Serie A: (15) JUVENTUS 4-0 Cagliari

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
rafal005

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 323
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2005, 15:39

ObrazekVSObrazek

:: Serie A :: 11.12.2005 :: 15:00 :: JUVENTUS - CAGLIARI ::

Nedo Sonetti jest już czwartym trenerem Cagliari w tym sezonie. Przed jego przyjściem drużyna zajmowała ostatnie miejsce w tabeli oraz nie wygrała żadnego meczu. Teraz jest już siedemnasta i nie przegrała dwóch ostatnich spotkań. Klub ten, pochodzący z Sardynii, został założony w 1920 roku. Ostatnie lata spędził balansując między Serie A a Serie B. Jedyne scudetto zdobył w 1970 roku, prowadzony przez najlepszego strzelca reprezentacji Włoch Gigi Rivę. W 2003 roku kontrakt z Cagliari podpisała największa gwiazda piłki nożnej z Sardynii Gianfranco Zola, były piłkarz Chelsea Londyn i reprezentacji Włoch. Zdołał on nawet strzelić Juventusowi trzy gole w poprzednim sezonie.

Obecnie najlepszym strzelcem Cagliari jest David Suazo, który strzelił 7 bramek. Pochodzi on z Hondurasu i ma 26 lat. Reprezentuje barwy Cagliari już siódmy sezon z rzędu. Przybył tam z Celano Olimpia z Argentyny przed sezonem 1999/2000. W czerwono-niebieskiej koszulce rozegrał dotychczas 194 mecze i strzelił 65 bamek, co nie jest jakimś wielkim wyczynem. Rossoblu zajmują w Serie A 17. miejsce z 9 oczkami na koncie. Wygrali tylko jedno spotkanie - w 13 kolejce z Sampdorią, po dwóch golach wspomnianego Suazo. Grając na wyjeździe nie zwyciężyli ani razu, udało im się wywalczyć zaledwie jeden remis - w ostatniej kolejce z Palermo. Kolejne sześć wyjazdowych spotkań przegrali. W dwóch ostatnich kolejkach zdobyli aż 4 punkty, czyli prawie połowę całego swojego dotychczasowego dorobku. Z tego właśnie powodu piłkarze z Sardynii łatwo nie złożą broni na Delle Alpi i spróbują podjąć wyrównaną walkę z 28-krotnym mistrzem Włoch.

Do składu Bianconerich powinien powrócić Gianluigi Buffon, który nie wystąpił w Wiedniu z powodu kontuzji stopy. Na najbliższą kolejkę zdyskwalifikowani są Fabio Cannavaro i Mauro Camoranesi. Argentyńczyk z włoskim paszportem dostał karę za incydent w meczu z Fiorentiną. Dodatkowo Juventus został obciążony karą finansową w wysokości 10.000 Euro. Kontuzjowany nadal jest Jonathan Zebina, który w tym tygodniu po raz pierwszy wziął udział w treningu. Nie uczestniczył jednak w wewnętrznej mini-gierce i nie pojawi się jutro nawet na ławce rezerwowych. Zagrożeni przymusowym odpoczynkiem są Nedved i Zambrotta. Jeżeli któryś z nich otrzyma kartkę w niedzielnym spotkaniu z Cagliari, nie zagra w następnej kolejce na Stadio Olimpico z Lazio Rzym.

Przewidywane składy:
Juventus:
Buffon - Zambrotta, Thuram, Kovac, Chiellini - Mutu, Giannichedda, Vieira, Nedved - Trezeguet, Ibrahimovic

Cagliari:
Campagnolo - Lopez, Bizera, Vignati, Agostini - Esposito, Budel, Conti, Conticchio - Suazo, Langella

Sezon 2004/2005:
:ball: 16.01.05 :: Cagliari 1:1 Juventus
Zola 89' - Emerson 54'

:ball: 29.05.05 :: Juventus 4:2 Cagliari
Del Piero 43', Trezeguet 51', Appiah 60', Trezeguet 74' - Zola 61', 87'.

