Serie A 20/21 (37): JUVENTUS FC 3-2 Inter Mediolan

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1766
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 15 maja 2021, 12:48

Tyle razy w sezonie wierzyłem, że na dany mecz się zepną nasze panienki, ale już się nie dam oszukać. Teraz wiele zależy od interu, jeśli się zepną, to może się skończyć jak z Milanem.
Na ławce mamy parówę Andrzeja, który nie umie zmotywować drużyny do ataku, jedyne słowa jakie z jego ust lecą to "kulu, kulu" i "bravo ragazzi", a jak jest źle, to stoi wryty w stylu "co ja mam zrobić? Boje się". Wiem, że to komiczne, ale tak jest. Andrzej piłkarzem był wielkim, ale jako trener póki co zepsuł sobie nazwisko i to bardzo.
Druga sprawa to drużyna, nie ma tak naprawdę kim grać, jedynie liczą się indywidualności 4 piłkarzy: Cuadrado, Chiesa, Ronaldo i może Dybala. Reszta to gra jakby faktycznie grali za karę, za darmo...

Jeśli dziś tego nie przegramy, to będzie cud...


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 15 maja 2021, 13:20

Napiszę jeszcze tu:
Dziś o 20.00 na Canal +Dokument premiera filmu,, Juventus czarno biała historia '' . Trwa 2 godziny.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 15 maja 2021, 15:38

Jednak są kibice w Turynie. Ładny prztyczek w nos dla Interu.



Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 15 maja 2021, 16:21

28.04.2018
Inter v Juve 2:3
29.04.2018
Fiorentina v Napoli 3:0

...

Po tamtej pamietnej kolejce Stara Dama praktycznie zapewnila sobie Mistrzostwo kosztem Napoli, w dramatycznych okolicznosciach na Giuseppe Meazza. Czyzby historia zatoczyla kolo, tylko w walce o inne cele? Takie rzeczy lubia sie dziac... Nie chcialbym jednak ich tutaj w jakis sposob "wykrakac".

To ostatni punkt zaczepienia i nadziei (choc iluzoryczny, moim zdaniem) dla Juve w celu uzyskania miejsca premiowanego gra w LM, a wiec w teorii pilkarze Bianconerich powinni wyjsc dzis na boisko z przyslowiowa "piana w pysku". Wydaje mi sie jednak, ze w tym sezonie ta druzyna jest zaprzeczeniem aspektow oczywistych. Jednym z przykladow jest ostatni mecz z Milanem, w ktorym to zamiast walki widzialem w ich poczynaniach bezradnosc i zniechecenie. Pirlo tez w niczym nie pomaga, moze nawet utrudnia. Ciekawe jak dzis "zaszachuje" skladem w celu zaskoczenia rywala. Mysle jednak, iz w wiekszosci przypadkow zaskakuje on wyborami swoich pilkarzy, a nie przeciwnikow. Jesli Andrea nie wyleci po sezonie (w co nie wierze) to widzac na horyzoncie nowa kampanie, cieszyl sie nie bedzie juz tylko Inter, ale tez Milan, Napoli, Atalanta czy nawet Roma - nawiasem mowiac.

Cieszy mnie, ze Conte wychodzi najmocniejszym skladem. Ewidentnie chce grac o pelna pule nie tylko on, ale takze pilkarze oraz dzialacze. Byc moze, a nawet z duzym prawdopodobienstwem wszyscy zdaja sobie sprawe, iz brak LM dla Starej Damy moze ulatwic walke o Scudetto w przyszlym sezonie (zwlaszcza przy mozliwym odejsciu jakiejs gwiazdy z Mediolanu). Ja to popieram, chociaz z drugiej strony (ewentualny) slaby Juventus to tez teoretycznie slabsza Serie A (co juz mnie tak nie cieszy). Nie idzmy jednak tak daleko w przyszlosc, poniewaz Bianconeri nieraz udowodnili, ze podnosic sie to oni potrafia. Po drugie, nie wiadomo jak zarzadzaliby ta calkiem mozliwa porazka.

Jestem ciekaw dzisiejszego starcia, jego przebiegu. Zmotywowani i wciaz walczacy o duzy cel pilkarze bylego juz Mistrza Wloch, ktorym towarzyszy ogromna presja czy rowniez zmotywowani (jednak nieco inaczej), ale grajacy na zasluzonym luzie zawodnicy Interu? To, kto bedzie gora jest ciezko przewidziec, gdyz uwazam, ze tu zdarzyc moze sie doslownie wszystko. Natomiast to jak Nerazzurri potrafia grac z wolna glowa pokazali w 2ch ostatnich spotkaniach, gdzie bez wiekszej spiny i w polowie rezerwowym skladem wypunktowali Sampdorie oraz Rome. Z kolei zespol Pirlo widac nie radzi sobie z presja, a z druzyny, ktora w Italii (a czasem i nie tylko) miala patent na najwazniejsze, decydujace i wielkie mecze stala sie bezjajecznym pozorantem, ktory nie ma charakteru by przechylac szale na swoja strone - mimo nadal niewatpliwej jakosci poszczegolnych graczy, ktorzy indywidualnie zazwyczaj przewyzszaja swoich rywali. Nie bez znaczenia bedzie takze kwestia sil, z ktorymi zawodnicy przystapia do dzisiejszego pojedynku. Tych, wiecej posiadaja pilkarze gosci, poniewaz w ostatnim tygodniu (2 mecze) rotacja w skladzie byla spora.

