę i utwierdziłby piłkarzy Juve ,że kroczą w dobrym kierunku .Trzeba wygrać aby nie wprowadzać nie potrzebnej nerwowości .W sumie gdyby napastnicy się zablokowali ,na kłopoty zawsze jest ...Canna:) :) :) :) .


Na wielkiej scenie ¿ycia musimy zagraæ dobrze role sw± .

NIEWA¯NE CZY SERIE A ,B ,C1 ,C2 ,D ,JUVENTUS TO JEST NAPRAWDE WA¯NE .
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 17:16

Czas najwyższy, aby Zlatan udowodnił, że zasługuje na miejsce w pierwszej jedenastce. Mecz z Udine będzie do tego doskonałą okazją, tymbardziej, że biało-czarni obniżyli loty w porównaniu z ostatni sezonem. Jeśli Ibra nic nie pokaże będzie miał poważne problemy z wygryzieniem Alexa z podstawowego składu przed arcyważnym spotkaniem z Interem i 1/8 CL.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
sebekq

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 64
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 17:16

Od tej całej sesji to mi się w głowie poprzewracało bo myślałem że z Interem teraz gramy :D

Co do meczu, to wydaje mi się, że będzie sporo walki i będzie co oglądać - oby jak najwięcej bramek Juve :) Gramy u siebie, co mimo słabej frekwencji na Delle Alpi i tak powinno być dodatkowym atutem.
Wierzę, że kolejne 3 pkt pojawią się na koncie Juve!


JUVE... aż po zycia kres!!!
Marcin_FCJ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 czerwca 2003
Posty: 896
Rejestracja: 16 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 17:26

Ważny mecz. Każdą kolejną wygraną konsekwętnie odbieramy naszym rywalom nadzieje na dogonienie nas. Pokonując Udinese potwierdzimy naszą mocną pozycje. Jeśli idzie o wyjściową jedenastkę to moim zdaniem nie może być mowy by wystąpił w niej Ibrahimovic (no chyba, że uraz Trezegueta nie pozwoli mu na występ). W bramce Buffon obrona Balzaretti no i oczywiście Zambrotta, Cannavaro i Thuram. W pomocy zabraknie tym razem Vieiry. Więc liczę na występ Blasiego i Emersona w środku a na bokach Mutu + Camoranesi. W ataku Del Piero z Trezegolem. Wynik jaki typuje to 2-0 (Del Piero & Mutu) 8)


farmer16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2004
Posty: 369
Rejestracja: 12 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 18:20

Nadchodzi kolejny mecz...Tym razem naszym przeciwnikiem będzie Udinese Calcio. Cóż drużyna która grała w LM i niestety odpadła w pierwszej fazie. W lidze też narazie niczym się nie wywyższają. W ostatnim meczu ligowym Udinese bezbramkowo zremisowało z dobrą w tym sezonie Fiorentiną. Tyle co do ostatnich statystyk Udinese. W Juventusie mam nadzieję miłe nastroje przed meczem ligowym. Bardzo dużych rotacji w składzie nie powinno być. Poza Patrickiem Vieirą który będzie pauzował za żółte kartki, oby ktoś na jego miejscu zagrał dobre spotkanie. W bramce zapewne zobaczymy Buffona :) . W obronie to co zawsze Zambrotta, Cannavaro , Thuram, iii?? no właśnie chyba w ostatnim meczu ligowym wystąpił Jonathan Zebina, jednak obecnie na tamtej stronie widze Balzzarettiego :) . w pomocy pewnie wszystko zostanie tak jak zawsze ktoś tylko zastąpi Patricka Vieirę. W ataku ja obecnie widziałbym tam Trezeguet-Del Piero którzy w ostatnim meczu ligowym obydwoje świetnie zagrali. Ibrahimović moim zdaniem usiądzie na rezerwie, ale brdzo bym chciał , aby strzelił w niedziele gola.A teraz trochę o naszych przeciwnikach deptających nam po pietach. Milan zagra napewno trudne spotkanie z Lazio przy ich obecnych wachaniach formy mogą nawet przegrać to spotkanie. Inter zagra z świetnie spisujące się ostatnio Chievo które zdołało nam urwac punkty, mam nadzieję, że to samo zrobią Mediolańczykom :)

Moim zdaniem gładko 3-0 dla nas :D


Alessandro Del Piero 202 gole! i wszystko jasne !
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 18:55

Ja również chciałbym zobaczyć w podstawowym składzie Balzarettiego - ten młody zawodnik robi na mnie znakomite wrażenie.
Nie wiem, czy poradziłby sobie równie dobrze z silniejszymi rywalami, ale to właśnie takie mecze (z wymagającym rywalem, ale nie tym z najwyższej półki) powinny go do tego przyotowywać...
Pozostała część obrony: Thuram, Cannavaro i Zambrotta - to obecnie nasz najsilniejszy z możliwych blok defensywny.
W pomocy chciałbym przynajmniej przez 45 minut widzieć grę Mutu - ale raczej kosztem Nedveda - niż rozgrywającego lepsze spotkania od Czech - Camoranesiego.
W ataku - Trezeguet oraz Alex.
Środek pomocy to Emerson i Vieira (na którego przebudzenie czekam już od dłuższego czasu - niestety nie mamy zbytnio kim go zastąpić). Taki środek pomocy byłby najsilniejszy... ale cóż, jaka jest sytuacja - wiadomo :/


Dirty mind
Zablokowany