Serie A 22/23 (15): JUVENTUS FC 3-0 Lazio

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Elohi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Posty: 372
Rejestracja: 23 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 14 listopada 2022, 09:27

Fani #Allegriout zaorani. 6 mecz z rzędu wygrany, 6 czyste konto. Aczkolwiek muszę przyznać, że mimo tego, że nigdy nie napisałem tego tagu i nigdy nie domagałem się zwolnienia Maxa, to takiej serii się nie spodziewałem. Allegri to jednak Allegri, potwierdza swój kunszt.

Bravissimo! Forza Juve.


""Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta""
Hołek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 września 2005
Posty: 282
Rejestracja: 11 września 2005

Nieprzeczytany post 14 listopada 2022, 09:44

Max "zanim Moise dwie wsadzi Lazio, trzy razy się mnie wyprzesz" coś ogarnął.

Cieszy seria i zaangażowanie chłopaków :ok:


Niektórzy ludzie postrzegają rzeczy w ich naturalnym stanie i zadają sobie pytanie: Dlaczego? Ja marzę o rzeczach, których nigdy nie było i mówię sobie: Dlaczego nie?
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 14 listopada 2022, 10:15

Elohi pisze:
14 listopada 2022, 09:27
Fani #Allegriout zaorani. 6 mecz z rzędu wygrany, 6 czyste konto.
No, pozamykał nam jadaczki. Jesteśmy w szoku i nie możemy uwierzyć, że po 1,5 roku, katastrofalnym początku sezonu, wtopach z drużynami pokroju Monzy i Sampdorii, najgorszym występie w LM w historii klubu, serii porażek z czołówką, mając piłkarzy za grube miliony euro i gwiazdy pokroju Di Marii, udało mu się wygrać sześć meczów z rzędu, oczywiście z takimi tuzami jak Lecce, Torino czy Hellas grając siermiężny, beznadziejny futbol.

Oczywiście, takiej serii z pewnością nie udałoby się uzyskać, grając ofensywną, przyjemną dla oka piłkę.

Fajna ta statystyka Opta, według której ostatni raz serię sześciu wygranych meczów bez straconego gola mieliśmy za kadencji Allegriego. Wyznawcy taktyka mają argument. Szkoda tylko, że udało mu się to w tym drugim sezonie, którego Pirlo i Sarri nawet nie dostali. Za to w Lidze Mistrzów zanotowaliśmy serię sześciu meczów z przynajmniej jednym straconym golem i w sumie dostaliśmy trzynaście goli, nie wychodząc z grupy. :prochno: Ale tak, Allegri zaorał swoich przeciwników, fartem wygrywając z drużynami z dołu tabeli.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 14 listopada 2022, 10:41

Elohi pisze:
14 listopada 2022, 09:27
Fani #Allegriout zaorani. 6 mecz z rzędu wygrany, 6 czyste konto. Aczkolwiek muszę przyznać, że mimo tego, że nigdy nie napisałem tego tagu i nigdy nie domagałem się zwolnienia Maxa, to takiej serii się nie spodziewałem. Allegri to jednak Allegri, potwierdza swój kunszt.

Bravissimo! Forza Juve.
Zaorany to jest ten sezon. Do pierwszego miejsca -10, a z Ligi Mistrzów już odpadliśmy, łapiąc w siatkę 13 goli. Serio, Marat ma rację - po półtora roku udało się w końcu pograć w piłkę w kilku meczach z rzędu i już się pojawiają tego typu wpisy. Mogę jedynie pozazdrościć, bo najwyraźniej nie zmarnowałeś czasu na oglądanie naszych popisów w LM w tym sezonie, skoro o nich nie pamiętasz.

