Serie A 21/22 (23): AC Milan 0-0 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2022, 11:56

Wchodzimy na nowy poziom ,gdzie próba aktorzenia jest wyznacznikiem czy zawodnik był faulowany czy nie :prochno:


Forza Inter
Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2022, 11:58

Ok, czekam na film na którym Morata nie robi zamachu i nie trafia w okolice szyji/pleców. A to czy Tonali się czegoś domagał czy nie (albo za co się trzymał) nie ma tu najmniejszego znaczenia.


borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2022, 12:07

borciugner pisze:
25 stycznia 2022, 11:39
Z resztą niedługo będziesz miał okazję się o tym przekonać :)


Sugerowałbym mniej czasu spędzać na forum kibiców przeciwnych drużyn, bo to na zdrowie nie wychodzi. Chociażby na takim acm.pl (kiedyś dość poważnych portalu) jakiś juzer (aka miszcz) prowadzi wirtualną dyskusję ze społecznością JP, wrzucając właśnie takie śmieci jak to przesłane przez Ciebie. Żąda przy tym, by JP się do tego ustosunkowało i oczywiście zarzuca hipokryzję Juventinim, bo nie chcemy przyznać mu racji. Problem polega na tym, że tutaj mało kto się chyba domaga karnego na Hiszpanie, więc nie bardzo wiem o co chodzi człowiekowi w tej jego krucjacie. Ale on i jeszcze jeden koleś stamtąd jest mocno odklejony i żyje tylko wyłącznie decyzjami sędziego.
VVujek pisze:
25 stycznia 2022, 11:56
Wchodzimy na nowy poziom ,gdzie próba aktorzenia jest wyznacznikiem czy zawodnik był faulowany czy nie :prochno:
Faul był - nie było uderzenia. Jak zwykle nie na temat. Typowe.


borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2022, 12:13

Alex96 pisze:
25 stycznia 2022, 11:58
Morata nie robi zamachu i nie trafia w okolice szyji/pleców.
Ręka wylądowała z przodu a nie z tyłu - nie bardzo wiem o jakie plecy chodzi z związku z tym. Na drugiej powtórce (od 30 sekundy) widać, że ręka powędrowała na klatkę piersiową Włocha i nie było to uderzenie, choć ujęcie z tyłu może to sugerować. Czasami wideo - zależnie od ujęcia - bardziej zaciemnia niż pomaga.


Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2022, 12:27

Ty naprawdę nie widzisz tam zamachu ręką? (niezależnie gdzie na sam koniec wylądowała). Próba/uderzenie = czerwona. Może skupiłbyś się na meritum a nie rozmywał temat. A czytanie opinii innych i odnoszenie się do nich to coś takiego jak obiektywizm.
Inaczej mamy dyskusje na poziomie wyznawców dwóch stacji telewizyjnych. A merytoryki zero.


borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2022, 12:38

Alex96 pisze:
25 stycznia 2022, 12:27
Może skupiłbyś się na meritum a nie rozmywał temat. A czytanie opinii innych i odnoszenie się do nich to coś takiego jak obiektywizm.
Dlatego nadal zaglądam na ACM i wielu z tamtejszych juzerów szanuję, co nie zmienia faktu, że co raz więcej do powiedzenia mają tam postaci jak wspomniany miszcz, którego sprawia wrażenie, że bardziej go interesują prawdziwe lub rzekome pomyłki arbitra na naszą korzyść niż gra własnego zespołu. Właśnie tacy jak on robią takie zbitki jak ta przez Ciebie przywołana lub cała hucpa z Calabrią, którego miał powalić Sandro biorąc w kleszcze jego nogę. Na szczęście w meczu nie było właściwie żadnych kontrowersji i wynik można uznać za sprawiedliwy z przebiegu gry oceniając. Nie bardzo więc rozumiem szukanie na siłę kontrowersji.

