PW: (1/4) JUVENTUS 2-3 Roma

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Coolfi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2005
Posty: 400
Rejestracja: 12 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2006, 21:28

Obrazek

W pierwszym spotkaniu dwumeczu rozgrywanego w ramach Pucharu Włoch, w czwartkowy wieczór na Delle Alpi, Juventus stanie naprzeciw prowadzonej przez Luciano Spalletiego Romie. Mecz zapowiada fascynujące widowisko i walkę o każdą piłkę - w końcu lider Serie A podejmie zespół, który zainkasował w nowym, 2006 roku komplet punktów. Roma jest w świetnej formie - wraca z pięcioma kolejnymi zwycięstwami w lidze i najwyraźniej uporała się już z kryzysem formy z początku sezonu. Pomimo absencji Francesco Tottiego, stołeczni gładko pokonali na wyjeździe Udinese 4:1, pokazując, że potrafią grać świetnie nawet bez swojego kapitana. Wielki wkład w tegoroczne zwycięstwa Giallorossich mieli Mancini, który zdobył cztery bramki w trzech ostatnich kolejkt nie robie grafiki, aach, oraz trener Spaletti, który jak może się wydawać wynalazł złoty środek na spotkania zarówno wyjazdowe, jak i rozgrywane na Stadio Olimpico. Sukces w Udine utwierdził nas jedynie w przekonaniu, że Roma lepiej radzi sobie na wyjazdach, niż przed własną publicznością. Pod tym względem ustępuje jedynie Juventusowi, który na wyjazdach odniósł siedem zwycięstw, dwa razy remisował, a raz musiał uznać wyższość rywala.

Mecz na Delle Alpi na pewno będzie spektakularny i pozwoli choć po części ocenić, która drużyna będzie bliżej występu w półfinale, gdzie lepszego czekać będzie zwycięzca równie ciekawego pojedynku pomiędzy Milanem, a Palermo. Roma dotarła do ćwierćfinałów pokonując wcześniej Napoli 3:0 na wyjeździe i 2:1 u siebie. Juventus dostał swą przepustkę dzięki remisowi we Florencji 2:2 i trzem trafieniom Del Piero na Delle Alpi, które zapewniły wysokie zwycięstwo 4:1. By poskromić Romę Juventini muszą powtórzyć świetny występ z Fiorentiną, co pozwoli wciąż odgrywać kluczową rolę w trzech rozgrywkach: Serie A, Lidze Mistrzów i Pucharze Włoch.

Pojedynki między Juventusem a Romą w Pucharze Włoch:


1939/40 07/04/40 1/8 finału; Juventus Roma 3-1
Borel II , Donati, Borel II, Gabetto

1980/81 28/05/81 Półfinał; Juventus Roma 0-1
Ancelotti

1980/81 09/06/81 Półfinał; Roma Juventus 1-1
Cabrini, Di Bartolomei

1982/83 01/06/83 Ćwierćfinał; Juventus Roma 3-0
Cabrini, Platini, Boniek

1982/83 04/06/83 Ćwierćfinał Roma Juventus 0-2
Tardelli, Boniek

1989/90 31/01/90 Półfinał; Juventus Roma 2-0
Casiraghi (2)

1989/90 14/02/90 Półfinał; Roma Juventus 3-2
Di Mauro, Bonetti I (aut.), Alessio, Schillaci, Tempestilli

1990/91 07/02/91 Ćwierćfinał; Roma Juventus 1-1
Bonetti I (aut), Casiraghi

1990/91 20/02/91 Ćwierćfinał; Juventus Roma 0-2
Berthold, Rizzitelli

1994/95 01/11/94 Ćwierćfinał; Juventus Roma 3-0
Vialli (2), Ravanelli

1994/95 14/12/94 Ćwierćfinał; Roma Juventus 3-1
Marocchi (aut.), Ravanelli , Totti, Cappioli

Ciekawostki:

Pojedynki między Capello a Spalettim
Zwycięstwa Capello - 10
Remisy - 1
Zwycięstwa Spallettiego - 1

