Mercato (LATO 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
JLo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2021
Posty: 83
Rejestracja: 10 marca 2021

Nieprzeczytany post 08 lutego 2022, 13:09

Crunny pisze:
08 lutego 2022, 10:10
Poprostu pisze:
08 lutego 2022, 06:02
Jak odstawienie Arthura, który zagrał jeden mecz jak na razie może nas boleć sportowo? Albo trupa Sandro?
Crunny pisze:
08 lutego 2022, 00:19
Za Moratę/Dybala wskoczy Dybala, ale musimy robić wszystko, aby poza nimi nie musieć wymieniać aż 4 podstawowych zawodników, bo to może boleć nie tylko finansowo, ale i sportowo zanim wszyscy się znowu zgrają.
Arthur, a w szczególności A.Sandro są jak najbardziej do wymiany na kogoś lepszego (...)
Sandro - ok, w jego obecnej formie znaleźć kogoś lepszego od niego to nie jest niewiadomo jaki problem ale Arthur?
Jeżeli gość w dalszym ciągu będzie notował progres lub co najmniej utrzyma obecną formę to pewnikiem go nie zamienimy - bo na kogo? Ilu już graczy przewinęło się u nas przez tą pozycję grając kaszanę? Niektórzy chyba zapominają jak ciężką, newralgiczną (żeby nie powiedzieć niewdzięczną) pozycją jest gra na regiście.

Żeby zastąpić Arthura:
1. Zamiennik najlepiej żeby był z SerieA, co zmniejsza ryzyko wtopy i skraca proces adaptacji (bo jaki jest sens zamieniać gościa, który klimatyzował się rok i coś zaczął grać na kolejny wymysł, któremu trzeba będzie dać czas?)
2. Nie może być za drogi.
3. Musi być ograny, doświadczony - wytrzymać presję związaną z grą w Juve.

Te wymogi spełnia w mojej ocenie wyłącznie Brozović. Od biedy może nadałby się Ruiz ale mam wątpliwości co do tego czy by się u nas sprawdził. Poza tym na regiście mogą jeszcze nieźle grać Lopez z Sas, Freuler czy Cristante - tylko czy któryś z nich grałby lepiej od Arthura? Sądzę, że mogłoby być minimalnie lepiej ale też dużo gorzej. O Tonalim nie piszę bo on wydaje się na chwilę obecną nieosiągalny.
Jeżeli koniecznie musielibyśmy się Arthura pozbyć to poza Brozoviciem osobiście skłaniałbym się ku Cristante ale nie sądzę, żebyśmy zanotowali wówczas jakiś diametralny skok jakościowy.

Zdaję sobie sprawę że chodzą ploty o Graverbahu, Tielemansie, de Jongu, tyle że Allegro nie wystawi na regiście/DMC 19-latka a w de Jonga nie wierzę. Tielemans byłby super tylko nie sądzę żeby było nas na niego stać. Leister 2 lata temu zapłaciło za gościa 45 mln, więc zakładam że jego transfer to koszt 58- 70 mln.....


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 08 lutego 2022, 14:23

10 dni temu
Juventus chciał oddać Arthura do Arsenalu na 1,5-roczne wypożyczenie bez obowiązku wykupu. Allegri wyraził na to zgodę, a zarządowi zależało przede wszystkim na tym, aby ktoś w 100% pokrył wynagrodzenie Arthura. Transakcja nie doszła jednak do skutku, ponieważ Arsenal chciał tylko półrocznego wypożyczenia.

Po 10 dniach
Arthur rozgrywa 1 dobre spotkanie z Hellasem, więc wśród kibiców pojawiają się głosy, że powinien zostać i być podstawowym registą, bo nikogo lepszego na jego miejsce nie sprowadzimy.

Obawiam się, że zarząd tak szybko nie zmienił statusu tego piłkarza. Dlatego w poprzednim poście wrzuciłem go do grupy piłkarzy zagrożonych odejściem.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 08 lutego 2022, 14:38

JLo pisze:
08 lutego 2022, 13:09
Żeby zastąpić Arthura:
1. Zamiennik najlepiej żeby był z SerieA, co zmniejsza ryzyko wtopy i skraca proces adaptacji (bo jaki jest sens zamieniać gościa, który klimatyzował się rok i coś zaczął grać na kolejny wymysł, któremu trzeba będzie dać czas?)
2. Nie może być za drogi.
3. Musi być ograny, doświadczony - wytrzymać presję związaną z grą w Juve.
Wymianka z Chelsea Jorginho + hajs za De Ligta?Oby nie.
Crunny pisze:
08 lutego 2022, 00:19
Morata - Vlahović - Dybala
Locatelli - Arthur - Zakaria/McKennie
A.Sandro/De Sciglio - de Ligt - Bonucci - Danilo
Szczęsny