Zaś wracając do tej sytuacji - nie widzę tutaj żadnego zamachu. Hiszpan włożył rękę przed Włocha, chcąc wygrać pozycję i faulował przy tym (w 20 sekundzie filmiku widać jak arbiter pokazuje Hiszpanowi na czym polegało jego przewinienie). Natomiast z pewnością nie próbował go uderzyć. Dlatego sędzia słusznie gwizdną faul, ale podstaw do czerwonej kartki tutaj nie ma. Nie sądzisz, że gdyby było inaczej wszyscy piłkarze gospodarzy skoczyliby do rozjemcy?


VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2022, 12:53

borciugner pisze:
25 stycznia 2022, 12:38
Alex96 pisze:
25 stycznia 2022, 12:27
Może skupiłbyś się na meritum a nie rozmywał temat. A czytanie opinii innych i odnoszenie się do nich to coś takiego jak obiektywizm.
Dlatego nadal zaglądam na ACM i wielu z tamtejszych juzerów szanuję, co nie zmienia faktu, że co raz więcej do powiedzenia mają tam postaci jak wspomniany miszcz, którego sprawia wrażenie, że bardziej go interesują prawdziwe lub rzekome pomyłki arbitra na naszą korzyść niż gra własnego zespołu. Właśnie tacy jak on robią takie zbitki jak ta przez Ciebie przywołana lub cała hucpa z Calabrią, którego miał powalić Sandro biorąc w kleszcze jego nogę. Na szczęście w meczu nie było właściwie żadnych kontrowersji i wynik można uznać za sprawiedliwy z przebiegu gry oceniając. Nie bardzo więc rozumiem szukanie na siłę kontrowersji.

Zaś wracając do tej sytuacji - nie widzę tutaj żadnego zamachu. Hiszpan włożył rękę przed Włocha, chcąc wygrać pozycję i faulował przy tym. Natomiast z pewnością nie próbował go uderzyć. Dlatego sędzia słusznie gwizdną faul, ale podstaw do czerwonej kartki tutaj nie ma. Nie sądzisz, że gdyby było inaczej wszyscy piłkarze gospodarzy skoczyliby do rozjemcy?
Gosciu póki co największe głupoty wypisujesz ty , w dodatku nie masz kultury. Jak z Tobą dyskutować merytorycznie jak Ty odrzucasz oczywiste rzeczy jak to , że wejście Sandro jest nieprzepisowe, czy to że nawet próba takiego uderzenia to czerwona kartka.

On próbuje wygrać pozycje ręką zewnętrzną
? :laugh: Do tego ta ręka idzie na wysokości głowy/szyji przecież to się kupy nie trzyma.


Forza Inter
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2022, 18:08

Alex96 pisze:
25 stycznia 2022, 11:34
Obojętnie gdzie go trafił, czerwo jest za sam zamiar uderzenia.
Tak Adi, nie rób sobie żartów to że oglądasz z zamkniętymi oczami nie oznacza, że uderzenia/próby nie bylo.
Nie absolutnie ta sytuacja w żaden sposób nie kwalifikowała się na czerwona kartkę i tutaj trzeba mieć odlot ala kibic Interu by w ogóle o takowej pomyśleć. To jest po prostu groteskowe.
Alex96 pisze:
25 stycznia 2022, 12:27
Ty naprawdę nie widzisz tam zamachu ręką? (niezależnie gdzie na sam koniec wylądowała). Próba/uderzenie = czerwona. Może skupiłbyś się na meritum a nie rozmywał temat. A czytanie opinii innych i odnoszenie się do nich to coś takiego jak obiektywizm.
Inaczej mamy dyskusje na poziomie wyznawców dwóch stacji telewizyjnych. A merytoryki zero.
Z tyłu to może faktycznie wygląda jak uderzenie ale ujęcie z przodu wszystko wyjaśnia i absolutnie tutaj czerwona dla Alvaro się nie należała.
Co ma zamach ręką do uderzenia? Szybkie machnięcie celem zatrzymania rywala. I nie za każde uderzenie dają czerwoną kartkę, np. za uderzenie łokciem (często z premedytacją) jest zazwyczaj żółtko, często nawet nie ma złotka a czasem puszczają grę i padają z tego gole jak w meczu Inter -Venezia. Naprawdę tutaj widzieć czerwona kartkę to chyba widziałby 1 na 1000000..... sędziów, czyli w sumie 0.


VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2022, 18:34

Jak nie na czerwo to na pewno na pograniczu , bo kto zatrzymuje zawodnika pchając rękę na wysokości szyji , to niebezpieczne. Normalnie łapią zawodnika za koszulkę , albo za tułów jak chcą go zatrzymać. Na pewno nie była to walka o pozycje.


Forza Inter
borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2022, 18:35

AdiJuve pisze:
25 stycznia 2022, 18:08
Z tyłu to może faktycznie wygląda jak uderzenie ale ujęcie z przodu wszystko wyjaśnia
Uważam, że to właśnie ujęcie z tyłu robi robotę i ustawia optykę całej sytuacji, bo faktycznie z tej perspektywy wygląda na to, jakby Hiszpan z premedytacją wymierzył cios rywalowi. Jak ktoś włączyłby ten filmik powiedzmy od 30 sekundy, to raczej przez głowę, by mu to nawet nie przeszło.

Z resztą najlepiej od tej 30 sekundy oglądać w zwolnieniu 0,25 i nawet zatrzymywać klatka po klatce, to widać wyraźnie że najpierw lewą ręka Moraty leży na klatce piersiowej Tonalego i następnie (nie wiem jaki miał na to pomysł nasz piłkarz :prochno: ) próbuje dołożyć drugą rękę, jakby chciał się "przytulić" Milanistę, co z resztą potem pokazuje sędzia (koło 20 sekundy) w odpowiedzi na pretensje Moraty, który uważa się za pokrzywdzonego w tej sytuacji - ten to jednak nieodrodny syn swojego narodu jest, wiecznie uderzany i poniewierany przez rywali :laugh:


ForzaMilan!!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2016
Posty: 83
Rejestracja: 07 listopada 2016

Nieprzeczytany post 02 lutego 2022, 17:45

daroo89 pisze:
23 stycznia 2022, 23:49
ForzaMilan!!! pisze:
23 stycznia 2022, 23:34

O murawie na SanSiro to można pisać już od 20 lat to samo tak naprawdę, zmiany w przepisach i pozwolenie na to by Inter, czy Milan grał zaraz po sobie dołożyły swoje i było pastwisko i pisałem to przed meczem, a co do sędziów to proszę Cię o jakim faworyzowaniu Milanu Ty mówisz? Widziałeś wcześniejszą kolejkę i mecz ze Spezia? okradziono nas z 3 pkt i za pretensje do sędziów z naszej strony można było przeczytać prawie wszędzie, że z takim przeciwnikiem to mogliśmy sobie strzelić wcześniej 2-3 bramki i sędzia by nie miał nic do gadania. Ja dzisiaj mógłbym tak napisać, ale tego nie zrobię bo karny powinien być dla Juve. Co nie zmienia faktu że za taka grę to obie drużyny powinny dostać po -1 pkt. Wylecieliśmy z Lm również przez błędy sędziów - albo inaczej gdyby nie błędy moglibyśmy wyjść z grupy, ale tak jak wyżej trzeba było utrzymać prowadzenie z Live na wyjeździe 2-0, trzeba było pyknąć to Porto i byłoby inaczej.. jest var a błędów sędziowskich jest masa, dzisiaj Juve tydzień temu Milan a za dwa tygodnie ktoś inny zostanie pokrzywdzony..


zobacz sobie i odpowiedz czy gdyby sędzia puścił tą akcję to czy gol zostałby zdobyty prawidłowo.
Sorry że tak wracam do starego tematu.
Ale sędzia główny tamtego spotkania, również przyznał *po wcześniejszych przeprosinach od kolegium sędziów - że popełnił błąd, ciekawi mnie tylko czy dalej będziesz brnął w to że tam był wcześniej faul, czy po prostu w końcu po męsku przyznasz że ewidentnie został wypaczony wynik tamtego meczu :) no chyba że rzeczywiście znasz się lepiej od wszystkich sędziów we Włoszech..

