Serie A: (16) Lazio 1-1 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
rafal005

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 323
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2005, 00:47

ObrazekVSObrazek

:: Serie A :: 17.12.2005 :: 20:30 :: LAZIO - JUVENTUS :: POLSAT SPORT EXTRA

Rzym. Stadio Olimpico. To tutaj miały miejsce najbardziej magiczne minuty w obecnym sezonie w Serie A. Minuty, które wstrząsnęły stolicą. Najpierw Zlatan Ibrahimovic, a potem dwa razy David Trezeguet pogrążyli AS Romę. Wszystko to wydarzyło się w ciągu zaledwie pięciu minut. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:1. Wszyscy w Turynie oczekiwali zwycięstwa, ale nie aż tak wysokiego. Nikt oczywiście nie ma nic przeciwko, aby sytuacja powtórzyła się w sobotę, tym razem w spotkaniu z Lazio.

Przygotowania do meczu zeszły trochę na dalszy plan z powodu kontrowersji wokół faszystowskiego gestu Paolo Di Canio pod koniec spotkania z Livorno. Przeciwko takiemu zachowaniu protestowali nawet, oprócz piłkarzy i polityków, niektórzy kibice Lazio. Ale 37-letni napastnik, który zrobił identyczny gest w styczniu w wygranym z Romą spotkaniu 3:1, był nieugięty i powiedział, że zrobiłby to samo jeszcze raz.

Zeszłotygodniowa porażka Rzymian z Livorno 1:2 przyszła po dwóch kolejnych zwycięstwach 3:2. Biancocelesti są jednak nadal nie pokonani na własnym stadionie. Kiedy piłkarzom przychodzi grać na Stadio Olimpico, drużyna zmienia całkowicie swoje oblicze. Odnieśli tutaj dotychczas pięć zwycięstw oraz dwa mecze zremisowali. To tu przegrała między innymi Fiorentina oraz bezbramkowo zremisował Inter. Wprawdzie osiągnięcie to psują spotkania wyjazdowe, w których zaledwie raz wygrali, co nie zmienia faktu, iż w obecnej chwili Lazio ma pięć punktów więcej niż w zeszłym sezonie po 15. kolejce. Najlepszymi strzelcami Rzymian są Goran Pandev i Tommaso Rocchi. Ten drugi, grając w Empoli w sezonie 2003/04, strzelił Juventusowi hat-tricka.

Sobotni pojedynek będzie miałby szczególne znaczenie dla Giuliano Giannichedy, który zamienił Rzym na Turyn po spędzeniu czterech sezonów w Lazio, jednak z powodu kontuzji będzie pauzował przez miesiąc i na murawę nie wybiegnie. Paolo Di Canio, Angelo Peruzzi oraz Pavel Nedved grali zarówno w Juve, jak i w Lazio. To właśnie Czech strzelił zwycięską bramkę dla Bianconerich pod koniec zeszłosezonowego spotkania na Olimpico.

Delio Rossi ma do dyspozycji wszystkich piłkarzy oprócz Cesara. Di Canio również jest gotowy, pomimo złości, jakiej doznał, gdy został zmieniony w meczu z Livorno. Z powodu urazów do Rzymu nie pojadą Emerson i Adrian Mutu. Rumun nie będzie grał przez miesiąc, a Brazylijczyk przez około dwa tygodnie. Już za tydzień do gry powinien być gotowy Jonathan Zebina. Z kontuzjami nadal borykają się Birindelli i Buffon, który zwichnął duży palec u nogi i powróci do gry dopiero w styczniu.

Fabio Capello grał przeciwko Lazio aż dwadzieścia osiem razy, czy to w Serie A czy w Pucharze Włoch. Wygrał piętnaście razy, dziewięć razy zremisował i tylko cztery razy przegrał. Przeciwko obecnemu trenerowi Rzymian Don Fabio grał cztery razy - trzy razy odnosząc sukces i raz remisując. Natomiast Delio Rossi nigdy jeszcze nie wygrał z Capello. Raz jednak wygrał z Juventusem i raz zremisował, ale w trzech kolejnych spotkaniach musiał uznać wyższość Bianconerich.