O wczorajszym meczu złego słowa nie powiem, nawet jeśli pierwsza połowa nie powalała, to i też Lazio nam nie zagroziło, a koniec końców zwycięstwo wyraźne i pewne.
W ogóle mam takie wrażenie, że ta przerwa na Mundial jest nam troszkę nie na rękę, bo nasza dyspozycja w ostatnim czasie zdawała się rosnąć i nie mam tu tylko na myśli suchych wyników. Z letargu przebudził się Locatelli (o Rabiocie nie wspominając), świetnie wpasował się Fagioli i w końcu ten środek pomocy zaczął jakoś wyglądać. Teraz zaczynamy prawie dwumiesięczną przerwę i cholera wie co zaprezentujemy po niej. To prawie jak nowy sezon, a wiadomo jak my wchodzimy w nowe sezony pod wodzą Maxa.


Cobra

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 657
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 14 listopada 2022, 11:26

W moich oczach Allegri nadal powinien odejść. Piłka w jego wykonaniu jest okropna (to jest do przetrawienia, pod warunkiem że są wyniki), ale przede wszystkim gościu ma fatalny bilans kontuzji od lat.... Przez to nigdy nie będzie optymalnej drużyny pod jego ręką.


#FinoAllaFine
#WeAreOne
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 14 listopada 2022, 11:48

Cobra pisze:
14 listopada 2022, 11:26
W moich oczach Allegri nadal powinien odejść. Piłka w jego wykonaniu jest okropna (to jest do przetrawienia, pod warunkiem że są wyniki), ale przede wszystkim gościu ma fatalny bilans kontuzji od lat.... Przez to nigdy nie będzie optymalnej drużyny pod jego ręką.
Oraz dlatego:
Obrazek
Wystawienie Chiesy na lewej obronie/wahadle powinno być ścigane z urzędu.
Mamy na prawdę niezłą kadrę z którą otwarty i nowoczesny trener mógłby sporo ugrać. Allegri popełnia grzech marnotrawstwa, niwelując i hamując potencjał takich zawodników jak Locatelli, Fagioli, Miretti, Chiesa, Vlahović... właściwie mógłbym to umieścić całą kadrę. Implikacją tego jest niechęć obiecujących piłkarzy, którzy chcą się cieszyć grą i zdobywać trofea, zamiast cierpieć oraz dezercja. Tylko czekać, jak Vlahoviciowi znudzi się praca dla zespołu, czytanie momentów oraz zdobywanie 10 bramek na sezon i zacznie szukać innego miejsca pracy, by nie zaprzepaścić swojej kariery.


Obrazek
Gałcio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2004
Posty: 403
Rejestracja: 14 lutego 2004

Nieprzeczytany post 14 listopada 2022, 15:05

Elohi pisze:
14 listopada 2022, 09:27
Fani #Allegriout zaorani. 6 mecz z rzędu wygrany, 6 czyste konto. Aczkolwiek muszę przyznać, że mimo tego, że nigdy nie napisałem tego tagu i nigdy nie domagałem się zwolnienia Maxa, to takiej serii się nie spodziewałem. Allegri to jednak Allegri, potwierdza swój kunszt.

Bravissimo! Forza Juve.

Buahahaha,ale jesteśmy tak zaorani jak Juve wielkiego trenera w Lidze Mistrzów czy trochę mniej ?

Tak zaorani,jak umiejętnie zaorane atuty większości zawodników ?

Czy tak tylko się wychyliłes po miesiącach upokorzeń bo masz już tak zaorany Allegrim mózg?


Nigdy nie dyskutuj z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>,najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a potem pokona doświadczeniem.
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 14 listopada 2022, 18:58

Gdy cokolwiek zaczęło działać, Polacy natychmiast oddali się wojnie domowej :prochno: .
Juventus zagrał bardzo dobry mecz. Z drugiej strony człowiek zastanawia się, jakim cudem taka padlina jak Lazio zimuje w top4.
Nie zmienia to faktu, że Juventus jest pod kreską. W aktualnej sytuacji należy wymagać walki do końca w lidze oraz LE. Na końcu tej walki powinno być minimum jedno trofeum. Inny wynik będzie porażką. My tu nie ciśniemy na rekord, tylko ratujemy sezon.