Pojedynki między Capello a Romą
Zwycięstwa Capello - 12
Remisy - 4
Zwycięstwa Romy - 2

Pojedynki między Spalettim a Juventusem
Zwycięstwa Juventus Wins - 11
Remisy - 1
Zwycięstwa Spallettiego -

http://www.juventus.it/

Z pewnością mecz nie będzie łatwy. Roma jest rzeczywiście w świetnej dyspozycji, co udokumentowała serią imponujących zwycięstw. Udało im się ograć nawet Milan, któremu my nie sprostaliśmy. Mam nadzieję, że Juventus będzie pierwszą drużyną, która pokona w tym roku Giallorossich, choć zdaję sobie sprawę, że będzie to zadanie ciężkie. W zespole nie ma już pewności z poczatku sezonu, zaczynamy grać wyraźnie nie tyle słabo, co mniej pewnie. Bądź co bądź trzeba ze spokojem grać swoje, bo to Roma musi wypracować sobie przewagę, by bronić wyniku na własnym boisku, w końcu na wyjazdach zespół Spalettiego gra lepiej. Jak wspomniałem licze na pasjonujące widowisko z udziałem wiecznych rywali okraszone pięknymi bramkami i oczywiście zwycięstwem Bianconerich.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2006, 21:45 przez Coolfi, łącznie zmieniany 2 razy.


Podobno w chwili śmierci...
tracimy 21 gramów naszej wagi.
Każdy.
Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2006, 21:37

Mam nadzieje ze Juventus poraz ponowny zdeklasuje As Rome. Napewno Juventus bedzie zdeterminowany bo ostantio dwa mecze pokazały ze jakby forma im uciekała. Capello napewno bedzie chcial sie pokazac dzialaczom realu :prochno: :snooty: Mam nadzieje ze w ataku zagra Alex Del Piero z Davidem Trezegeut po bokach zagra Mutu i Camoranesi, capello da odpoczac Nedvedowi. Wynik mam nadzieje ze bedzie dosc wysoki aby w rewanzu grac ostrozniej i niedac z siebie wszystkich sił.


Obrazek
kedzier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 605
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2006, 21:46

Roma... przeciwnik, który ma z nami niemały rachunek do wyrównania :!: Każdy doskonale pamięta co wydarzyło się nie tak dawno na Stadio Olimpico w Rzymie, gdzie Bianconeri upokorzyli gospodarzy wygrywając aż 4:1. Wtedy, w przedmeczowej gorączce można było usłyszeć prowokacje ze strony m.in. Francesco Tottiego, który był przekonany, że jego drużyna wygra tamto spotkanie. Stara Dama udowodniła swoją wyższość, ale jestem przekonany, że podrażniona duma romanistów zmusi ich do walki za wszelką cenę o odzyskanie honoru. Wydawało się, że Juve długo będzie musiało się rehabilitować za porażkę w Rzymie 0:4 z sezonu 03/04, ale tym razem takie zadanie stoi przed Romą. Ale dosyć historii, już w czwartek wieczorem Juventus po raz drugi zagra w tym sezonie zagra z Rzymianami, z którymi mecze zawsze obfitują w emocje.

Stawka tego spotkania jest dość duża, przewaga zdobyta w pierwszym meczu ćwierćfinału Coppa Italia może się w końcowym rozrachunku okazać kluczowa. Roma znajduje się ostatnio w wyśmienitej formie, wygrywa mecz za meczem, dlatego trzeba na nią uważać. Z pewnością paru jej zawodników pamiętających Don Fabio będzie chciało się dobrze zaprezentować przed byłym trenerem. Klub z Rzymu miewa ostatnio problemu z linią ataku, ale trzeba pamiętać, że zawsze groźny jest Francesco Totti, ważną bramkę z Milanem strzelił niedawno Mancini. Personalnie skład Romy wygląda bardzo dobrze, dlatego o losach meczu mogą przesądzić decyzje trenerów, ja wierzę osobiście w kunszt naszego szkoleniowca. Jak pokazują statystyki bezpośrednich pojedynków między Capello a Spalettim zdecydowanie częściej górą był trener obecnego mistrza Włoch.