W mojej opinii Antonio nakaze swoim "chlopakom" nieco sie cofnac i wyczekiwac bledow rywali, tak jak to mialo miejsce z Lazio, Milanem czy chociazby ostatnio z Roma. Taka gra, przy ewentualnej frustracji dzisiejszych gospodarzy z mozliwego braku bramki do powiedzmy 60 minuty bedzie prowokowac do jeszcze wiekszej konsolidacji sil w ofensywie oraz wiekszego ryzyka z ich strony. Majac to na uwadze, Barella, Lautaro, Lukaku oraz Hakimi w gotowosci do wykorzystania powiekszajacych sie wolnych przestrzeni beda wyczekiwali na szybki odbior i kontratak. Obawiam sie dzis Chiesy na prawym skrzydle, poniewaz moglby on zrobic z (prawdopodobnie) Darmiana niezly pas startowy, ale nie jestem przekonany czy trener Pirlo go tam wystawi - oby nie (co jest przeciez mozliwe, znajac jego "wizje"). W srodku pola bialo-czarnych beda biegac gracze, ktorzy nie sa w stanie zbytnio zagrozic czy zaskoczyc szeregow defensywnych Interu, a wiec Conte zapewne poleci maksymalizacje koncentracji na bokach - to stamtad bedzie nacierac najwieksze zagrozenie (Cuadrado/Chiesa/Ronaldo zbiegajacy czasem od boku). Licze wiec na solidnosc zwlaszcza Bastoniego i Skriniara, aczkolwiek rowniez i wahadlowi z pewnoscia beda mieli duzo pracy w tym meczu. Uwazam, ze to wlasnie w bocznych sektorach boiska moze rozegrac sie wynik tego pojedynku. Jesli tam pilkarze Nerazzurrich beda skutecznie neutralizowac zapedy rywali, to powinno byc dobrze. Na to wlasnie licze.

Smaczku, oprocz oczywistej calej otoczki wzgledem motywacji obu zespolow dodaje fakt niedawnej wypowiedzi Marotty (o tym, ze swietnie jest miec mozliwosc zdecydowania o losach Juve - z przymrozeniem oka) oraz wojenka na linii Agnelli - Conte. Sam mecz powoduje ogrom emocji, a mozliwosc zabrania LM Juventusowi przysparza u mnie dodatkowy usmiech. Moge powiedziec tez, ze pierwszy raz od dawna obejrze Derby d'Italia bez zadnych obaw, poniewaz nawet porazka nie zabierze mi radosci i szczescia, czym zostalem obdarowany na koniec tego sezonu, czyli Scudetto po tylu latach! Jednak wiadomo, licze na zwyciestwo, potwierdzenie wyzszosci w tej kampanii, jak i dobicie ostatecznie do 94 punktow w tabeli.

Nie wiem jaki padnie rezultat, w zadnym wypadku nie twierdze, iz Stara Dama nie wygra, bo mimo wszystko uwazam, ze moze to zrobic. Postrzegam jednak niebiesko-czarnych w roli delikatnego faworyta (chociaz kurs bukmachera mowi co innego, a przewaznie sie z nim zgadzam), glownie przez pryzmat podejscia do tej batalii, bo tak jak napisalem wyzej - Bianconeri z motywacja, z ktora podejda do tej bitwy nie radza sobie najlepiej, zamieniaja ja na negatywna presje, ktora ciezko im przezwyciezyc. Tymczasem przyjezdnym zdecydowanie sluzy terazniejsze podejscie, na ktore moga sobie pozwolic, co w mojej opinii pozwoli im pokazac najlepsze co maja do zaoferowania, chyba, ze chec "dobicia" odwiecznego rywala wywrze niepotrzebny, zly wplyw w ich glowach - to z pewnoscia mogloby byc solidnym argumentem dla pokrzyzowania pieknego planu, a sama walka stanie sie o wiele ciezsza, nie tylko mentalnie. Czekam z niecierpliwoscia, zapowiada sie swietny wieczor!

