Mercato (LATO 2023) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 08 maja 2023, 14:54

Czy tylko mnie się wydaje że latem będzie tak- Rovella sprzedany bo jest zainteresowanie a Arthur zostanie w kadrze bo nikt go nie chce i zarabia za dużo...


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 08 maja 2023, 15:18

Nie tylko on. Miretti, Fagioli i Iling też pewnie na gorących krzesłach :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 08 maja 2023, 17:03

To co panowie? Gotowi na niezniszczalną, wręcz rzekłbym pancerną drugą linię, w zestawieniu Verratti - Arthur - Pogba? :prochno:
Przy sztabie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, cała wymieniona trójka tytanów, po pół roku skończyłaby na wózkach inwalidzkich.


Obrazek
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 08 maja 2023, 18:35

Baczu pisze:
08 maja 2023, 17:03
To co panowie? Gotowi na niezniszczalną, wręcz rzekłbym pancerną drugą linię, w zestawieniu Verratti - Arthur - Pogba? :prochno:
Przy sztabie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, cała wymieniona trójka tytanów, po pół roku skończyłaby na wózkach inwalidzkich.

Optymista...😁
Oni nawet nie zaczęliby sezonu.

A poważnie, to mam nadzieję, że ten Veratti to jakiś nieśmieszny żart.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 08 maja 2023, 21:48

Pierwszy transfer :



Principino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 367
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 01:28

Ja jeszcze tylko przypominam ze bardzo prawdopodobny jest powrot McKenniego do Juve bo Leeds to zdecydowany faworyt do stoczenia sie z premier league wiec piekny syf w srodku pomocy bedzie ktos mial do ogarniecia.


Kintsuragi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2023
Posty: 5
Rejestracja: 12 marca 2023

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 07:20

Mam nadzieję, że obojętnie kto będzie nowym Dyrektorem Sportowym w przyszłym sezonie to posprząta tę stajnię Augiasza i wyleje fundamenty pod nowy, mądrze zarządzany Juventus.
Jak się patrzy na to jak budowany jest Real lub Bayern to po prostu człowieka skręca z zazdrości. Można? Jak widać można.

Tak naprawdę każda formacja wymaga przesiewu i przemodelowania i kto wie czy (odpukać) banicja Juve w pucharach nie będzie doskonałą okazją do nowego projektu.
Z ciekawych nazwisk, które spokojnie są do wyjęcia i stanowiłyby istotny wzrost jakości na ławce/pierwszym składzie mamy :

Razvan Marin - Empoli - wypożyczony z Cagliari. Bardzo dobry sezon i stosunkowo młody. Wartość 8 mln euro.
Ardian Ismalji - Empoli - solidny stoper, który będzie wartością dodaną. Wartość 3 mln euro.
Nicolas Dominguez - Bologna - 24 letni całkiem przyzwoity i dobry pomocnik. Wczoraj piękna bramka z Sassuolo - wartość 13-15 mln euro.
Jaka Bijol - Udinese - solidny i perspektywiczny stoper - 24 lata i ofensywne usposobienie. Ten kto ogląda Serie A temu nie trzeba go przedstawiać. 9 mln euro.

I wisienka na torcie w mojej opinii : Marco Carnesecchi. Według mnie o półkę lepszy od Vicario i powinien to być nasz cel zakupowy na lata. 22 lata. Doskonały refleks. Dobre umiejętności. 13 mln euro.

Reasumując - skład można bardzo dobrze wzmocnić o jakieś 50 mln euro. I wcale to nie jest fantasy football czy inny FM. Pożegnać przepłacone gwiazdki i zatrudnić nowych, głodnych.
Którym się chce.


Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 08:29

Kintsuragi pisze:
09 maja 2023, 07:20
Reasumując - skład można bardzo dobrze wzmocnić o jakieś 50 mln euro. I wcale to nie jest fantasy football czy inny FM. Pożegnać przepłacone gwiazdki i zatrudnić nowych, głodnych.
Którym się chce.
Ja się z tym zgadzam i jak dla mnie wskazane jest zrobienie przemeblowania. I tak jak wspomniałeś brak LM mogłoby pomóc w pozbyciu się szrotu i skupieniu na graniu solidnymi i perspektywicznymi zawodnikami. DS to bardzo ważna funkcja, ale jednak większość roboty musi wykonać odpowiedni trener. Dla mnie opcja z Zidanem nawet bez pucharów to jest dobry scenariusz ( chociaż fantastyczny). Potrzebny byłby wstrząs żeby coś sie zmieniło.