Ostatnie mecze Cagliari:
:ball: 04.12 :: US Palermo - Cagliari 2:2
:ball: 27.11 :: Cagliari - Sampdoria 2:0
:ball: 20.11 :: Reggina - Cagliari 3:1
:ball: 06.11 :: Cagliari - Treviso 0:0
:ball: 30.10 :: AC Fiorentina - Cagliari 2:1
:ball: 26.10 :: Cagliari - Livorno 1:1

Cagliari Calcio
Rok założenia: 1920
Barwy: Czerwono-niebieskie
Przydomek: Rossoblu
Adres: Viale la Plaia, 15 - 09123 Cagliari
Stadion: Stadio Sant'Elia
Prezydent: Massimo Cellino
Trener: Nedo Sonetti
Strona: www.cagliaricalcio.it
Mistrz Włoch: 1970


TreDelIbra

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 października 2004
Posty: 67
Rejestracja: 03 października 2004

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2005, 15:57

Sądze,że wygramy tak z 3:0 :-D a może i więcej :)
Bardzo licze na Inter, mam nadzieje że uda im sie wygrać z Milanem i wtedy bedziemy mieć 10 pkt przewagi nad Interem i 11 pkt nad Milanem, remis w tym wypadku tez bylby zadawalający :]
_______________________
FORZA JUVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2005, 16:09

Myśle, że Capello powinien dać trochę pograć Alexowi i np. wpuścić go na prawą stronę za Comarensiego, któremu odpoczynek sie przyda. Za Nedveda niech wejdzie Mutu, bo po co Czech ma nie zagrać z Lazio... Mam nadzieję, że pójdzie dzisiaj w miarę gładko i że chłopaki za bardzo się nie rozluźnili przewagą nad Milanem czy Interem.
Oczywiście, liczę, że Milan nie pokona dzisiaj Interu :prochno:
Kamyk pisze:camoranesi nie zagra bo jest zawieszony za uderzenie zawodnika fiorentinyz przyslowiowej banki ale pewnie i tak zagra za niego mutu
A tak... czytałem o tym, ale zupełnie wyleciało mi to z głowy jak pisałem posta :whistle: Myślę jednak, że Alex mógłby się sprawdzić na prawej stronie. Z lewej niech zagra Mutu, a w drugiej połowie wpuścić Mutu na prawą, Alexa do przodu za Treze, a za Mutu Nedveda i wszystko jasne :prochno: Trochę to skomplikowane, ale liczę na niezawodność Rumuna i jego wszechstronność. A tak naprawdę, to wszystko zależy od Don Fabio. Zawsze można jednak sobie pomarzyć, co by było gdym był na jego miejscu... :wink:
Ostatnio zmieniony 10 grudnia 2005, 18:32 przez mesju, łącznie zmieniany 2 razy.


farmer16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2004
Posty: 369
Rejestracja: 12 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2005, 16:15

Mecz nie będzie hitem kolejki będzie to napewno mecz pod dyktando Juve. Tak jak wcześniej już mówiliście Capello powinien dać szanse zagrać Del Piero owszem zgadzam sie z tym ostatnio Del Piero bardzo dobrze gra i zdobywa wiele bramek, ale my tego nie ustalamy, a zapewne będzie tak, że Del Piero wejdzie w drugiej połowie. Pamietam ostatni mecz Juve z Cagliari kiedy to wygrywali i w 90 minucie bramkę strzelił Zola i ten pomeczowy płacz. Mam nadzieję, że Juve się postarai kolejne spotkanie przyniesie im 3 punkty. Jest szansa na kolejne odskoczenie Milanowi bo grają cięzkie spotkanie z Interem Mediolan. Liczymy na zwycięstwo Juve!!.

DO BOJU DO BOJU DO BOJU JUVE !!!!!!!