"Marco Serra, który popełnił poważny błąd w meczu Milan - Spezia wypaczając w ten sposób wynik spotkania, wrócił do tamtych wydarzeń w rozmowie ze Sky. Oto słowa arbitra: "W swojej głowie popełniłem błąd, skoncentrowałem się na pojedynku Rebicia z Bastonim. Z tego powodu nie widziałem, że Messias ma pozycję do strzału na bramkę. Po gwizdku miałem nadzieję, że nie trafi. W takiej sytuacji VAR jest bezsilny. To był prawdopodobnie najgorszy błąd, jaki może się przytrafić sędziemu mającemu do dyspozycji VAR. Gol dla Spezii? Kiedy ich piłkarz już oddawał strzał na bamkę to powiedziałem sobie, że po prostu nie wierzę... Rebić? Myślę, że wystartował chcąc mnie udusić, ale jako sportowiec od razu zrozumiał, że także jemu w karierze zdarzyło się spudłować do pustej bramki. Jak mnie w tamtym momencie... Po meczu Florenzi, który był załamany tak jak i ja, przytulił mnie. Potem Calabria, Theo i Braham powiedzieli mi, żebym się nie załamywał, bo każdy popełnia błędy. Przyszedł też Ibra i powiedział, że mam pokazać, że jestem silny, że muszę być silny. Te gesty były bardzo miłe, myślę, że zdałem sobie z tego sprawę dzień później. Po tym meczu spałem może z godzinę na kanapie...".


VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 02 lutego 2022, 19:09

Kolegium sędziów przepraszało ? Musze to przeczytać, aż się wierzyć nie chce. Dawaj te przeprosin Pierwsza taka sytuacja w historii.


Forza Inter
daroo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 marca 2010
Posty: 358
Rejestracja: 10 marca 2010

Nieprzeczytany post 02 lutego 2022, 22:07

ForzaMilan!!! pisze:
02 lutego 2022, 17:45
daroo89 pisze:
23 stycznia 2022, 23:49
ForzaMilan!!! pisze:
23 stycznia 2022, 23:34

O murawie na SanSiro to można pisać już od 20 lat to samo tak naprawdę, zmiany w przepisach i pozwolenie na to by Inter, czy Milan grał zaraz po sobie dołożyły swoje i było pastwisko i pisałem to przed meczem, a co do sędziów to proszę Cię o jakim faworyzowaniu Milanu Ty mówisz? Widziałeś wcześniejszą kolejkę i mecz ze Spezia? okradziono nas z 3 pkt i za pretensje do sędziów z naszej strony można było przeczytać prawie wszędzie, że z takim przeciwnikiem to mogliśmy sobie strzelić wcześniej 2-3 bramki i sędzia by nie miał nic do gadania. Ja dzisiaj mógłbym tak napisać, ale tego nie zrobię bo karny powinien być dla Juve. Co nie zmienia faktu że za taka grę to obie drużyny powinny dostać po -1 pkt. Wylecieliśmy z Lm również przez błędy sędziów - albo inaczej gdyby nie błędy moglibyśmy wyjść z grupy, ale tak jak wyżej trzeba było utrzymać prowadzenie z Live na wyjeździe 2-0, trzeba było pyknąć to Porto i byłoby inaczej.. jest var a błędów sędziowskich jest masa, dzisiaj Juve tydzień temu Milan a za dwa tygodnie ktoś inny zostanie pokrzywdzony..


zobacz sobie i odpowiedz czy gdyby sędzia puścił tą akcję to czy gol zostałby zdobyty prawidłowo.
Sorry że tak wracam do starego tematu.
Ale sędzia główny tamtego spotkania, również przyznał *po wcześniejszych przeprosinach od kolegium sędziów - że popełnił błąd, ciekawi mnie tylko czy dalej będziesz brnął w to że tam był wcześniej faul, czy po prostu w końcu po męsku przyznasz że ewidentnie został wypaczony wynik tamtego meczu :) no chyba że rzeczywiście znasz się lepiej od wszystkich sędziów we Włoszech..