Kintsuragi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2023
Posty: 5
Rejestracja: 12 marca 2023

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 08:49

Wicior pisze:
09 maja 2023, 08:29
Ja się z tym zgadzam i jak dla mnie wskazane jest zrobienie przemeblowania. I tak jak wspomniałeś brak LM mogłoby pomóc w pozbyciu się szrotu i skupieniu na graniu solidnymi i perspektywicznymi zawodnikami. DS to bardzo ważna funkcja, ale jednak większość roboty musi wykonać odpowiedni trener. Dla mnie opcja z Zidanem nawet bez pucharów to jest dobry scenariusz ( chociaż fantastyczny). Potrzebny byłby wstrząs żeby coś sie zmieniło.
Wszystko będzie zależeć właśnie od tego czy zagramy w Pucharach w przyszłym sezonie. Media przebąkują o -9 punktach dla nas i zapewne na tym się skończy. Jeśli się uda mimo kary punktowej - opcja z Zizou jest jak najbardziej na tak. Nowoczesny trener z autorytetem. Doświadczeniem i odpowiednią charyzmą.
Zdecydowanie związek z Allegrim ma się ku końcowi - o ile darzę go szacunkiem i estymą tak nie jestem za jakimikolwiek powrotami i wchodzeniem dwa razy do tej samej rzeki. Błędem było zatrudnianie Pirlo. Błędem było ponowne zatrudnianie Allegriego. Zarząd nie może powielać błędów poprzedniej ekipy.
Moim skromnym okiem aby drużyna zanotowała progres względem poprzedniego sezonu potrzebujemy wygranej w LE oraz 73-75 punktów w lidze. Czy się uda? Odpowiedzmy sobie sami.

Z trenerów perspektywicznych i bez "wielkiego nazwiska" skłaniałbym się ku Palladino ewentualnie De Zerbim ale może to być casus Pirlo - doświadczone gwiazdki w naszym zespole mogą lekceważyć takiego trenera chociaż uważam, że przy wsparciu zarządu i dotkliwym karaniu niesubordynacji można to ograniczyć do minimum.

Tak więc : sprzątać, sprzątać i jeszcze raz sprzątać. Nie kupować psów za 20 mln euro. I uświadomić sobie, że gdyby nie Exxor/Fiat jako klub już dawno bylibyśmy bankrutem w Serie D.
Nowy sezon/Nowy DS/Nowy trener/Nowy początek.

Panie Ferrero bardzo proszę.


Toskanski_Ferguson

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 stycznia 2023
Posty: 94
Rejestracja: 31 stycznia 2023

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 09:03



Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 09:08

Jest w tej lidze kilku ciekawych zawodników którym można by się bliżej przyjrzeć.

Baldanzi - (ofensywny pomocnik) fajny grajek z ciągiem na bramkę. Kiedyś go z nami łączono. Wszystko z nim spoko tylko brakuje wykończenia. Facet często jak podaje i strzela to ma się wrażenie że albo on jest słaby albo piłka którą grają to piłka lekarska.
Parisi - (lewy obrońca) ten koleś to jest chyba w czubie ligi jeśli chodzi o wślizgi. Fajny walczak. Nawet jakby Cambiaso miał wrócić to i tak bym chciał Parisiego. Cambiaso może też grać w pomocy więc nie przeszkadzali by sobie zbytnio + przy może jakimś innym ustawieniu miałoby to też większy sens by Kostic trochę odetchnął.
Holm - (prawy obrońca) - też fajny grajek tylko problem jest taki, że się chłopak załatwił tak jak Vlahovic z pachwiną. Najpierw miał pubalgie czy jak to się tam nazywa a teraz jakieś naciągnięcie i generalnie od połowy lutego chłopa nie ma, ale jak grał to nie można było powiedzieć złego słowa.
Singo - (prawa pomoc) fajny mudzyn. Kawał chłopa bo 1.90m. od bidy zagra na prawej obronie.

