Mercato (ZIMA 2023) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 08 września 2022, 13:53

Ponoć już zimą mamy uderzyć po Grimaldo licząc, że Benfica będzie wolała sprzedać go za kilka mln niż stracić za darmo. Aby plan wypalił, musimy wyeliminować Benficę z LM.



artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 08 września 2022, 14:17

Taaa już widzę Grimaldo jak przebiera nogami żeby do nas trafić i ładnie stać w obronie najlepiej plecami do bramki przeciwnika. Na bank ktoś go wyciągnie z PL.


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 08 września 2022, 16:47

artur_89 pisze:
08 września 2022, 14:17
Taaa już widzę Grimaldo jak przebiera nogami żeby do nas trafić i ładnie stać w obronie najlepiej plecami do bramki przeciwnika. Na bank ktoś go wyciągnie z PL.
Raczej powrót wychowanka do Barcelony, która szuka zarówno lewego jak i prawego obrońcy.


Dawniej Virus[Mauro].
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 10 września 2022, 10:07

Tak patrzę sobie na kadrę Barcelony i bardzo rzuca się w oczy jedno - mają 5 stoperów, Pique 35 lat najstarszy, a nastepny Christensen 26 lat. Pique jest ostatni w hierarchii i już się cieszą, że jak nie zagra tam ileś % meczy to mogą go wykopać po sezonie. U nas jest oczywiście z goła odwrotnie. Im starszy tym lepiej bo doświadczenie.
Nie wiem no...jak już mamy jakąś sztamę z Realem i Barceloną to nie mogliby czasem czegoś od nich odgapić albo zwyczajnie zapytać o radę?


Dzony

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 listopada 2007
Posty: 3
Rejestracja: 21 listopada 2007

Nieprzeczytany post 11 września 2022, 02:33

Lepiej powiedzcie jak się wam podoba taki De Ligt, który typowo robi karniaczka w 90 min i Stuttgart strzela Bayernowi na 2:2 xD


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 11 września 2022, 12:33

JLo pisze:
05 września 2022, 08:02
Michael_M pisze:
03 września 2022, 13:44
Ocenianie teraz okienka nie ma większego sensu bo wiadomo kto jest na ławce trenerskiej, ale tak na sucho ... na podstawie samych nazwisk to okienko całkiem spoko. Ile na 10? Nie wiem. Grunt, że udało się sprowadzić kreatywnych graczy. Tak, wiem że 2 z nich było od razu kontuzjowanych a ten 3 ma problemy z adaptacją. Zdarza się. Po sezonie jedne z największych obciążeń budżetu odejdą i będzie szansa na wzmocnienie drużyny i zrobienie porządku z lewą obroną. Domyślam się, że sprzedamy Pellegriniego, a Cambiaso będzie pierwszym do wejścia z ławki.

Nie miałem co robić i sobie sprawdzałem kto tam u nas grał odkąd Conte był w Juve i rzucił mi się w oczy Giaccherini i patrzcie na to...
On zagrał u nas łącznie w 52 meczach grając głównie ogony i był w sumie rzucany wszędzie. Rezerwowy. 6 goli i 7 asyst i zarabiał tyle co Kaio Jorge obecnie.
Rabiot obecnie 132 mecze 6 goli i 8 asyst przy zarobkach 7 mln netto :| :| :|
Niby tak ale jak wyglądała nasza pomoc bez Rabiota w meczu z Fiorkką widział każdy. Zresztą obecnie gramy futbol betonowy, jednowymiarowy gdzie każdy gracz realizuje konkretne betonowe zadania.
Dla porównania Conte miał w czasach gry Giaca takie tuzy w ataku jak Quag, Iaquinta, Vucinic, Matri
czy dogorywający Del Piero. To byli napastnicy na Max 10 bramek w sezonie więc te bramki rozkładały się na całą drużynę - dzięki temu tacy zawodnicy jak Marchisio, Vidal czy nawet Pepe i właśnie Giac zaliczali więcej trafień.
Wszyscy narzekają na Rabiota, a on obok Paredesa jest obecnie najlepszym naszym pomocnikiem :D nie zdziwiłbym się gdyby Juventus chciał z nim przedłużyć umowę, bo póki co wygrywa rywalizację z Locatellim. Kluczem będą jego oczekiwania finansowe. Myślę, że Juventus nie zaoferuje mu więcej niż 5-7 mln € netto, ale jego oczekiwania wobec MU były kosmiczne. Jako alternatywę dla Rabiota rozważamy Douglasa Luiza z Aston Villa, któremu w czerwcu kończy się kontrakt. Wśród defensywie usposobionych pomocników trójka Paredes, Rabiot i Locatelli jest OK (gdyby w miejsce Rabiota przyszedł Douglas Luiz też będzie dobrze). Problem mamy pośród ofensywnych pomocników. Poza Pogbą pozostali (McKennie, Miretti, Fagioli) nie prezentują wystarczającego poziomu. Jakby nie patrzeć należy sprzedać McKenniego i w jego miejsce ściągnąć konkretne nazwisko (na szczęście opcja SMS'a w Juve nie jest wcale taka nierealna).