W sobotni wieczór Juventus będzie musiał stawić czoła groźnej drużynie, która potrafi grać świetnie w piłkę, kiedy jest wspierana przez swoich fanów. Jeżeli Juventusowi powinęłaby się noga w tym spotkaniu, przewaga może zmniejszyć się do siedmiu punktów, ponieważ Inter podejmuje słabą Reginę, a Milan zagra na San Siro z jednym z kandydatów do spadku - Messiną.

Przewidywane składy:

Lazio: Peruzzi - Oddo, Siviglia, Cribari, Zauri - Behrami, Dabo, Liverani, Manfredini - Di Canio, Rocchi.

Juventus: Abbiati - Zambrotta, Thuram, Cannavaro, Chiellini - Camoranesi, Blasi, Vieira, Nedved - Ibrahimovic, Trezeguet.

Sezon 2004/05:
:ball: 05.12.04 :: Juventus - Lazio 2:1
Pandev 11' - Olivera 40', Ibrahimovic 75'

:ball: 24.04.05 :: Lazio - Juventus 0:1
Nedved 85'

Ostatnie mecze Lazio:
:ball: 11.12 :: Livorno - Lazio 2-1
:ball: 04.12 :: Lazio - Siena 3-2
:ball: 27.11 :: Empoli - Lazio 2-3
:ball: 20.11 :: Sampdoria - Lazio 2-0
:ball: 05.11 :: Lazio - Inter 0-0
:ball: 30.10 :: Reggina - Lazio 1-0

SS Lazio Rzym
Rok założenia: 1900
Barwy: Błękitno-białe
Przydomek: Biancocelesti
Adres: Via di Santa Cornelia 1000, 00060 Formello (Roma).
Stadion: Stadio Olimpico
Prezydent: Claudio Lotito
Trener: Delio Rossi
Strona: www.sslazio.it


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2005, 01:46

Będzie się działo :prochno:

Oczywiście, nie mam nic przeciwko, aby w statystykach Lazio w tabeli przegrane mecze u siebie w końcu wpisać 1 8) To będzie jeden z najtrudniejszych sprawdzianów w ostatnim czasie. Tymbardziej, że skład wydaje się być okrojony. Wszystko okaże się już jutro... Mam nadzieję, że przywieziemy z Rzymu kolejne 3 punkty. Do boju :!: :wink:


Swider10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 806
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2005, 02:09

Ja mysle ze ten mecz bedzie trudniejszy niz np. z Interem. Lazio zawsze kumuluje wszystkie sily na macz z Juve i gra z najwiekszym zaangazowaniem mysle, ze tak jak rok temu bedzie to bardzo zaciety mecz i zapewne nie apdnie duzo gramek licze na zwyciestwo Juve oczywiscie (najlrawdopodobniejszy wynik 1:0) FORZA JUVE !!!


"Pozytywne rezultaty to coś wspaniałego , ale istnieje coś większego: móc powiedzieć, że jest się kibicem Juventusu i być z tego dumnym."

"Dla tych barw niektórzy stracili swe życie"
JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2005, 08:13

Ja myślę, że wygrany pewnie 2-0. Ale moim zdaniem Lazio jest na ten dzień lepszą drużyną niż Roma i mogą sprawić nam troche problmów. Ja zniecierpliwościę czekam na transmisje z godzinnym opóźnieniem na Polsacie Sport o 21.20 i jak zwykle proszę po meczu o skrót. POZDRAWIAM!!!!!!!


Winner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 1173
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2005, 08:33

Myśle żę nasza zwycięska passa będzie trwać i wygramy 2-0.Mecz będzie tak jak już jest napisane na Polsacie Sport Extra ale na Polsacie Sport zwyklym od 21:30 zacznie się retransmisja lepsze to niż nic jeśli się nie ma Polsatu Sport Extra.


