Mercato (LATO 2023) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 10:42

O aklimatyzacji w nowej lidze zazwyczaj pisze się w kontekście piłkarzy słabych. Kto ma grać , ten w pierwszym meczu wychodzi i gra. Tevez wziął na plecy 10 po Del Piero i z buta wszedł w ligę. Vidal w debiucie wszedł z ławki i strzelił gola a potem Conte dla niego porzucił swoje "424" i zaczął grać 4-3-3. Takich przykładów jest sporo.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 13:10

Kintsuragi pisze:
09 maja 2023, 10:33
AdiJuve pisze:
09 maja 2023, 09:51
Po pierwsze primo jeżeli Juventus zostanie ukarany to nowy DS powinien dostać jasny i klarowny przykaz, deale z klubami z SerieA to ostateczna ostateczności. W pierwszej kolejności szukać graczy poza granicami Włoch, a z włoskich klubów wyciągać tylko graczy u20. Tak powinien postąpić zarząd. Z poza Włoch można kupić i taniej i lepiej. Finansowanie tej pseudoligi powinno być z góry przez zarząd Juve zabronione.
Czytałem jakiś czas temu dość naukową publikację, która jednoznacznie stwierdziła że przyjście piłkarza z obcej ligi (obcokrajowiec) wydłuża znacząco okres aklimatyzacji do nawet dwóch lat.
Na chłopski rozum : przychodzi piłkarz X z ligi francuskiej i na dzień dobry ma debuffa -20% do wszystkich statystyk. Jestem za piłkarzami ogranymi we Włoszech pod warunkiem, że cena jest przystępna - ewentualnie kończy się kontrakt. Dlatego wymieniłem piłkarzy z Empoli, Bologny czy Udinese. Mamy z nimi dość neutralne stosunki biznesowe.

Oczywiście fajny jest Quarta z Fiorentiny i jako CB spisałby się doskonale ale z racji tego, że gra w takim a nie innym klubie cena wyjściowa byłaby jakieś 75% zawyżona względem wartości.

Ah... i byłbym zapomniał : N'zola > Kean, Milik. A wszystkie znaki na Niebie i Ziemi wskazują, że Spezia w przyszłym sezonie będzie grać w Serie B. Dobry grajek za stosunkowe grosze.
Jakby się udało kogoś z SerieA zgarnąć za półdarmo/darmo to oczywiście warto, ale najczęściej cena dla Juve x2, także sens finansowania tej gównoligi nie ma.

W kwestii aklimatyzacji jak weźmiemy pod uwagę transfery Juve dajmy na to z 15 lat zdarzyło sie kilka wtop taka największą to Costa, ale to raczej problem z urazami, dalej Pjaca czy Elia, a teraz Paredes czy Ramsey.
A jeszcze wcześniej Poulsen :prochno: Tiago, Andrade, ale w analogicznym czasie większa kasę utopiono w Amauriego, Melo czy Almirona.

A tak Tevez czy Vidal absolutnie top transfery, wielu przydatnych grajków za niewielką kasę lub za friko jak Khedira, Evra, Llorente. Wielu, ktrórzy mieli bardzo dobre, czy dobre okresy w Juve Mandżu, Sandro, Cuadrado, Szczęsny, Cancelo nawet Morata miał bardzo dobre okresy, szczególnie za pierwszego pobytu w Juve. Na niektóych słabszych jak Lemina klub zarobił na niektóych trochę stracił jak De Ligt, Ale jakoś nie zauważyłem by to problem z aklimatyzacją był największym, bo jak ktoś był topowym gracze, czy nawet zwyczajnie dobrym, solidnym ligowcem to dawał radę w Juve, jak ktoś był pokraką to nie tylko w Juve nie odpalał, bo dalej zazwyczaj było jeszcze gorzej.


Toskanski_Ferguson

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 stycznia 2023
Posty: 94
Rejestracja: 31 stycznia 2023

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 16:21



MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2023, 11:39

VS (dobre źródło) : tylko ADL może powstrzymać dołączenie Giuntoliego do Juve, ale raczej tego nie zrobi. Na chwilę obecną wszelkie informacje dotyczące mercato są nieważne z powodu Giuntoliego. Nowy DS to nowe zasady, nowe nazwy bo to miał obiecane gdyż chłop się ceni. Jeśli chodzi o sytuację sądową, istnieje ogromne niezadowolenie z powodu tego co się dzieje. Wkrótce mogą być niespodzianki po stronie Juve, nowe nazwiska w obronie klubu czy mocne gesty i deklaracje ale to wszystko po półfinale.