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 11 września 2022, 13:23

Miretti nie prezentuje odpowiedniego poziomu. Nasz najlepszy pomocnik na starcie ligi. Boże, widzisz i nie grzmisz.

Fagioli, który dzięki idiotom ze sztabu ciągle ma uraz też nie prezentuje poziomu, choć nie zagrał prawie nic.


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 12 września 2022, 19:17

Poprostu pisze:
11 września 2022, 13:23
Miretti nie prezentuje odpowiedniego poziomu. Nasz najlepszy pomocnik na starcie ligi. Boże, widzisz i nie grzmisz.

Fagioli, który dzięki idiotom ze sztabu ciągle ma uraz też nie prezentuje poziomu, choć nie zagrał prawie nic.
Na jakiej podstawie to stwierdziłeś? jednego dobrego meczu ze Spezią? :)

Wystarczy przejrzeć sobie statystyki i oceny z meczów to zauważysz, że najczęściej spośród najsłabiej ocenionych zawodników są właśnie Kean, Miretti, Fagioli, McKennie i De Sciglio. Wymieniona piątka to zawodnicy do głębokiej rezerwy... niestety przez kontuzje stają się podstawowymi zawodnikami.

Wystarczyło obejrzeć ostatnie mecze z PSG i Salernitaną, w których nasza młodzież była totalnie niewidoczna.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2932
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 12 września 2022, 21:09

tom_gru pisze:
12 września 2022, 19:17
Poprostu pisze:
11 września 2022, 13:23
Miretti nie prezentuje odpowiedniego poziomu. Nasz najlepszy pomocnik na starcie ligi. Boże, widzisz i nie grzmisz.

Fagioli, który dzięki idiotom ze sztabu ciągle ma uraz też nie prezentuje poziomu, choć nie zagrał prawie nic.
Na jakiej podstawie to stwierdziłeś? jednego dobrego meczu ze Spezią? :)

Wystarczy przejrzeć sobie statystyki i oceny z meczów to zauważysz, że najczęściej spośród najsłabiej ocenionych zawodników są właśnie Kean, Miretti, Fagioli, McKennie i De Sciglio. Wymieniona piątka to zawodnicy do głębokiej rezerwy... niestety przez kontuzje stają się podstawowymi zawodnikami.

Wystarczyło obejrzeć ostatnie mecze z PSG i Salernitaną, w których nasza młodzież była totalnie niewidoczna.
Proszę przypomnijcie mi jak się blokuje użytkowników. Jak widzę tego wyznawcę Allegrizmu to mnie mdli. Nie wiem czy on trolluje, czy rzeczywiście coś z nim nie halo.


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 12 września 2022, 22:20

Alexinhio-10 pisze:
12 września 2022, 21:09
tom_gru pisze:
12 września 2022, 19:17
Poprostu pisze:
11 września 2022, 13:23
Miretti nie prezentuje odpowiedniego poziomu. Nasz najlepszy pomocnik na starcie ligi. Boże, widzisz i nie grzmisz.

Fagioli, który dzięki idiotom ze sztabu ciągle ma uraz też nie prezentuje poziomu, choć nie zagrał prawie nic.
Na jakiej podstawie to stwierdziłeś? jednego dobrego meczu ze Spezią? :)

Wystarczy przejrzeć sobie statystyki i oceny z meczów to zauważysz, że najczęściej spośród najsłabiej ocenionych zawodników są właśnie Kean, Miretti, Fagioli, McKennie i De Sciglio. Wymieniona piątka to zawodnicy do głębokiej rezerwy... niestety przez kontuzje stają się podstawowymi zawodnikami.