Za Moratę/Dybala wskoczy Dybala, ale musimy robić wszystko, aby poza nimi nie musieć wymieniać aż 4 podstawowych zawodników, bo to może boleć nie tylko finansowo, ale i sportowo zanim wszyscy się znowu zgrają.
Już tylko 3:
X - Vlahović - Chiesa
Locatelli <->Zakaria - McKennie
A.Sandro - de Ligt - Bonucci - Danilo
Szczęsny


Już tylko 2:
Chiesa - Vlahović - Cuadrado
Locatelli <->Zakaria - McKennie
A.Sandro - de Ligt - Bonucci - Danilo
Szczęsny


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 08 lutego 2022, 15:58

Lubię takich piłkarzy, którym piłka przy nodze nie przeszkadza jak Arthur ale bądźmy poważni on jeszcze nic w Juventusie nie pokazał. Nie ma nic do stracenia a wszystko do udowodnienia.


borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 11 lutego 2022, 13:23

Osgiliath pisze:
11 lutego 2022, 11:20


:pray:
Nie oglądam regularnie meczów Milanu w obecnych rozgrywkach, ale z tego co czytam wypowiedzi kibiców tego klubu, to Franek obniżył loty względem poprzednich sezonów, co z resztą było widać w meczu derbowym (choć broni go trochę fakt, że grał na nie swojej pozycji). Ja nie jestem przekonany po przyjściu Zakarii, że akurat gracza o jego charakterystyce najbardziej potrzebujemy do środka pomocy. No i do tego ten nieszczęsny PNA co dwa lata. :(


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 11 lutego 2022, 13:59

borciugner pisze:
11 lutego 2022, 13:23
Nie oglądam regularnie meczów Milanu w obecnych rozgrywkach, ale z tego co czytam wypowiedzi kibiców tego klubu, to Franek obniżył loty względem poprzednich sezonów, co z resztą było widać w meczu derbowym (choć broni go trochę fakt, że grał na nie swojej pozycji). Ja nie jestem przekonany po przyjściu Zakarii, że akurat gracza o jego charakterystyce najbardziej potrzebujemy do środka pomocy. No i do tego ten nieszczęsny PNA co dwa lata. :(
To prawda, PNA w połowie sezonu to straszny wrzód na tyłku, dlatego ja zawsze z dużą rezerwą podchodzę do każdego pomysłu zakupu piłkarza z Afryki. Nawiasem mówiąc, gdzieś mi ostatnio mignęła informacja na twitterze (chyba tuttojuve), że Juventus już się wycofał ze starań o Kessiego ze względu na jego zbyt wysokie oczekiwania finansowe.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 lutego 2022, 18:25

Niepopularna opinia
Moim zdaniem najkorzystniej dla wyników sportowych Juve byłoby gdybyśmy w większości ściągali teraz zawodników z Europy. Dzięki temu uniknęlibyśmy tych wylotów w trakcie sezonu do Ameryk/Afryki na eliminacje MŚ czy ten Puchar Narodów Afryki i zmęczenia tym spowodowanego. Wiadomo, że jak się trafi jakaś perełka z tych kontynentów, to nie ma co rezygnować z takiego piłkarza, ale chodzi o to by trzon drużyny stanowili piłkarze ze Starego Lądu, a już całkowicie super byłoby gdyby znów podstawę wyjściowego składu ustalać od Włochów. Z tego co pamiętam, to Bayern gdy ostatnio triumfował w LM, to oprócz Davisa w podstawie miał tylko graczy z Europy.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 11 lutego 2022, 18:52

dimebag11 pisze:
11 lutego 2022, 18:25
Niepopularna opinia
Moim zdaniem najkorzystniej dla wyników sportowych Juve byłoby gdybyśmy w większości ściągali teraz zawodników z Europy.
Ja bym dodał: z Europy, ale spoza Włoch (grających i płacących podatki w innych krajach), wówczas zaoszczędzimy na pensjach :D
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2022, 18:54 przez borciugner, łącznie zmieniany 1 raz.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 lutego 2022, 18:54