Obrazek
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 10 maja 2023, 12:03

MRN pisze:
10 maja 2023, 11:39
VS (dobre źródło) : tylko ADL może powstrzymać dołączenie Giuntoliego do Juve, ale raczej tego nie zrobi. Na chwilę obecną wszelkie informacje dotyczące mercato są nieważne z powodu Giuntoliego. Nowy DS to nowe zasady, nowe nazwy bo to miał obiecane gdyż chłop się ceni. Jeśli chodzi o sytuację sądową, istnieje ogromne niezadowolenie z powodu tego co się dzieje. Wkrótce mogą być niespodzianki po stronie Juve, nowe nazwiska w obronie klubu czy mocne gesty i deklaracje ale to wszystko po półfinale.
Czyli to Giuntoli będzie decydował o tym jak będzie wyglądała nasza drużyna? To akurat ważne byleby tylko odciąć Betona od jakichkolwiek decyzji.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2023, 13:49

A po co miałby tu przychodzić gdyby miał mieć nad sobą trenera ? Z drugiej strony właśnie dlatego beton jest niezadowolony z tego, że Giuntoli przychodzi, który jest bardzo ceniony i fanem Allegriego też nie jest.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2023, 16:26



Jeden za Paredesa a drugi za Rabiota.
Trzeci za Cuadrado.



Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 10 maja 2023, 17:24

Same dobre wieści dzisiaj.


Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 10 maja 2023, 21:49

Prędzej widzę tu pobożne życzenia.


Toskanski_Ferguson

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 stycznia 2023
Posty: 94
Rejestracja: 31 stycznia 2023

Nieprzeczytany post 11 maja 2023, 07:15



Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 11 maja 2023, 09:32

Jakby przyszedł normalny trener to faktycznie ten Kulu mógłby być dobrym wzmocnieniem, ale jak Beton ma zostać to trzeba chłopakowi znaleźć nowy klub.
Mateys pisze:
10 maja 2023, 21:49
Prędzej widzę tu pobożne życzenia.
2 z 3 tych graczy już ma z nami kontrakt. Jedynie na Frattesiego trzeba by wydać kasiore.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 11 maja 2023, 09:37

Idealny w miejsce Di Marii w przypadku odejścia Allegro. Chiesa-Vlaho-Kulu i Iling/Kostic-Kean-Soule, w obecnej sytuacji Juve to i tak wygląda znośnie, w pomocy odchodzi Rabiot, McKenni, Paredes, przychodzi Rovella i pewnie Zakaria. Kluczowe pozostaje wzmocnienie boków obrony bo odejdą Sandro i Cuadrado, jeden Cambiaso to za mało i tu trzeba będzie podziałać.


Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 11 maja 2023, 12:54

Michael_M pisze:
11 maja 2023, 09:32
2 z 3 tych graczy już ma z nami kontrakt. Jedynie na Frattesiego trzeba by wydać kasiore.
Chyba za dużo już widziałem podobnych sytuacji w Juve, by być takim optymistą jak dziennikarz, który to wstawił. :)

Tym bardziej, że ani jeden ani drugi nie wygląda by się specjalnie wyróżniał w swoim obecnym klubie. Co pozwala sądzić, że Allegro tym razem na nich postawi? Bo ja tam z każdym miesiącem coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że w przyszłym sezonie też Maksiu będzie wodzem.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 11 maja 2023, 13:10

Mateys pisze:
11 maja 2023, 12:54
Michael_M pisze:
11 maja 2023, 09:32
2 z 3 tych graczy już ma z nami kontrakt. Jedynie na Frattesiego trzeba by wydać kasiore.
Chyba za dużo już widziałem podobnych sytuacji w Juve, by być takim optymistą jak dziennikarz, który to wstawił. :)

Tym bardziej, że ani jeden ani drugi nie wygląda by się specjalnie wyróżniał w swoim obecnym klubie. Co pozwala sądzić, że Allegro tym razem na nich postawi? Bo ja tam z każdym miesiącem coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że w przyszłym sezonie też Maksiu będzie wodzem.
Słuchaj ja też mogę sobie powiedzieć, że Juventus to Juventus i byle pionek to nie może tutaj grać oraz np na takiej prawej obronie to powinni być rozpatrywani tylko gracze pokroju Carvahala czy Trenta ale rzeczywistość jest jaka jest. Na zawodników choćby dobrych/bardzo dobrych 8-9/10 nie ma szans ani pod względem jakiegoś prestiżu czy finansów. Musimy zejść poziom niżej albo i jeszcze niżej i stopniowo podnosić poprzeczkę.
Mnie również nie grzeje fakt, że Beton zostanie na kolejny rok. To typ który może być w stanie pomóc z jednym problemem, ale sam swoją obecnością stworzy 2-3 kolejne, z którymi nie będzie wiedział co zrobić.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 11 maja 2023, 13:16

Rovella się akurat wyróżnia na + w Monzy. Do tego ma atut nieoceniony dla Allegro, czyli lubi się połamać, idealne do późniejszym wymówek. Także bardzo realna opcja. Cambiaso faktycznie szału nie robi.

Urbi27@
W kwestii Kulu to ja akurat mam nadzieję, ze jednak jakiś chętny się na niego znajdzie, chłop poza niezłym półrocznym okresem na początku dalej grał po prostu słabo. Sam fakt, że Tottki nie chcą go za 35 baniek dużo mówi o jego postawie. Może jakiś inny klub w Anglii się skusi. Kennie szanse, że Leeds go weźmie spadając z ligi marne, a również marne szanse mają na utrzymanie.

Ogólnie z wykupu wypożyczonych graczy mogło być ze 160 mln, wiadomo taki Arthur nierealny, ale faktem jest, że wykupu były na te +/- 160 baniek a wpadnie zapewne tylko 5,5 za Dragusina :prochno:


Zablokowany