Wystarczyło obejrzeć ostatnie mecze z PSG i Salernitaną, w których nasza młodzież była totalnie niewidoczna.
Proszę przypomnijcie mi jak się blokuje użytkowników. Jak widzę tego wyznawcę Allegrizmu to mnie mdli. Nie wiem czy on trolluje, czy rzeczywiście coś z nim nie halo.
Zabrakło argumentów? :D prawda jest taka, że Miretti, Fagioli i McKennie są najgorzej ocenieni z pomocników na Whoscored, a Ci dwaj pierwsi mają skuteczność podań poniżej 80% (co się zdarza wśród napastników, ale wśród pomocników jest to słaby wynik). O tym czy ktoś zdominuje środek pola nie decyduje trener tylko wykonawcy na boisku.

Jak to dobrze, że tacy kibice jak Ty nie mają nic do powiedzenia, bo z ich mądrościami i filozofią byśmy szybciej wylądowali w Serie B niż zakwalifikowali do LM.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 14 września 2022, 09:52

Mateys pisze:
04 września 2022, 17:33
Paya pisze:
04 września 2022, 10:05
Mateys pisze:
02 września 2022, 11:36

No i mi się właśnie o tę jakość rozchodzi. Vlahovic od przyjścia do nas strzela o wiele mniej - jest topem?
Vlahovic półtora ostatniego sezonu we Florencji - bez karnych gol co 177. Odkąd przyszedł do Juve gol (bez karnych) co 142 minuty.
Dziwne, mi wychodzi gol co 126 minut dla Violi i co 153 minuty dla Juve na ten moment. Nawet jeśli policzymy pierwszy jego sezon w dorosłej drużynie Fiorentiny, to wychodzi co 144 minuty (https://www.transfermarkt.pl/du-scaron- ... ler/357498). I trochę nie rozumiem dlaczego karnych mielibyśmy nie liczyć. To może wolnych też nie policzymy?

No ale niech będzie, że różnice nie są na tyle duże, by się o to spierać. Bardziej bazowałem na tych raptem kilku spotkaniach tytanów Allegriego, które obejrzałem, a w których to Vlahovic nie strzelał i wyglądał słabo.
W sumie nie dodałem, że liczyłem tylko mecze ligowe (i jak pisałem, bez karnych).
Dlaczego nie liczę karnych? No cóż, tu dla mnie przekonujące są argumenty analityków:
1. Gol z karnego nie wymaga szczególnych umiejętności, nie trzeba się ustawić odpowiednio, przyjąć piłki, wywalczyć miejsca do strzału itp. wystarczy być wyznaczonym do strzelania.
2. Skoro wystarczy być wyznaczonym, to o ile więcej goli strzeli wybitny karnokopacz od przeciętnego karnokopacza? Przyjmując wyssaną z palca średnią 8 pk na sezon, różnica wynosi mniej więcej jeden. Przeciętny poprawi swój wynik o 6 goli, wybitny o 7 A jak jeszcze trafi się sezon, gdzie akurat jest dużo karnych to nagle z piłkarzy jak Falcao czy Pepe robi się geniuszy.
3. A dlaczego liczę wolne? A)Z lenistwa, bo nie zawsze to widać w statystykach, zwłaszcza tych starszych. B)Bo rzuty wolne ewidentnie wymagaja umiejętności C)jest znacznie mniej goli z wolnych więc nie wpływają tak bardzo na końcowe statystyki.


Gontar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2021
Posty: 15
Rejestracja: 23 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 14 września 2022, 11:41

Oho już się zaczyna hejt na Mirettiego ? A jeszcze niedawno był zachwyty. Tak samo z Fagiolim. Miretti ma dopiero 19 lat i to jego pierwszy sezon od początku w seniorskiej piłce. Fagioli na razi dostaje jakieś marne ogony do grania więc nie wiem o co tutaj chodzi.


Fino alla Fine
Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 14 września 2022, 20:45

Bo te zachwyty były nad wyrost i tyle :)


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 14 września 2022, 20:49

Miretti > Arthur
każdy > Arthur
To chyba mówi wszystko.


Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 15 września 2022, 18:44

Są już plotki, że Klopp ma dość Arthura innego laurowego podejścia do życia i że przywitamy go w styczniu XD


Zablokowany