Przy całej tej mizerii, bieżący moment jest po prostu dobry. Są wyniki i miejscami nawet widać jakość. Wczorajszy Juventus wyglądał jak drużyna z Ligi Mistrzów.
Szkoda że "kończymy presezon" w listopadzie. Szkoda że potrzeba katastrofy, aby podjąć pewne decyzje (m.in. 3-5-2, odstawka babola, Fagioli). Stało się, zostaje wytrzeć smarki i jedziemy dalej.
Super jakby udało się zdobyć LE i przynajmniej "na miękko" odczarować klątwę finałów. Dla mnie byłoby to coś ważnego, a narracja o wielkim przełamaniu pomogłaby przywrócić klub tam, gdzie powinien być.

Teraz jest czas, by uporządkować sprawy wewnętrzne. Przede wszystkim, całe "kategorie assetów" są do reorganizacji. Mam na myśli dwie konkretne (kategorie): dziadki oraz przeciętniaki. Szkoda pieniędzy na ich utrzymywanie. Projekt U23 już daje wymierne efekty i pora brać z niego ile wlezie. Chyba po to był rozpoczynany te x lat temu? Utrzymywać gwiazdy, uzupełniać młodymi. Nie ma czasu ani pieniędzy na 3 lata rozmyślań "czy Makeni się nadaje". Czy ostatni obrońca Rugani musi kosztować 3 bańki rocznie. Czy De Sciglio jeszcze się przyda (kolejne 2,5 bańki). Weteranom typu Bonucci Cuadrado Sandro można zaoferować roczny kontrakt grzecznościowy i pozycję na ławce, tak jak robią to kluby topowe. Iling i Fagioli nie będą walczyć o złotą piłkę, zwyczajnie grają swoje, mają pokłady entuzjazmu i kontrast jest piorunujący.

Dużo się wyjaśniło przed pauzą i pora na cementowanie wniosków na poziomie organizacji. Jest materiał na sukcesy, ale trzeba jeszcze po nie sięgnąć, opuścić tę słynną strefę komfortu i podjąć twarde decyzje. Management ma kwestie sportowe wyłożone na tacy. Czego nie ma, to kolejny rok na zmarnowanie. Od odejścia Marotty panował pewien organizacyjny dryf, kłótnie w zarządzie, każdy dookoła klubu wiedział najlepiej. Teraz sporo widać czarno na białym i nie można zmarnować tej okazji.


MishaAveJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2003
Posty: 1367
Rejestracja: 10 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 14 listopada 2022, 20:10

Przyznaje, że byłem i jestem #AllegriOut, co nie zmienia faktu, że ostatnie 6 meczy to majstersztyck statystyczny, gra dalej nie najlepsza, ale wyniki są i do takiego stanu rzeczy powinniśmy być przyzwyczajeni, co najmniej od Capello tak to wyglądało, styl marny ale wyniki są. Fakt też jest taki, że kluczowych piłkarzy nie było, i w sumie nie wszyscy są, nowi kluczowi musieli się wpasować, jakk Bremer czy Kostic, którzy jak się okazuje z czasem chyba jednak byli dobrymi zakupami, Danilo w środku jest koks.

Nie można odmówić teraz że Allegri nie stawia na młodych, może z braku laku może nie ale stawia i to jest fakt.

Nie mniej uważam, że z taką grą i z tym trenerm walka o wyższe cele w LM nam nie grozi, chociaż nie ukrywam że chciałbym się mylić, podbnie jak z tym, że nie będziemy mieli LM w przyszłym roku.

PS. w LE nie wierzę.