Od kołyski aż po grób zapatrzony w jeden klub.
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2005, 10:15

Kolejny mecz na drodze do scudetto.Nie ma się co rozczulać jakim to przeciwnikiem jest Lazio tylko wygrywać.Juventus jest w takiej formie że Lazio nie jest w stanie zagrozić Juventusowi w tym meczu.Oczywiście jeśli tylko piłkarze zagrają z takim zaangażowaniem jak ostatnie mecze.Myśle że możemy być o to spokojni gdyż mecz z Cagliari pokazał że Juventus nie odpuszcza, że celem jest wygrywanie a co najważniejsze strzelanie więcej niż jednej bramki.Stąd też bierze się mój optymizm i wierze w 3 punkty.Rzym już w tej rundzie już raz został podbity i czekam na drugie zwycięstwo w stolicy.

BTW czy dziś na teamspeaku się coś szykuje?Sam nie wiem czy będę bo mam Polsat Sport ale wart wiedzieć :prochno:


kamyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 października 2004
Posty: 80
Rejestracja: 06 października 2004

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2005, 10:26

i jeden cel tylko mamy
wygramy wygramy wygramy!!!
jazda z faszystowskimi ku.....

a ja 2-1 dla juve obstawiam nedved i treze strzela

pozdro

sorry za blad jaki mialem z mutu
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2005, 11:11 przez kamyk, łącznie zmieniany 1 raz.


farmer16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2004
Posty: 369
Rejestracja: 12 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2005, 10:43

Noi przyszła pora na kolejny cięzki mecz. Napewno nie będzie ten mecz należał do łatwiejszych będzie cięzko ,ale wygramy :) . Lazio Rzym nie gra w tym sezonie wspaniałej piłki, kiedyś jak grali w Lidze Mistrzów była o wiele trudniejszą drużyną niż jest teraz. Juventus ma 10 punktów przewagi nad 2 Fiorentiną i Interem nie mogą sobie tego zaprzepaścić i zmniejszyć przewagi trzeba uwaznie teraz grać i wygrywać. Lazio potrafiła przegrać z Regginą , albo z Livorno. Nam w ostatnim sezonie nie sprawiała bardzo wielkich kłopotów wygrywaliśmy 2-1 i 1-0. Teraz moim zdaniem będzie 2-0 dla nas. :D


Alessandro Del Piero 202 gole! i wszystko jasne !
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2005, 10:44

kamyk pisze:a moze jakas 3 mutu dolozy i bedzie 3-1
Proponuje jeszcze raz przeczytać tekst Rafała. Mutu raczej nie strzeli... :doh:


Adi666666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 grudnia 2003
Posty: 596
Rejestracja: 26 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2005, 10:56

Mecz napewno bedzie cieżki. Lazio bedzie gralo u siebie na Stadio Olimpico to niewatpilwie ich plus. Juve w tym sezonie idzie jak czołg w lidze na 15 kolejek ma 14 zwycięstw!! :-D plusem dla Bianconerich bedzie również katastrofalna postawa Angello Peruzziego w ostatnich meczach Lazio,ostatnie 2 mecze (2 samobuje).

14 kolejka
http://212.162.68.12/test_goal_download ... 84x288.wmv
15 kolejka
http://212.162.68.12/test_goal_download ... 84x288.wmv

Warta uwagi jest również forma Trezegeuta na którego licze w tym spotkaniu. Myśle że wygramy 1-2 bramke na bank strzeli niezawodny Trezegol.

Pozdro :-D

Dzienks Mody 8)
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2005, 11:11 przez Adi666666, łącznie zmieniany 1 raz.


Gdybym miał dwa życia oba oddałbym Tobie ... FORZA JUVE PER SEMPRE !!
Wojtom

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2003
Posty: 1369
Rejestracja: 14 września 2003

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2005, 11:06

Mecze z Lazio na Olimpico zawsze były ciekawe, nie ważne jaką formę prezentowali gospodarze. Liczę na świetne widowisko, które będe mógł zobaczyć w Polsacie Sport o godzinie 22:00 ( 17 dni temu zablokowali Polsat Sport Extra :? ) My sobie spokojnie lecimy przez każdego rywala, ciekawi mnie jak jutro Milan poradzi sobie z Messiną, bo o tym, że wygra Fiora jestem przekonany. Inter również powinien sobie poradzić. Jaki z tego morał? My również musimy wygrać, nie oglądajmy się na innych, grajmy w takim skupieniu i z takim zaangażowaniem jak do tej pory, a nagroda zostanie przyznana.