@borciugner
Kwestia tego jak długo będzie obowiązywała ulga podatkowa dla graczy sprowadzonych z innych lig. Chodziły plotki, że może zostać wycofana, ale nie wiem czy tak się stanie.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 11 lutego 2022, 19:00

dimebag11 pisze:
11 lutego 2022, 18:54
@borciugner
Kwestia tego jak długo będzie obowiązywała ulga podatkowa dla graczy sprowadzonych z innych lig. Chodziły plotki, że może zostać wycofana, ale nie wiem czy tak się stanie.
Póki jest grzech jest nie skorzystać z tego faktu. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że to ulga niekoniecznie z myślą o kopaczach wdrażana, więc całkiem możliwe, że to się zwyczajnie Włochom opłaca, skoro za kilka miesięcy minie bodajże 7 rok od jej wprowadzenia. Poza tym z tego co czytam, to ulga od razu na 5 lat dla danego podatnika, więc tym bardziej nie ma co się oglądać kiedy ewentualnie - o ile w ogóle - zostanie wycofana.

EDYTA: czytam, że po 5 latach może być ona wydłużona o kolejne 5 na wniosek podatnika. Fiu, fiu, mają rozmach sk ... :hello:


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 12 lutego 2022, 12:52

Mazraoui i Wijndal byli na mojej wish liście już rok temu i co do ich umiejętności to nie ma wątpliwości. Problem może być jedynie w osobie Mino. Mając w kadrze potencjalnie 5 zawodników z jego stajni...no...to by mogło być za dużo.
De Ligt, Romagnoli (?), Gravenberch (?) a teraz Mazraoui i Wijndal. Zwłaszcza Gravenberch był łączony z nami już wiele wiele razy. Plus kontrakty tych wszystkich gości. Romagnoli + Mazraoui za free, a Gravenberch i Wijndal mają je do 2023r więc też jakichś kokosów by nie kosztowali. Ci boczni mi się zwłaszcza podobają. Goście od dłuższego czasu przyspawani są do swoich pozycji i grają tylko tam. Trenerzy nie rzucają ich po wielu różnych pozycjach.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 14 lutego 2022, 12:11

fivapoPL pisze:
14 lutego 2022, 11:26
calciomercato.it

Jeżeli Dybala nie przedłuży kontraktu jago następcą ma być Lucas Paqueta
Czyli szukamy ofensywnego pomocnika grającego za napastnikami. Powiem, że ten Paqueta średnio mnie kręci. Na Wirtz'a nie ma szans chociaż liczby tego chłopaka to kosmos. Osobiście wydaje mi się, że Christopher Nkunku z Lipska to gość idealny dla nas. Szkoda, że na jego temat nic nie słyszymy w kontekście Juve. Kiedyś łączono nas z Pessiną więc podejrzewam, że ten pomysł ściągnięcia takiego typu piłkarza nie jest niczym nowym. Jeśli mielibyśmy kupić jednego dzika za konkretny hajs to to jest mój wybór (Nkunku). Paqueta - odbił się od Milanu...jasne, ale w tamtym czasie nic nie działało w Milanie.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 14 lutego 2022, 12:24

Jak już Dybała ma odejść, to zacznijmy grać normalnie 433. Tylko on nas blokuje i... w sumie.ie beton na ławce.

Szkoda Chiesy, bo w ustawieniu 43 chaos mogliby w trójkę z Dybalą i Vlaho coś tam pograć, mimo braku jakichkolwiek schematów.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 15 lutego 2022, 10:11

Ostatnio coraz więcej newsów łączących Pogbę z powrotem do nas. Ponoć sytuacja wygląda tak, że nadal w grze są 3 kluby: Real, Juve, PSG. Pogba preferowałby Real, ale Real nie do końca pali się, aby składać ofertę Francuzowi. Z kolei Juve i PSG mają już praktycznie gotowe duże oferty. Do PSG Pogba przeniósłby się prawdopodobnie razem z CR7 i Zidanem, więc to będzie bardzo kusząca opcja dla zawodnika urodzonego i wychowanego na przedmieściach Paryża. Z PSG coraz częściej łączy się też Haalanda, który też jest reprezentowany przez Raiolę. W Paryżu będą zdesperowani, aby sprowadzić 1-2, może nawet 3 medialne nazwiska, bo muszą przykryć kimś odejście Mbappe do Realu.


artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 15 lutego 2022, 10:31

Jak najmniej graczy Raioli i będzie dobrze i sądzę, że zarząd Juve też tak chyba uważa. Pogba miał swoje 5 minut i ich nie wykorzystał, wolał się zajmować reklamą i instagramem. Pora kupować piłkarzy a nie influencerów. Manchester ma mega problem. Wiecznie sfochowany Pogba oraz CR7, który co dwa miesiące będzie chciał odchodzić. Myślę, że to był bardzo dobry ruch z naszej strony, że się go pozbylismy.


Zablokowany