Jak wyczytałem w serwisie goal.com, oczekuje się, że zobaczymy kilku nominalnych rezerwowych Juventusu w pierwszej jedenastce, z kolei Roma ma zamiar zagrać w najmocniejszym zestawieniu. Ciekawe jaki skład desygnuje na plac gry Capello, typuję, że szansę otrzyma powracający po krótkim zawieszeniu Zlatan Ibrahimovic. Chciałbym zobaczyć go w przodzie wespół z Alexem Del Piero. Nie sądzicie, że byłoby to niezłe porozumienie dla walczących ze sobą zwolenników obydwu graczy? David Trezeguet odpocząłby przed kolejnymi ligowymi meczami; nabranie trochę świeżości dobrze wpłynęłoby według mnie na jego formę. :wink:

Mecz będzie z pewnością ciężki, ale nie wypada nam nie wierzyć w triumf Bianconerich. Zwycięstwo z tak renomowanym rywalem zamknęłoby usta krytykom, którzy wpadają w panikę po niskich zwycięstwach :| Forza Juve!

P.S.: Rafał znów musi się uczyć, tym razem zwaliłem robotę na Coolfiego :wink:
P.S.2: Ogromne dzięki dla Coolfiego za przygotowanie mi tego siga, drugiego już zresztą! Nie wiem jak Wam, ale mi się bardzo podoba :wink:


Obrazek
Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2006, 10:59

Fajnie przygotowany temat :bravo: Co do meczu to Roma jest teraz trudniejszym przeciwnikiem niż wtedy kiedy na Stadio Olimpico Juve wbijało jej 4 gole... Ich ostatnie wyniki świadczą o wzroście formy, a może jest to skutkiem odejścia Cassano :smile: Wg mnie Juve wygra dwoma bramkami, lecz dokładny wynik ciężko jest wytypować...


Spitfire

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2003
Posty: 457
Rejestracja: 31 maja 2003

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2006, 11:22

jakads tv transmituje??


tylko margaryna mleczna jest na ciążę skuteczna
Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2006, 11:28

Sprzęgło pisze:jakads tv transmituje??
Rai Uno

Coolfi znasz moze przewidywane składy :?:
Jasiek-x pisze:Co do meczu to Roma jest teraz trudniejszym przeciwnikiem niż wtedy kiedy na Stadio Olimpico Juve wbijało jej 4 gole... Ich ostatnie wyniki świadczą o wzroście formy, a może jest to skutkiem odejścia Cassano Smile Wg mnie Juve wygra dwoma bramkami, lecz dokładny wynik ciężko jest wytypować...
Forma Romy strasznie sie podniosła wygrali 1-0 z Milanem po bramce Manciniego ostatnio w lidze tez rozgromili Udinese. A juventus moim zdaniem troche stracil forme sprzed kilku tygodni. Ledwo wygrał z Empoli, remis z Chievo w Weronie. To cos swiadczy. Kilkatygodni temu Juventusby rozgromił empoli z 3-0 lub 4-0.


Obrazek
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2006, 11:51

Po 2 słabszych meczach w wykonaniu Juve mecz z Romą którą wydaje się być w gazie :think:
Na korzyść Juventusu działa to że mecz jest w Turynie.Miejmy nadzieję że kibice wypełnią chociaż 1/3 stadionu i będą gorąco dopingować bianconerich :whistle:
Co do składu uważam że w ataku bez dwóch zdań powinien zagrać Zlatan.Jest to jego szansa udowodnić nam wszystkim niedowiarkom że w tym sezonie stać go jeszcze na bardzo wiele.Jego partnerem powinien być Mutu.Uważam że Treze i Alex potrzebują "odpoczynku" i nie powinni grać od pierwszych minut.Co do reszty składu nie ma sensu się rozwodzić kto zagra a kto nie bo uważam że ten mecz dla każdego z piłkarzy rezerwowych jest wielką szansą, także będą odpowiednio zmotywowani i nie obawiam się o ich dyspozycje.
Liczę na zwycięstwo Juventusu ale patrząc realnie to remis jest najbardziej prawdopodobnym wynikiem.Obym się mylił :whistle:


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2006, 12:26

Mecz będzie bardzo ciężki,Roma ostatnioe przezentuje się znakomicie,natomiast Juve nie wygrywa ostatnio tak przekonywująco jak na początku sezonu...wynik jaki osiągnęliśmy w serie A w rzymie (1-4) raczej sie nie powtówrzy...tym bardziej że Roma prawdopodobnie wyjdzie pierwszym składem,natomiast w Juve szansę dostaną rezerwowi...
Nie wiem których zawodników Capello powoła na ten mecz...ja bym chciał żeby skład wyglądał tak:::
Abbiati
Zebina-Kovac-Cannavaro-Pessotto
Camoranesi-Giannicheda-Blasi-Olivera
Del Piero-Ibrahimovic...
Nie wiem czy wszyscy,których wypisałem są zdrowi...ale trudno... 8)
Co do wyniku stawiam 1-1 w wariancie realistycznym i 2-1 w wariancie optymistycznym...wariantu pesymistycznego nie biorę pod uwagę :wink:


Obrazek
Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2006, 12:50

Kolejny mecz Pucharu Włoch. Tym razem zagramy dwumecz z AS Romą, którą w Serie A ograliśmy 4:1. Taki wynik działa po części na korzyść a po częsci na niekorzyść. Pozytywną stroną tego wyniku jest na pewno respekt Romanistów przed naszym klubem, tym razem nie może być mowy o lekceważeniu Starej Damy. Natomiast niekorzystną sprawą jest jednak żądza rewanżu ze strony Rzymian, muszą po prostu zmazać złe wrażenie po poprzednim meczu, przez co wyjdą na boisko umotywowani jak nigdy. Moim zdaniem minusem jest fakt, że pierwszy mecz gramy u siebie. Zawsze wolałem, kiedy Juve grało w pucharze na początku wyjazd, a potem rewanż u siebie, bo wtedy po prostu łatwiej jest odrobić ewentualne straty poniesione w meczu wyjazdowym. Analogicznie - lepiej zawsze polować na wynik niż walczyć o dowiezienie go do końca, a na to skazane jest Juve, grając rewanż na wyjeździe. Skład na ten mecz jest jedną wielką niespodzianką. Na bramce pewnie wystąpi Buffon, choć nie należy skreślać Abbiatiego, zwłaszcza, że w Pucharze Włoch Capello lubi dawać szanse rezerwowym. W defensywie pewnie nie będzie wielkich zmian, choc prawdopodobny jest występ Kovaca, zamiast jednego z dwójki Thuram - Cannavaro. Myślę, ze jednak Thuram powędruje na ławkę, Cannavaro jest ostatnio naszym filarem w obronie ( tak samo jak w ataku :wink: ) więc posadzenie go na ławę byłoby znacznym osłabieniem naszej obrony. Ciekawostką jest również pomoc, ponieważ tutaj mamy bardzo dużo możliwości ustawienia graczy (szczególnie na skrzydłach) bo pewnie środek pozostanie bez zmian. Osobnym znakiem zapytania można oznaczyć Camora, bo po jego ostatnich kłótniach z trenerem i spekulacjach o odejściu po sezonie Capello może z niego zrezygnować, zwłaszcza w Pucharze Włoch. W ataku postawiłbym na Del Piero z Ibrahimovicem, może Szwed się przełamie u boku Alexa, a Treze niech buduje ponownie formę na LM, bo Werder czeka. Sądzę, że w ataku odnalazłby się także Mutu, więc także jemu należy dać szansę na szpicy w najbliższych meczach. Ale nie jestem pewny, czy Roma to odpowiedni rywal na eksperymenty ze składem, bo ostatnio są w gazie, a jakiekolwiek kombinacje dotyczące składu mogą mieć opłakane skutki. Potem na Olimpico możemy nie dać rady odrobić straty jednej - dwóch bramek. Teraz pora na obstawienie : rozsądek podpowiada, że będzie remis, serce, że wygra Juve, zaś sceptyzm, że wygra Roma, dlatego nie obstawiam, bo mam 33% szans na trafienie :D