Jeszcze odniose sie do pozostalych spotkan tej kolejki. Wedlug mnie Milan, Atalanta (aktualnie juz 4:1) oraz Lazio siegna po 3 oczka. Zwlaszcza dwa pierwsze zespoly powinny poradzic sobie na tzw. "luzie". Dla Romy Derby della Capitale beda ostatnim polem do zmazania (chociaz w minimalnej czesci) ogromnej plamy z tego sezonu i zakonczenia go z powiedzmy "podniesiona glowa", jednak watpie by ich dramatyczna obrona, popelniajaca tak karygodne bledy byla w stanie zatrzymac dobrze grajacy ofensywnie zespol Inzaghiego. Uwazam rowniez, ze Napoli moze miec klopoty z pokonaniem Fiorentiny. Ta druzyna wydaje sie nie byc wcale takim lekkim przeciwnikiem w ostatnim czasie dla tych najwiekszych (Lazio, Juve). Viola potrafi sie zmobilizowac, swoje ambicje ma (choc nie przeklada sie to kompletnie na wynik sportowy), a jakosci w ich skladzie mimo wszystko nie brakuje. W tabeli maja juz spokoj, a Vlahovic sprobuje poszalec, tym bardziej, ze nie zagra Koulibaly, tak wiec zadanie bedzie mial nieco latwiejsze, bo przeciez obrona przyjezdnych bez Kalidou czesto jest chwiejna. Dodatkowo, jesli dzis Juventus zanotowalby 3 punkty, to jutro Azzurri o 12:30 moga miec delikatnie mowiac niemala presje, a jakie krzywdy potrafi ona wyrzadzic kazdy dobrze wie - w tym tez upatruje jedynej szansy dla Bianconerich, chociaz obstawiam, ze finalnie to wlasnie ich nie zobaczymy w przyszlorocznej Lidze Mistrzow - bez napinki.

Forza Inter! ;)


Twitter: @K_Kamciu
pitrek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2005
Posty: 406
Rejestracja: 11 maja 2005

Nieprzeczytany post 15 maja 2021, 17:05

Pirlo sobie robi jaja tym składem? Nieporozumienie..


" Vincere non è importante è l'unica cosa che conta " :juveflag:
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 15 maja 2021, 17:13

Obrazek

Przepraszam za ten niezbyt wyszukany komentarz, ale jedyne, co mogę napisać widząc ten skład, to: XD


Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 15 maja 2021, 17:19

Z kolei Inter:

(3-5-2)
Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Barella, Brozovic, Eriksen, Darmian; Lautaro Martinez, Lukaku.

Wydaje sie najsilniejszy sklad Nerazzurrich. No moze tylko Perisic za Darmiana bylby bardziej odpowiedni, aczkolwiek Wloch daje rade. Ciesze sie, ze Chiesa wystawiony na lewej stronie oraz, ze nie jest awizowany Dybala, ktory mimo slabego sezonu potrafi "zakrecic" obrona przeciwnika.


Twitter: @K_Kamciu
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 15 maja 2021, 17:23

Kulu za Dybale??? I co wejdzie chłopak w 75 min jak będzie pozamiatane?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 15 maja 2021, 17:25

Ja <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, trenerski dzban znowu namieszał i wystawił Kulu tam gdzie jest najsłabszy. Czy on ma w ogóle mózg ?


Obrazek
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 15 maja 2021, 17:28

Nie wiem jak wytłumaczyć te wybory inaczej niż tym, że Pirlo to po prostu sabotażysta. Jak można w tak ważnym nadal meczu rezygnować z jedynego kreatywnego zawodnika, czyli Dybali i to jeszcze kosztem Kulusevskiego, który ewidentnie się na dziewiątce nie odnajduje? Jak po raz kolejny można krzywdzić Chiesę wystawiając go znów na lewym skrzydle? Tu już na pierwszy rzut oka widać, że naszym jedynym pomysłem będzie laga w pole karne od Cuadrado... I jeszcze ten machający rękami Chiellini... tutaj Andrzeja usprawiedliwia tylko to, że i on, i Bonucci to tykające bomby, chociaż ten drugi od czasu do czasu chociaż potrafi wyprowadzić piłkę. Nie liczyłem, że Pirlo z miejsca okaże się magikiem, ale nie spodziewałem się też, że będzie z niego aż tak beznadziejny trenerzyna.

Obym się mylił, ale mam wrażenie, że przegraliśmy ten mecz przed wyjściem z szatni.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 15 maja 2021, 17:31

Czy ten brodaty głowonóg sabotuje nas świadomie, czy jest tak głupi?
Juventus płaci mu 1,8 mln rocznie. To drobianki. Może Chińczyk z interu, lub Łysy z Milanu nas przelicytowali, posmarowali mu więcej za tą dywersje i agenturalną działalność na szkode naszego klubu i stad tego typu ruchy naszego degustatora win?


Obrazek
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 15 maja 2021, 17:33

Co za idiota :laugh2: dokonał samozaorania.


Obrazek
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 15 maja 2021, 17:40

Mamy jeszcze Demirala, i ja bym go wolał, aniżeli Bonu, czy Kielona, o co zakład, że któryś z nich coś odwali? Buffon jest na chwilę obecną też pewniejszy od Wojtka, Kulu to nawet nie ma co komentować, nasz "trener" to, powtarzam, Wallenrod z Mediolanu, inaczej się tego nie da wytłumaczyć...

PS. Atalanta już w LM


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 15 maja 2021, 17:44

Błagam, uwolnijcie nas od tego bezmózga zwanego trenerem.


Obrazek
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1702
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 15 maja 2021, 17:54

Nie czaje ocb z Dezianem, pozostaje życzyć mu powodzenia.
Kulu! Kulu!


Zablokowany