Alessandro Del Piero 202 gole! i wszystko jasne !
Juve Master

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 marca 2005
Posty: 420
Rejestracja: 11 marca 2005

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2005, 16:20

Myślę, że mecz będzie dość łatwy dla naszego zespołu pomimo braku dwóch kluczowych zawodników czyli Cannavaro i Zambrotty bądż Nedveda :roll:
Jednakże historia uczy aby nie lekceważyć przeciwnika, ale o to akurat bym się nie martwił, bo sądze iż Capello nie będzie miał problemów z umotywowaniem Bianconerich ze względu na to, że w niedzielę Wielkie Derby Mediolanu i obojętnie jaki by nie padł wynik to możemy ponownie odskoczyć naszym 2 najpoważniejszym konkurentom do 29 Scudetto. :P
(Nie wliczam do tego grona Violi, ponieważ nie sądzę aby ten klub utrzymał swoją dobrą formę przez cały sezon tak jak JUVE :D )
Tak, więc znów szykuje się ciekawa niedziela we Włoszech ...
:prochno:


JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2005, 16:28

Ja stawiam 3-0 po bramkach 2 Zlatana Ibrahimovica i Davida Trezeguet. Będzie to łatwy mecz szybko obejmiemy prowadzenie, a poźniej już bedziemy kontrolowac sytuacje i strzelimy jeszcze 2 bramki. Mam prośbę jeśli ktoś będzie miał już skrót to niech sie nim podzieli. POZDRAWIAM!!!!!!!!!!

P.S Oby Milan przefrał albo zremisował trzymajmy kciuki za INTER!!! :/
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2005, 09:10 przez JuventinoPS, łącznie zmieniany 1 raz.


kamyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 października 2004
Posty: 80
Rejestracja: 06 października 2004

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2005, 17:21

[quote="mJaUcViEej"]Myśle, że Capello powinien dać trochę pograć Alexowi i np. wpuścić go na prawą stronę za Comarensiego, któremu odpoczynek sie przyda.
camoranesi nie zagra bo jest zawieszony za uderzenie zawodnika fiorentinyz przyslowiowej banki ale pewnie i tak zagra za niego mutu
a co do samego meczu do przerwy spokojnie 1:0 bedzie i pod koniec jeszcze z 2 brameczki strzela wiec 3:0 a milan inter1:1 bedzie

pozdro

sorry cos mi nie wyszlo z cytowaniem mJaUcViEeja ale tam u gory jest cytat


Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2005, 18:52

mam nadzieje na wysokie zwyciestwo juventusu, mam nadzieje rowniez ze zagraj caly mecz jak pierwsza polowe w lidze mistrzow z rapidem ktora wygrali zdecydowanie 3-0. chcialbym aby alex del piero zagral z trezegolem od pierwszej minuty i strzelil bramke. moze w ten spoob my sobei zapewnil miejsce w skladzie azzurich na mistrzostwa swiata


Obrazek
Zlatan18

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 maja 2005
Posty: 62
Rejestracja: 09 maja 2005

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2005, 18:54

Powinnismy wygrac z Cagliari na luzie ,ale trzeba podejsc na powaznie do tego meczu :!: ,Cagliari ostatnio zremisowali z Sampa i z Palermo ,nie beda tacy "łatwi" jak sie wydaje :?

Nie mozna dac sie zaskoczyc tak jak z Treviso ,jesli zagraja skupieni to bedzie okej

Typ: 1-0


FORZA JUVE
KINIEK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 sierpnia 2004
Posty: 224
Rejestracja: 30 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2005, 19:39

Juventus i Cagliari dzieli przepaść, więc ciężko im będzie strzelić nam chociaż bramkę. Gdy grał Zola to zawsze była to jakaś broń, a teraz bez niego z drużynami takimi jak Juventus raczej nie mają co szukać punktów, zwłaszcza, gdy grają na wyjeździe. Trzy punkty zostaną nam na pewno dostarczone i znów liczę na co najmniej 2 bramki, swoją drogą to zastanawiam się kiedy JUVE zaliczą pierwszy mecz bez strzelenia bramki, ale oby się to stało jak najpóźniej ;) liczę także na 1x Inter-Milan, bo wtedy przy naszej wygranej prowadzilibyśmy już 10-11 punktami, a przyda nam się ta przewaga zważywszy na to, że następny mecz zagramy na Olimpico.


Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2005, 20:47

Wg mnie to będzie bardzo łatwe zwyciestwo, chyba, ze zaskocza nas przygotowaniem i zaangażowaniem, np. jak Treviso. Ale moim zdaniem spokojnie wygramy i nie będzie się o co martwić. Może nawet zwiększymy przewagę jeśli Inter zabirze conajmniej 2 punkty Milanowi :D:D Forza JUVE!!! :bravo: :pray:


m4Tiex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2005
Posty: 90
Rejestracja: 06 listopada 2005

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2005, 20:50

Cagliari niby wydaje sie byc łatwym przeciwnikiem ale zawsze z takimi druzynami przychodza najwieksze problemy poniewaz dochodzi presja i nerwy ,ze wrazie porazki beda na ustach calego kraju .Ale myśle ,ze juve wygra szkoda ,ze nie ma Buffona i Emersona :(
Chyba juz nawet wiem na jakich ze stacji bedzie pokazywany mecz wiec chyba bede mial okazje go oglondnac .


Aaaa...aaaaa mocniej
Pirlo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 maja 2005
Posty: 444
Rejestracja: 08 maja 2005

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2005, 10:44

Ten mecz powinien byc meczem z kategorii tych łatwych :wink: ..każdy inny rezultat niz wygrana Juve bedzie niespodzianką.Juve powinno sobie spokojnie poradzic nawet bez Camora i Emersona...mam nadzieje ze Juve wygra z 3-0 ale nawet 1-0 bedzie dobrym wynikiem byle tylko wygrają...chociaż patrząc na ostatnie mecz Juve to jakoś jestem pewny ze bedzie to wysoka wygrana :!: :D


mateusz017

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 sierpnia 2004
Posty: 98
Rejestracja: 15 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2005, 11:07

Patrzac na sklady i tabele to bedzie spacerek dla naszych chlopakow i kolejne 3 pkt bedziemy mogli dopisac sobie do tabeli licze na 4-0 , ALex x2, Treze i Mutu.
ps Derby Mediolanu sa wiec mozemy jeszcze bardziej powiekszyc dystans nad Milanem!!


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2005, 11:27

nie widzę innej opcji, niż zwycięstwo Juve. Cagliari w obecnym sezonie prezentuje się naprawdę marnie na wyjazdach i nie spodziewam się jakiejś natychmiastowej metamorfozy przed meczem na Delle Alpi. do tego dochodzi zmiana trenera, która przed waznume meczem nie poprawia atmosfery w zespole.

co do składu Juve, to trochę obawiam się o Nedveda i Zambrottę. w perspektywie spotkania z Lazio za tydzień, posadziłbym ich dzisiaj na ławce. nie warto ryzykować, bo obaj są walecznie i mogliby przypadkiem dostać po zółtym kartoniku, co eliminuje ich z następnego meczu. dublerzy mogą ich zastąpić, co na pewno nie osłabi siły zespołu. kolejna sprawa to wybór napastników na to spotkanie. niby DP gra ostatnio dość dobrze i zdobywa kolejne bramki, ale ja na to spotkanie wystawiłbym Zalayetę i chyba Trezegueta, a ewentualnie Alexa na prawej pomocy za Camoranesiego.

w typera nie będę się bawił, bo zadowoli mnie nawet jednobramkowa wygrana, oby w dobrym stylu. liczę też na remis w meczu Inter - Milan :D


Zablokowany