Poza Singo reszta ma dosyć długie kontrakty i tu nie ma się co łudzić, że cena będzie poniżej 10 mln...może jeśli chodzi o Holm'a ale reszta to makarońskie prospekty więc tanio nie będzie.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 09:15

Nie wydaje mi się aby brak LM miał nam pomóc w zrobieniu lepszego Merceto... Taka kara po prostu nałoży pewne ograniczenia, których normalnie by nie było. Nie liczyłbym na to że łatwiej pozbędziemy się niepotrzebnych piłkarzy, jeżeli się kogos pozbędziemy to po niższej kwocie niż odbyłoby się to gdyby kary nie było, bo każdy partner biznesowy będzie wiedział że jesteśmy pod ścianą.

Co do lekceważenia trenera to nie wiem kto miałby niby to robić, czasy Kielona i Bonuca którzy rządzili tą drużyną z poklepujacym ich Buffonem już minęły. Ze starej gwardii w przyszłym roku zostanie pewnie jedynie Danilo w pierwszym składzie, po graczach zaś widać straszliwą frustrację z aktualnej postawy, także przyjście trenera który w logiczny sposób dałby im możliwość grania w piłkę a nie cierpienia pewnie byłaby przyjęta bardzo pozytywnie.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 09:51

Po pierwsze primo jeżeli Juventus zostanie ukarany to nowy DS powinien dostać jasny i klarowny przykaz, deale z klubami z SerieA to ostateczna ostateczności. W pierwszej kolejności szukać graczy poza granicami Włoch, a z włoskich klubów wyciągać tylko graczy u20. Tak powinien postąpić zarząd. Z poza Włoch można kupić i taniej i lepiej. Finansowanie tej pseudoligi powinno być z góry przez zarząd Juve zabronione.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 10:18

AdiJuve pisze:
09 maja 2023, 09:51
Po pierwsze primo jeżeli Juventus zostanie ukarany to nowy DS powinien dostać jasny i klarowny przykaz, deale z klubami z SerieA to ostateczna ostateczności. W pierwszej kolejności szukać graczy poza granicami Włoch, a z włoskich klubów wyciągać tylko graczy u20. Tak powinien postąpić zarząd. Z poza Włoch można kupić i taniej i lepiej. Finansowanie tej pseudoligi powinno być z góry przez zarząd Juve zabronione.
I najlepszy preferowany mechanizm, że tak to ujmę to deale w sprawie piłkarzy młodych najlepiej z klubami z miejsc 8-20 + Serie B.


Kintsuragi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2023
Posty: 5
Rejestracja: 12 marca 2023

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 10:33

AdiJuve pisze:
09 maja 2023, 09:51
Po pierwsze primo jeżeli Juventus zostanie ukarany to nowy DS powinien dostać jasny i klarowny przykaz, deale z klubami z SerieA to ostateczna ostateczności. W pierwszej kolejności szukać graczy poza granicami Włoch, a z włoskich klubów wyciągać tylko graczy u20. Tak powinien postąpić zarząd. Z poza Włoch można kupić i taniej i lepiej. Finansowanie tej pseudoligi powinno być z góry przez zarząd Juve zabronione.
Czytałem jakiś czas temu dość naukową publikację, która jednoznacznie stwierdziła że przyjście piłkarza z obcej ligi (obcokrajowiec) wydłuża znacząco okres aklimatyzacji do nawet dwóch lat.
Na chłopski rozum : przychodzi piłkarz X z ligi francuskiej i na dzień dobry ma debuffa -20% do wszystkich statystyk. Jestem za piłkarzami ogranymi we Włoszech pod warunkiem, że cena jest przystępna - ewentualnie kończy się kontrakt. Dlatego wymieniłem piłkarzy z Empoli, Bologny czy Udinese. Mamy z nimi dość neutralne stosunki biznesowe.

Oczywiście fajny jest Quarta z Fiorentiny i jako CB spisałby się doskonale ale z racji tego, że gra w takim a nie innym klubie cena wyjściowa byłaby jakieś 75% zawyżona względem wartości.

Ah... i byłbym zapomniał : N'zola > Kean, Milik. A wszystkie znaki na Niebie i Ziemi wskazują, że Spezia w przyszłym sezonie będzie grać w Serie B. Dobry grajek za stosunkowe grosze.


Zablokowany