Mamy świetny skład. Capello mógłby wystawić dwa, prawie równorzędne składy. Mam nadzieję, że również dzisiaj szansę gry dostaną Del Piero i Mutu, którzy prezentują na prawdę wysoki, równy poziom od początku sezonu. Lazio nie radzi sobie zbyt dobrze, miejsce w środku tabeli, jednak nie można ich lekceważyć. Poradzimy :) Forza JUVE !


Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere.
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2005, 11:14

Golkiper Lazio Rzym, a przy tym były zawodnik Juventusu Angelo Peruzzi stwierdził, że boi się dzisiejszego meczu przeciwko byłej drużynie.
Juventus to najsilniejsza drużyna w Europie. Śmiem twierdzić, że nawet najlepsza na świecie. Można się go bać. Do tego są jeszcze w formie i gniotą przeciwnika za przeciwnikiem! Grają tam wspaniali zawodnicy. Przed meczem z nimi ogarnia mnie strach...
zrodlo: http://www.juventus-fc.com/index.php?fu ... all&no=878

"Do tego są jeszcze w formie i gniotą przeciwnika za przeciwnikiem" - jak mi sie podoba te zdanie :smile:
Jedziemy na kolejny podboj stolicy i mam nadzieje ze i tym razem wygramy :wink: Meczu z Lazio nie obawiam sie, tak jak to bylo w przypadku Romy... ale oczywiscie nie bedzie to zaden "spacerek" :!:
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2005, 11:18 przez DamKam, łącznie zmieniany 1 raz.


Adi666666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 grudnia 2003
Posty: 596
Rejestracja: 26 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2005, 11:15

Wojtom pisze: Mam nadzieję, że również dzisiaj szansę gry dostaną Del Piero i Mutu, którzy prezentują na prawdę wysoki, równy poziom od początku sezonu.
Mutu nie zostal powolany ma kontuzje :( a co do Alexa racja powinien dostać szanse w 2 połowie na podmeczonych rywali mu sie lepiej gra :)

P.S
Mecz bedzie na Polsacie Sport z godzinnym opoznieniem o 21 30 chyba wyloncze wszystkie media zeby ogladnac go nie znajac wyniku 8)

Pozdro :-D


Gdybym miał dwa życia oba oddałbym Tobie ... FORZA JUVE PER SEMPRE !!
m4Tiex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2005
Posty: 90
Rejestracja: 06 listopada 2005

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2005, 11:55

Ten mecz nie bedzie nalezal do latwiejszych Lazio gra mojim zdaniem bardzo ciezką piłke i Juve bedzie naprawde sie troszke natrudzic :)
Obym sie mylil i zeby Juve wygralo bez zadnych stresow .

P.S w poniedzialek patrze na telegazete Polsatu Sport i bylo napisane 21:30 w czwartek bylo napisane 20:30 a dzisiaj sprawdzam i juz jest dopiero o 22 dzwini są :/


Aaaa...aaaaa mocniej
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2005, 12:31

Mam obawy przed tym meczem , Lazio zawsze było dla nas niewygodnym rywalem, szczególnie na Stadio Olimpico gdzie mają korzystniejszy od nas rezultat jednak gdy pokonamy Lazio będziemy mieli po 24 wygrane na Olimpico. Wielkim brakiem będzie brak Emersona co gorsze zabraknie również GG , myślę że Capello nie będzie eksperymentował składem i lukę po Pumie wypełni albo Blasi albo Olivera , bądź nawet sam Del Piero można by wiele eksperymentować ale Zwycięskiego składu się nie zmienia. Ostatnio wygraliśmy z Lazio na Olimpico 0-1 po golu Nedveda w 86' minucie , i kto wie czy ta bramka nie była jedna z kluczowych która przyczyniła się do Scudetto. Śmierdzi mi tutaj remisem ale to my jesteśmy "Juventusem" jesteśmy "Maszynką do Wygrywania"
Mój skład: Abiatti;Zambrotta,Cannavaro,Thuram,Chiellini;Camoranesi,Vieira,Del Piero,Nedved;Zlatan,Trezeguet


Zablokowany