Od kołyski Az po grób jedna miłość jeden klub!!!!- JUVENTUS
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 14 listopada 2022, 20:11

Bart985 pisze:
14 listopada 2022, 02:34
ipswich pisze:
13 listopada 2022, 23:00
nie wiem po co sa powiadomienia od ignorowanych. przeciez i tak tego nie bede czytac.
Łał, nieźle się odkleiło na świecie - życie we własnych banieczkach, ukrywanie postów, które mi się nie podobają, ignorowanie użytkowników... takie zakrywanie uszu i krzyczenie lalalalalala jak mama każe posprzątać pokój albo zjeść szpinak.

:bravo:
Ja tam lubię szpinak.


Elohi pisze:
14 listopada 2022, 09:27
Fani #Allegriout zaorani. 6 mecz z rzędu wygrany, 6 czyste konto. Aczkolwiek muszę przyznać, że mimo tego, że nigdy nie napisałem tego tagu i nigdy nie domagałem się zwolnienia Maxa, to takiej serii się nie spodziewałem. Allegri to jednak Allegri, potwierdza swój kunszt.

Bravissimo! Forza Juve.
Jak tam LM? Już wygrana?


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
ipswich

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2013
Posty: 82
Rejestracja: 11 lutego 2013

Nieprzeczytany post 14 listopada 2022, 20:21

Bart985 pisze:
14 listopada 2022, 02:34
ipswich pisze:
13 listopada 2022, 23:00
nie wiem po co sa powiadomienia od ignorowanych. przeciez i tak tego nie bede czytac.
Łał, nieźle się odkleiło na świecie - życie we własnych banieczkach, ukrywanie postów, które mi się nie podobają, ignorowanie użytkowników... takie zakrywanie uszu i krzyczenie lalalalalala jak mama każe posprzątać pokój albo zjeść szpinak.

:bravo:
Dobra to jeszcze raz przyspamie. Powiedz mi prosze po co mam czytac setny wysryw jednego czy drugiego randoma o tam jak to Allegri jest dzbanem, Juventus jest memem, a Agnielli jest nieudacznikiem? Wiekszosc aktywnosci na forum ignorowanych przeze mnie userow polega na opluwaniu mojego klubu, zawodnikow i trenera. Po co ja mam to czytac, tracic czas i sie denerwowac? Konstruktywna krytyka nigdy mi nie przeszkadza. Plucie motlochu omijam jak tylko moge.


Obrazek

***** ***
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 21 listopada 2022, 01:01

Różnica pomiędzy "opluwaniem", a "konstruktywną krytyką" jest tylko w twojej głowie. Tak jak udawanie, że nie ma i nie widać ludzi z inną opinią. Nie mniej świat odkleił się z plusowaniem i minusowaniem, przy czym to drugie powoduje "ukrycie postów, które 'społeczność' uznała na 'niewłaściwie'"... czy jakoś tak.

Dziś za "niewłaściwie" każdy uznaje wedle siebie, a zazwyczaj jest to każde zdanie odmienne od mojego. Banieczki, banieczki, banieczki...

Obrazek


Obrazek
ipswich

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2013
Posty: 82
Rejestracja: 11 lutego 2013

Nieprzeczytany post 21 listopada 2022, 16:12

Bart985 pisze:
21 listopada 2022, 01:01
Różnica pomiędzy "opluwaniem", a "konstruktywną krytyką" jest tylko w twojej głowie. Tak jak udawanie, że nie ma i nie widać ludzi z inną opinią. Nie mniej świat odkleił się z plusowaniem i minusowaniem, przy czym to drugie powoduje "ukrycie postów, które 'społeczność' uznała na 'niewłaściwie'"... czy jakoś tak.

Dziś za "niewłaściwie" każdy uznaje wedle siebie, a zazwyczaj jest to każde zdanie odmienne od mojego. Banieczki, banieczki, banieczki...

Obrazek
Pudlo. Tak sie sklada, ze jest tu sporo uzytkownikow, ktorych nie ignoruje mimo ze sie z nimi nie zgadzam (np Ty). Powody wypisalem wyzej. Swoje urojenia zostaw wiec dla siebie.


Obrazek

***** ***
Zablokowany