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2006, 13:11

Kolejne ciężki spotkanie przed naszymi zawodnikami. Zgadza się, że Roma to bardzo trudny przeciwnik, który od pierwszego ligowego spotkania poprawił swoją formę :/ Mam nadzieję, że w końcu obudzą się nasi napastnicy, których w ostatnim meczu wyręczył Cannavaro... Rzymianie są na fali, a my jakby coraz niżej. Myślę jednak optymistycznie i obstawiam 2-1


Vieira

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2005
Posty: 59
Rejestracja: 14 lipca 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2006, 14:32

Majac w pamieci ostatni mecz tych druzyn kiedy Juve upokozylo Rome przed wlasna publicznoscia!Mozna sie spodziewac wielkiej checi rewanzu ze strony Giallorossich!Wiadome jakie sa stosunki miedzy tymi klubami i tu nikogo nie trzeba specjalnie mobilizowac!
Trzeba zauwazyc ze to jest inna Roma!Spalettiemu w koncu udalo sie poukladac druzyne a ta ostatnio prezentuje znakomity poziom!
Juve wydaje sie ostatnio gra troche slabiej wiec konfrontacja z dobrze spisujaca sie Roma zapowiada sie naprawde znakomicie!

Miejmy nadzieje ze to Bianconeri znajada sie w nastepnej rundzie Pucharu Wloch i poraz kolejny udowodnia wyzszosc nad rzymianami:!: :!:


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2006, 14:53

Może pomyślicie, że jestem pesymistyczie nastawiony, ale ostatni mecz Juventusu w Serie A pokazuje, że teraz trzeba uważać, żeby nie przegrać lub nie zremisować meczu z jakąś przeciętną drużyną. A co tu dopiero mówić o Romie. Może Juventus nie przywiązuje wielkiej wagi do Pucharu Włoch, ale dobrze by było wygrać mecz. Pozatym Roma będzie chyba walczyć do upadłego o awans, bo to chyba jedyne trofeum które w tym sezonie mogą wywalczyć Rzymianie. Ja typuje 1-0 dla Juve. Bramka Treze.


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
pai3lo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 marca 2005
Posty: 4
Rejestracja: 11 marca 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2006, 15:10

Wierzę, że JUVE poradzi sobie z Romą, udowodnili chłopacy to w lidze, a co do ich formy, zawsze zdarzają sie obniżone loty, dobrze ze w tym momencie, bo co by było jak by stracili formę podczas rozgrywek ligii mistrzów ??
Pozdro dla wszystkich fanów JUVE !!!!!


Jeden klub- od kołyski, aż po grób
<< FORZA JUVE >>
Vieira

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2005
Posty: 59
Rejestracja: 14 lipca 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2006, 15:29

Oto zawodnicy powołani na mecz z Roma!

1 Buffon
4 Vieira
7 Pessotto
8 Emerson
10 Del Piero
11 Nedved
14 Balzaretti
15 Criscito
16 Camoranesi
18 Mutu
19 Zambrotta
20 Blasi
21 Thuram
22 Bonnefoi
23 Giannichedda
24 Olivera
25 Zalayeta
27 Zebina
28 Cannavaro
32 Abbiati

zródlo www.juventus.com


BUŁA

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 listopada 2003
Posty: 20
Rejestracja: 14 listopada 2003

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2006, 16:18

Ciezki mecz dla kochanego Juve, ale z pewnoscią dadzą rade. :D Roma ostanio dostała wiatr w żagle ale Juve pokaze gdzie jej miejsce;D Zreszta korzystny wynik konfrontacji Capello z Roma musi byc podtrzymany wiec.. Obstawiam 3:1;D FORZA JUVE!!!


"Nasze barwy chwały, zawsze bedą ślnić.." FORZA JUVE!!!
Zablokowany