"Marco Serra, który popełnił poważny błąd w meczu Milan - Spezia wypaczając w ten sposób wynik spotkania, wrócił do tamtych wydarzeń w rozmowie ze Sky. Oto słowa arbitra: "W swojej głowie popełniłem błąd, skoncentrowałem się na pojedynku Rebicia z Bastonim. Z tego powodu nie widziałem, że Messias ma pozycję do strzału na bramkę. Po gwizdku miałem nadzieję, że nie trafi. W takiej sytuacji VAR jest bezsilny. To był prawdopodobnie najgorszy błąd, jaki może się przytrafić sędziemu mającemu do dyspozycji VAR. Gol dla Spezii? Kiedy ich piłkarz już oddawał strzał na bamkę to powiedziałem sobie, że po prostu nie wierzę... Rebić? Myślę, że wystartował chcąc mnie udusić, ale jako sportowiec od razu zrozumiał, że także jemu w karierze zdarzyło się spudłować do pustej bramki. Jak mnie w tamtym momencie... Po meczu Florenzi, który był załamany tak jak i ja, przytulił mnie. Potem Calabria, Theo i Braham powiedzieli mi, żebym się nie załamywał, bo każdy popełnia błędy. Przyszedł też Ibra i powiedział, że mam pokazać, że jestem silny, że muszę być silny. Te gesty były bardzo miłe, myślę, że zdałem sobie z tego sprawę dzień później. Po tym meczu spałem może z godzinę na kanapie...".

Czekam na odpowiedź 10 dni, a typ się mnie pyta "CZY W KOŃCU PO MĘSKU PRZYZNAM MU RACJĘ". :laugh2: Czyli wg ciebie faulu Rebicia nie było, tak? Bo odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie dalej nie widzę.


Bukol87 pisze:Bardzo dobry w odbiorze ze świetną wydolnością. Technika jak na prawego obrońcę wystarczająca. Jest walka i duża świadomość taktyczna. Sturaro ma wszelkie atrybuty by dawać radę, nawet na poziomie LM.
ForzaMilan!!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2016
Posty: 83
Rejestracja: 07 listopada 2016

Nieprzeczytany post 02 lutego 2022, 23:27

VVujek pisze:
02 lutego 2022, 19:09
Kolegium sędziów przepraszało ? Musze to przeczytać, aż się wierzyć nie chce. Dawaj te przeprosin Pierwsza taka sytuacja w historii.
"Jak informuje La Gazzetta dello Sport, AIA, a więc Kolegium Sędziów, od razu po meczu Milan - Spezia wystosowało przeprosiny do rossonerich. Sędzia Marco Serra pospieszył się z gwizdkiem i nie uznał bramki Juniora Messiasa, co nie tylko pozbawiło mediolańczyków zwycięstwa, ale jak miało się okazać kilka chwil później - nawet punktu. Arbiter sam od razu przeprosił drużynę gospodarzy jeszcze na murawie, wymownie unosząc ręce i przyznając się do wpadki. Teraz grożą mu konsekwencje w postaci dłuższej przerwy od sędziowania.

Faktów to jednak oczywiście nie zmieni - choć w kontrowersyjnych okolicznościach, to jednak Milan uległ Spezii i zanotował kompletnie nieplanowane potknięcie."

Masz przeczytaj sobie.


ForzaMilan!!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2016
Posty: 83
Rejestracja: 07 listopada 2016

Nieprzeczytany post 02 lutego 2022, 23:40

daroo89 pisze:
02 lutego 2022, 22:07

Czekam na odpowiedź 10 dni, a typ się mnie pyta "CZY W KOŃCU PO MĘSKU PRZYZNAM MU RACJĘ". :laugh2: Czyli wg ciebie faulu Rebicia nie było, tak? Bo odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie dalej nie widzę.
No hmm niech się zastanowię - nie? Dwóch Interistów walnęło analizę niczmy Gmoch XD Proszę Cię bez żartów.. skoro sędziowie przyznali się do błędnej decyzji to dla mnie temat jest zamknięty. W sumie to jak chcesz to brnij w te interpretacje dalej, ja już swoje napisałem w tym temacie nie będę Juventinim śmiecił forum.


Zablokowany